فروش آنلاین ترجمه کتاب «اجرای ناب (Running Lean)» - راهنمای عملی بوم ناب و نوپای ناب

(19 رای‌ها)
10304
96.8

اجرای ناب: حرکت از ایده اولیه به سمت محصول مطلوب مشتری

امروز عصر فرصت‌های بی‌نظیر برای نوآوری است و بیش از هر زمان، محصول‌های جدید ساخته‌می‌شود؛ اما بیشتر این محصول‌ها شکست می‌خورند. این شکست به دلیل ناتوانی ما در تکمیل طرحی که اقدام به ساخت آن کرده‌ایم نیست؛ بلکه دلیل آن هدر دادن منابعمان است. اکثر کارآفرین ها پول، زمان و انرژی خود برای ساخت یک محصول اشتباه هدر می دهند. آن‌چه نیاز است یک فرآیند سیستماتیک برای سرعت بخشیدن اعتبارسنجی ایده‌های جدید و بالا بردن شانس موفقیت است، که این وعده‌ی کتاب «Running Lean» یا همان «اجرای ناب» است. 

 Ash Maurya، بنیان‌گذار استارتاپ Spark59، در مورد چگونگی شروع یا رشد یک کسب‌وکار بر اساس اصول ناب اریک ریس در کتاب «The Lean Startup»، بحث می‌کند. این کتاب روندی گام به گام به شما ارائه می دهد تا بتوانید از ایده اولیه خودتان شروع کرده و لایه لایه ریسک های مختلف را برطرف بکنید. بنابراین، می توان آن را مکمل کاربردی کتاب نوپای ناب دانست. 

 

اصول فراگیر اجرای ناب

اجرای ناب بر اساس سه اصل فراگیر بنا شده است:

 1. اول اینکه باید حتما طرح اولیه خودتان را روی کاغذ بیاورید. این کار باعث می شود که ذهنتان منظم تر شده و از ایده های خیالی خارج شوید. به علاوه اینکه می توانید طرحتان را با دیگران به اشتراک بگذارید. این کار با استفاده از بوم ناب انجام می شود که یکی از ابزارهایی است که این کتاب در اختیارتان می گذارد. 
 2. گام دوم شناسایی پرخطرترین بخش های طرح است. برای ایجاد یک محصول موفق باید ریسک را کاهش داد. استارتاپ ماهیتی پرریسک دارد و کار واقعی ما این است که ریسک را گام به گام کاهش دهیم. کتاب اجرای ناب به شما یاد می دهد که چگونه ریسک های مشتری، بازار و محصولاتان را کاهش دهید. 
 3. گام سوم انجام آزمایش های نظام مند است. تا این مرحله، تمام تفکرهایی که داشته ایم، صرفاً فرضیه هستند و باید دید که چقدر در دنیای واقعی عملی می شوند. برای این کار باید آزمایش انجام دهیم. استارتاپ ناب چرخه ای برای یادگیری دارد که از سه گام ساخت، اندازه گیری و یادگیری تشکیل شده است. باید با طی کردن این چرخه ایده های خودمان را تست کنیم. 
اجرای ناب

 

خرید آنلاین کتاب اجرای ناب

جیسون کوهن
استارتاپ ناب مفاهیم جذابی دارد ولی برای اجرای کردن آن ها نیاز به راهنمایی داریم. اش موریا نه تنها درس های مهمی در این کتاب ارائه می دهد، بلکه روش اجرای آن ها را نیز بیان می کند. کتاب اجرای ناب اولین کتاب جامع در مورد مدیریت استارتاپ ناب است.
رند فیشکین
اش موریا کتابی نوشته است که آرزو داشتم قبل از شروع استارتاپ خودم در اختیارم بود. میزان جزئیاتی که در این کتاب آمده، از مطالعه های موردی گرفته تا توصیه های کاربردی، این کتاب را به منبعی طلایی برای هر کارآفرینی تبدیل کرده است.
نوآ کیگین
اش موریا قطب نمایی در اختیار کارآفرین ها قرار داده است تا بتوانند ایده های خود را ارزیابی کنند، مشکل های واقعی را حل نمایند و کسب و کاری موفق ایجاد کنند. این کتاب را به تمام افرادی که می خواهند کسب و کاری راه بیاندازند توصیه می کنم.
دن مارتل
کتاب اجرای ناب به سادگی یکی از بهترین کتاب هایی است که در مورد استارتاپ ناب نوشته شده است. هیچ جای شبه ای در این مورد وجود ندارد.

