یاسمین صدری نوشته آموزش زبان 26 بهمن 1398 خواندن 263 دفعه
(0 رای‌ها)
گوش دادن به آهنگ و دیدن فیلم و سریال از بهترین شیوه‌های تقویت زبان انگلیسی هستند. حتی افرادی نیز که مهارت زیادی در زبان انگلیسی دارند برای جلوگیری از فراموش کردن این زبان، از موزیک، فیلم و سریال استفاده می‌کنند. پس شما می‌توانید هم از دیدن فیلم و سریال لذت ببرید و هم از آن‌ برای تقویت زبان انگلیسی خود استفاده کنید.

جالب است بدانید کلماتی که از طریق فیلم و سریال یاد می‌گیرید به خوبی در ذهن‌تان حک می‌شوند چرا که با تصویرسازی این کلمات را یاد گرفته‌اید و بعد از آن هرگاه آن کلمه را بشنوید، تصویر مربوط به فیلم را به خاطر می‌آورید؛ این امر کمک می‌کند هم معنی کلمه را راحت‌تر به خاطر آورید و هم ماندگاری آن کلمه در ذهن‌تان بیشتر شود. در ادامه به شما نکاتی را آموزش می‌دهیم که با رعایت آن‌ها به راحتی زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

film-1

چگونه زبان انگلیسی خود را به کمک فیلم تقویت کنیم؟

اگر دوست دارید به کمک فیلم و سریال زبان انگلیسی خود را تقویت کنید باید نکاتی را نیز رعایت کنید.

1-هنگام فیلم دیدن ممکن است قسمت‌هایی را متوجه نشوید، آن قسمت‌ها را دو الی سه مرتبه از اول پلی کنید تا خودتان متوجه مفهوم شوید.اگر نتوانستید به مفهوم آن پی ببرید از زیر نویس انگلیسی کمک بگیرید تا معنی آن عبارت یا جمله را بفهمید.

2- هنگام مشاهده فیلم دفتری کنار خود داشته باشید و کلمات و عبارات جدیدی را که یاد می‌گیرید در آن یادداشت کنید. این کار باعث می‌شود آن عبارات بهتر در ذهن شما باقی بمانند. 

3- هرگاه با عبارات و کلمات جدیدی مواجه شدید، فیلم را متوقف کنید و چندین بار آن را تکرار کنید تا تلفظ و معنی درست آن در ذهن‌تان ثبت شود. سعی کنید اگر کلمه جدیدی یاد می‌گیرید علاوه بر تکرار کردن آن کلمه، جمله‌ای را نیز که آن کلمه در آن به کار رفته تکرار کنید تا با نحوه به کار رفتن کلمه در جمله آشنا شوید.

معرفی فیلم The Imitation Game برای تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: The Imitation Game
کارگردان: مورتن تیلدام
سال انتشار: 2014
مدت زمان: 114 دقیقه
لينک دانلود

این فیلم داستان بسیار جذابی دارد و بیانگر یک سری از اتفاقات جنگ جهانی دوم است. زمانی که هیتلر در حال فتح کشورهای اروپایی است و انگلستان به شدت توسط ارتش آلمان‌ تحت فشار قرار گرفته، گروهی از نخبه‌ها و دانشمندان توسط دولت انگلستان مامور به شکستن کدهایی خاص می‌شوند. در حقیقت آن‌ها باید کدهایی را رمزگشایی کنند که آلمان‌ها از طریق آن‌ها مکالمات خود را انجام می‌دهند. اما مسئولیت آن‌ها طبق برنامه پیش نمی‌رود و دچار مشکلاتی می‌شوند تا اینکه دختر نابغه‌ای وارد پروژه می‌شود و روند پروژه را تغییر می‌دهد. The Imitation Game برنده اسکار بهترین فیلم‌نامه شده‌است. مشاهده این فیلم برای افرادی که قصد دارند با لهجه بریتیش آشنا شوند به شدت توصیه می‌شود. همین طور شخصیت اصلی این داستان در بخش‌هایی دچار لکنت زبان می‌شود، همین امر باعث شده در بعضی‌ از صحنه‌ها بین سخنانش وقفه‌هایی ایجاد شود. پس شما بهتر می‌توانید کلماتش را متوجه شوید. در کل مشاهده این فیلم برای تقویت زبان سطوح متوسط و پیشرفته بسیار مناسب است.

