برای یادگیری زبان انگلیسی روش‌های مختلفی وجود دارد اما متاسفانه اغلب این روش‌ها خسته کننده هستند و هیچ جذابیتی برای زبان‌آموزان ندارند. همین امر باعث شده پروسه یادگیری زبان انگلیسی بسیار سخت و دشوار به نظر برسد. در این مطلب روشی را به شما پیشنهاد می‌کنیم که با شادی و لذت، انگلیسی یاد بگیرید.

یکی از موثرترین و جذاب‌ترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی استفاده از رقص و آواز است. عموما از این روش برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان استفاده می‌شود. اما در این مطلب می‌خواهیم از این روش آموزشی نه تنها برای کودکان بلکه برای بزرگسالان نیز استفاده کنیم! پس برای یادگیری زبان انگلیسی لازم نیست حتما ساعت‌های طولانی را صرف رفتن به کلاس زبان کنید بلکه می‌توانید با روش‌های شاد و لذت‌بخش نیز زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

مزایای استفاده از رقص و آواز برای یادگیری زبان انگلیسی

  • سرعت یادگیری را افزایش می‌دهد.
  • مطالبی که از این طریق آموخته می‌شوند در حافظه بلند مدت شما ثبت می‌شوند.
  • کاربرد کلمات جدیدی را که یاد می‌گیرید، به خوبی متوجه می‌شوید.
  •  انگیزه شما برای یادگیری زبان انگلیسی افزایش می‌یابد.
  • احساس شادی و رضایت در شما افزایش می‌یابد.

کودکان و همین طور همه افرادی که قصد دارند از پایه زبان انگلیسی را یاد بگیرند می‌توانند از ویدیوهایی مانند ویدیوهای زیر استفاده کنند.

چگونه از این ویدیوها برای تقویت زبان انگلیسی خود استفاده کنیم؟

1- ابتدا یک مرتبه ویدیو را ببینید.

2- با شخصیت‌های ویدیوها همراهی کنید.

شخصیت‌های این نوع از ویدیوها هر کلمه‌ای را با استفاده از حرکات بدن آموزش می‌دهند. پس بهتر است شما در این مرحله کارهایی که شخصیت‌های این ویدیوها انجام می‌دهند را همراهشان تکرار کنید تا کلمات جدیدی که یاد می‌گیرید به خوبی در ذهن شما ثبت شوند.

این کار برای کودکان بسیار لذت بخش است و سرعت یادگیری آن‌ها را تا حد قابل توجهی افزایش می‌دهد و آن‌ها را برای یادگیری مشتاق‌تر می‌کند. بزرگسالان نیز با این روش یادگیری به دوران خردسالی و کودکی خود باز می‌گردند و با شادی و لذت انگلیسی یاد می‌گیرند!

3- کلمات جدید را در دفترچه‌ای یادداشت کنید.

تمام کلمات جدیدی که در هر یک از ویدیوها یاد می‌گیرید را در دفترچه‌ای یادداشت کنید. پس از گذشت 3 روز از مشاهده ویدیو به سراغ دفترچه بروید و کلمات را مرور کنید.

افرادی که سطح زبان متوسطی دارند برای تقویت زبان انگلیسی خود علاوه بر ویدیوهای بالا می‌توانند از آهنگ نیز استفاده کنند. ولی باید به این نکته توجه داشته باشند که صرفا گوش دادن به آهنگ نمی‌تواند خود به خود زبان انگلیسی آن‌ها را تقویت کند. برای تقویت زبان انگلیسی با استفاده از آهنگ باید نکات زیر را رعایت کنند.

learning-by-dancing

نکات و مراحل کلیدی  تقویت زبان انگلیسی از طریق موسیقی

1- آهنگ مناسبی انتخاب کنید.

ما برای شما در وب سایت آقای مترجم مجموعه‌ای از آهنگ‌های عاشقانه و غمگین برای تقویت زبان انگلیسی را آماده کرده‌ایم. می‌توانید آن‌ها را گوش دهید و اگر علاقه داشتید به طور رایگان دانلود کنید. علاوه بر آن مجموعه‌ای از آهنگ‌های مناسب برای تقویت زبان انگلیسی نوجوانان نیز وجود دارد. علاوه بر نوجوانان همه زبان‌آموزان سطوح مبتدی و متوسط می‌توانند از آن‌ها برای تقویت زبان انگلیسی خود استفاده کنند.

2- به آهنگ گوش بدهید.

3- از متن آهنگ کمک بگیرید و معنی کلمات جدید را پیدا کنید.

در این مرحله دایره واژگان خود را به خوبی گسترش می‌دهید.

4- آهنگ‌ها را به خاطر بسپارید و آن‌ها را همراه با خواننده بخوانید. 

در این قسمت اسپیکینگ خود را به خوبی تقویت می‌کنید و لهجه خود را بهبود می‌بخشید.

5- در زندگی روزانه خود از کلمات جدیدی که در آهنگ‌ها یاد می‌گیرید، استفاده کنید.

ما در این جا به کلی‌ترین نکات اشاره کردیم. اگر می‌خواهید اطلاعات خود را در این زمینه گسترش دهید و با تمام راهکارها و شیوه‌های تقویت زبان از طریق موسیقی آشنا شوید، وبینار جذاب راه‌های تقویت زبان با کمک آهنگ و موسیقی را مشاهده کنید و از نکات فوق‌العاده آن لذت ببرید.

امیدوارم از این روش استفاده کنید و زبان انگلیسی خود را به خوبی تقویت کنید. اگر سوالی درباره هر یک از قسمت‌ها دارید، می‌توانید از کارشناسان آقای مترجم بپرسید تا شما را راهنمایی کنند.

ارتباط با کارشناسان آقای مترجم

یاسمین صدری

یاسمین صدری هستم

دانشجوی مدیریت بازرگانی دانشگاه اصفهان

از کودکی به زبان انگلیسی علاقه زیادی داشتم و در سن ۱۶ سالگی مدرک زبان انگلیسی خود را از کانون زبان ایران دریافت کردم

در حال حاضر در حال یادگیری زبان آلمانی در کانون زبان هستم

ارسال یک نظر