9 رمان انگلیسی جذاب برای تقویت زبان انگلیسی

(55 رای‌ها)
87806
70.6

خواندن و مطالعه رمان های انگلیسی یکی از سرگرم کننده‌ترین و موثرترین راه‌ها برای تقویت زبان انگلیسی است. این کار به شما کمک می کند دایره واژگان انگلیسی خود را افزایش داده و با ساختار‌ گرامر انگلیسی در جمله‌ها آشنا شوید و البته از داستان‌های سرگرم‌کننده نیز لذت ‌ببرید.

با ظهور کتاب‌های الکترونیکی یاد گرفتن و تقویت زبان انگلیسی کار بسیار ساده ای شده است چرا که اگر معنی یک کلمه را ندانید می‌توانید به راحتی روی آن کلیک کرده و معنی آن را بخوانید. حتی می‌توانید کلمه‌های جدیدی که آموخته‌اید را روی گوشی، کامپیوتر و تبلت خود ذخیره کنید.

بعضی افراد نیز گوش دادن و خواندن متن به صورت همزمان را به عنوان یکی از راه های موثر برای تقویت زبان انگلیسی پیشنهاد می‌کنند اما اینکه چه بخوانید و موضوع مورد مطالعه برای شما به اندازه کافی جذاب باشد و از همه مهمتر در سطح دانش انگلیسی شما باشد نیز بسیار مهم است. بسیاری از افراد حرفه ای  برای تقویت زبان انگلیسی، مطالعه داستان کوتاه، داستان بلند و رمان انگلیسی را پیشنهاد کرده اند، بنابراین آقای مترجم نیز در این مطلب تعدادی رمان انگلیسی، داستان‌ بلند و داستان کوتاه انگلیسی مناسب برای بهبود مهارت‌های انگلیسی را معرفی می کند.

اگر به دنبال این هستید که زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، پیشنهاد می کنیم مجموعه مقاله های یادگیری زبان در ستون سمت راست وبلاگ آقای مترجم را مطالعه کنید.

کتاب داستان انگلیسی باد در درختان بید- کنت گراهام

باد در درختان بید

داستان این رمان کلاسیک انگلیسی در حومه یکی از شهرهای کشور انگلستان اتفاق می‌افتد و ماجراهای حیواناتی را روایت می‌کند که در کنار رودخانه زندگی می‌کنند. این کتاب داستان سه دوست را با لحنی لذت بخش و خنده دار تعریف می کند. گراهام با قلم ساده و روان خود و آمیختن آن با داستان‌های تخیلی خواندن این کتاب را  برای بزرگسالان و کودکان لذت بخش نموده‌است. این کتاب داستان رتبه 4.6 از 5 در آمازون دارد و مطالعه آن برای تقویت زبان انگلیسی حتما پیشنهاد می شود. 

اطلاعات بیشتر  خرید از فیدیبو

داستان انگلیسی سالار مگس ها- ویلیام گلدینگ

ارباب مگس

این رمان یک کتاب کلاسیک با داستانی مدرن و متنی محبوب برای مطالعه در مدارس سراسر جهان است. این کتاب، داستانی است درباره گروهی از بچه ها که در یک جزیره دورافتاده گرفتار شده‌‌اند و جامعه آن‌ها را به رفتار بی رحمانه وادار می کند. آن ها در آغاز از اینکه بزرگتری وجود ندارد که به آن ها زور بگوید بسیار خوشحال هستند ولی در ادامه داستان اتفاق هایی رخ می دهد که باعث می شود این شادی پایدار نماند. گلدینگ با استفاده از زبان دراماتیک و توصیفی، تقریبا مانند شعر، باعث می شود که شما احساس کنید در صحنه های این داستان انگلیسی حضور دارید. این داستان انگلیسی متن جذابی دارد.