خلاصه ای از اجرای ناب از زبان مترجم آن

خرید آنلاین ترجمه کتاب اجرای ناب

ابزاری ایده آل برای مدیران و صاحبان کسب و کارها و استارتاپ ها

درس هایی که از اجرای ناب می گیریم

تفاوت ناب بودن با ارزان کار کردن
بزرگ‌ترین تصور غلط اکثر افراد قبل از خواندن کتاب «Running Lean» یا «اجرای ناب» این است که تصور می‌کنند کلمه Lean به معنی ارزان تمام کردن کارهاست؛ اما پس از مطالعه، درک آن‌ها از ناب بودن تغییر می‌کند. کلمه lean به این معنی است که باید منابع خود را بشناسیم و آن‌ها را به بهترین نوع ممکن استفاده کنیم. مهم‌ترین منبع یک استارتاپ زمان است.
اعتبار سنجی محصول
قبل از معرفی یک محصول جدید، چگونه بازار را تجزیه و تحلیل می‌کنید و کارایی کالا را در بازار بررسی می‌کنید؟ یکی از بزرگ‌ترین اشتباه‌های یک شرکت این است که محصولی ‌بسازد که هیچ‌کس به آن نیاز ندارد و آن را نمی‌خرد. کسب و کارها در ابتدا باید نیاز مشتریان را بفهمند. متوقف کردن یک کسب و کار بسیار آسان‌تر از این است که هزاران دلار برای آن هزینه کنید و سپس بفهمید محصول شما مشتری ندارد.
ترویج محصول
ترویج محصول مسئله‌ای است که تمام شرکت ها با آن مواجه‌اند. در متدولوژی ناب، به جای این‌که نرم افزار خود را توسعه دهید و سپس یک تیم بازاریاب استخدام کنید که محصول شما را بفروشد، بر فروش محصول در حال توسعه تمرکز می‌کنید. در واقعیت، هیچ محصولی به بهترین شکل توسعه پیدا نمی‌کند و نواقصی دارد؛ بسیاری از توسعه‌دهندگان به دنبال کمال در کار خود هستند ولی این کار الزاما به معنی فروش نیست.
تعامل با مشتری
رویکرد متدولوژی ناب برای توسعه مشتری، پرسش از آن‌ها درباره تجربیات شخصی‌شان است. این کار به صورت یک گفت‌و‌گوی رو‌در‌رو انجام می‌شود. از مشتریتان برای نوشیدن یک فنجان قهوه دعوت کنید و پرسش‌هایی مانند تجربیات او در استفاده از محصول، مشکل‌هایی که با آن مواجه شده‌است، نحوه آشنایی با محصول، راه‌های توسعه محصول و ویژگی‌های مورد نیاز او برای توسعه محصول در آینده بپرسید.
تمرکز روی مشتری
پیام اصلی و تکراری در سرتاسر کتاب اجرای ناب، «تمرکز بر مشتریان» است. تمرکز بر مشتری در یک کسب‌و‌کار، همه چیز است؛ چراکه این مشتری است که در نهایت محصول یا خدمت شما را می‌خرد. اگر مشتری راضی نباشد، درآمدی نخواهید‌داشت. بنابراین، یکی از مهم‌ترین گام‌هایی که یک استارتاپ طی می‌کند این است که مشتری‌های خود را بشناسد و اعتبارسنجی نماید تا بتواند ریسک مشتری را از کار خود حذف کند..
حل مسأله در چهار مرحله
نویسنده این کتاب فرآیندی چهار مرحله‌ای را به عنوان راهی برای حل مشکلات موجود در بازار استفاده می‌کند. اما به نظر می‌رسد این فرآیند برای هر کاری قابل استفاده است! این مراحل عبارتند از فهم مشکل، تعریف کردن راه حل، اعتبارسنجی کیفی و بررسی کمی. دلیل قدرتمند بودن این فرآیند چهار مرحله‌ای این است که نه تنها بررسی کمی انجام می‌دهد، بلکه کیفیت را نیز مورد آزمایش قرار می‌دهد. این متد توسط بسیاری از صاحبان کسب و کار مورد استفاده قرار گرفته‌است.

 

جمع بندی

چه یک فرد با تجربه در زمینه استارتاپ ها باشید و چه تازه‌کار، کارآفرینان در تمام فرآیند یادگیری خود نیاز دارند دانش خود را در سطوح راهبردی و مدیریتی افزایش دهند. کتاب«Running Lean» یا «اجرای ناب» می‌تواند راه‌گشای این مسیر پر پیچ و خم باشد. مطالعه این کتاب به همه علاقه‌مندان و فعالان این حوزه توصیه می‌شود.

کتاب «اجرای ناب» در سال 2010، توسط اش ماوریا، نوشته شد‌ و در سال 2012 به چاپ رسید. او که مشغول اداره استارتاپ خود بود، پس از آشنایی با مفهوم «استارتاپ ناب» به این نتیجه رسید که این مدل، راه حلی عملی برای استارتاپها نیست. ماوریا مطالعات خود را در این زمینه ادامه و در نهایت کتاب کاربردی «اجرای ناب» را نوشت. 

بسته پرواز: کتاب های ویژه کارآفرینی و کسب و کار با هدیه های ویژه

پیش از خرید این کتاب، پیشنهاد می کنیم بسته پرواز را بررسی کنید این بسته برای کارآفرینان و علاقه مندان به استارتاپ و کسب و کار مناسب است و جایزه های ویژه ای دارد.

