مریم کریمی نوشته آموزش زبان 22 مهر 1396 خواندن 97605 دفعه
(67 رای‌ها)
فرقی ندارد که عاشق داستان های هیجانی باشید یا دنبال یک کمدی خوب بگردید که تا از ته دل بخندید، فیلم‌ دیدن از بهترین راه‌های فرار از دنیای واقعی است. علاوه بر آن فیلم یکی از منابع مکمل برای شیوه‌های آموزشی قدیمی زبان است. فیلم برای تقویت زبان به شما کمک می کند. لحظه لحظه یک فیلم سینمایی می تواند یک کلاس آموزشی باشد که کلمات را در قالب جمله‌های کاربردی به شما می‌آموزد و با فرهنگ زبان هم آشنایتان می‌کند. به علاوه، به خاطر اینکه فیلم را تماشا می کنید، راهی بسیار خوب برای یاد گرفتن زبان دارید.

اگر از تعقیب و گریز و انفجار خوشتان بیاید یا دوست داشته باشید برای یک داستان عاشقانه اشک بریزید، فیلم‌ دیدن از بهترین راه‌های فرار از دنیای واقعی است. علاوه بر آن فیلم یکی از منابع مکمل برای شیوه‌های آموزشی قدیمی زبان است. فیلم برای تقویت زبان به شما کمک می کند. فیلم از منابع ارزشمند مکالمات واقعی است. کلمات را در قالب جمله‌های کاربردی به شما می‌آموزد و با فرهنگ زبان هم آشنایتان می‌کند. ویژگی‌های دیداری فیلم یکی از راه‌های بهتر یاد گرفتن زبان هستند.

همچنین شما را با زبان بدن آشنا می‌کند. جذابیت و سرگرمی فیلم هم باعث می‌شود از آموختن لذت ببرید و به این ترتیب بدون خستگی زمان بیشتری را برای یادگیری صرف کنید. پیش از آن که به سراغ فیلم ها بروید، بهتر است بدانید که چگونه می توانید با کمک فیلم زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

در قسمت اول این مطلب، چند فیلم تقویت زبان معرفی کردیم، در این قسمت هم چند فیلم مفید برای تقویت زبان را با هم مرور می کنیم:

پیشنهاد فیلم a beautiful mind برای تقویت زبان انگلیسی 

نام فیلم: a beautiful mind
کارگردان: ران هاوارد
سال انتشار: 2001
مدت زمان: 135دقیقه
دانلود رایگان فیلم با زیرنویس مشاهده فیلم در سایت IMDB

یک فیلم مناسب برای درام دوست‌ها و از بهترین فیلم های آموزش زبان انگلیسی! پس از چهار فیلم ماجراجویانه بالاخره نوبت به یک فیلم درام آمریکایی می‌رسد. اساس فیلم زندگینامه جان نش، ریاضیدان و برنده جایزه نوبل اقتصاد است. اما همان‌گونه که سازندگان آن معترفند، نخواسته‌اند فیلم را دقیقا منطبق بر زندگی نش بسازند. عشق و ابتلا به بیماری اسکیزوفرنی دو وجه اغراق شده در فیلم هستند که بر جذابیت‌های آن افزوده‌اند. ذهن زیبا برای کسانی که به دنبال فیلم انگلیسی برای تقویت زبان هستند، بسیار مفید است.

معرفی فیلم The Imitation Game برای تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: The Imitation Game
کارگردان: مورتن تیلدام
سال انتشار: 2014
مدت زمان: 114 دقیقه
دانلود رایگان فیلم با زیرنویس مشاهده فیلم در سایت IMDB

