آهنگ‌هایی برای تقویت زبان انگلیسی

(56 رای‌ها)
107170
56.8

یکی از بهترین راه‌های یادگیری وتقویت زبان انگلیسی، استفاده از آهنگ است. با کمک آهنگ می‌توان دایره لغات، گرامر، اسپیکینگ، لیسنینگ، ریدینگ و رایتینگ را تقویت کرد. پیش از این از امکان تقویت زبان انگلیسی از طریق آهنگ و شیوه‌های یادگیری سخن گفتیم.

در این مطلب چند آهنگ مفید برای تقویت زبان انگلیسی را به شما پیشنهاد می‌کنیم؛

1. یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ ABC از جکسون فایو

گروه جکسون فایو که بعدها نام خود را به جکسونز تغییر دادند از بزرگترین پدیده‌های موسیقی دهه 70 میلادی در آمریکا به شمار می‌روند. آلبوم‌های این گروه جزو پرفروش‌ترین آلبوم‌ها است. برای تقویت لهجه آمریکایی خود می‌توانید به آهنگ‌های گروه جکسون فایو گوش دهید. آهنگ ABC این گروه از اولین آهنگ‌های منتشرشده آن‌ها بود. این آهنگ به مدت یک ماه در صدر آهنگ‌های پرطرفدار زمان خود بود. 

 مشاهده متن آهنگ دانلود آهنگ

 

2. Always on my mind از الویس پریسلی

پریسلی از موفق‌ترین خوانندگان قرن بیستم آمریکا است. بسیاری از آهنگ‌های او در صدر فهرست پرفروش‌ترین‌ها قرار دارد. الویس پریسلی دارنده لقب سلطان راک اند رول است. برای تقویت لهجه آمریکایی خود می‌توانید به آهنگ‌های الویس پریسلی گوش دهید. آهنگ  always on my mind یک آهنگ کانتری است. اصل آهنگ را خواننده دیگری خوانده‌است اما بازخوانی‌های فراوانی از روی آن انجام شده‌است. نسخه‌ای که الویس پریسلی خوانده یکی از بهترین ورژن‌های این آهنگ است.

مشاهده متن آهنگ دانلود آهنگ

3. یادگیری زبان با آهنگ And I love her از گروه بیتلز

بیتلز یک گروه راک انگلیسی است. پس اگر می‌خواهید لهجه بریتانیایی (بریتیش) خود را تقویت کنید، به آهنگ‌های راک این گروه گوش دهید. بیتلز پرفروش‌ترین و بزرگترین گروه موسیقی در جهان است. آهنگ and I love her یکی از اهنگ‌های جذاب و پرطرفدار این گروه است. به دلیل ریتم آرام آهنگ به‌راحتی می‌توانید متوجه کلمه‌های آن شوید و خواننده را همراهی کنید. 

 مشاهده متن آهنگ دانلود آهنگ

4. Every breath you take از گروه پلیس

این گروه راک انگلیسی (پلیس) برای تقویت لهجه بریتانیایی به شما کمک می‌کنند. تک آهنگ every breath you take پرطرفدارترین آهنگ سال 1983 در تمام کشورهای انگلیسی زبان شناخته‌شد. در بیست‌وششمین مراسم جایزه گرمی نامزد بهترین آهنگ سال، بهترین آهنگ پاپ و بهترین ضبطِ سال شد. ریتم آرام این آهنگ تشخیص صحیح کلمه ها را ساده میکند.

مشاهده متن آهنگ دانلود آهنگ

5. I heard it through the grapevine از ماروین گی 

ماروین گی یک خواننده آمریکایی است. اشعار آهنگ های او مفهوم های عمیق و زیبایی دارند، به همین دلیل برای حفظ کردن و هم خوانی با خواننده جذاب هستند. 

