مریم کریمی نوشته دانشگاهی 01 تیر 1397 خواندن 484 دفعه
(2 رای‌ها)
اگر قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های خارجی را دارید، با سلسله مطالب تحصیلات آکادمیک آقای مترجم همراه شوید. پیش از این درباره گام های ابتدایی برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور سخن گفتیم. امروز شما را با دانشگاه های معتبر کانادا آشنا می کنیم.

1. دانشگاه آلبرتا

دانشگاه آلبرتا در شهر ادمونتون قرار دارد. این دانشگاه یکی از پنج دانشگاه برتر کانادا و جزو 100 دانشگاه برتر جهان است. دانشگاه آلبرتا رشته های پزشکی، مهندسی، هنر و حقوق را ارایه می کند. یکی از انجمن های فعال دانشگاه آلبرتا، انجمن دانشجویان ایرانی آن است. می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دانشگاه از اعضای انجمن کمک بگیرید. مدرک زبان مورد پذیرش دانشگاه آلبرتا آیلتس است. این دانشگاه به بعضی از دانشجویان کمک هزینه تحصیلی ارایه می دهد.

2. دانشگاه کلگری

دانشگاه کلگری در شهر کلگری، استان آلبرتا قرار دارد. از ویژگی های دانشگاه کلگری فراهم کردن فرصت های یادگیری مادام العمر، مطالعات بین المللی و فعالیت های داوطلبانه است. در دانشگاه کلگری علاوه بر پزشکی و مهندسی، حقوق، علوم ارتباطات، علوم اجتماعی و بازرگانی نیز ارایه می شود.

3. دانشگاه اوتاوا

دانشگاه اتاوا در شهر اتاوا استان انتاریو قرار دارد و یک دانشگاه دو زبانه است. رشته های مورد توجه در این دانشگاه هنر، حقوق، آموزش، مهندسی، مدیریت، پزشکی، علوم اجتماعی و علوم بهداشتی هستند. برای تحصیل در دانشگاه اتاوا باید مدرک زبان انگلیسی آیلتس ارایه کنید.

4. دانشگاه وسترن انتاریو

وسترن انتاریو که معمولا وسترن خوانده می شود، در شهر لندن استان انتاریو قرار دارد. دانشگاه وسترن جزو 13 دانشگاه برتر کانادا است و دانشکده تجارت آن اعتبار جهانی بالایی دارد. در این دانشگاه نیز دانشجویان ایرانی زیادی می توانید بیابید! رادیو نوای ایران یکی از فعالیت های دانشجویان ایرانی این دانشگاه است. رشته پرستاری این دانشگاه اهمیت و اعتبار فراوانی در سطح جهانی دارد.

5. دانشگاه کارلتون

دانشگاه کارلتون در شهر اتاوا قرار دارد. در این دانشگاه 65 رشته ارایه می شود که از میان آن ها رشته های امور بین الملل، تجرات بین الملل، هوا و فضا، مهندسی عمران و مهندسی محیط زیست شهرت جهانی دارند. دانشگاه کارلتون آزمایشگاه های پیشرفته و مجهزی دارد و در بعضی رشته ها نیز دانشجویان را به سفرهای خارج از کشور می فرستد.

6. دانشگاه کویینز

دانشگاه کویینز دومین دانشگاه معتبر کانادا در رشته پزشکی است. این دانشگاه جزو اولین دانشگاه هایی بود که به دانشجویان خود کمک هزینه تحصیلی اعطا کرد و هنوز هم در صورت پذیرش در این دانشگاه احتمال دریافت کمک هزینه تحصیلی برای شما بسیار زیاد است.

7. دانشگاه کبک

دانشگاه کبک یکی از چهار دانشگاه مونترآل است. این دانشگاه دو زبانه است و زبان اول آن فرانسوی است. شهریه تحصیل در کبک حدودا 1000 تا 4000 دلار در هر ترم است اما دانشگاه کبک جزو دانشگاه هایی است که کمک هزینه تحصیلی و بورسیه تحصیلی کامل هم پرداخت می کند.

8. دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل رتبه اول در میان دانشگاه های کانادا و رتبه هجدهم در میان دانشگاه های سراسر دنیا را از آن خود کرده است. از افتخارات این دانشگاه 11 جایزه نوبل، 2 نخست وزیر، 3 فضانورد، 3 رهبر کشورهای خارجی، 9 برنده جایزه آکادمی و 25 برنده بازی های المپیک را می توان نام برد. برای درخواست تحصیل در دانشگاه مک گیل باید مدرک زبان تافل، GRE یا GMAT ارایه دهید.

امروز با چند دانشگاه مطرح کانادا برای ادامه تحصیل آشنا شدیم. آقای مترجم این مطلب را با اطلاعات بیشتر به روز خواهد کرد. ما در کنار شما هستیم تا تحصیلات خود را در دانشگاه های برتر دنیا ادامه دهید.

مریم کریمی

کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی هستم. دوره کارشناسی را در دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد را در دانشگاه الزهرا گذراندم. زبان، ادبیات، فرهنگ و هنر کشورهای مختلف برایم جذابند.

 زبان انگلیسی را در موسسه گویش آموختم و هم اکنون درحال یادگیری زبان عربی در کانون زبان ایران هستم.

1 نظر

  • پیوند نظر مهران
    مهران
    24 تیر 1397

    میشه بگین شرایط دانشگاه کبک برای بورسیه چیه؟ و یه نکته دیگه، واسه کبک مدرک انگلیسی کافیه یا باید مدرک فرانسوی هم ارایه کنیم؟ اگه فرانسوی می خواد، چه سطحی و چه آزمونی؟

ارسال یک نظر