نگین بازرگان نوشته آموزش ترجمه انگلیسی به فارسی 10 ارديبهشت 1396 خواندن 2331 دفعه
(3 رای‌ها)
نویسنده: Sonia Colina  انتشارات: Cambridge University Press کتاب Fundamentals of Translation اصول پایه ای و اصلی ترجمه را در قالب توضیح تئوری و تمرین بیان می کند. اگر می خواهید با اصول اولیه ترجمه آشنا شوید می توانید این کتاب را مطالعه کنید. 

 

Fundamentals of translation

کتاب Fundamentals of Translation برای افراد غیر متخصص که تمایل به انجام ترجمه دارند، نوشته شده‌است. بنابراین اصول ترجمه را به صورت ساده بیان می‌کند. سه هدف اساسی برای کتاب مطرح شده‌است:

1- ارایه توضیح‌های ساده و قابل فهم درباره پیش‌زمینه‌های ترجمه که برای انجام کار ترجمه به صورت حرفه‌ای یا غیر حرفه‌ای نیاز است.

2- معرفی ترجمه به عموم مردم. افرادی که شغلشان مترجمی نیست ولی در کار خود ممکن است نیاز به ترجمه داشته‌باشند و حتی این کار را انجام دهند.

3- هموار کردن زمینه برای دانشجویان زبان و سایر متخصص‌ها در زمینه‌ی زبان و رفع ابهام و کج‌فهمی‌ها درباره ترجمه.

سرفصل‌های کتاب

1- دانشجوی ترم‌های اول رشته مترجمی زبان، چه اطلاعات پایه‌ای درباره‌ی ترجمه باید دشته باشد؟

2- یک مترجم تجربی که تحصیلات آکادمیک مترجمی را ندارد، چه اطلاعاتی باید داشته‌باشد تا بتواند به خوبی ترجمه کند؟

3- دانشجویان زبان که به ترجمه علاقه‌مند هستند، چه اطلاعاتی علاوه بر گرامر و دستور زبان باید داشته‌باشند؟

4- متخصصین زبان که علاقه به انجام کار ترجمه ندارند، چه اطلاعاتی باید داشته‌باشند تا درک درستی از کاربرد ترجمه در ارتباطات داشته‌باشند؟ 

 

خرید از انتشارات جنگل

 

نگین بازرگان

من فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی IT از دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی از همین دانشگاه هستم. از کودکی به زبان انگلیسی علاقه بسیاری داشتم و در 16 سالگی مدرک زبان خود را از موسسه زبان پویش در اصفهان گفتم. 

به مطالب مربوط به تجارت الکترونیکی، بازاریابی، کسب و کارهای نوپا، کسب و کارهای اینترنتی، استارتاپ ها و کارآفرینی علاقه زیادی دارم و در این حوزه فعالیت می کنم. هم- بنیان گذار وب سایت آقای مترجم هستم و در حال حاضر به عنوان مدیر منابع انسانی آن فعالیت می کنم. 

ارسال یک نظر