این فیلم داستان بسیار جذابی دارد و بیانگر یک سری از اتفاقات جنگ جهانی دوم است. زمانی که هیتلر در حال فتح کشورهای اروپایی است و انگلستان به شدت توسط ارتش آلمان‌ تحت فشار قرار گرفته، گروهی از نخبه‌ها و دانشمندان توسط دولت انگلستان مامور به شکستن کدهایی خاص می‌شوند. در حقیقت آن‌ها باید کدهایی را رمزگشایی کنند که آلمان‌ها از طریق آن‌ها مکالمات خود را انجام می‌دهند. اما مسئولیت آن‌ها طبق برنامه پیش نمی‌رود و دچار مشکلاتی می‌شوند تا اینکه دختر نابغه‌ای وارد پروژه می‌شود و روند پروژه را تغییر می‌دهد. The Imitation Game برنده اسکار بهترین فیلم‌نامه شده‌است. مشاهده این فیلم برای افرادی که قصد دارند با لهجه بریتیش آشنا شوند به شدت توصیه می‌شود. همین طور شخصیت اصلی این داستان در بخش‌هایی دچار لکنت زبان می‌شود، همین امر باعث شده در بعضی‌ از صحنه‌ها بین سخنانش وقفه‌هایی ایجاد شود. پس شما بهتر می‌توانید کلماتش را متوجه شوید. در کل مشاهده این فیلم برای تقویت زبان سطوح متوسط و پیشرفته بسیار مناسب است.

سریال‌های کوتاه

قسمت معرفی سریال‌های کوتاه برای تقویت زبان انگلیسی را از دست ندهید.

 پیشنهاد فیلم The Queen برای تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: The Queen
کارگردان: استفن فریرز
سال انتشار: 2006
مدت زمان: 103 دقیقه
دانلود رایگان فیلم با زیرنویسمشاهده فیلم در سایت IMDB

اگر دوست دارید با لهجه بریتیش آشنا شوید حتما این فیلم را ببیند. Queen فیلمی تاریخی است و در سال 2006 توسط استفن فریرز ساخته شد. این فیلم درباره واکنش خانواده پادشاهی انگلستان به مرگ پرنسس دیانا است. تمامی کلمات و عبارات به کار رفته در این فیلم رسمی هستند و برای تقویت زبان انگلیسی بسیار مناسب و کاربردی هستند. این فیلم جذاب را مشاهده کنید و زبان انگلیسی خود را به خوبی تقویت کنید.

 معرفی فیلم The Shawshank Redemption برای تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: The Shawshank Redemption
کارگردان: فرانک دارابونت
سال انتشار: 1994
مدت زمان: 142 دقیقه
دانلود رایگان فیلم با زیرنویسمشاهده فیلم در سایت IMDB

اگر دوست دارید یکی از پرطرفدارترین فیلم‌های سینمایی را ببینید، از آن لذت ببرید و زبان انگلیسی خود را نیز تقویت کنید. حتما فیلم The Shawshank Redemption را تماشا کنید. این فیلم در بین تمام فیلم‌های دنیا در رده اول قرار گرفته است و بسیاری معتقدند دیدن این فیلم همچون نوشیدن آبی خنک است چرا که از رستگاری و شکست به یک اندازه صحبت می‌کند، به یک اندازه از امید و ناامیدی حرف می‌زند و... در حقیقت آنچه را که در زندگی روزانه جریان دارد بیان می‌کند. اغراق در کارش وجود ندارد. اصطلاحات و کلمات استفاده شده در این فیلم بسیار کاربردی هستند. این فیلم برای تقویت زبان سطوح متوسط و پیشرفته بسیار مناسب است.

فیلم کوتاه

قسمت معرفی فیلم کوتاه برای تقویت زبان انگلیسی را از دست ندهید.

 پیشنهاد فیلم Inception برای تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: Inception
کارگردان: مورتن تیلدام
سال انتشار: 2010
مدت زمان: 148 دقیقه
دانلود رایگان فیلم با زیرنویسمشاهده فیلم در سایت IMDB

اگر شما نیز معتقدید با فیلم دیدن نمی‌توانید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید چرا که حوصله تماشای فیلم‌ را ندارید و مشاهده فیلم‌ها برای‌تان خسته کننده هستند. ما به شما فیلم جذاب Inception را معرفی می‌کنیم و به شما قول می‌دهیم که تا انتهای آن را مشاهده خواهید کرد چراکه این فیلم به اعتقاد بسیاری از کارشناسان یکی از جذاب‌ترین فیلم‌هایی است که تا کنون ساخته شده! دیالوگ‌های این فیلم به تقویت لهجه امریکن بسیار کمک می‌کنند. این فیلم را دانلود کنید، کلمات و اصطلاحات آن را یاد بگیرید و زبان انگلیسی خود را به خوبی تقویت کنید.

