چند فیلم برای تقویت زبان انگلیسی

(19 رای‌ها)
13146
96.8

 از تعقیب و گریز و انفجار خوشتان بیاید یا دوست داشته باشید برای یک داستان عاشقانه اشک بریزید، فیلم‌ دیدن از بهترین راه‌های فرار از دنیای واقعی است. علاوه بر آن فیلم یکی از منابع مکمل برای شیوه‌های آموزشی قدیمی زبان است. فیلم برای تقویت زبان به شما کمک می کند. فیلم از منابع ارزشمند مکالمات واقعی است. کلمات را در قالب جمله‌های کاربردی به شما می‌آموزد و با فرهنگ زبان هم آشنایتان می‌کند. ویژگی‌های دیداری فیلم یکی از راه‌های بهتر یاد گرفتن زبان هستند.

همچنین شما را با زبان بدن آشنا می‌کند. جذابیت و سرگرمی فیلم هم باعث می‌شود از آموختن لذت ببرید و به این ترتیب بدون خستگی زمان بیشتری را برای یادگیری صرف کنید. پیش از آن که به سراغ فیلم ها بروید، بهتر است بدانید که چگونه می توانید با کمک فیلم زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

در این مطلب چند فیلم مفید برای تقویت زبان را با هم مرور می کنیم:

1- فیلم هری پاتر و ماجراهای جادویی‌اش برای تقویت زبان

مجموعه فیلم‌های هری پاتر در صدر این لیست قرار دارند. هر هشت فیلم این مجموعه با فروشی بالغ بر 7/7 میلیارد دلار در لیست پنجاه فیلم پرفروش تاریخ هستند. ماجراهای این نوجوان جادوگر چنان همه ما را طلسم کرده که اواخر تابستان منتظر دریافت نامه‌ای از مدرسه هاگوارتز هستیم. نامه‌ای که به ما اعلام کند یک انسان معمولی نیستیم، بلکه ذاتا جادوگریم و از ابتدای سال تحصیلی باید به مدرسه جادوگرها برویم. با هری به هاگوارتز می‌‌رویم، با دوستانش دوست می‌شویم و از کسانی که سعی در آزار او دارند متنفر می‌شویم. برای مرگ شخصیت‌های کتاب اشک می‌ریزیم. می‌خواهیم وارد یکی از گروه‌های چهارگانه مدرسه شویم. در تالار بزرگ مدرسه به سخنرانی‌ها گوش دهیم و در مسابقه‌های جادوگری شرکت کنیم.

این فیلم برای تقویت زبان انگلیسی بسیار مفید است. به‌ویژه برای کسانی که می‌خواهند لهجه بریتانیایی خود را تقویت کنند، پیشنهاد می‌شود. از لینک زیر می توانید فیلم زبان اصلی برای تقویت زبان انگلیسی را دانلود کنید.

دانلود رایگان مجموعه فیلم های هری پاتر هری پاتر در سایت آمازون  هری پاتر در IMDb

2- ارباب حلقه ها و نجات جهان فیلمی برای تقویت زبان انگلیسی

ارباب حلقه‌ها هم با یک تم فانتزی به روایت ماجرای پسر نوجوانی می‌پردازد که می‌خواهد جهان را نجات دهد. در این راه افرادی با نیروی جادویی و همچنین افراد معمولی به او کمک می‌کنند. او باید خود را به کوه نابودی برساند و حلقه را در آتش آن ذوب کند. حلقه‌ای که وقتی وارد انگشت کسی شود او را قدرتمند و در عین حال ناپدید می‌کند. آتش قدرت افراد زیادی را در برای به‌دست آوردن حلقه تحریک می‌کند و آن‌ها را به ورطه نابودی می‌کشاند.

این مجموعه فیلم که نهمین تجربه کارگردانی پیتر جکسون هستند، جوایز اسکار فراوانی را کسب کرده‌اند. فیلم سوم مجموعه با نام ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه به همراه تایتانیک و بن‌هور با 11 جایزه اسکار صاحب عنوان موفق‌ترین فیلم اسکار ‌است.

اگر به دنبال فیلم برای تقویت زبان انگلیسی هستید این سه گانه را به شما پیشنهاد می کنیم. لهجه این فیلم بریتانیایی است و برای کسانی که به آموختن این لهجه علاقمندند بسیار مفید است. از لینک زیر می توانید این فیلم را برای یادگیری زبان انگلیسی

دانلود کنید.

