هفت برنامه موبایل برای تقویت زبان

(18 رای‌ها)
7935
95.6

حتماً شما هم جزو افرادی هستید که دوست دارند زبان انگلیسی خود را تقویت کنند.

اگر تلفن همراه هوشمند هم داشته باشید (که حتماً دارید) همه چیز برای تقویت زبان مهیاست. به این ترتیب، می‌توانید زبان انگلیسی  را در هر حالت، زمان و مکانی یاد بگیرید و تمرین کنید. چه در مسیر خانه به محل کار؛ چه در مواقع استراحت و چه قبل از خواب. محدودیت خاصی برای یادگیری ندارید. 

راه‌های مختلفی هم برای این کار دارید. مثلاً می‌توانید زبان انگلیسی را با موسیقی انگلیسی، کانال‌های یوتیوب و پادکست های انگلیسی فرابگیرید؛ اما بهتر است برنامه‌های تلفن همراه را هم فراموش نکنیم! با اپلیکیشن‌های آموزش زبان انگلیسی، یادگیری زبان تقریباً مثل یک بازی می‌شود و دیگر از واژگان و تمرین‌های خسته کننده دستور زبان خبری نیست! اما آیا می دانید بهترین نرم افزار آموزش زبان انگلیسی چیست؟احتمالاً در این فکر هستید که «با کدام اپلیکیشن باید شروع کنم؟»

نگران نباشید.در ادامه، 7 مورد از بهترین برنامه‌های یادگیری زبان انگلیسی در تلفن همراه را به شما معرفی می‌کنیم.

1. برنامه Rosetta Stone

rosetta stone mobile

 اگر به دنبال منابع انگلیسی گشته باشید، حتما نام Rosetta Stone را شنیدهاید. میتوان Rosetta Stone را معروف‌ترین روش برای یادگیری زبان معرفی کرد. این روش در مقایسه با روش‌های دیگر منحصر به فرد است. معمولا اپلیکیشن‌های آموزشی، زبان دوم را به زبان مادری شما برایتان توضیح می‌دهند. به عنوان مثال، اگر فرانسوی باشید، دستور زبان و واژه‌های انگلیسی را با توضیحات فرانسوی می‌آموزید. Rosetta Stone انگلیسی را به زبان انگلیسی به شما یاد می‌دهد! اما چگونه؟؟

این نرم افزار برای یادگیری واژه‌های مقدماتی، تمرین‌هایی تدارک دیده‌است. برای نمونه، واژه‌های انگلیسی«woman»، «man»، «park» را با کمک تصویر یاد می‌گیرید. در مرحله بعد، این برنامه سعی می‌کند یک جمله انگلیسی دارای کلمه‌های بالا را به شما یاد دهد مانند:

 «A man and a woman is sitting in the park»

البته ممکن است ندانید کلمه «sit» در این جمله به چه معناست، اما احتمالاً می‌توانید آن را به درستی حدس بزنید.

با استفاده از این روش، بسیاری از واژه‌ها و عبارت‌های جدید انگلیسی را بدون استفاده از زبان مادری خود می‌آموزید.

اگر می‌خواهید زبان انگلیسی را بدون تکیه بر زبان مادری خود یاد بگیرید، این برنامه توصیه می‌شود. 

دانلود از کافه بازار وب سایت Rosetta Stone

2. برنامه FluentU

FluentU

  FluentU در میان برنامه‌های این لیست بسیار منحصر به فرد است.

این اپلیکیشن از فیلم‌های دنیای واقعی مانند موزیک ویدیوها، آگهی‌های بازرگانی، اخبار و مذاکرات الهام‌بخش استفاده می‌کند و آن‌ها را به تجربه‌های یادگیری زبان انگلیسی تبدیل می‌کند. برخلاف برنامه‌های سنتی، FluentU از رویکردی طبیعی استفاده می‌کند که شما را در طول زمان، به زبان و فرهنگ انگلیسی عادت می‌دهد. 

این برنامه شامل فیلم‌های متنوع با موضوعاتی مانند بحث‌های محبوب، موزیک ویدیوها، آگهی‌های بازرگانی خنده دار و ... است. برخی از آن‌ها را می‌‌توانید در این عکس مشاهده کنید.  

بهترین بخش FluentU این است که واژه‌هایی که در حال یادگیری آن‌ها هستید را ذخیره می‌کند و موسیقی، فیلم و نمونه‌هایی از واژگانی که آموخته‌اید را به شما پیشنهاد می‌کند. 

شما می‌توانید با کامپیوتر یا تبلت خود، در وب‌سایت FluentU از این برنامه استفاده کنید و یا آن را از فروشگاه iTunes دانلود کنید.

FluentU برای زبان آموزانی که به محتوای سرگرم‌کننده و صوتی و تصویری علاقه‌مندند، توصیه می‌شود. 

وب سایت FluentU

3. برنامه MindSnacks

Mindsnacks app

MindSnacks  اپلیکیشنی سرگرم کننده و دارای رابط کاربری ساده است. 