معرفی فیلم Cast away برای تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: Cast Away
کارگردان: رابرت زِمِکیس
سال انتشار: 2000
مدت زمان: 143 دقیقه
دانلود رایگان فیلم با زیرنویسمشاهده فیلم در سایت IMDB

Cast away فیلمی در مورد مامور پست شرکت فدکس است. این مامور چاک نولاند نام دارد. در یکی از ماموریت‌هایی که چاک با هواپیما در حال سفر است، رعد و برقی به هواپیمایش اصابت می‌کند و در اقیانوس آرام سقوط می‌کند. او خود را با یک قایق بادی به جزیره‌ای خالی از سکنه می‌رساند. این فیلم را ببینید و در ادامه داستان با چاک همراه شوید. اگر دوست دارید لهجه امریکن خود را تقویت کنید این فیلم به شما کمک زیادی خواهد کرد. علاوه بر این اصطلاحات و کلمات به کار رفته در این فیلم بسیار کاربردی هستند و به طور واضح و مشخص بیان می‌شوند. همین امر به تقویت زبان انگلیسی شما کمک زیادی خواهد کرد.

فیلم بینوایان برای تقویت زبان انگلیسی 

نام فیلم: Les Misérables
کارگردان: Tom Hooper
سال انتشار: 2013
مدت زمان: 158 دقیقه
دانلود رایگان فیلم با زیرنویسمشاهده فیلم در سایت IMDB

برای شما که زود از فیلم دیدن خسته می شوید. برای کسانی که زیاد حوصله فیلم دیدن ندارند، شاید تماشای یک درام موزیکال جذاب باشد. این فیلم براساس تئاتر موزیکالی با نام بینوایان ساخته شده‌است. تئاتر مذکور هم بر اساس رمان بینوایان ویکتور هوگو طراحی شده‌است. بینوایان در سال 2013 نامزد هشت جایزه اسکار شد. این فیلم نیز جزو فیلم‌های مفید برای آموزش لهجه بریتانیایی است. سرشار از موسیقی است و بیشتر دیالوگ‌های آن به شعر است. اشعاری که در این فیلم استفاده شده اند برای تقویت زبان انگلیسی به شما کمک می کنند. از لینک زیر می توانید این فیلم زبان اصلی را برای تقویت زبان انگلیسی خود دانلود کنید.

کارگاه آنلاین تقویت اسپیکینگ در منزل

هوگو فیلمی برای تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: Hugo
کارگردان: Martin Scorsese
سال انتشار: 2011
مدت زمان: 126 دقیقه
دانلود رایگان فیلم با زیرنویسمشاهده فیلم در سایت IMDB

این فیلم اولین تجربه فیلمسازی سه‌بعدی مارتین اسکورسیزی و به طور کلی جزو اولین فیلم‌های سه‌بعدی تاریخ سینما است و در سال 2011 اکران شده‌است. یک درام ماجراجویانه که برگرفته از رمان برایان سلزنیک است. هوگو پسر نوجوانی است که شیفته سینماست و پس از مرگ پدرش مسئول رسیدگی به ساعت یک ایستگاه قطار شده‌است. کنجکاوی‌های هوگو او را به آشنایی با کارگردان بزرگ و فراموش‌شده‌ای می‌رساند. این کارگردان ژرژ ملی‌یس است و داستانی که از او روایت می‌شود براساس زندگی واقعی‌اش است. فیلم هوگو نامزد دریافت 11 جایزه اسکار بوده‌است و 5 جایزه اسکار را دریافت کرده‌است. متن این فیلم ادبی است و برای تقویت زبان انگلیسی و یادگیری کلمات دشوار بسیار مفید است.