خرید آنلاین کتاب اجرای ناب

 • هزینه نسخه چاپی: 38000 تومان
 • هزینه ارسال به سراسر کشور: 12000 تومان
 • زمان ارسال: سفارش هایی که در طول هفته ثبت شوند در روز بعدی از طریق پست ارسال خواهند شد
 • تذکر: سفارش هایی که از چهارشنبه تا جمعه و روزهای تعطیل ثبت شوند، در اولین روز کاری بعدی ارسال می شوند. بسته به عملکرد اداره پست، حدود بین 2 تا 4 روز کاری زمان می برد تا کتاب به دست شما برسد.
 • در صورتی که عجله دارید و می خواهید کتاب زودتر به دست شما برسد، به پشتیبانی پیام دهیدپرداخت آنلاین دانلود فصل اول
ترجمه کتاب اجرای ناب
 
 

اشتراک پست

9 نظرها

 • حسین
  حسین مهر 01, 1396 پیوند نظر
  من این کتاب رو از پارسال پیدا کرده بودم و خیلی ازش خوب شنیدم. خیلی هم خوشحال شدم از این که بالاخره ترجمه شد و در لحظه سفارش دادم. از سایت و اهداف کارتون هم بسیار خوشم اومد و قبلن هم 2 تا از کتاب جامعه استارت آپی رو گرفته بودم. امروز کتاب دستم رسید و با شعف کتاب رو باز کردم، ااما...
  واقعن از این که جنس کاغذ کتاب این جوری بود. ناراحت شدم.
 • احسان مراد
  احسان مراد مهر 16, 1396 پیوند نظر
  کتاب اجرای ناب یکی از بهترین کتابای کارآفرینی و کمک میکنه که آدم از گیجی در بیاد. وقتی که یه ایده توی ذهنت باشه و ندونی که از کجا شروع بکنی خیلی حس کلافگی داره.
  ممون از اینکه این کتاب رو ترجمه کردید.
 • زهرا یوسفی
  زهرا یوسفی مهر 16, 1396 پیوند نظر
  اجرای ناب رو من قبلا به انگلیسی خونده بودم و همیشه برام سوال بود که چرا کسی این کتاب رو تا حالا ترجمه نکرده. ممنون از آقای مترجم که بالاخره رانینگ لین رو ترجمه کردن.
 • حامد قربانی
  حامد قربانی مهر 20, 1396 پیوند نظر
  رانینگ لین رو چرا اجرای ناب ترجمه کردید؟ ران به معنی مدیریت کردن نیست مگه؟
 • علیرضا کاظمی نیا
  ممنون از تمام دوستانی که از ترجمه کتاب رانینگ لین یا همون اجرای ناب حمایت کرده ن. در آینده ایشالا خبرهای بهتری براشون خواهیم داشت.
  در مورد ترجمه عنوان کتاب هم باید عرض کنم که کلمه run معادل execute هم به حساب میاد که میتونیم «اجرا» ترجمه ش کنیم. به علاوه، در مورد ترجمه عنوان باید مسائلی مثل جذاب بودن و ماندنی بودن رو هم در نظر گرفت، بنابراین رانینگ لین رو ترجیح دادیم که «اجرای ناب» ترجمه بکنیم. با این حال از نکته ای که مطرح کردید تشکر می کنیم.
 • احمد راستی
  احمد راستی آبان 08, 1396 پیوند نظر
  میشه لطفا تفاوت این کتاب رو با کتاب نوپای ناب بگید؟ این 2تا کتاب ربطی به هم دارن؟
 • مریم
  مریم آبان 09, 1396 پیوند نظر
  سلام .کارگاه اجرای ناب کی برگزار میشه؟ الان این ثبت نام جدیده یا همون کارگاه قبلیه؟
  از کارگاه قبلی فایل صوتی یا تصویری هست که بدونیم کارگاه چجوریه؟
 • hasan
  کتاب خیلی خوبی بود. از شما متشکرم.
 • نیلوفر
  نیلوفر فروردين 18, 1398 پیوند نظر
  سلام
  از چه زمانی میتونیم کتاب رو سفارش بدیم؟
  ما برای یک حلقه ی کتابخوانی احتیاج داریم و یک مقدار عجله داریم
  ممنون میشم پاسخ بدید

ارسال یک نظر

منصوره محمدزمانی

درباره نویسنده

من دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان هستم و به زبان انگلیسی و ترجمه علاقه مندم. 

از برنامه نویسی سی شارپ و جاوا همچنین از شرکت در همایش ها و کارهای گروهی لذت می برم.

هم اکنون به عنوان یکی از نویسندگان سایت آقای مترجم فعالیت می کنم.

 

آقای مترجم در شبکه های اجتماعی

آقای مترجم را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.