یاسمین صدری نوشته آموزش زبان 26 اسفند 1398 خواندن 85 دفعه
(0 رای‌ها)
امروزه برای امور کاری، تحصیلی، پژوهشی و ... به برقراری ارتباط با سایر کشورها نیاز داریم. هرچه ارتباطات بیشتری با موسسات، شرکت‌ها و دانشگاه‌های موفق کشورهای خارجی داشته باشیم، امکان پیشرفت بیشتری را نیز برای خودمان فراهم می‌کنیم. پس یادگیری زبان به یکی از ضروریات زندگی در جهان امروز تبدیل شده‌است. اما مسیر یادگیری زبان خالی از مشکلات و سختی‌ها نیست و زبان‌آموزان با چالش‌های مختلفی روبه‌رو می‌شوند.

اگر شما نیز قصد یادگیری زبان جدیدی را دارید، ما شما را با چالش‌های این مسیر آشنا می‌کنیم. علاوه بر این به شما راهکارهایی برای مقابله با این چالش‌ها ارائه می‌دهیم تا به سرعت پروسه یادگیری زبان را طی کنید و از این طریق به اهداف خود دست پیدا کنید. 

the-most-important-challenges-of-learning-a-new-language

1- ترس از یادگیری زبان جدید

اولین چالشی که ممکن است با آن مواجه شوید، ترس از یادگیری آن زبان است. خوشبختانه همه افراد با این چالش روبه‌رو نخواهند شد. اما اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که با آن مواجه شده‌اید، بهتر است همین حالا نحوه عبور از این مشکل را یاد بگیرید. ترسی که شما در این مرحله با آن مواجه می‌شوید، در حقیقت ترس از شکست خوردن است. شما نگران این هستید که پروسه آموزش‌تان شروع شود ولی نتوانید به خوبی مطالب را یاد بگیرید. اصلا نگران نباشید! این احساس شما کاملا طبیعی است و تعداد زیادی از زبان‌آموزان در شروع کار با این افکار ناامید کننده روبه‌رو می‌شوند.

برای رهایی از این افکار باید بتوانید از ناحیه امن خود (Comfort Zone) خارج شوید و به بررسی زبانی بپردازید که قصد یادگیری آن را دارید. در حقیقت باید شناخت خود از آن زبان را افزایش دهید و با ویژگی‌های آن آشنا شوید. حتی می‌توانید قواعد و ساختار آن را با زبان مادری‌تان مقایسه کنید و تفاوت‌ها و شباهت‌های‌شان را پیدا کنید. این کارها به خوبی به شما کمک خواهند کرد تا شناخت بهتری از آن زبان به دست آورید. هر چه شناخت‌‌تان بیشتر شود، میزان ترس‌تان کمتر می‌شود و از لحاظ روحی آمادگی یادگیری زبان جدید را پیدا خواهید کرد.

2- کمبود زمان

تقریبا اکثر افراد با مشکل کمبود وقت برای یادگیری زبان مواجه هستند. به همین دلیل پروسه یادگیری زبان را به تعویق می‌اندازند. اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید بهتر است بدانید رفتن به کلاس زبان تنها راه برای یادگیری زبان نیست. روش‌های جدید و جذابی برای یادگیری زبان وجود دارند که می‌توانند به خوبی به شما در این مسیر کمک کنند. یادگیری زبان به کمک موسیقی یکی از این روش‌های جذاب است. یادگیری زبان از طریق آهنگ به شما کمک می‌کند تا از زمان‌هایی که در اتوبوس، مترو و... هستید برای یادگیری زبان استفاده کنید. ولی باید بدانید که صرفا گوش دادن به موسیقی کافی نیست. اگر دوست دارید با قواعد این روش آشنا شوید در وبینار زیر ثبت نام کنید و با جدیدترین و جذاب‌ترین روش‌ها، زبان موردنظرتان را یاد بگیرید.

3- کمبود امکانات لازم برای یادگیری زبان جدید

امکان یادگیری زبان‌هایی همچون چینی، آلمانی و... در همه مناطق وجود ندارد. به همین خاطر افرادی که خواستار یادگیری چنین زبان‌هایی هستند با کمبود امکانات و موسسه‌های آموزشی مواجه هستند. چنین افرادی می‌توانند از روش‌های زیر برای یادگیری زبان استفاده کنند.

  • استفاه از بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان

دولینگو (Duolingo) یکی از بهترین اپلیکیشن‌های آموزش زبان است. این برنامه برای یادگیری بیش از 30 زبان طراحی شده است. محیط جذاب این اپلیکیشن و ساختار زیبای آن انگیزه زبان‌آموزان را برای یادگیری بیشتر می‌کند.

با اپلیکیشن‌های کاربردی آموزش زبان آشنا شوید!

  • استفاده از دوره‌های آنلاین وب‌سایت Futurelearn

در وب‌سایت Futurelearn آموزشی دوره‌هایی برای یادگیری زبان‌هایی همچون آلمانی، ایتالیایی، انگلیسی، اسپانیایی و... وجود دارد. افرادی که قصد یادگیری این زبان‌ها را دارند می‌توانند از محتوای کاربردی این دوره‌ها استفاده کنند.

4- جذاب نبودن کلاس‌های زبان

یکی از مشکلات اصلی کلاس‌های زبان آن است که یک‌نواخت و کسل کننده هستند و پس از مدتی انگیزه زبان‌آموزان برای یادگیری کاهش پیدا می‌کند. برای جذاب‌تر کردن پروسه یادگیری زبان، می‌توانید با استفاده از فیلم‌ها و سریال‌های مناسب زبان‌تان را تقویت کنید. جذابیت فیلم‌ها و سریال‌ها باعث می‌شود هنگام مشاهده، تمرکز بیشتری داشته باشید و همین امر یادگیری زبان جدید را سرعت می‌بخشد.

اگر سوالی درباره شیوه‌های یادگیری زبان دارید، ‌می‌توانید از کارشناسان آقای مترجم بپرسید.

ارتباط با کارشناسان آقای مترجم

یاسمین صدری

یاسمین صدری هستم

دانشجوی مدیریت بازرگانی دانشگاه اصفهان

از کودکی به زبان انگلیسی علاقه زیادی داشتم و در سن ۱۶ سالگی مدرک زبان انگلیسی خود را از کانون زبان ایران دریافت کردم

در حال حاضر در حال یادگیری زبان آلمانی در کانون زبان هستم

ارسال یک نظر