یاسمین صدری نوشته ترجمه کتاب 21 آذر 1398 خواندن 337 دفعه
(0 رای‌ها)
چرا ترجمه کتاب‌هاي حوزه روانشناسي را انتخاب کنيم؟ امروزه در تک‌تک لحظات زندگي خود به اطلاعات و توصيه‌هاي يک روانشناس نياز داريم. از کودکان 3 ساله تا افراد 93 ساله همگي براي سپري کردن هر مقطع مهم و حساس بايد از يک روانشناس کمک بگيرند. حتي اين روزها کارشناسان عامل موفقيت در زندگي شخصي را خودشناسي مي‌دانند که رسيدن به اين شناخت از طريق علم روانشناسي ميسر مي‌شود. پس بهتر است افراد با مطالعه کتاب‌هاي روانشناسي به تکنيک‌هاي اوليه و اصلي آن پي ببرند و از اين طريق کيفيت زندگي خود را بهبود ببخشند

پیشنهاد کتاب‌های ترجمه نشده در حوزه روانشناسی

اگر به دنبال ترجمه کتاب در حوزه روانشناسی هستید، کتاب‌های زیر می‌توانند گزینه مناسبی برای شما باشند.

 پیشنهاد ترجمه کتاب Family Systems and Global Humanitarian Mental Health

نويسنده: Gameela Samarasinghe
ناشر: Springer
زمان انتشار: January, 2019
تعداد صفحه‌ها: 170 صفحه
لينک آمازون

 این کتاب به بررسی فرایندها و روش‌هایی برای بهبود وضعیت روحی و روانی خانواده‌ها می‌پردازد. همه فرایندها و روش‌هایی که در این کتاب ذکر شده‌اند حاصل اقدامات بشردوستانه تعدادی از روان‌شناسان و روان‌پزشکان در مناطق بحران دیده هستند. درحقیقت مطالب موجود در این کتاب چگونگی برخورد روان‌شناسان با انسان‌هایی را نشان می‌دهد که به دلیل عواملی مانند شکست و ناکامی، جنگ یا بلایای طبیعی از لحاظ روحی در شرایط نامساعدی قرار دارند. مثا‌ل‌هایی که در این کتاب ذکر شده‌اند منبعی ارزشمند برای همه افرادی محسوب می‌شوند که قصد دارند به سلامت روحی خودشان و اطرافیان‌شان کمک کنند.

 پیشنهاد ترجمه کتاب Shame Regulation Therapy for Families

نويسنده: Dr. Uri Weinblatt
ناشر: Springer
زمان انتشار: May 10, 2018
تعداد صفحه‌ها: 112 صفحه
لينک آمازون

 این کتاب به بررسی موضوع خجالت در خانواده‌ها پرداخته است. در حقیقت مطالب موجود در این کتاب به بررسی خجالت در دو وضعیت مختلف پرداخته‌اند. وضعیت اول آن است که خجالت و شرمی بیش از حد معمول در روابط بین اعضای یک خانواده برقرار باشد و وضعیت دوم آن است که اصلا شرم و خجالتی در روابط‌شان وجود نداشته باشد. نویسنده راهکارهایی را برای تک‌تک اعضای خانواده‌ها از جمله والدین، کودکان و... ارائه داده‌است تا بتوانند به خوبی این مشکل را تشخیص دهند، آثار زیان‌بار آن را درک کنند و با استفاده از روش‌هایی مخصوص این مشکل را حل کنند تا بتوانند روابط خانوادگی خود را بهبود ببخشند.

مراحل ترجمه کتاب

برای آشنایی با مراحل ترجمه کتاب به مطلب چگونه کتاب ترجمه کنیم؟ سر بزنید.

 پیشنهاد ترجمه کتاب Becoming Us

نام نويسنده: Beth McCord and Jeff McCord
ناشر: Morgan James Publishing
زمان انتشار: October 2019
تعداد صفحه‌ها: 264صفحه
لينک آمازون