اطلاعات بیشتر دانلود از کتابناک

نوشته های مرتبط با این مطلب

 رمان انگلیسی پیرمرد و دریا- ارنست همینگوی

پیر مرد و دریا

سبک روشن و ساده و ساختار کوتاه جملات در نوشته های ارنست همینگوی مشهور است. این ویژگی برای زبان آموزان انگلیسی ویژگی بسیار خوبی است. این رمان انگلیسی، داستان یک ماهی‌گیر شجاع کوبایی است که بعد از چند هفته بالاخره موفق می شود یک ماهی بزرگ صید کند. او یک ماهی اعجاب انگیز را گرفته است. پس از سه روز تلاش، ماهی گیر این ماهی را به قایق خود می بندد و به سمت ساحل حرکت می کند ولی مسیر رمان تغییر می کند و کوسه ها با حمله به ماهی گیر، ماهی او را می خورند.  همینگوی به قدری زییا این داستان را تعریف می کند که گویی خواننده رمان داخل قایق و در کنار مرد ماهی گیر قرار گرفته است. آقای مترجم خواندن این داستان هیجان انگیز را به تمام علاقه مندان به زبان انگلیسی توصیه می کند. 

اطلاعات بیشتر  دانلود از کتابناک

داستان انگلیسی مزرعه حیوانات- جورج اورول

مزرعه حیوانات

این رمان کوتاه انگلیسی، داستانی از شورش حیوانات در برابر اربابان انسانی خود را تعریف می‌کند که طنزی برگرفته از دوران استالین در اتحادیه جماهیر شوروی دارد. این رمان یکی از با ارزش ترین آثار ادبی تاریخ است و هر کسی که آن را مطالعه کرده باشد حتما این کتاب را به دیگران توصیه می کند. در این داستان انگلیسی، عده ای حیوان که از ظلم ارباب خود خسته هستند و به شدت از آن ها کار کشیده می شود، شورش می کنند و کنترل مزرعه را در دست می گیرند. در داستان اورول، حیوانات در جملات کوتاه و روشن صحبت می‌کنند و متن از ساختار انگیسی ساده‌ای برخوردار است. اگر به دنبال این هستید که زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و همزمان رمان انگلیسی کوتاه و لذت بخشی هم مطالعه کنید، حتما این کتاب را تهیه کنید. کتاب مرزعه حیوانات حدود 140 صفحه است و مطالعه آن برای یک زبان آموز معمولی حدود 1 هفته زمان لازم دارد. 

اطلاعات بیشتر  دانلود از کتابناک

داستان انگلیسی سه شنبه ها با موری- میچ آلبوم

سه شنبه ها با موری

هنگامی که میچ آلبوم با موری شوارتز، استاد دانشگاه سابق خود، دوباره ارتباط برقرار می‌کند، درس‌های با‌ارزشی از زندگی می‌آموزد و همه آن تجربیات خنده‌دار و حکمت‌های خردمندانه را که در ماه های آخر عمر موری از او می آموزد، با خوانندگان کتابش در میان می‌گذارد. این داستان روایتی از علاقه و احترامی است که بین یک استاد و شاگرد به وجود می آید و از یک داستان حقیقی الهام گرفته شده است. این کتاب در سبک خواندن و نوشتن محاوره ای بسیار مناسب است. همچنین این کتاب برای خواندن با صدای بلند بسیار مناسب است. بنابراین، می توانید مهارت های گفتاری خود را هم تقویت کنید. اگر به دنبال این هستید که اصطلاح های عمومی را تمرین کنید و بیشتر با انگلیسی محاوره ای آشنا شوید، آقای مترجم این رمان انگلیسی 192 صفحه ای را به شما پیشنهاد می کند. همان طور که می دانید خواندن با صدای بلند برای تقویت زبان انگلیسی بسیار مفید است.

اطلاعات بیشتر 

کتاب روی خوش استرس

چگونه استرس را به نقطه قوت خود تبدیل کنیم

رمان انگلیسی وفاداری بالا- نیک هورن بای

وفاداری بالا

کتابیست که همه علاقه‌مندان به موسیقی باید آن را مطالعه کنند. این داستان مدرن با استفاده از سبک غیر رسمی و نوشتن از زاویه دید اول شخص نوشته شده است. راب که یک بقال دل شکسته است در شمال لندن زندگی می‌کند. این داستان احساسات تند و مکالمه های کوتاه و خنده‌دار بین شخصیت‌های داستان را ارائه می کند و این گونه داستان را روبه جلو حرکت می‌دهد. ویژگی طنز کتاب برای تقویت زبان بسیار مناسب است.

