سریال های انگلیسی برای تقویت زبان

(10 رای‌ها)
26890
88

یکی از بهترین راه‌های تقویت زبان انگلیسی، استفاده از فیلم، سریال و کارتون است. فیلم، سریال و کارتون به دلیل درگیر کردن بینایی تاثیر فراوانی بر یادگیری دارند. از سوی دیگر به دلیل تنوع بسیار، خسته‌کننده نیستند و افراد می‌توانند زمان زیادی بدون خستگی به تمرین زبان انگلیسی بپردازند. شاید بپرسید کدام‌یک تاثیر بیشتری دارند؟ باید به‌صراحت بگویم انتخاب سلیقه‌ای است و تاثیر هر سه به یک میزان است. بعضی به تماشای سریال‌ علاقمندند، بعضی دیگر انیمیشن را ترجیح می‌دهند و دسته سوم دوست دارند فیلم ببینند.

تعداد زیاد قسمت‌های سریال بعضی را خسته می‌کند اما برای بعضی دیگر هیجان‌انگیز و لذت‌بخش است. در این مطلب با سریال‌های مفید برای تقویت زبان انگلیسی آشنا می‌شویم. پیشنهاد می کنم پیش از آن که به دنبال سریال های مفید برای تقویت زبان انگلیسی خود باشید، بیاموزید که چگونه می توان با دیدن فیلم زبان انگلیسی را تقویت کرد. به علاوه اگر از آن دسته افرادی هستید که زود خسته می شوید، توصیه می کنم در ابتدای مسیر با فیلم های مفید برای تقویت زبان انگلیسی، تقویت زبان انگلیسی را شروع کنید و سپی به سراغ سریال بروید. 

1- سریال جنایی لیست سیاه (The BLACKLIST)

لیست سیاه یک مجموعه تلوزیونی جنایی است که اولین بار در سال 2013 از شبکه NBC آمریکا پخش شد. این سریال از 89 قسمتِ 45 دقیقه‌ای تشکیل شده‌است. ردینگتون، نقش اصلی سریال، یک افسر سابق نیروی دریایی است که به یک جنایتکار تبدیل شده‌است. او پس از چند دهه فرار، به‌صورت داوطلبانه خود را به اف‌بی‌آی تسلیم می‌کند. ردینگتون اعلام می‌کند در صورت مصونیت قانونی حاضر است یک لیست از جنایتکاران دنیا را به اف‌بی‌آی ارایه دهد. این سریال برای تقویت لهجه آمریکایی مفید است. لیست سیاهیا فهرست سیاه دو بار برای گلدن گلوب و چهار بار برای جایزه امی نامزد شده است

لیست سیاه در IMDb

2- سریال جنایی نقطه کور (BLINDSPOT)

نقطه کور یک مجموعه تلوزیونی جنایی آمریکایی است که اولین بار در سال 2015 از شبکه NBC آمریکا پخش شده‌است. فصل اول سریال 23 قسمتِ 42 دقیقه‌ای دارد. فصل دوم با 22 قسمت در سال 2016 پخش شد. پخش فصل سوم سریال نیز از اکتبر 2017 آغاز شده‌است. این مجموعه درمورد زنی است که حافظه‌اش را از دست داده‌است . پلیس او را با صدها تتو روی بدنش در چمدانی گوشه میدان تایمز پیدا می‌کند و سپس درمی‌یابد که هر یک از این تتوها به حوادثی در آینده مربوط هستند. 

 یکی از بازیگران اصلی این سریال استرالیایی است. در نتیجه این سریال علاوه بر مفید بودن برای تقویت لهجه آمریکایی، شما را با لهجه استرالیایی نیز آشنا می‌کند.