مشاهده متن آهنگ دانلود آهنگ

6. یادگیری زبان با آهنگ The lazy song از برونو مارس

برونو مارس یک خواننده آمریکایی است. آهنگ the lazy song یکی از آهنگ های اولین آلبوم رسمی است که برونو مارس در سال 2010 منتشر کرد. این آهنگ یکی از پرفروش ترین آهنگ های سال 2010 در سراسر جهان بود. مارس این آهنگ را برای تنبل ها خوانده است! اگر تنبل هستید با این آهنگ انگلیسی را یاد بگیرید!

 مشاهده متن آهنگ دانلود آهنگ

7. یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ Formation از بیانسه

بیانسه یک خواننده آمریکایی و از خوانندگان پرفروش تاریخ موسیقی است. آهنگ formation یکی از آهنگ‌های ششمین آلبوم بیانسه است. این آهنگ محبوب‌ترین آهنگ جستجوگر گوگل در سال 2016 شناخته شده‌است. Formation نامزد عنوان بهترین آهنگ سال جایزه گرمی نیز شده‌است. این آهنگ اندیشه‌های سیاسی مستحکمی در نشان دادن نقش مثبت سیاه‌پوستان آمریکایی دنبال می‌کند.

مشاهده متن اهنگ دانلود آهنگ

8. Can’t stop the feeling از جاستین تیمبرلیک

جاستین تیمبرلیک یک خواننده پاپ آمریکایی است. آهنگ can’t stop the feeling نامزد بهترین آهنگ سال جایزه گرمی شد. این آهنگ جزو آهنگ‌های محبوب اپل شناخته می‌شود. در هفته اول انتشار بیش از 370هزار دانلود از سراسر دنیا داشت. 

مشاهده متن آهنگ دانلود آهنگ

9.  یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ Here از آلیسیا کارا

اگر قصد آشنایی با فرهنگ و لهجه کانادایی را دارید، آلیسیا کارا این‌جاست تا به شما کمک کند! آهنگ here برعکس بسیاری دیگر از آهنگ‌ها یک شروع جنجالی نداشت، بلکه آرام آرام دیده و شنیده شد و سیری صعودی به سمت صدر فهرست آهنگ‌های محبوب را پیمود. 

 مشاهده متن آهنگ دانلود آهنگ

10. یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ Shape of you از اد شیرن

اد شیرن یک خواننده انگلیسی است که می تواند به تقویت لهجه بریتیش شما کمک کند! آهنگ shape of you در 44 کشور آهنگ محبوب شناخته شد. این آهنگ پاپ بهترین آهنگ سال در شصتمین دوره جایزه گرمی شد. همچنین بهعنوان بهترین آهنگ سال 2017 در انگلستان انتخاب شد.

مشاهده متن آهنگ دانلود آهنگ

11. یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ Only you از سلنا گومز

در میان لیست آهنگ های مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی، جای آهنگی از سلنا گومز برای 

طرفداران او خالی بود. آهنگ only you  را اولین بار یک خواننده بریتانیایی به نام وینس کلارک اجرا کرد، پس از آن بازخوانی های فراوانی از آن شد. یکی از این بازخوانی ها آهنگ سلنا گومز است که در سال 2017 منتشر شده است.

 مشاهده متن آهنگ دانلود آهنگ

12.  یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ Malibu از مایلی سایرس

مایلی سایرس یک خواننده آمریکایی است. سرعت خواندن آهنگ milabu به گونه ای است که به راحتی میتوانید آن را یاد بگیرید و با خواننده بخوانید.

 مشاهده متن آهنگ دانلود آهنگ

13. یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ What about us از پینک

پینک یک خواننده آمریکایی است. آهنگ what about us یکی از آهنگ‌های محبوب در سراسر دنیاست. این آهنگ نامزد بهترین آهنگ پاپ در شصتمین جایزه گرمی بود. 