اطلاعات بیشتر 

 رمان انگلیسی بخشنده- لوییس لوری

دهنده

لوری این کتاب را با استفاده از جملات کوتاه و دستور زبان ساده داستانی نوشته است که از همان ابتدا توجه شما را به خود جلب کند. داستان درباره ی پسری دوازده ساله است به نام جوناس و جامعه‌ای است که در آن زندگی می کند. در این جامعه‌ آزادی، فردیت و انتخاب وجود ندارد. جوناس در ادامه داستان با شرایطی مواجه می شود که او را مجبور می کند با شرایط تاریک و رازهای ترسناک جامعه خود مواجه شود. لحن ساده این داستان و حرکت آن در فصل های مختلف مطالعه آن را برای هر زبان آموزی ساده می کند. البته نیازی نیست نگران تم سیاه و رمزالود داستان باشید، چون در نهایت قصه به خوبی تمام می شود. اگر به دنبال رمان های کوتاه انگلیسی برای تقویت زبان هستید، این رمان را از دست ندهید.

اطلاعات بیشتر  دانلود از finebook

داستان انگلیسی آقای فاکس شگفت انگیز- رولد دال

آقای فاکس شگفات انگیز

رولد یکی از بزرگترین داستان نویسان کودک است و همچنین بین بزرگسالان نیز بسیار محبوب است. شروع با کتاب‌های کودکان یک راه خوب برای آغاز خواندن رمان های انگلیسی است. این کتاب‌ها معمولاً توطئه های هیجان انگیز و گفت وگوهای سرگرم کننده ای دارند و شما را به همراهی با قهرمان داستان ترغیب می کنند.

اطلاعات بیشتر  دانلود از ساینسیکا

نوشته های مرتبط با این مطلب 

داستان انگلیسی ماجرای عجیب سگی در شب- مارک هادن

ماجرای عجیب سگی در شب

این داستان در مورد ماجراهای یک پسر جوان مبتلا به اوتیسم به نام کریستوفر است. هنگامی که او قتل سگ همسایه اش را کشف می‌کند تصمیم می گیرد آن را بررسی کند. کتاب از دیدگاه کریستوفر و با توصیف‌های روشن و ساده او از هر چیزی که می‌بیند، شما را به یک سفر جذاب می‌برد. داستان جذاب این کتاب برای تقویت زبان مفید است.

اطلاعات بیشتر  دانلود از ساینسیکا

 

امیدواریم که این رمان های انگلیسی کوتاه راه مطالعه کنید و در کنار لذت بردن از بهترین داستان های جهان، زبان انگلیسی خود را نیز تقویت کنید. اگر داستان یا رمان دیگری مطالعه کرده اید که برایتان مفید بوده است، آن را در پایین این مطلب به ما و خوانندگان وب سایت آقای مترجم معرفی کنید. 

 

اشتراک پست

11 نظرها

 • مریم
  مریم مهر 23, 1396 پیوند نظر
  پیرمرد و دریا را به همراه یکی از دوستانم به زبان انگلیسی خواندم. هر هفته 10 صفحه را مشخص می کردیم و می خواندیم. معنی کلمه ها و تلفظ ها را چک می کردیم و سپس در روز مشخصی 10 صفحه را با هم می خواندیم و اشکالاتمان را با هم رفع می کردیم. اگر کلمه، جمله یا اصطلاحی باقی می ماند که متوجه معنی اش نمی شدیم، از استادهای زبانمان کمک می گرفتیم. اما بقیه رمان هایی را که معرفی کردید به انگلیسی نخوانده ام، قبلا به فارسی خوانده ام اما الان تصمیم دارم نسخه انگلیسی آن ها را هم بخوانم.
 • منصوره محمد زمانی
  روش بسیار خوبی برای تقویت زبان انگلیسی رو انتخاب کردید. چند نکته خیلی مفید رو اینجا مطرح کردید که برای بقیه خواننده های این پست هم استفاده داره.
  1- یادگیری زبان به صورت گروهی خیلی در پیشرفت شما تأثیر میذاره و انگیزه زیادی برای ادامه میده
  2- به تلفط لغات هم باید دقت کرد چون صرفا بلد بودن واژه ها برای تقویت زبان کافی نیست.
  3- کمک گرفتن از یک شخص مسلط به زبان باعث میشه که راه رو سریع تر و درست تر برید و زبان انگلیسی رو بهتر یاد بگیرید.

