یاسمین صدری نوشته ترجمه کتاب 15 بهمن 1398 خواندن 228 دفعه
(0 رای‌ها)
چرا ترجمه کتاب‌هاي حوزه کامپيوتر و فناوري را انتخاب کنيم؟ امروزه علوم کامپيوتر با سرعت بسيار زيادي درحال پيشرفت است به طوري که متخصصان اين حوزه بايد ثانيه به ثانيه اطلاعات خود را به روز کنند و اطلاعات جديدي کسب کنند. علاوه بر اين براي بسياري از افراد آگاه شدن از پيشرفت‌هاي جديد فناوري و نحوه اين پيشرفت‌ها جذابيت خاصي دارد. افراد با مطالعه کتاب مي‌توانند به اطلاعات خود در اين زمينه‌ بيافزايند و به پاسخ پرسش‌هاي خود درباره چگونگي پيشرفت‌هاي فناوري دست يابند.

 پیشنهاد ترجمه کتاب Designing Connected Content

نويسنده: Carrie Hane و Mike Atherton
ناشر: New Riders
زمان انتشار: December, 2017
تعداد صفحه‌ها: 240 صفحه
لينک آمازون

امروزه در جهان دیجیتال مطالب و محتواهای زیادی از طریق کانال‌های مختلفی منتشر می‌شوند. اما در این دنیای سرشار از اطلاعات، محتواها چگونه منتشر شوند که به راحتی در اختیار عده زیادی قرار بگیرد؟ در این کتاب چارچوبی در اختیار افراد قرار می‌گیرد که براساس آن بتوانند محتوایی با کیفیت عالی منتشر کنند و مخاطب‌هایشان نیز بتوانند به راحتی به آن دسترسی پیدا کنند. در دنیای امروزه و با گسترش بازاریابی محتوایی، مطالب این کتاب طرفداران زیادی پیدا کرده‌است و افراد زیادی علاقه دارند با کمک مطالب این کتاب کسب و کار خود را به بقیه معرفی کنند. مترجم‌ها با ترجمه کتاب Designing Connected Content می‌توانند کمک زیادی به صاحبان کسب و کارها، بازاریاب‌های اینترنتی و... بکنند تا در زندگی شغلی خود پیشرفت کنند. 

ترجمه کتاب Crushing YouTube

نام نويسنده: Joseph Hogue
ناشر: Efficient Alpha
زمان انتشار: July 2019
تعداد صفحه‌ها: 164 صفحه
لينک آمازون

مطمئنا تا کنون به اين فکر افتاده‌ايد که از طريق رسانه اجتماعي و محبوب يوتيوب کسب درآمد کنيد اما نمي‌دانيد که چگونه بايد اين کار را انجام داد. جوزف هوگ (Joseph Hogue) نويسنده‌ي اين کتاب با بيان راهبردها و تجربه‌هاي شخصي خودش در اين زمينه و اين که چگونه طي 18 ماه نزديک به 75 هزار نفر دنبال کننده به دست بياوريد، به کمکتان مي‌آيد. او با بيان الگوريتم‌هاي به کار برده شده در يوتيوب و ترفندهاي مؤثر جهت کسب درآمد از طريق توليد محتوا در آن، راهکارهاي جالبي را به شما مي‌آموزد. پس اگر در مورد کسب و کار در زمينه‌ي يوتيوب علاقه‌مند هستيد و خواهان کسب درآمد از طريق آن هستيد اين کتاب شديداً به شما توصيه مي‌شود.

مراحل ترجمه کتاب

برای آشنایی با مراحل ترجمه کتاب به مطلب چگونه کتاب ترجمه کنیم؟ سر بزنید.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  UX for Beginners

نويسنده: Joel Marsh
ناشر: O'Reilly Media
زمان انتشار: January, 2016
تعداد صفحه‌ها: 256 صفحه
لينک آمازون

 UX یا همان User Experience design مفهومی است که برای طراحی اپلیکیشن‌ها، وب سایت‌ها و000 به شدت مورد استفاده طراحان قرار می‌گیرد. آشنایی با اصول UX به طراحان اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها کمک می‌کند تا طراحی بهتر و موثرتری انجام دهند. مفاهیم این کتاب برای همه افرادی که به تازگی تصمیم گرفته‌اند اصول UX را یاد بگیرند بسیار مفید و کاربردی خواهد بود. مترجم‌ها نیزبا ترجمه این کتاب می‌توانند کمک زیادی کنند به افرادی که علاقه دارند با اصول و مفاهیم UX آشنا شوند.