«او اصلاً به من گوش نميکند.... اصلاً درکش نميکنم... چرا ما هميشه سر يک چيز دعوا داريم؟» اين‌ها جملات آشنايي است که معمولاً در دعواهاي زناشويي به گوشمان خورده است اما هيچوقت نمي‌دانستيم که چگونه برطرفشان کنيم. در اين کتاب بث مک کورد (Beth McCord) و جف مک کورد (Jeff McCord) که متخصصان و روانشناساني در اين زمينه هستند به کمک زن و شوهرها مي‌آيند. به نقل از گيل و مايکل هيات (Gail & Michael Hyatt)، مديران شرکت هيات، سرانجام ابزاري که به اين مشاجرات ميان زن و شوهر پايان دهد و ازدواج‌ها را پايدارتر کند از طرف خدا فرستاده شد! نويسندگان اين کتاب به وسيله ايناگرام شخصيت افراد را توصيف مي‌کنند. ايناگرام نه گونه‌ي شخصيتي را براي انسان تعريف مي‌کند که اين گونه‌ها همگي در يک مدل هندسي نمايش داده مي‌شوند. خود نه گونه به سه دسته اصلي تفکر، غريزه و احساس تقسيم مي‌شوند. اين وسيله ابزار کارآمدي براي درک ابعاد شخصيتي ما است. شخصيت ما بيان‌گر شيوه‌ي عملکرد ما است. هر يک از تيپ‌هاي نه‌گانه شخصيتي داراي نقاط ضعف و قوت مربوط به خود هستند و انسان‌ها مي‌توانند با دانستن چنين مشخصاتي به خودشناسي و ارتباط بهتر با اطرافيان دست يابند. قطعاً پس از خواندن اين کتاب شريک زندگيتان را بهتر درک مي‌کنيد.

 پیشنهاد ترجمه کتاب Stop Self-Sabotage

نام نويسنده: Ho PhD, Judy
ناشر: Harper Wave
زمان انتشار: August 2019
تعداد صفحه‌ها:304 صفحه
لينک آمازون

دکتر جودي هو (Dr. Judy Ho, PhD) متخصص روانشناسي باليني و شخصيت شناسي در اين کتاب روش‌هايي براي جلوگيري از چرخه‌ي خود تخريبي و راهي هميشگي براي خوشحال ماندن و شروع بهترين زندگي که مي‌توانيد داشته باشيد معرفي کرده است. مردم هميشه از اين که خود را هميشه بارها بارها در موقعيت‌هاي يکسان مي‌يابند متعجب‌اند. مي‌توان گفت که خود تخريبي دليلي است که مردم در اين چرخه گير افتاده‌اند. دکتر هو با بررسي کردن علل اين خود تخريبي راه‌ها و تمرين‌هاي اثبات شده‌اي را پيشنهاد مي‌دهد تا الگوي اين چرخه را از بين ببرد. اگر علاقه‌مند به تغيير هستيد حتما اين کتاب راهنماي خوبي در اين زمينه به شماست.

تعرفه‌های ترجمه کتاب

از تعرفه‌ها و طرح‌های متنوع ترجمه کتاب آگاهی پیدا کنید.

 پیشنهاد ترجمه کتاب Hack Your Mind

نام نويسنده: Nicholas Hill
ناشر: Independently Published
زمان انتشار: April 2019
تعداد صفحه‌ها: 96 صفحه
لينک آمازون

شروع کتاب با اين جمله است: نيروي پنهان ذهن خود را آزاد کنيد و مسير رسيدن به اهدافتان را سريع‌تر و راحت‌تر بپيماييد. سپس اين سوال را مطرح مي‌کند: آيا تا به حال به اين موضوع فکر کرده‌ايد که چگونه يک سري از افراد با بهره‌گيري از نيروي ذهن خود سريع‌تر از بقيه رشد مي‌کنند؟ خواننده با مطالعه اين کتاب مي‌‌تواند به راز موفقيت چنين افرادي پي ببرد و توانايي اين را پيدا کند که نيروي ذهن خود را کشف کند و همچنين با روش‌هايي آشنا مي‌شود که به او چگونگي هک کردن ذهن و يافتن ويژگي‌هاي پنهان آن را آموزش مي‌دهد.

 پیشنهاد ترجمه کتاب Emotional Intelligence

نام نويسنده: J.P. Edwin
ناشر: Independently Published
زمان انتشار: April 2019
تعداد صفحه‌ها: 125 صفحه
لينک آمازون

تعداد صفحات انگليسي: 125 هوش عاطفي، اصلي ترين عامل موفقيت انسان‌ها در دنياي امروز است. بسياري تاثيرات آن را مهم‌تر از IQ مي‌دانند و معتقدند حتي بدون داشتن IQ عالي مي‌توان به اهداف زندگي رسيد ولي بدون داشتن هوش عاطفي هرگز. در اين کتاب به شش ويژگي اصلي انسان‌ها اشاره شده است و سپس دلايلي ذکر شده که چرا هوش عاطفي از همه مهم‌تر است. قسمتي از کتاب نيز به بررسي راه‌هاي به دست‌آوردن و تقويت اين هوش اختصاص داده شده‌است.