دانلود رایگان مجموعه فیلم های ارباب حلقه ها   ارباب حلقه ها در آمازون ارباب حلقه ها در IMDb

3- فیلم جنگ ستارگان و رویای فضانوردی انسان‌ و تقویت زبان

جنگ ستارگان نیز مانند دو مورد قبل یک مجموعه فیلم است. از پرفروش‌ترین فیلم‌های سینما به حساب می‌آید و کتاب، بازی ویدویی، انیمیشن و محصولات تجاری فراوانی براساس آن ساخته شده‌است. داستان این فیلم نبرد میان شورشیان یک سیاره تخیلی با حاکم مستبدشان را به تصویر می‌کشد. در این فیلم شوالیه‌های عارف مسلک جِدای به‌عنوان نگهبانان عدالت به‌جای جادوگران یاری‌رسان فیلم‌های قبلی ایفای نقش می‌کنند. لوک اسکای‌واکر برای نجات پرنسس لیا ما را با خود همراه می‌کند. از سال 1999 تا 2017 هشت اپیزود از این مجموعه تولید شده که از نظر زمان روایت داستان فیلم مرتب نیستند. جنگ ستارگان فیلم مناسبی برای تقویت زبان انگلیسی است. از لینک زیر می توانید این فیلم زبان اصلی را برای تقویت زبان انگلیسی دانلود کنید.

دانلود رایگان مجموعه فیلم های جنگ ستارگان جنگ ستارگان در آمازون جنگ ستارگان در IMDb

4- فیلم مردان ایکس برای تقویت زبان انگلیسی 

مناسب برای برای سوپرمن‌ها! تا کنون 10 قسمت از این مجموعه فیلم بر اساس داستان‌ها و مجلات مصوری با همین نام ساخته شده‌است. کارگردانی این مجموعه‌ها را هشت کارگردان متفاوت برعهده داشته‌اند. همچنین در روند نوشتن فیلمنامه‌ هم افراد مختلفی حضور داشته‌اند. اولین فیلم این مجموعه در سال 2000 اکران شده‌است. فیلم، داستان‌ نبرد میان قهرمانان و ضدقهرمانان را روایت می‌کند. اگر عاشق فیلم‌هایی مانند مرد عنکبوتی، بتمن یا سوپرمن بوده‌اید، حتما از این مجموعه هم لذت خواهیدبرد. در ترکیب بازیگران این مجموعه فیلم از بازیگران آمریکایی و انگلیسی (بریتانیایی) استفاده شده است. مردان ایکس از فیلم های جذابی است که برای تقویت زبان انگلیسی بسیار مفید هستند. از لینک زیر می توانید این فیلم زبان اصلی را برای تقویت زبان انگلیسی خود دانلود کنید.

دانلود رایگان مجموعه فیلم های مردان ایکس  مردان ایکس در آمازون مردان ایکس در IMDb

5- فیلم ذهن زیبا و تاثیر آن بر تقویت زبان انگلیسی 

یک فیلم مناسب برای درام دوست‌ها و از بهترین فیلم های آموزش زبان انگلیسی! پس از چهار فیلم ماجراجویانه بالاخره نوبت به یک فیلم درام آمریکایی می‌رسد. اساس فیلم زندگینامه جان نش، ریاضیدان و برنده جایزه نوبل اقتصاد است. اما همان‌گونه که سازندگان آن معترفند، نخواسته‌اند فیلم را دقیقا منطبق بر زندگی نش بسازند. عشق و ابتلا به بیماری اسکیزوفرنی دو وجه اغراق شده در فیلم هستند که بر جذابیت‌های آن افزوده‌اند. ذهن زیبا برای کسانی که به دنبال فیلم انگلیسی برای تقویت زبان هستند، بسیار مفید است.

