مریم کریمی نوشته
با ظهور تکنولوژی‌های واقعیت مجازی مرزهای حقیقت و دنیای مجازی کم‌کم محو می‌شوند. زندگی انسان ساده‌تر می‌شود و هم‌زمان جذابیت و هیجان زندگی نیز افزایش می‌یابد. واقعیت مجازی علاوه بر ایجاد موج جدیدی از سرگرمی‌ها، دنیای آموزش را نیز متحول کرده‌است.

امروز آقای مترجم جدیدترین ابزارهای یادگیری زبان انگلیسی را به شما معرفی می‌کند. با کمک وسیله‌ها و برنامه‌هایی که در این مطلب معرفی می‌شوند، یادگیری زبان انگلیسی ساده‌تر و جذاب‌تر می‌شود. پیش از این درمورد برنامه‌های موبایل برای یادگیری زبان انگلیسی صحبت کردیم. هر پیشرفت جدید در حوزه تکنولوژی، بر شیوه‌های یادگیری زبان نیز تاثیر می‌گذارد. پژوهشگران مدام تلاش می‌کنند فرایند یادگیری زبان را سریع‌تر و جذاب‌تر کنند و به زبان‌آموزان کمک کنند بهتر یاد بگیرند و مطالب را به مدت طولانی‌تری در ذهن نگه‌دارند.

واقعیت مجازی از رایانه‌های، تلفن‌های همراه، تبلت‌ها، هدست‌ها و ابزار دیگر کمک می‌گیرد تا واقعیت را برای شما شبیه‌سازی کند. واقعیت مجازی به‌جای این‌که یک داستان به شما نشان دهد، شما را وارد این داستان می‌کند. مانند یکی از شخصیت‌های داستان در محیط قرار می‌گیرید و زندگی می‌کنید. با این شیوه دیگر نمی‌توان گفت «من زبان را یاد نمی‌گیرم چون در محیط اصلی آن زندگی نمی‌کنم!» از دیگر ویژگی‌های برنامه‌های واقعیت مجازی تمرکز بر زندگی واقعی است. در این برنامه‌ها واژه‌ها، اصطلاح‌ها و عبارت‌هایی را یاد می‌گیرید که در زندگی واقعی کاربرد دارند. آن‌چه امروز می‌آموزید راه‌های یادگیری زبان انگلیسی با کمک ابزار واقعیت مجازی است؛

  • برای استفاده از امکانات واقعیت مجازی به ابزار مناسب آن نیاز دارید. می‌توانید هدست‌ها و عینک‌های واقعیت مجازی را از دیجی‌کالا بخرید.

پیشگامان آموزش زبان با کمک واقعیت مجازی

1.یادگیری زبان انگلیسی با کمک Mondly

ماندلی در ساخت بازی‌های رایانه‌ای برای زبان‌آموزان سابقه ای طولانی دارد. این وب‌سایت آموزش زبان از طریق بازی، حالا به آموزش از طریق واقعیت مجازی علاقمند شده‌است. بازی‌های ماندلی شما را در موقعیت‌های واقعی مانند رزرو هتل، تاکسی گرفتن، سفارش غذا در یک رستوران یا صحبت کردن در قطار قرار می‌دهد. شخصی با شما صحبت می‌کند و شما با استفاده از گزینه‌های موجود به‌صورت شفاهی به او پاسخ می‌دهید. سپس نرم‌افزار تشخیص صدا به صحبت‌کردن و تلفظ شما امتیاز می‌دهد. بازی واقعیت مجازی ماندلی آموزش 30 زبان از جمله انگلیسی، عربی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، کره‌ای، روسی و اسپانیایی را ارایه می‌دهد. بازی معمولی ماندلی برای iTune طراحی شده اما نسخه واقعیت مجازی آن فقط برای دستگاه‌هایی طراحی شده که سیستم‌ عامل آن‌ها اندروید است.

2.یادگیری زبان انگلیسی با کمک Immerseme

اگر از حضور در مکان‌های عجیب‌وغریب شگفت‌زده می‌شوید، بازی واقعیت مجازی ایمرس می برای شما طراحی شده‌است. در این بازی شما با اهالی محلی زبان احوالپرسی می‌کنید، غذا سفارش می‌دهید و قهوه می‌نوشید. اگر صحیح و شفاف پاسخ دهید، گفتگو ادامه پیدا می‌کند. ویژگی منحصربه‌فرد ایمرس می استفاده از مکان‌های واقعی است. درحالی‌که در کوچه‌‌های یک شهر جدید راه می‌روید، با اهالی آن شهر سخن می‌گویید. ایمرس می زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، اندونزیایی، یونانی، چینی و ژاپنی را آموزش می‌دهد. درحال حاضر فقط نسخه کروم دسکتاپ این بازی ارایه شده‌است. پیش‌بینی می‌شود نسخه‌های اندروید و ios تا سال 2019 آماده شوند.

بازی‌های واقعیت مجازی که برای یادگیری زبان طراحی نشده‌اند:

بازی‌هایی که در این بخش معرفی می‌شوند برای یادگیری زبان طراحی نشده‌اند اما می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید.

1. یادگیری زبان انگلیسی با کمک Avakin Life

آواکین یک بازی سه‌ بعدی است که برای سیستم عامل اندروید و ios طراحی شده‌است. در این بازی می‌توانید یک زندگی جدید را آغاز کنید. از آن‌جا که بازی از 11 زبان پشتیبانی می‌کند، می‌توانید با انتخاب زبان موردنظر به یادگیری بپردازید. 

2.یادگیری زبان انگلیسی با کمک Fulldive

فول‌دایو شما را به دنیای ویدیوهای یوتیوب می‌برد. وارد فضا می‌شوید و از نزدیک سخنرانی‌ها را می‌شنوید. این شیوه به‌اندازه بازی‌های قبلی جذاب و موثر نیست، اما نسبت به شیوه‌های قدیمی آموزش زبان تاثیر بیشتری دارد، چون تمام حواس شما به خود جلب می‌کند.

آقای مترجم تلاش می‌کند با آموزش جدیدترین شیوه‌های یادگیری زبان به شما کمک کند سریع‌تر زبان موردعلاقه خود را بیاموزید و از فرایند آموزش لذت ببرید. دنیای تکنولوژی هر روز پیشرفت می‌کند و دریچه‌های جدیدی برای انسان باز می‌کند. با کمک واقعیت مجازی زبان خود را تقویت کنید و نتیجه را با ما در میان بگذارید.