برای گسترش واژگان انگلیسی خود می‌توانید از برنامه‌های  SAT Vocabularyاستفاده کنید.

پیش از این، برای گرفتن نمرهٔ بالا در آزمون SAT، باید به فهرست واژگان SAT نگاه می‌کردید که مانند مطالعه یک فرهنگ لغت انگلیسی، بسیار خسته کننده بود. ماینداسنکس این روند را با قرار دادن 9 بازی داخل برنامه، سرگرم‌کننده کرده‌است.

 هر یک ازاین بازی‌ها برای آموزش کلمات انگلیسی با یک روش خاص طراحی شده‌اند. به عنوان مثال، یک بازی با تعداد زیادی بالن‌ قرمز و آبی وجود دارد. بدین صورت که ممکن است سه بالن آبی با کلمه‌های «abstruse»، «ludicrous» و «glorify» و سه بالن قرمز با کلمه‌های «hard to understand»، «praise» و «absurd» داشته باشید. هر کلمه در بالن آبی معنی مشابه به یک کلمه در بالن قرمز دارد و شما باید آن‌ها را به درستی با یکدیگر تطبیق دهید. این بازی برای کمک به یادگیری واژه‌های جدید طراحی شده‌است. 

ماینداسنکس به همه زبان آموزان زبان انگلیسی، که خواهان گسترش دایره لغات خود، با برخی واژه‌های خشک SAT  هستند، توصیه می‌شود. 

البته باید بگوییم که گول ظاهر کودکانه این نرم‌افزار را نخورید! برزگسال‌ها و گردشگران هم می‌توانند از آن استفاده کنند. 

آخرین نکته اینکه، این نرم افزار در حال حاضر برای کاربران اپل قابل استفاده است

وب سایت Mindsnacks

4. برنامه Memrise 

memrise app

 Memrise کمی شبیه به ماینداسنکس است با این تفاوت که با استفاده از روشهایی خلاقانه و خنده دار کمک میکند معنی کلمه ها را به خاطر سپارید.

جالب است بدانید که دوره‌های ممرایز توسط کاربران طراحی شده‌است. بنابراین شما می‌توانید ببینید که چگونه سایر زبان آموزان، این کلمات را آموخته‌اند. بیش از سیزده دوره در این برنامه وجود دارد که از آسان‌ترین آن‌ها «افعال بی قاعده انگلیسی» و سخت‌ترین آن‌ها «داستان دو شهر» چارلز دیکنز را می‌توان نام برد. بسیاری از زبان آموزان، آموختن واژه‌های جدید را از سخت‌ترین کارها می‌دانند. با ممرایز، برای به خاطر سپردن کلمه‌هایی که برای شما عجیب به نظر می‌رسند، یک راه سرگرم کننده و آسان خواهید داشت. همچنین می‌توانید واژه‌هایی که آموخته‌اید را ذخیره کنید، تا درصورت فراموشی به عقب برگشته و آن‌ها رو مرور کنید.

ممرایز یک راه بسیار مؤثر (و خنده دار!) برای یادگیری کلمه‌های انگلیسی است. این اپلیکیشن به تمامی افرادی که به دنبال گسترش واژگان خود هستند، توصیه می‌شود.

دانلود از کافه بازار وب سایت Memrise

5. برنامه Open Language 

Open Language از بخش‌های متنوعی برای آموختن انگلیسی تشکیل شده‌است. اگر قبلاً زبان دیگری آموخته باشید ممکن است در مورد CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) شنیده‌باشید . CEFR استانداردی برای تشخیص میزان تسلط شما بر یک زبان است که از A1 (مقدماتی) تا  C2(پیشرفته) رتبه‌بندی می‌شود.

در هر سطحی، دوره‌های مختلفی برای کاربردهای متفاوت مانند انگلیسی در تجارت، انگلیسی در ارائه‌های شفاهی،  انگلیسی در زندگی روزمره و  توانایی مصاحبه به زبان انگلیسی، می‌یابید. همان‌گونه که مشاهده می‌کنید اپن لنگوئیج به خوبی طبقه بندی شده است.

این برنامه برای هر درسی که برمی‌دارید، تمرین‌های زیادی برای یادگیری ارائه می‌دهد و کمک می‌کند دایره واژگان خود را در آن درس تقویت کنید. 

در یک گفت‌وگو، کلمه‌های آن، کلمه‌های اضافه مربوط به گفت‌وگو، توضیحات گرامری و تمرین‌هایی برای مرور درس را می‌آموزید. همچنین تمریناتی در پایان هر درس در نظر گرفته شده است.

اگر به یادگیری انگلیسی با ذکر جزئیات علاقه‌مندید، این اپلیکیشن را به شما توصیه می‌شود.