 پیشنهاد ترجمه کتاب How To Analyze People

نام نويسنده: Karl Benson
ناشر: Independently Published
زمان انتشار: March 2019
تعداد صفحه‌ها: 65 صفحه
لينک آمازون

اين کتاب به افراد کمک مي‌کند تا پيام پنهان شده پشت هريک از رفتارهاي اطرافيان خود را به خوبي درک کنند. افراد براي کسب اين مهارت به هيچ پيش زمينه و تجربه در زمينه روانشناسي نياز ندارند، با مطالعه اين کتاب کوتاه مي‌توانند به اين مهارت دست‌يابند. به طور خلاصه در اين کتاب موارد زير ذکر شده است: • حالت هاي خاص دست دادن و يا ايستادن افراد چه مفهومي داد • چگونه متوجه شويم افراد دروغ مي‌گويند • چگونه تعاملات اجتماعي خود را کنترل کنيم و به بهترين نتايج دست يابيم

چاپ کتاب

به راحتی کتاب‌های خود را به روش ناشر مولف چاپ کنید.

 پیشنهاد ترجمه کتاب The Good News About Bad Behavior

نام نويسنده: Lewis Katherine Reynolds
ناشر: Public Affairs
April زمان انتشار: 2019
تعداد صفحه‌ها: 288 صفحه
لينک آمازون

اين کتاب به بررسي اصلي‌ترين دغدغه‌‌ پدر و مادرهاي امروزي مي‌پردازد و به اين سوال والدين پاسخ ‌مي‌دهد که چرا بچه‌ها کارهايي را که از آن‌ها مي‌خواهيم، انجام نمي‌دهند؟ والدين بيشتر اوقات بچه‌ها را به خاطر رفتارهاي ناشايست سرزنش مي‌کنند ولي با اين حال به هيچ نتيجه ‌اي نمي‌رسند. در دنياي مدرن امروز بچه‌ها توانايي کنترل خود را ندارند و بيش از نيمي از آن‌ها به اختلالات رفتاري دچار هستند. کودکان امروزه بايد مستقل بودن و مسئوليت‌پذيري را ياد بگيرند تا مشکلاتشان حل شود اما سيستم تنبيه و پاداش پدر و مادرها مانع اين اتفاق مي‌شود. در اين کتاب راه‌ حل هايي براي پدر و مادرها ارائه مي‌شود که بتوانند با تغيير سيستم تربيتي فرزندان خود به نتايج مورد انتظارشان برسند.

 پیشنهاد ترجمه کتاب Acceptance And Commitment Therapy

نام نويسنده: Richard Bennett
ناشر: Routledge
زمان انتشار: March 2019
تعداد صفحه‌ها:266 صفحه
لينک آمازون

در اين کتاب به استراتژي‌ و روش ‌هايي اشاره شده است که به افراد کمک مي‌کند انعطاف پذيري روحي و رواني بيشتري داشته باشند و همين امر سبب بهبود حالات روحي آن‌ها در طول روز مي‌شود. نويسنده از اصول اوليه روانشناسي رفتاري شروع مي‌کند و به سمت اصول و قواعد کليدي و مدل‌هاي رفتاري پيش مي‌رود و همچنين تجربه‌هاي ارزشمندي درباره استفاده از ACT در درمان بيماران بيان کرده است. اين کتاب جذابيت زيادي براي پزشکان و روانشناساني دارد که قصد دارند اطلاعات خود را در اين زمينه افزايش دهند و همچنين اطلاعاتي مفيد و ارزشمندي را فراهم مي‌کند براي دانشجوياني که در جست‌وجوي منبعي براي بررسي جنبه‌هاي مختلف روش درماني ACT هستند.

اگر هنوز نتوانسته‌اید کتاب مورد نظرتان برای ترجمه را پیدا کنید، از کارشناسان آقای مترجم کمک بگیرید.

ارتباط با کارشناسان آقای مترجم

یاسمین صدری

یاسمین صدری هستم

دانشجوی مدیریت بازرگانی دانشگاه اصفهان

از کودکی به زبان انگلیسی علاقه زیادی داشتم و در سن ۱۶ سالگی مدرک زبان انگلیسی خود را از کانون زبان ایران دریافت کردم

در حال حاضر در حال یادگیری زبان آلمانی در کانون زبان هستم

ارسال یک نظر