مریم کریمی نوشته
زندگی سرشار از برخوردهای اجتماعی است. از رسانه های اجتماعی گرفته تا آشنا شدن با همکاران و بیرون رفتن با دوستان همه از جنبه های زندگی اجتماعی انسان هستند. خوشتان بیاید یا نه، این روزها اجتماعی بودن به همه حوزه های زندگی ما نفوذ کرده است.  بیایید واقع گرا باشیم! مسلما دوست ندارید که شبکه های اجتماعی محبوبتان پر از عکس های سفر رفتنِ حسادت برانگیز باشد.  بخش اجتماعی زندگی شما عمیق تر از چیزی است که مردم در شبکه های اجتماعی می بینند. با وجود تاثیر عمیق اجتماعی بودن در زندگی، شاید دوست داشته باشید این مهارت را در زندگی خود ارتقا بدهید.

چه دوست داشته باشید در مهمانی ها بیشتر خوش بگذرد، رابطه های عمیق تری داشته باشید یا با افراد بیشتری آشنا شوید، یادگیری یک زبان جدید می تواند به شما کمک کند.

در ابتدای راه، صبحت کردن به یک زبان خارجی باعث می شود اضطراب زیادی داشته باشید، اما پس از مدتی متوجه می شوید که داشتن یک زندگی اجتماعی بهتر، یکی از مزایای فراوان یادگیری یک زبان خارجی است.

مهارت های زبانی علاوه بر فراهم کردن فرصت های ارتباطی شخصی عمیق، باعث افزایش موقعیت های شغلی بهتر برای شما می شوند.

چگونه از مزایای اجتماعی یادگیری زبان دوم استفاده کنیم؟

با اهالی بومی زبان صحبت کنید. صحبت کردن با افراد نیتیو علاوه بر بهبود بخشیدن به مهارت های زبانی شما، باعث یادگیری فرهنگ مورد نظر به شیوه مستقیم می شود. 

یادگیری فرهنگ مرتبط با زبان مورد نظر شما، می تواند موجب افزایش انگیزه یادگیری زبان شود. همچنین درک جزییات دیگر فرهنگ ها می تواند به اجتماعی شدن بیشتر شما کمک کند.

مطالعات نشان داده‌اند که کودکان چند زبانه در شرایط اجتماعی از مزیت های ویژه‌ ای برخوردار هستند. یک پژوهش نشان داده که کودکان دو زبانه بهتر از کودکان یک زبانه معنای حرف بزرگترها را درک می کنند. به نظر می رسد، کودکان دو زبانه چون باید انتخاب کنند در هر بافت، از کدام زبان استفاده کنند، احتمالا در درک دیدگاه های دیگران بهتر هستند.

هنوز مشخص نیست که این مهارت ها به بزرگسالی برسند یا خیر. اما می توان امیدوار بود که درک سخن دیگران می تواند بر توانایی تفسیر و تحلیل اثر مثبت داشته باشد.