نقطه کور در IMDb

3- سریال درام افسار گسیختن (BREAKING BAD)

این سریال که در فارسی با نام برکینگ بد مشهور است، افسار گسیختن یا از راه‌به‌در شدن هم ترجمه شده‌است. این مجموعه یک درام آمریکایی است که داستان یک معلم شیمی را روایت می‌کند. او در ابتدای داستان متوجه می‌شود سرطان ریه دارد. به همین دلیل تصمیم‌ می‌گیرد پیش از مرگ برای تامین مالی خانواده‌اش مواد مخدر صنعتی تولید کند. اما کم‌کم به این کار آلوده می‌شود و خود به یکی از بزرگترین مافیای مواد مخدر جنوب ایالات متحده تبدیل می‌شود. این سریال 5 فصل دارد و از شبکه AMC پخش شده‌است. هر قسمت سریال 47 دقیقه است. برکینگ بد مورد توجه گسترده منتقدان و مخاطبان قرارگرفت و توانست برای سی جایزه امی نامزد شود. درنهایت نیز 16 جایزه دریافت کرد. همچنین 7 بار برای جایزه گلدن گلوب و 5 بار برای جایزه انجمن بازیگران فیلم نامزد شد. در سال 2013 سریال برکینگ بد با دریافت 99 درصد رای مثبت منتقدان، رکورد گینس «تحسین‌برانگیزترین سریال تلوزیونی تاریخ» را به نام خود ثبت کرد. شما می‌توانید با تماشای این سریال محبوب و جذاب، لهجه آمریکایی خود را تقویت کنید.

برکینگ بد در IMDb

4- سریال مهره سوخته (BURN NOTICE)

مهره سوخته یک مجموعه تلوزیونی اکشن است. این سریال آمریکایی 7 فصل دارد و اولین بار در شبکه USA Network پخش شد. فصل اول 12 قسمت دارد. فصل دوم و سوم 16 قسمتی هستند. فصل چهارم، پنجم و ششم هر یک 18 قسمت دارند و فصل آخر 13 قسمتی است. داستان این سریال درباره مامور سابق سازمان جاسوسی آمریکا است که به یک مهره سوخته تبدیل شده‌است. او می‌خواهد بداند چگونه اطلاعات او لو رفته و به مهره سوخته تبدیل شده‌است، به‌همین دلیل به عنوان یک کاراگاه خصوصی به پیگیری مشکلات معمول مردم می‌پردازد. سریال دو روایت اصلی را پیگیری می‌کند؛ داستان کلی سریال، علت تبدیل شدن به یک مهره سوخته است و داستان‌های جنبی درمورد مشتریان کاراگاه خصوصی داستان هستند. این سریال نامزد 7 جایزه امی شد. داستان آن نیز جایزه ادگار آلن پو را برای بهترین داستان معمایی کسب کرد.

مهره سوخته در IMDb

5- سریال قلعه (CASTLE)

یک سریال  کمدی- جنایی آمریکایی است. که اولین بار در سال 2009 از شبکه ABC  پخش شد. این سریال در 8 فصل و 173 قسمت ارایه شده‌است. کیت بکت یک کاراگاه خصوصی است که با پرونده‌های قتل عجیب و غریب سر وکار دارد. او با یک نویسنده آشنا می‌شود. نخست سعی می‌کند او را از خود دور کند اما پس از مدتی این دو به یکدیگر علاقمند می‌شوند. داستان اصلی سریال درمورد رابطه عاشقانه این دو شخصیت و یافتن قاتل مادر کیت است. سریال قلعه برای 4 جایزه امی نامزد شده‌است.

سریال قلعه در IMDb

6- سریال ذهن های مجرم (CRIMINAL MINDS)

سریال ذهن‌های مجرم یا ذهن‌های جنایتکار یک مجموعه پلیسی آمریکایی است که پخش آن از سال 2005 از شبکه CBS آغاز شد. این سریال 12 فصل دارد و فیلمبرداری فصل 13 آن نیز در سال 2017 آغاز شده‌است. این مجموعه تلوزیونی به افرادی می‌پردازد که اف‌بی‌آی به آن‌ها مظنون است. روایت کلی سریال به زندگی شخصی اعضای گروه و پیگیری‌های آن‌ها درمورد افراد مظنون و نیز دشواری‌های زندگی یک مظنون می‌پردازد.