قسمت اول

قسمت اول فیلم‌های مناسب برای تقویت زبان انگلیسی را از دست ندهید.

 پیشنهاد فیلم The Queen برای تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: The Queen
کارگردان: استفن فریرز
سال انتشار: 2006
مدت زمان: 103 دقیقه
لينک دانلود

اگر دوست دارید با لهجه بریتیش آشنا شوید حتما این فیلم را ببیند. Queen فیلمی تاریخی است و در سال 2006 توسط استفن فریرز ساخته شد. این فیلم درباره واکنش خانواده پادشاهی انگلستان به مرگ پرنسس دیانا است. تمامی کلمات و عبارات به کار رفته در این فیلم رسمی هستند و برای تقویت زبان انگلیسی بسیار مناسب و کاربردی هستند. این فیلم جذاب را مشاهده کنید و زبان انگلیسی خود را به خوبی تقویت کنید.

 معرفی فیلم The Shawshank Redemption برای تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: The Shawshank Redemption
کارگردان: فرانک دارابونت
سال انتشار: 1994
مدت زمان: 142 دقیقه
لينک دانلود

اگر دوست دارید یکی از پرطرفدارترین فیلم‌های سینمایی را ببینید، از آن لذت ببرید و زبان انگلیسی خود را نیز تقویت کنید. حتما فیلم The Shawshank Redemption را تماشا کنید. این فیلم در بین تمام فیلم‌های دنیا در رده اول قرار گرفته است و بسیاری معتقدند دیدن این فیلم همچون نوشیدن آبی خنک است چرا که از رستگاری و شکست به یک اندازه صحبت می‌کند، به یک اندازه از امید و ناامیدی حرف می‌زند و... در حقیقت آنچه را که در زندگی روزانه جریان دارد بیان می‌کند. اغراق در کارش وجود ندارد. اصطلاحات و کلمات استفاده شده در این فیلم بسیار کاربردی هستند. این فیلم برای تقویت زبان سطوح متوسط و پیشرفته بسیار مناسب است.

قسمت دوم

قسمت دوم فیلم‌های مناسب برای تقویت زبان انگلیسی را از دست ندهید.

 پیشنهاد فیلم Inception برای تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: Inception
کارگردان: مورتن تیلدام
سال انتشار: 2010
مدت زمان: 148 دقیقه
لينک دانلود

اگر شما نیز معتقدید با فیلم دیدن نمی‌توانید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید چرا که حوصله تماشای فیلم‌ را ندارید و مشاهده فیلم‌ها برای‌تان خسته کننده هستند. ما به شما فیلم جذاب Inception را معرفی می‌کنیم و به شما قول می‌دهیم که تا انتهای آن را مشاهده خواهید کرد چراکه این فیلم به اعتقاد بسیاری از کارشناسان یکی از جذاب‌ترین فیلم‌هایی است که تا کنون ساخته شده! دیالوگ‌های این فیلم به تقویت لهجه امریکن بسیار کمک می‌کنند. این فیلم را دانلود کنید، کلمات و اصطلاحات آن را یاد بگیرید و زبان انگلیسی خود را به خوبی تقویت کنید.

معرفی فیلم Cast away برای تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: The Imitation Game
کارگردان: رابرت زِمِکیس
سال انتشار: 2000
مدت زمان: 143 دقیقه
لينک دانلود

Cast away فیلمی در مورد مامور پست شرکت فدکس است. این مامور چاک نولاند نام دارد. در یکی از ماموریت‌هایی که چاک با هواپیما در حال سفر است، رعد و برقی به هواپیمایش اصابت می‌کند و در اقیانوس آرام سقوط می‌کند. او خود را با یک قایق بادی به جزیره‌ای خالی از سکنه می‌رساند. این فیلم را ببینید و در ادامه داستان با چاک همراه شوید. اگر دوست دارید لهجه امریکن خود را تقویت کنید این فیلم به شما کمک زیادی خواهد کرد. علاوه بر این اصطلاحات و کلمات به کار رفته در این فیلم بسیار کاربردی هستند و به طور واضح و مشخص بیان می‌شوند. همین امر به تقویت زبان انگلیسی شما کمک زیادی خواهد کرد.

اگر درباره یادگیری و تقویت زبان انگلیسی سوالی دارید، می‌توانید از کارشناسان آقای مترجم بپرسید.

ارتباط با کارشناسان آقای مترجم