نمایش موارد بر اساس برچسب: کارآفرینی و کسب و کار

کتاب ما را با اندیشه دیگر افراد آشنا می کند و باعث می شود از رفتار و تجربه های آنها درس بگیریم. اشتباه ها را تکرار نکنیم و تجربه های درست و موفق را به کار بگیریم. اهمیت مطالعه برای کارآفرین ها بیش از سایر افراد است. یک کارآفرین به روز که کتاب های مفید را مطالعه می کند بهتر می تواند با مشکلات مسیر کسب و کار روبه رو شود و از پس آنها بربیاید.
در مجموعه مطلب های کتاب هایی که باید هر کارآفرین بخواند، به کتاب هایی اشاره کردیم که مطالعه آن ها برای شروع هر کسب و کار ضروری است. این کتاب ها باعث می شوند اشتباه های دیگر کارآفرین ها را تکرار نکنیم و از تجربه های آن ها درس بگیریم.
مدتی است آقای مترجم کتاب های مهم حوزه های کارآفرینی را به شما معرفی می کند. اگر مطلب های گذشته را پیگیری کرده باشید، می دانید که کتاب ها دسته بندی شده اند و در هر دسته مهم ترین، بهترین، پرفروش ترین و پر مخاطب ترین کتاب ها معرفی شده اند. 
در مجموعه معرفی «فهرست کتاب هایی که باید هر کارآفرین بخواند»، تا این جا با کتاب های حوزه استارتاپ و کتاب های حوزه رهبری و استراتژی آشنا شدیم. کتاب ها ما را با جدیدترین یافته های علمی و عملی سراسر دنیا آشنا می کنند، از تکرار اشتباه های دیگران باز می دارد و با اصول موفقیت شرکت های بزرگ و برند های ماندگار آشنا می کند.
برای جلوگیری از اشتباه‌هایی که دیگران انجام داده‌اند، باید تجربه‌های آن‌ها را مطالعه کنیم و هم‌زمان با جدیدترین شیوه‌ها نیز آشنا باشیم. برای راه‌اندازی کسب و کار خود و پیشرفت آن کتاب‌های زیادی را باید بخوانیم. اما آیا امکان مطالعه همه کتاب‌ها هست؟ در روزگار پرسرعت و پرکار ما فرصت مطالعه همه کتاب‌های خوب نیست.
اگر به فکر راه‌اندازی یک استارتاپ هستید، پیش از شروع کسب و کار باید اطلاعاتی کسب کنید. با تجربه‌ها، موفقیت‌ها و شکست‌های دیگر کارآفرین‌ها آشنا شوید. از تجربه‌های آن‌ها درس بگیرید. اشتباه‌های دیگران را تکرار نکنید و با صرف کمترین زمان و انرژی و دیگر منابع، بهترین نتیجه را به دست بیاورید. می‌توانید در استارتاپ ویکندها شرکت کنید یا با دیگر کارآفرین‌ها مشورت کنید. اما یکی از بهترین منابع کسب اطلاعات درمورد استارتاپ‌ ها، کتاب‌ها هستند.‌ اگر هنوز استارتِ استارتاپِ خود را نزده‌اید، اگر در میانه‌های راه هستید، یا اگر یک کارآفرین حرفه‌ای به شمار می‌‌آیید، از مطالعه مداوم بی‌نیاز نیستید.
کتاب «خوب به عالی: چرا برخی شرکت‌ها اوج می‌گیرند و بقیه این طور نیستند» نوشته آقای جیم کالینز است و در سال 2001 به چاپ رسیده است.  مطالعه این کتاب برای هر مدیری واجب است اما شاید حجم زیاد آن باعث شود که فرصت خواندن تمام مطالبش را نداشته باشید. بنابراین، در این مطلب، کار شما را راحت کرده ایم. کافی است این نوشته را مطالعه کنید تا اطلاعات لازم در مورد کتاب خوب به عالی به دست آورید.
شاید یکی از اولین ابزارهایی که افراد تازه وارد به دنیای استارتاپی در موردش یاد می گیرند، بوم ناب باشد. اش موریا در کتاب اجرای ناب، این بوم را ارائه کرد و ابزاری ایجاد نمود که بتواینم یک مدل کسب و کار را در یک صفحه ارائه دهیم. فرا از مزایایی که این بوم دارد، ابزار کاملی نیست و خود خالق آن هم به این موضوع تأکید کرده است. اصلی ترین بخش بوم ناب از نظر من، قسمت مسأله است. اگر به درستی مسأله را درک کنیم، می توانیم استارتاپی قابل رشد ایجاد نماییم.
سازمانی که مسئولیت اجتماعی ایجاد می‌کند تا محیطی آموزشی و کارمندانی سازگار داشته باشد، چه ویژگی‌هایی دارد؟ در محیط‌های کاری مدرن که به‌سرعت درحال تغییر هستند، ایجاد مسئولیت اجتماعی، سازگاری کارمندان و یادگیری مداوم کارمندان از چالش‌های بزرگ هستند. گروهی از پژوهشگران دانشگاه هاروارد زمان زیادی صرف کردند تا بتوانند الگوی ثابتی پیدا کنند. این الگوی ثابت تفاوت‌های سازمان‌های مدام درحال تغییر را با سازمان‌هایی که فقط سعی در تغییر دارند، نشان می‌دهد. این پژوهشگران عبارت سازمان‌های درحال توسعه را پیشنهاد داده‌اند و کتابی با عنوان فرهنگ همگانی منتشر کرده‌اند. در این کتاب شرکت‌های متعددی به عنوان الگوی مناسب معرفی شده‌اند.
آیا می‌خواهید به اهداف خود در کسب‌وکار برسید؟ امروزه کیفیت و کمیت محتوا، توانایی شما را نشان می‌دهد و قدرت نفوذ کسب‌وکارتان را زیاد می‌کند. در واقع محتوای موثر محتوایی است که شما را به اهدافتان برساند و آن‌قدر جذاب باشد که توجه خواننده را جلب کند.
صفحه1 از3