  خیلی ممنون از نکته های بسیار ارزشمندی که گفتید. نتیجه خوندن بقیه کتاب ها رو برامون بگید.
 • نگار
  نگار مهر 30, 1396 پیوند نظر
  لطفا داستان کوتاه های انگلیسی هم معرفی کنید. خواندن رمان زمان زیادی می خواهد. من حوصله اش را ندارم :(
  اگر همزمان با خواندن داستان انگلیسی (یا قبل و بعد از آن) ترجمه فارسی اش را بخوانیم، اشکالی دارد؟ به تقویت زبان کمک می کند یا اثر منفی دارد؟
 • معصومه عشوری
  معصومه عشوری آبان 29, 1396 پیوند نظر
  سلام. من میخوام کتاب داستانی و ترجیحا کوتاه ترجمه کنم. نمیخوام از آمازون بخرم
  میشه لطفا بهم معرفی کنید و از کجا تهیه کنم؟
  9 زمانی که معرفی گردید برای ترجمه کردم خوب هستند؟ قبلا ترجمه نشده اند؟
 • مریم
  مریم آذر 08, 1396 پیوند نظر
  سلام
  عنوان فارسی و انگلیسی کتاب ها رو سرچ کنین راحت میشه فهمید کدوم ترجمه شدن. از این لیست اکثرشون ترجمه شده ن
 • ali
  ali شهریور 28, 1397 پیوند نظر
  سلام این سایت هم کتاب های صوتی خیلی خوبی داره :
  topaudiobooks.ir
 • آرزو حمزه زاده
  آرزو حمزه زاده مهر 29, 1397 پیوند نظر
  سلام ۱_ لطفا چند کتاب داستان کودک و نوجوان یا روانشناسی جذاب و کوتاه که تا بحال ترجمه نشده و البته لینک دانلود رایگانش رو برامون معرفی کنید چون من از نظر ترجمه قوی هستم ولی از نظر مالی توانایی خرید کتاب از آمازون رو ندارم ۲_ آیا اگر کتابی ترجمه شده باشد اگر دوباره ترجمه شود فروش نخواهد کرد با تشکر فراوان از سایت خوب و مطالب آمزنده و مفیدتان
 • نگار
  نگار فروردين 05, 1398 پیوند نظر
  برای این که ببینید آیا رمانی ترجمه شده یا نه، باید به سایت کتابخونه ملی مراجعه کنید، برای اطمینان گوگل هم بکنین.
  برای خرید از آمازون هم بعضی از سایت های ایرانی فعالیت می کنن اما نمی دونم چقدر معتبر هستن
 • تجهیزیار
  تجهیزیار فروردين 20, 1398 پیوند نظر
  جالب بود ! سپاس از اطلاعات تان !
 • جایینو
  جایینو ارديبهشت 18, 1398 پیوند نظر
  از سایت خوب تان ممنونم ! جالب بود !
 • top10
  top10 خرداد 16, 1398 پیوند نظر
  ممنون مفید بود.

ارسال یک نظر

منصوره محمدزمانی

درباره نویسنده

من دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر دانشگاه اصفهان هستم و به زبان انگلیسی و ترجمه علاقه مندم. 

از برنامه نویسی سی شارپ و جاوا همچنین از شرکت در همایش ها و کارهای گروهی لذت می برم.

هم اکنون به عنوان یکی از نویسندگان سایت آقای مترجم فعالیت می کنم.

 

آقای مترجم در شبکه های اجتماعی

آقای مترجم را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

وبینار آنلاین تقویت اسپیکینگ بهترین روش‌های تقویت اسپیکینگ

چگونه بدون اینکه کلاس زبان برویم، مهارت اسپیکینگ خود را تقویت کنیم؟

با تدریس علیرضا کاظمی‌نیا

 • دارای 12 سال سابقه تدریس و ترجمه 
 • دارای مدرک آیلتس آکادمیک 8.5
 • هم‌بنیان‌گذار سایت آقای مترجم

    دانلود وبینار