معرفی کتاب های روانشناسی برای ترجمه

(3 رای‌ها)
2910
73.4

در وبلاگ آقای مترجم بسیار درباره ترجمه و اهمیت آن صحبت کرده ‌ایم. ترجمه اهمیت فراوانی در رزومه های علمی دارد. ترجمه در رزومه نشان می دهد که شما تا حدی بر یک زبان مسلط هستید که می توانید ترجمه کنید. این ویژگی می تواند در مصاحبه های دکتری، مصاحبه های شغلی و اقدام برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور به کمک شما بیاید و امتیاز ویژه ای برای شما محسوب شود.

پیش از این کتاب های بازاریابی و مدیریت تازه منتشر شده را برای ترجمه معرفی کرده بودیم. امروز به معرفی کتاب های جدید روان شناسی می پردازیم. روان شناسی یکی از شاخه های جذاب و پرطرفدار علوم انسانی است که مخاطبان گسترده ای از سطح دانشگاهی تا عموم مردم دارد.

مخاطبان روانشناسی باید اطلاعات به روزی داشته باشند و از تازه ترین یافته های متخصصان این علم در سراسر دنیا باخبر باشند. به همین دلیل است که ترجمه کتاب های روانشناسی اهمیت فراوانی دارد.

1. The Soul of Shame

نویسنده کتاب The Soul of Shame: Retelling the Stories We Believe About Ourselves ، کورت تامپسون، معتقد است همه ما به یک بیماری روحی به نام شرم مبتلا هستیم. شرم بر همه جنبه های زندگی شخصی و کاری ما تاثیرگذار است. شرم به دنبال نابودی هویت ماست. تامپسون شرم را واکاوی می کند، طبیعت آن را آشکار می کند و ریشه های نوروبیولوژیکی اش را نشان می دهد. سپس راهکارهای مذهبی خود را برای از بین بردن شرم ارایه می دهد.

کتاب روح شرم در آمازون

 2.How to Analyze People

آیا همیشه در تلاش هستید منظور رئیستان را درست بفهمید؟ همیشه با فهمیدن دلیل عصبانیت همسرتان مشکل دارید؟ در ارتباطات اجتماعی به موقعیت هایی برمی خورید که نمی دانید چگونه عکس العمل نشان دهید؟ کتاب : The How to Analyze People: Ultimate Guide to Human Psychology, Body Language, Personality Types and Ultimately Reading People  برای حل همین مشکلات نوشته شده است.

در این کتاب مزایای درک افراد، مبانی روانشناسی انسانی، تاثیر تجربه های کودکی بر شکل گیری شخصیت، تحلیل انسان ها از طریق واژه ها، درک زبان بدن و تشخیص شخصیت های متفاوت مطرح می شوند.

کتاب آنالیز انسان ها در آمازون

3. Psychology For Dummies

کتاب Psychology For Dummies کتابی برای درک احساسات و رفتارها است. راهنمای سرگرم کننده ای که به مبانی رفتار انسان فرایند ذهنی او می پردازد. دکتر آدام کش در این کتاب به سادگی توضیح می دهد که روان شناسی چگونه به کمک ما می آید تا بهتر خودمان را بشناسیم. این کتاب درک عمیقی از طبیعت انسان به مخاطب خود ارایه می کند، نشان می دهد که چگونه روانشناسی می تواند برای تصمیم گیری بهتر به کمک انسان ها بیاید و آن ها را از شرایط پرتنش و استرس زا دور نگه دارد. Psychology For Dummies مخاطب را به سفر جذابی می برد که حاصل آن کشف و درک بهتر شخص از خودش است.

اطلاعات بیشتر در سایت آمازون

4. Thinking, Fast and Slow

دنیل کانمن، روانشناس مشهور جهانی و برنده جایزه نوبل اقتصاد است. کانمن در این کتاب پرفروش جهانی دو سیستم تفکری را به مخاطب آموزش می دهد. سیستم اول سریع، شهودی و حسی است. اما سیستم دوم کندتر، مشورتی و منطقی تر است. کتاب به ما می آموزد که هرکدام از سیستم ها چگونه بر تصمیم گیری ها و قضاوت های تاثیر می گذارند و در طولانی مدت چه نتیجه ای به بار خواهند آورد. کانمن همچنین به مواقعی می پردازد که باید از سیستم تفکری کند یا تند استفاده کنیم و   شیوه انتخاب هر سیستم را آموزش می دهد.

اطلاعات بیشتر در سایت آمازون

5. The Psychology Book

مخاطب اصلی کتاب The Psychology Book دانشجویان روانشناسی هستند. البته این کتاب برای کسانی که می خواهند روانشناسی را جدی پیگیری کنند هم جذاب خواهدبود. نویسنده کتاب به ارایه مطالب تخصصی، نظریه ها و جریان های روانشناشی به زبان ساده می پردازد. هدف اصلی نویسنده گشودن گره های موجود در تیوری های پیچیده و دشوار روانشناسی بوده است.

اطلاعات بیشتر در سایت آمازون

امروز با چند کتاب تازه منتشر شده در حوزه روان شناسی آشنا شدیم. می توانید با ترجمه این کتاب ها روزمه علمی خود را ارتقا دهید و در حوزه علمی خود پیشرفت کنید. آقای مترجم در مسیر پیشرفت همراه شماست.

اشتراک پست

2 نظرها

  • پریسا پیراسته
    پریسا پیراسته بهمن 08, 1397 پیوند نظر
    سلام من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم ویه کتاب روانشناسی انگلیسی میخوام ترجمه کنم که تا حالا ترجمه نشده است لطفا راهنمایی کنید چگونه میتوانم اینجور کتابها رو خریداری کنم ممنون
  • سعیده
    سعیده بهمن 12, 1397 پیوند نظر
    سلام وقت بخیر. ببخشید من میخواستم بدونم این کتابارو از کجا بدونیم ترجمه نشده و چطوری تهیه کنیم؟

ارسال یک نظر

مریم کریمی

درباره نویسنده

کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی هستم. دوره کارشناسی را در دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد را در دانشگاه الزهرا گذراندم. زبان، ادبیات، فرهنگ و هنر کشورهای مختلف برایم جذابند.

 زبان انگلیسی را در موسسه گویش آموختم و هم اکنون درحال یادگیری زبان عربی در کانون زبان ایران هستم.

آقای مترجم در شبکه های اجتماعی

آقای مترجم را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

انتخاب بهترین کتاب برای ترجمه

کارگاه آنلاین: گام به گام ترجمه کتاب و نشر آن

با تدریس علیرضا کاظمی‌نیا: دارای مدرک آیلتس آکادمیک 8.5 و مترجم شش عنوان کتاب

    دانلود ویدیوی کارگاه