مریم کریمی نوشته ترجمه کتاب 11 شهریور 1397 خواندن 1115 دفعه
(4 رای‌ها)
آیا با جدیدترین کتاب های حوزه مدیریت آشنا هستید؟ آقای مترجم فهرستی از کتاب های تازه منتشر شده در حوزه مدیریت را به شما معرفی می کند. اگر به ترجمه کتاب های مدیریت علاقمند باشید، این مطلب می تواند به شما کمک کند.

ترجمه اهمیت فراوانی در بالا بردن ارزش رزومه شما دارد. با ترجمه و انتشار کتاب های به روز مدیریت، مهارت های زبان و به روز بودن خود را به کارفرمایان نشان می دهید. برای تقویت زبان انگلیسی و یادگیری مهارت های ترجمه هم می توانید از وبلاگ آقای مترجم کمک بگیرید.

پیش از این در مطلب دیگری هم به معرفی کتاب های مدیریت برای ترجمه پرداخته ایم. کتاب های این مطلب، کتاب های تازه منتشر شده در حوزه مدیریت هستند.

کتاب های مدیریت برای ترجمه

کتاب Peopleware

نويسنده: Tom DeMarco و Timothy Lister
ناشر: Addison-Wesley Professional
زمان انتشار: June, 2013
تعداد صفحه‌ها: 272 صفحه
لينک آمازون
   

کتاب Peopleware: Productive Projects and Teams یکی از کتاب های تام دی مارکو است. تاکید کتاب بر این است که آنچه باعث توسعه یک نرم افزار می شود، فنی نیست. بلکه عامل انسانی مهمترین فاکتور توسعه یک نرم افزار است. جول اسپولسکی معتقد است هرکس با یک تیم نرم افزاری کار می کند باید سالی یک بار این کتاب را مرور کند! ترجمه این کتاب می تواند برای همه توسعه دهندگان نرم افزار، مدیران شرکت های نرم افزاری و استارتاپ ها مفید باشد.

کتاب Simply Brilliant

نويسنده: Fergus O'Connell
ناشر:  FT Press
زمان انتشار: March 4, 2012
تعداد صفحه‌ها: 160 صفحه
لينک آمازون

کتاب Simply Brilliant: The common-sense guide to success at work کتابی است برای همه آن هایی که در کسب و کارشان دچار مشکل شده اند. گاه مشکل ها چنان به هم می پیچند که افراد هیچ کاری نمی توانند بکنند. فقط می خواهند سرشان را به دیوار بکوبند! این کتاب در هفت گام به مخاطبان خود می آموزد که چگونه مشکلات را به بخش های کوچک تقسیم بندی کنند، به دنبال راه حل های ساده و مستقیم باشند و در زمان صرفه جویی کنند و زمانی بیش از حد نیاز به هر مشکل اختصا ندهند. مخاطبان این کتاب همه کسب و کارها هستند. صرف نظر از قدیمی یا استارتاپ بودن یک کسب و کار، ممکن است افراد با مشکلاتی روبه رو شوند.

کتاب Visual Leaders

نويسنده: David Sibbet
ناشر: Wiley
زمان انتشار: December, 2012
تعداد صفحه‌ها: 256 صفحه
لينک آمازون

این کتاب ویژه مدیران و رهبران کسب و کارها نوشته شده است. کتاب Visual Leaders در هفت گام شیوه های تعامل با کارمندان و مشتری ها را به مدیران می آموزد. این هفت گام شامل مدل های ذهنی، جلسه ها، قالب های گرافیکی، جلسه های تصمیم گیری و نقشه راه بعضی از مراحل آموزشی این کتاب هستند.

 کتاب Think Wrong 

نويسنده: John Bielenberg, Mike Burn, Greg Galle, Elizabeth Dickinson 
ناشر: Instigator Press
زمان انتشار: October 25, 2016
تعداد صفحه‌ها: 252 صفحه
لينک آمازون

امروزه در همه ابعاد زندگی با مشکلات فراوانی روبه رو هستیم. این مشکلات و چالش ها در کسب و کار افزایش می یابند. جان بیلنبرگ، مایک برن، جوج گال و الیزابت اویت دیکنسون در این کتاب به بررسی مشکلاتی می پردازند که ما در مواجهه با فرهنگ داریم. فرهنگ غالب در جامعه ممکن است مانع رشد کسب و کار ما شود. نویسندگان کتاب در شش فصل توضیح می دهند چگونه 6 رفتاری که فرهنگ ما آن ها را صحیح نمی داند، می توانند باعث پیشرفت و حل مشکلات شوند.

کتاب How Did I Not See This Coming

نويسنده: Katy Tynan
ناشر:  Association for Talent Development
زمان انتشار:December, 2017
تعداد صفحه‌ها: 104 صفحه
لينک آمازون

کتاب How Did I Not See This Coming به بررسی موقعیت، تنش ها و مشکلات کسانی می پردازد که اولین تجربه مدیریتی خود را می گذرانند. کتی تنان در این کتاب حقایقی را درباره مدیریت آشکار می کند و نقشه راهی برای کسانی که اولین تجربه مدیریتی خود را می گذارنند، ارایه می دهد. راه کارهایی که باعث می شود مدیران جدید بتوانند اعتماد و همراهی مدیران بالادستی و زیردستان خود را جلب کنند.

کتاب Fundamentals of Human Resource Management

نويسنده: Barry Gerhart, John R. Hollenbeck, Raymond A. Noe, Patrick M. Wright 
ناشر: McGraw-Hill Education
زمان انتشار: January, 2017
تعداد صفحه‌ها: 576 صفحه
لينک آمازون

 رایموند اندرو نو و همکارانش در کتاب بنیان های مدیریت نیروی انسانی، به معرفی و بررسی دقیق نیروی انسانی می پردازند. برنامه آموزشی سازگار با مخاطب و محتوای کاربردی و متمرکز کتاب Fundamentals of Human Resource Management، موثرترین برنامه برای توسعه و مدیریت نیروی انسانی در راستای پیشرفت و توسعه کسب و کار و افزایش تولید و بهره وری است.

کتاب The 27 Challenges Managers Face

نويسنده: Bruce Tulgan
ناشر: Jossey-Bass
زمان انتشار: September, 2014
تعداد صفحه‌ها: 256 صفحه
لينک آمازون

بروس تولگان بیش از 20 سال سابقه مدیریتی دارد. تولگان در همه این سال ها به دشوارترین مشکلات یک مدیر فکر کرده است و حالا در این کتاب به 27 چالش اصلی یک مدیر و روش های حل آن ها می پردازد. صرف نظر از حوزه کسب و کار و درجه شغلی، همه مدیرها با این 27 چالش روبه رو هستند. چالش های اصلی مدیریت را با کتاب The 27 Challenges Managers Face: Step-by-Step Solutions to (Nearly) All of Your Management Problems بشناسید و با آن ها مقابله کنید.

 مطلب امروز آقای مترجم درباره کتاب هایی است که به تازگی در حوزه مدیریت منتشر شده اند. با ترجمه کتاب های به روز حوزه مدیریت می توانید روزمه خود را پربارتر کنید و موقعیت های تحصیلی و کاری بهتری بیابید.

مریم کریمی

کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی هستم. دوره کارشناسی را در دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد را در دانشگاه الزهرا گذراندم. زبان، ادبیات، فرهنگ و هنر کشورهای مختلف برایم جذابند.

 زبان انگلیسی را در موسسه گویش آموختم و هم اکنون درحال یادگیری زبان عربی در کانون زبان ایران هستم.

ارسال یک نظر