دانلود رایگان فیلم ذهن زیبا ذهن زیبا در آمازون ذهن زیبا در IMDb

6- فیلم بینوایان برای تقویت زبان انگلیسی 

برای شما که زود از فیلم دیدن خسته می شوید. برای کسانی که زیاد حوصله فیلم دیدن ندارند، شاید تماشای یک درام موزیکال جذاب باشد. این فیلم براساس تئاتر موزیکالی با نام بینوایان ساخته شده‌است. تئاتر مذکور هم بر اساس رمان بینوایان ویکتور هوگو طراحی شده‌است. بینوایان در سال 2013 نامزد هشت جایزه اسکار شد. این فیلم نیز جزو فیلم‌های مفید برای آموزش لهجه بریتانیایی است. سرشار از موسیقی است و بیشتر دیالوگ‌های آن به شعر است. اشعاری که در این فیلم استفاده شده اند برای تقویت زبان انگلیسی به شما کمک می کنند. از لینک زیر می توانید این فیلم زبان اصلی را برای تقویت زبان انگلیسی خود دانلود کنید.

دانلود رایگان فیلم بینوایان بینوایان در آمازون بینوایان در IMDb

7- هوگو فیلمی برای تقویت زبان انگلیسی

این فیلم اولین تجربه فیلمسازی سه‌بعدی مارتین اسکورسیزی و به طور کلی جزو اولین فیلم‌های سه‌بعدی تاریخ سینما است و در سال 2011 اکران شده‌است. یک درام ماجراجویانه که برگرفته از رمان برایان سلزنیک است. هوگو پسر نوجوانی است که شیفته سینماست و پس از مرگ پدرش مسئول رسیدگی به ساعت یک ایستگاه قطار شده‌است. کنجکاوی‌های هوگو او را به آشنایی با کارگردان بزرگ و فراموش‌شده‌ای می‌رساند. این کارگردان ژرژ ملی‌یس است و داستانی که از او روایت می‌شود براساس زندگی واقعی‌اش است. فیلم هوگو نامزد دریافت 11 جایزه اسکار بوده‌است و 5 جایزه اسکار را دریافت کرده‌است. متن این فیلم ادبی است و برای تقویت زبان انگلیسی و یادگیری کلمات دشوار بسیار مفید است.

دانلود رایگان فیلم هوگو هوگو در آمازون هوگو در IMDb

8- فیلم عطش مبارزه و تاثیر آن بر تقویت زبان انگلیسی

این فیلم در آینده ای نامعلوم رخ می دهد و داستان افرادی را روایت می کند که به دستور حکومت هر ساله باید به مبارزه با یکدیگر بپردازند. از میان این افراد تنها یک نفر زنده باقی می ماند. جایزه این فرد باقی مانده نجات سرزمینش از قطحی و گرسنگی است. در این میان رابطه عاشقانه ای میان دو نفر از مبارزان شکل می گیرد که باعث ایجاد دشواری هایی در مسیر مبارزه می شود. با کمک این فیلم می توانید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و لهجه آمریکایی خود را بهبود ببخشید. 

دانلود رایگان مجموعه فیلم عطش مبارزه عطش مبارزه در آمازون عطش مبارزه در IMDb

9- دورافتاده فیلمی برای تقویت زبان انگلیسی 

دورافتاده ماجرای مردی را روایت می کند که بر اثر سقوط هواپیمایش چهار سال به تنهایی در یک جزیره دورافتاده زندگی می کند. در این فیلم تلاش های شخصیت اصلی  برای زنده ماندن و نجات را مشاهده می کنیم. او نهایتا موفق می شود به کشورش بازگردد اما همه چیز تغییر کرده است. این فیلم برای تقویت زبان و بهبود لهجه آمریکایی مناسب است.

دانلود رایگان فیلم دورافتاده دورافتاده در آمازون دورافتاده در IMDb

10- فیلم جدایی برای تقویت زبان انگلیسی

جدایی یک فیلم کمدی عاشقانه آمریکایی است. زوجی که مشکلات زیادی با هم دارند و تصمیم می گیرند از هم جدا شوند اما به خاطر خانه با هم مصالحه می کنند. مصالحه ای که چندان هم صلح آمیز نیست. هر دو تلاش می کنند دیگری را عصبانی کنند یا حسادت او را برانگیزند. صاحب خانه تصمیم می گیرد خانه را بفروشد و دو هفته برای تخلیه خانه به آن ها فرصت می دهد. این مسئله اوضاع را دشوارتر می کند. اما آن ها برای بهبود روابطشان تلاش هایی را از سر می گیرند. موقعیت طنز این فیلم و استفاده فراوان از اصطلاحات عامیانه برای تقویت زبان انگلیسی به کمک فیلم بسیار مناسب است.