وب سایت Open Language

6. برنامه Busuu 

busuu app

busuu اندکی با اپلیکیشن هایی که تا کنون معرفی کردیم متفاوت است. بیشتر اپلیکیشن هایی که تا کنون معرفی کردیم، برای یادگیری انگلیسی، به صورت فردی مورد استفاده قرار می‌گیرند و برای بیشتر درس‌ها خودتان پله به پله جلو می‌روید. اما با busuu می‌توانید با انگلیسی زبانان صحبت کنید و توانایی مکالمه خود را ارتقا بخشید. جدا از قابلیت مکالمه ، این برنامه بسیار شبیه به Open Language است و از استانداردهای CEFR  پیروی می‌کند. در این برنامه هر درس دارای کلید واژه، یک بخش گفت‌وگو، یک تمرین نوشتن، یک بخش مرور و همچنین یک بخش صحبت با انگلیسی زبانان است. با این تمرین‌ها، می‌توانید هر چهار مهارت را به طور متعادل ارتقا دهید و پیش ببرید. 

اگر صحبت کردن با افراد را دوست دارید و خواهان افزایش مهارت مکالمه خود هستید، busuu را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

دانلود از کافه بازار وب سایت Busuu

7. برنامه Babbel

Babbel app

Babbel اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی است که بیشتر تمرکز خود را بر روی آموزش واژه‌ها گذاشته است. این برنامه، کاربران خود را با کامل کردن عبارات و تکرار آن‌ها آموزش می‌دهد. این اپلیکیشن 4 قابلیت تشخیص صدا، تشخیص تصویر، هجی کردن کلمات و پرکردن جاهای خالی را به کاربر می‌دهد. Babbel روی کیفیت متمرکز شده است نه کمیت!! همچنین با این برنامه می‌توانید میزان پیشرفت خود را مشاهده کنید. 

اگر هدف شما یادگیری کلمه‌های انگلیسی و افزایش دایره لغات است، Babbel به شما پیشنهاد می‌شود.

دانلود از کافه بازار وب سایت Babbel

اشتراک پست

8 نظرها

 • مریم
  مریم مهر 23, 1396 پیوند نظر
  من قبلا از برنامه های ممرایز و دولینگو استفاده می کردم. ممرایز برای یادگیری واژه بسیار مناسب است. دولینگو هم برنامه خیلی خوبی است اما آموزش انگلیسی ندارد. بعد از خواندن مطلبتان برنامه رزتا استون را هم نصب کردم، نتیجه استفاده از آن را برایتان خواهم نوشت.
 • منصوره محمد زمانی
  متشکر از اینکه تجربه های خودتان را با ما در میان می گذارید. مشتاق هستیم :)
 • نگار
  نگار آبان 09, 1396 پیوند نظر
  میشه چند تا اپ هم برای یادگیری گرامر معرفی کنین؟
 • بهار
  بهار ارديبهشت 16, 1397 پیوند نظر
  فلوئنت یو خیلی برنامه خوبیه، وب سایتش هم خیلی خوبه. کلی مطلب آموزشی خوب درمورد یادگیری زبان انگلیسی و زبان های دیگه یاد داده. رزتا استون نسخه ویندوزش خیلی خوب بود، اما نسخه اندرویدش به خوبی نسخه ویندوز نیست.
 • مونا
  مونا تیر 29, 1397 پیوند نظر
  مرسي از اطلاعات مفيدي كه برامون گذاشتيد.
  كاش قيمت هركدوم ويا رايگان بودن برنامه رو هم مينوشتيد .
  بازم ممنونم
 • bita kiyan i
  bita kiyan i شهریور 18, 1397 پیوند نظر
  سلام من بیشتر این برنامه ها رو نصب کردم ولی یکم جلو که میرید درس ها رو باید پول پرداخت کنید برای ادامه یادگیری اونم به دلار..!!!!
 • Ahmet
  Ahmet مهر 26, 1397 پیوند نظر
  من پیشنهاد می کنم https://www.penpaland.com وب سایت تبادل زبان بر اساس
 • سیمین
  سیمین بهمن 28, 1397 پیوند نظر
  دولینگو و ممرایز رایگان هستن. رزتا استون بعد از چند درس پولی میشه.
  از نظر آموزشی هم دولینگو از همه بهتره. بعد هم ممرایز

ارسال یک نظر

منصوره محمدزمانی

درباره نویسنده

من دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان هستم و به زبان انگلیسی و ترجمه علاقه مندم. 

از برنامه نویسی سی شارپ و جاوا همچنین از شرکت در همایش ها و کارهای گروهی لذت می برم.

هم اکنون به عنوان یکی از نویسندگان سایت آقای مترجم فعالیت می کنم.

 

آقای مترجم در شبکه های اجتماعی

آقای مترجم را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

وبینار آنلاین تقویت اسپیکینگ بهترین روش‌های تقویت اسپیکینگ

چگونه بدون اینکه کلاس زبان برویم، مهارت اسپیکینگ خود را تقویت کنیم؟

با تدریس علیرضا کاظمی‌نیا

 • دارای 12 سال سابقه تدریس و ترجمه 
 • دارای مدرک آیلتس آکادمیک 8.5
 • هم‌بنیان‌گذار سایت آقای مترجم

    دانلود وبینار