ترجمه کتاب Scam Me If You Can

نام نويسنده: Frank W. Abagnale
ناشر: Portfolio
زمان انتشار: August 2019
تعداد صفحه‌ها: 352 صفحه
لينک آمازون

حتماً هميشه برايتان سؤال پيش آمده که چگونه مي‌توان جلوي سرقت اطلاعات و کلاهبرداري را گرفت يا ممکن است قرباني آن بوده‌ايد. حتي اگر هدف کلاهبرداران نبوده‌ايد هنوز هم آن‌ها جايي منتظرند تا به عنوان طعمه از شما استفاده کنند. فرانک اباگنيل (Frank Abagnale) به عنوان يکي از مهم‌ترين افراد در زمينه‌ي امنيت سايبري، کلاهبرداري و زورگيري، از روش کار زورگيران و کلاهبرداران با خبر است. به همين دليل او در اين کتاب آخرين روش هاي کار هکرها، کلاهبرداران و جعل کنندگان براي دزديدن پول و اطلاعات شخصي افراد را که معمولا در فضاي مجازي اتفاق مي‌افتد معرفي کرده است. هم‌چنين او به وسيله‌ي قوانين ساده اما غافلگيرکننده‌‌اش، ما را از جرايم سايبري که هنوز فراگير نشده‌اند مطلع مي‌سازد.

ترجمه کتاب Tim Cook

نام نويسنده: Leander Kahney
ناشر: Portfolio
زمان انتشار: September 2019
تعداد صفحه‌ها: 320 صفحه
لينک آمازون

  اين کتاب درباره فردي نابغه به نام Tim Cook است. بعد از مرگ Steve Jobs شرکت اپل با چالشي بزرگ مواجه شد که چه کسي لياقت و شايستگي لازم را دارد که بتواند جانشين Steve Jobs شود. در نهايت مديران اپل Tim Cook را انتخاب کردند بدان اميد که وي بتواند موفقيت‌هاي قبلي Steve Jobs را تکرار کند. در کمال تعجب Tim Cook نه تنها موفقيت‌ها را تکرار کرد بلکه گامي فراتر گذاشت و موفقيت‌هايي کسب کرد که هيچ‌کس انتظار آن‌ها را نداشت. Apple Watch يکي از دستاوردهاي بزرگ اين مدير است. در اين کتاب مي‌توان با رموز موفقيت وي و همچنين ديدگاه‌هاي او نسبت به تکنولوژي آشنا شد.

تعرفه‌های ترجمه کتاب

از تعرفه‌ها و طرح‌های متنوع ترجمه کتاب آگاهی پیدا کنید.

 پیشنهاد ترجمه کتاب HTML QuickStart Guide

نويسنده: ClydeBank Technology
ناشر: CreateSpace Independent Publishing Platform
زمان انتشار: April, 2015
تعداد صفحه‌ها: 86 صفحه
لينک آمازون

برای طراحی صفحات وب‌سایت، HTML کاربرد زیادی دارد. این کتاب مفاهیم ساده و ابتدایی HTML را بیان می‌کند و راهنمای بسیار خوبی برای افرادی است که به تازگی با این مفهوم آشنا شده‌اند و می‌خواهند یادگیری آن را شروع کنند. افرادی که با HTMl آشنا می‌شوند معمولا نمی‌دانند برای یادگیری آن از کجا شروع کنند. خوشبختانه مطالب این کتاب به خوبی آن‌ها را در این زمینه راهنمایی کرده‌است. مترجم‌ها با ترجمه این کتاب می‌توانند کمک زیادی به افراد علاقه‌مند به حوزه کامپیوتر انجام دهند.

ترجمه کتاب Digital Minimalism

نام نويسنده: Cal Newport
ناشر: Portfolio
زمان انتشار: February 2019
تعداد صفحه‌ها: 304 صفحه
لينک آمازون

