نمایش موارد بر اساس برچسب: دانشگاهی

جلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری آخرین و مهم ترین مرحله نگارش پایان نامه است. اگر نتوانید به خوبی از پایان نامه خود دفاع کنید، ممکن است زحمت هایی که در طول چند سال کشیده اید از بین بروند و نمره خوبی کسب نکنید. 
هر پایان نامه از حداقل یک مقاله تشکیل شده است. یعنی اگر موضوع پایان نامه شما بسیار محدود باشد، باز هم می توانید حداقل یک مقاله از آن استخراج کنید. یکی از معیارهای ارزشیابی یک پایان نامه مقاله های استخراج شده از آن است. مقاله استخراج شده از پایان نامه بر نمره پایان نامه، مصاحبه دکتری و مصاحبه های شغلی موثر است. آقای مترجم امروز نحوه استخراج مقاله از پایان نامه را به شما می آموزد.
اگر مقاله ای نوشته باشید و برای چاپ آن تلاش کرده باشید، حتما با کلمه های تخصصی این حوزه برخورد داشته اید. برای کسی که در این مسیر تازه کار باشد، این کلمه ها عجیب هستند و ممکن است در درک معنی آن ها دچار مشکل شود. مطلب جدید آقای مترجم به بررسی اصطلاحات تخصصی حوزه مقاله نویسی می پردازد. یکی از بخش های اصلی رزومه علمی و کاری شما مقاله های چاپ شده است. آقای مترجم پیش از این در چند مطلب مقاله نویسی برای ژورنال های علمی ISI و اسکوپوس را توضیح داده است. می توانید به مطلب های قبلی مراجعه کنید؛
اگر به دنبال مهاجرت و ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های خارجی هستید، دانشگاه های سوییس یکی از بهترین گزینه ها هستند. دانشگاه های سوییس در رتبه بندی های جهانی و اروپایی رتبه های بسیار خوبی دارند، شرایط کاری خوبی برای فارغ التحصیلان خود فراهم می کنند و به کارهای پژوهشی اهمیت فراوانی می دهند.
اگر قصد مهاجرت و تحصیل در دانشگاه های خارجی را داشته باشید، استرالیا یکی از بهترین مقصدهای مهاجرت تحصیلی است. استرالیا به دلیل فراهم کردن فرصت های شغلی پس از تحصیل هم نسبت به کشورهای دیگر بیشتر مورد توجه است.
آیا قصد سفر تحصیلی به آلمان دارید؟ می خواهید تحصیلات خود را در آلمان ادامه دهید اما نمی دانید چگونه دانشگاه مناسب در رشته خود را بیابید؟ آقای مترجم در این مطلب بهترین دانشگاه های آلمان را به شما معرفی می کند.
اگر قصد دارید آلمان را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید، این مطلب برای شما آماده شده است. پیش از این تیم وبلاگ آقای مترجم شما را با شرایط ادامه تحصیل در خارج از کشور و بهترین دانشگاه های کانادا آشنا کردند. در این مطلب با مراحل مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان آشنا می شویم. تحصیل در بسیاری از دانشگاه های آلمان رایگان است. بعضی دانشگاه ها هم کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان خود ارایه می کنند.‌ اما برای اخذ کمک هزینه چه کنیم؟ چه روزمه ای داشته باشیم تا پذیرش گرفتن فرایند ساده تری برای ما باشد؟ 
یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر مقاله علمی، پایان نامه یا پژوهش علمی دیگر بخش منابع آن تحقیق است. اگر هنگام نقل قول کردن از یک مطلب به درستی به منبع آن ارجاع ندهیم یا منبع را کامل معرفی نکنیم، ممکن است متهم به سرقت علمی شویم. سرقت علمی و ادبی امروزه از مهم ترین نکته های مورد توجه همه ژورنال های تخصصی است. چه کنیم که از اتهام سرقت ادبی دور بمانیم؟ شیوه صحیح ارجاع دادن و توضیح دادن منابع کدام است؟
اگر قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های خارجی را دارید، با سلسله مطالب تحصیلات آکادمیک آقای مترجم همراه شوید. پیش از این درباره گام های ابتدایی برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور سخن گفتیم. امروز شما را با دانشگاه های معتبر کانادا آشنا می کنیم.
اگر قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاههای برتر خارج از کشور را دارید، بی هوا به آب نزنید! ابتدا شرایط را بررسی کنید. با دانشگاه های مختلف آشنا شوید. شرایط زندگی، تحصیل و کار در کشورهای مختلف را ارزیابی کنید. آن گاه با توجه به بررسی ها بهترین مقصد دانشگاهی خود را انتخاب کنید.
صفحه1 از3