مشاهده متن آهنگ دانلود آهنگ

14. یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ praying از کشا

کشا یک خواننده آمریکایی است. نخستین تک آهنگ وی در سال ۲۰۰۹ منتشر شد و توانست در میان ۱۱ کشور جهان رتبه اول پرفروش‌ترین ترانه هفته را کسب نماید. آهنگ praying کشا یکی از نامزدهای بهترین آهنگ پاپ در شصتمین جایزه گرمی بود. 

 مشاهده متن آهنگ دانلود آهنگ

15. Chained to the rhythm از کیتی پری

کیتی پری یک خواننده آمریکایی است. آهنگ Chained to the Rhythm کیتی پری یک آهنگ پرانرژی است که در پنجاه ونهمین دوره جایزه گرمی، جایزه بهترین آهنگ بریتانیا در سال 2017 و جایزه iHeartRadio به صورت زنده اجرا شد.

مشاهده متن آهنگ دانلود آهنگ

یکی از بهترین‌ روش‌های یادگیری زبان، یادگیری آن همراه با سرگرمی است. یادگیری زبان انگلیسی با کمک موسیقی، فرایند یادگیری را راحت، سریع و جذاب می‌کند. هنگامی‌که به موسیقی موردعلاقه خود گوش می‌دهید، می‌توانید کلمه‌های جدید را بیاموزید، اصطلاح‌ها را یاد بگیرید و لیسنینگ خود را تقویت کنید. آهنگ‌هایی که در این مطلب معرفی کردیم، پیشنهادهای آقای مترجم برای شروع یادگیری زبان انگلیسی به کمک موسیقی هستند. شما هم آهنگ‌های مورد علاقه خود را با ما در میان بگذارید. 

اشتراک پست

7 نظرها

 • negar
  negar بهمن 25, 1396 پیوند نظر
  من آهنگ گروه بیتلز رو خیلی دوست داشتم. فکر کنم از این به بعد باید با آهنگای این گروه زبان یاد بگیرم. مرسی
 • stafaband
  stafaband فروردين 29, 1397 پیوند نظر
  awesomeee
 • هیراد
  هیراد خرداد 20, 1397 پیوند نظر
  عالی بود و ممنون از سایت باحالتون :)
 • mediya
  mediya اسفند 11, 1397 پیوند نظر
  سلام...اهنگ ها پخش انلاین نداره؟از کجا بفهمم از اهنگ خوشم میاد که دانلود کنم؟
 • نگار
  نگار فروردين 05, 1398 پیوند نظر
  بیشتر سایت ها پخش آنلاین دارن و می تونین آهنگ رو قبل از دانلود بشنوین
 • ali
  ali ارديبهشت 31, 1398 پیوند نظر
  سلام چرا وقتی بر روی لینک دانلود کلیک می کنم نمیشه آهنگ ها را دانلود کرد
 • ali
  ali ارديبهشت 31, 1398 پیوند نظر
  وقتی کلیک می کنم این پیام نمایش داده میشه
  This site is not available in United Kingdom.

ارسال یک نظر

مریم کریمی

درباره نویسنده

کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی هستم. دوره کارشناسی را در دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد را در دانشگاه الزهرا گذراندم. زبان، ادبیات، فرهنگ و هنر کشورهای مختلف برایم جذابند.

 زبان انگلیسی را در موسسه گویش آموختم و هم اکنون درحال یادگیری زبان عربی در کانون زبان ایران هستم.

آقای مترجم در شبکه های اجتماعی

آقای مترجم را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

وبینار آنلاین ترجمه کتاب گام به گام ترجمه کتاب و نشر آن

 چگونه کتاب مناسبی را برای ترجمه انتخاب کنیم، مطمئن شویم که ترجمه نشده و در کمترین زمان آن را ترجمه کنیم؟

با تدریس علیرضا کاظمی‌نیا

 • مترجم مجموعه کتاب‌های کارآفرینی ناب 
 • دارای مدرک آیلتس آکادمیک 8.5
 • هم‌بنیان‌گذار سایت آقای مترجم

    ثبت نام