    امروزه زندگي همه ما به شدت تحت تاثير تکنولوژي قرار دارد. در اين کتاب نويسنده راهکارهايي براي کاهش استفاده از تکنولوژي در زندگي ارائه مي‌کند و به بررسي ويژگي‌ها و تغييرات افرادي مي‌پردازد که موفق شده‌اند استفاده از تکنولوژي را به کمترين حد ممکن کاهش دهند. انسان‌هايي که کمتر از وسايل ديجيتالي استفاده مي‌کنند از تمرکز بيشتري برخوردار هستند و همين امر سبب افزايش موفقيت آن‌ها مي‌شود. چنين افرادي مي‌توانند به راحتي ساعت‌ها غرق در مطالعه يک کتاب شوند، آن‌ها درجريان اخبار روزانه قرار مي‌گيرند ولي به‌خاطر آن‌ عصباني نمي‌شوند و توانايي زيادي در کنترل احساسات و خشم خود دارند. اين افراد مي‌توانند به سطح مطلوبي از زندگي اجتماعي دست پيدا کنند. همان سبک زندگي که انسان تحت تسلط تکنوولوژي در پي يافتن آن زمين و زمان را جست و جو مي‌کند ولي نمي‌تواند آن را بيابد.

ترجمه کتاب Gray Day

نام نويسنده: Eric Neill
ناشر: Crown
زمان انتشار: March 2019
تعداد صفحه‌ها: 304 صفحه
لينک آمازون

در اين کتاب Eric Neill کارشناس امنيت سايبري FBI داستان هيجان‌انگيزي بيان مي‌کند که چگونه اولين جاسوس سايبري در سازمان FBI را شناسايي کردند. Eric Neill وقتي وارد FBI شد وظيفه داشت که از سيستم‌هاي اين سازمان در مقابل حملات هکرها و حملات جاسوسي مراقبت کند ولي به او وظيفه ديگري نيز محول شد و او مي‌بايست اطلاعاتي درباره رييس خود يعني Robert Hanssen جمع‌آوري مي‌کرد چراکه افراد در سازمان به او و فعاليت‌هايش مشکوک شده بودند و اين قضيه مقدمه تشخيص يکي از بزرگ‌ترين جاسوسي‌هاي سايبري شد.  

چاپ کتاب

به راحتی کتاب‌های خود را به روش ناشر مولف چاپ کنید.

ترجمه کتاب Fundamentals Of Data Visualization

نام نويسنده: Claus O.Wilke
ناشر: O Reilly Media
زمان انتشار: April 2019
تعداد صفحه‌ها: 390 صفحه
لينک آمازون

  يکي از چالش‌هاي دنياي امروز تحليل و تفسير داده‌ها به بهترين صورت است. اگر افراد نتوانند داده‌ها را تجزيه و تحليل کنند و آن‌ها را به زباني ساده‌تر تبديل کنند استفاده از آن‌ها تقريبا غيرممکن است. يکي از روش‌هاي آسان‌تر کردن درک داده‌ها تبديل آن‌ها به زبان بصري يا همان تجسم داده است. استفاده از اين روش براي تحليل داده‌ها نسبت به ساير روش‌ها دقيق‌تر و کاربردي‌تر است. اين روش مورد استفاده اکثر مهندسان و کارشناسان کامپيوتر و همين‌طور بازارياب‌ها قرار گرفته است. در اين کتاب افراد موارد زير را ياد خواهند گرفت: • چگونه بهترين روش تجسم داده را مبتني بر موضوع مورد نظرشان انتخاب کنند. • از کدام روش‌ها براي جذاب‌تر کردن و هرچه ساده‌تر کردن داده ‌ها استفاده کنند. • و در انتها با نمونه‌هايي از بهترين و همين طور بدترين انواع تجسم داده آشنا خواهند شد.

ترجمه کتاب Cyber Security For Beginners

نام نويسنده: Attila Kovacs
ناشر: Independently Published
زمان انتشار: March 2019
تعداد صفحه‌ها: 110 صفحه
لينک آمازون

اين کتاب براي افرادي مناسب است که به مباحث IT ، تکنولوژي و فضاي سايبري علاقه دارند. افراد براي مطالعه اين کتاب به دانش تخصصي نياز ندارند،‌ در اين کتاب اطلاعات به گونه‌اي سازمان يافته‌اند که ابتدايي‌ترين اصول به خوبي بيان مي‌شود و سپس مرحله به مرحله پيش مي‌رود تا مخاطب را با ويژگي‌هاي امنيت سايبري به خوبي آشنا کند و به سوالات ابتدايي افراد در مورد فضاي سايبري و امنيت آن پاسخ ‌دهد.

می‌توانید سوالات خود درباره همه مراحل ترجمه و چاپ کتاب را از کارشناسان آقای مترجم بپرسید!

ارتباط با کارشناسان آقای مترجم