دانلود رایگان فیلم جدایی جدایی در آمازون جدایی در IMDb

11- فارست گامپ فیلمی برای تقویت زبان انگلیسی

 

فارست گامپ بر پایه رمانی با همین نام ساخته شده است. از ابتدای فیلم مردی که روی نیمکت در انتظار اتوبوس است به روایت داستان زندگی اش برای دیگر افراد حاضر می پردازد. در این میان بخش هایی از داستان زندگی او را می بینیم و بخش هایی را هم می شنویم. این فیلم برنده 6 جایزه اسکار است و جزو پرفروش ترین و پرمخاطب ترین فیلم های تاریخ سینمای آمریکا است. فارست گامپ برای تقویت زبان انگلیسی به کمک فیلم بسیار موثر است.

دانلود رایگان فارست گامپ فارست گامپ در آمازون فارست گامپ در IMDb

در این مطلب با چند فیلم برای تقویت زبان انگلیسی آشنا شدید. اگر هنوز نمی دانید چه طور با دیدن این فیلم ها زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، آقای مترجم راهنمایی هایی در این زمینه برای شما دارد. اما همه این موارد هنگامی می توانند به کمک شما بیایند که در راه یادگیری صبور باشید، برنامه منظمی داشته باشید و به برنامه خود عمل کنید. 

اگر از فیلم دیگری برای یادگیری زبان استفاده کرده اید، در پایین همین مطلب آن را اضافه کنید. توضیحات شما می تواند به دوستانتان که این مطلب را می خوانند، کمک کند :)

اشتراک پست

5 نظرها

 • هدی صمدی
  هدی صمدی مهر 25, 1396 پیوند نظر
  من لیسنینگم قوی نیست و مجبورم زیرنویس ترجمه شده فیلم رو باهاش ببینم ولی اصلا خوب ترجمه نمیکنن. موضوع فیلم رو متوجه میشم ولی جزییات رو نه. به نظرتون باید چیکار بکنم؟
 • نگار
  نگار مهر 30, 1396 پیوند نظر
  سلام. از زیرنویس های انگلیسی استفاده کنین. هرجا که متوجه نشدین معنی کلمه رو چک کنین. اوایل یه کم وقت گیر و خسته کننده س اما راه میفتین
 • مرجان
  مرجان آبان 17, 1396 پیوند نظر
  فارست گامپ فیلم جذابی بود. داستان فیلم خوب بود. شخصیت فارست گامپ دوست داشتنی بود. به نظرم برای تقویت لهجه آمریکایی فیلم خیلی خوبی است. دوستانی هم که می خواهند زبانشان را تقویت کنند می توانند از این فیلم کمک بگیرند. هم یک فیلم خوب ببینند و هم زبان انگلیسی را تمرین کنند.
 • سلام .من چطور میتونم فیلم با لهجه ی بریتانیایی پیدا کنم که خیلی صحنه نداشته باشه و مناسب نوجوانان باشه؟
  سلام .من چطور میتونم فیلم با لهجه ی بریتانیایی پیدا کنم که خیلی صحنه نداشته باشه و مناسب نوجوانان باشه؟ بهمن 15, 1396 پیوند نظر
  سلام .من چطور میتونم فیلم با لهجه ی بریتانیایی پیدا کنم که خیلی صحنه نداشته باشه و مناسب نوجوانان باشه؟
 • negar
  negar بهمن 25, 1396 پیوند نظر
  من ارباب حلقه ها رو خیلی دوست داشتم. چند بار دیدمش، به همون ترتیبی که گفته بودین. بازیرنویس انگلیسی، زیرنویس فارسی، بدون زیرنویس. الان هنوز هم دارم تمرین میکنم که بتونم همراه باهاشون دیالوگ ها رو بگم. با این روش یادگیری زبان، وقت بیشتری برای زبان خوندن میذارم و خسته نمیشم. همیشه دارم فیلم میبینم!

ارسال یک نظر

مریم کریمی

درباره نویسنده

کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی هستم. دوره کارشناسی را در دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد را در دانشگاه الزهرا گذراندم. زبان، ادبیات، فرهنگ و هنر کشورهای مختلف برایم جذابند.

 زبان انگلیسی را در موسسه گویش آموختم و هم اکنون درحال یادگیری زبان عربی در کانون زبان ایران هستم.

آقای مترجم در شبکه های اجتماعی

آقای مترجم را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.