ذهن های مجرم در IMDb

7- سریال کرم‌ شب‌تاب (FIREFLY)

فایرفلای یک سریال علمی‌-تخیلی است. داستان این سریال از سال 2517، پس از ورود انسان‌ها به یک منظومه جدید آغاز می‌شود و در ادامه به ماجرای خدمه‌های سفینه‌فضایی می‌پردازد. این گروه 9 نفره به تاریکی فضا نگاه می‌کنند و هرکدام از دریچه نگاه خود چیزی متفاوت از دیگران می‌بینند. با این سریال انگلیسی برای تقویت زبان به فضا سفر کنید و آینده را ببینید!

کرم شب تاب در IMDb

8- سریال علوم‌ غریبه (FRINGE)

فرینج یک سریال علمی-تخیلی آمریکایی است. دو قسمت اول این سریال پرخرج‌ترین قسمت‌ سریال‌های تاریخ سریال‌سازی هستند. این سریال نامزد بیش از 40 جایزه شده‌است. نقش اصلی این سریال یک مامور اف‌بی‌آی است که در بخش سری این اداره موظف است معماهای جنایی مربوط به مسائل فراطبیعی را بررسی کند. او در این راه از یک نابغه علمی با اختلالات روانی کمک می ‌گیرد. این مامور اف‌بی‌آی پس از مدتی متوجه می‌شود همه جنایات انجام شده با یک نخ باریک به یکدیگر مربوط هستند. در تلاش برای یافتن این نخ نامرئی متوجه می‌شود دشمنی میان این جهان و جهان موازی باعث بسیاری از این جنایات است. از آن‌جا که نقش‌های اصلی این سریال را بازیگران استرالیایی و کانادایی ایفا می‌کنند، می‌توانید با تماشای این سریال لهجه استرالیایی و لهجه کانادایی خود را تقویت کنید. این سریال در 5 فصل پخش شده‌است. این سریال انگلیسی برای تقویت زبان شما را با مسائل فراطبیعی و نظریه جهان های موازی آشنا می کند.

علوم غریبه در IMDb

9- سریال خانه پوشالی (HOUSE Of CARDS)

خانه پوشالی یک سریال سیاسی آمریکایی در 65 قسمت است. این سریال برگرفته از یک سریال بریتانیایی با همین نام و نیز رمانی با همین نام نوشته مایکل دابز است. تا کنون 5 فصل از این سریال که به رقابت‌های سیاسی آمریکا می‌پردازد، پخش شده‌است. از نکته‌های جالب این سریال می‌توان به تفاوت کارگردان در هر قسمت از سریال اشاره کرد. این سریال انگلیسی برای تقویت زبان شما را با اصطلاحات سیاسی نیز آشنا می کند.

خانه پوشالی در IMDb

با تماشای این سریال ها می توانیم زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم. شما هم سریال های مفیدی که برای تقویت زبان انگلیسی می شناسید معرفی کنید. البته فقط تماشا کردن فیلم یا سریال به تقویت زبان کمک نمی کند. بلکه باید بدانید چگونه دیدن فیلم و سریال به تقویت زبان انگلیسی کمک می کندآقای مترجم در راه یادگیری زبان انگلیسی همراه شماست. 

 

 

اشتراک پست

1 نظر

  • sami
    sami اسفند 05, 1396 پیوند نظر
    سلام میشه لطفا فیلم ها یا سریال هایی که لهجه بریتیش دارند معرفی کنند
    برای کسانی که ازمون آیلتس میخوان بدند

ارسال یک نظر

مریم کریمی

درباره نویسنده

کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی هستم. دوره کارشناسی را در دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد را در دانشگاه الزهرا گذراندم. زبان، ادبیات، فرهنگ و هنر کشورهای مختلف برایم جذابند.

 زبان انگلیسی را در موسسه گویش آموختم و هم اکنون درحال یادگیری زبان عربی در کانون زبان ایران هستم.

آقای مترجم در شبکه های اجتماعی

آقای مترجم را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.