فیلم عطش مبارزه و تاثیر آن بر تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: The Hunger Games
کارگردان: Gary Ross
سال انتشار: 2012
مدت زمان: 142 دقیقه
 دانلود رایگان فیلم با زیرنویس مشاهده فیلم در سایت IMDB

این فیلم در آینده ای نامعلوم رخ می دهد و داستان افرادی را روایت می کند که به دستور حکومت هر ساله باید به مبارزه با یکدیگر بپردازند. از میان این افراد تنها یک نفر زنده باقی می ماند. جایزه این فرد باقی مانده نجات سرزمینش از قطحی و گرسنگی است. در این میان رابطه عاشقانه ای میان دو نفر از مبارزان شکل می گیرد که باعث ایجاد دشواری هایی در مسیر مبارزه می شود. با کمک این فیلم می توانید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و لهجه آمریکایی خود را بهبود ببخشید. 

فیلم جدایی برای تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: The Break-Up
کارگردان: Peyton Reed
سال انتشار: 2006
مدت زمان: 106 دقیقه
 دانلود رایگان فیلم با زیرنویس مشاهده فیلم در سایت IMDB

جدایی یک فیلم کمدی عاشقانه آمریکایی است. زوجی که مشکلات زیادی با هم دارند و تصمیم می گیرند از هم جدا شوند اما به خاطر خانه با هم مصالحه می کنند. مصالحه ای که چندان هم صلح آمیز نیست. هر دو تلاش می کنند دیگری را عصبانی کنند یا حسادت او را برانگیزند. صاحب خانه تصمیم می گیرد خانه را بفروشد و دو هفته برای تخلیه خانه به آن ها فرصت می دهد. این مسئله اوضاع را دشوارتر می کند. اما آن ها برای بهبود روابطشان تلاش هایی را از سر می گیرند. موقعیت طنز این فیلم و استفاده فراوان از اصطلاحات عامیانه برای تقویت زبان انگلیسی به کمک فیلم بسیار مناسب است.

فارست گامپ فیلمی برای تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: Forrest Gump
کارگردان: Robert Zemeckis
سال انتشار: 1994
مدت زمان: 142 دقیقه
 دانلود رایگان فیلم با زیرنویس مشاهده فیلم در سایت IMDB

فارست گامپ بر پایه رمانی با همین نام ساخته شده است. از ابتدای فیلم مردی که روی نیمکت در انتظار اتوبوس است به روایت داستان زندگی اش برای دیگر افراد حاضر می پردازد. در این میان بخش هایی از داستان زندگی او را می بینیم و بخش هایی را هم می شنویم. این فیلم برنده 6 جایزه اسکار است و جزو پرفروش ترین و پرمخاطب ترین فیلم های تاریخ سینمای آمریکا است. فارست گامپ برای تقویت زبان انگلیسی به کمک فیلم بسیار موثر است.

در این مطلب با چند فیلم برای تقویت زبان انگلیسی آشنا شدید. اگر هنوز نمی دانید چه طور با دیدن این فیلم ها زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، آقای مترجم راهنمایی هایی در این زمینه برای شما دارد. اما همه این موارد هنگامی می توانند به کمک شما بیایند که در راه یادگیری صبور باشید، برنامه منظمی داشته باشید و به برنامه خود عمل کنید. 

اگر از فیلم دیگری برای یادگیری زبان استفاده کرده اید، در پایین همین مطلب آن را اضافه کنید. توضیحات شما می تواند به دوستانتان که این مطلب را می خوانند، کمک کند :)

بیشتر بخوانید:

مریم کریمی

کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی هستم. دوره کارشناسی را در دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد را در دانشگاه الزهرا گذراندم. زبان، ادبیات، فرهنگ و هنر کشورهای مختلف برایم جذابند.

 زبان انگلیسی را در موسسه گویش آموختم و هم اکنون درحال یادگیری زبان عربی در کانون زبان ایران هستم.

11 نظرها

 • پیوند نظر mozhgan
  mozhgan
  25 تیر 1397

  من سری فیلمای hangover یا خماری که سه قسمت هستن رو دیدم و خیلی خوشم اومد. توی فیلم از اصطلاحات انگلیسی زیادی استفاده میشه و خود فیلم هم کمدی و جذاب و پر از اتفاقای باحاله. البته در رده بندی سنی، مخصوص گروه بالای 17 ساله.

 • پیوند نظر رویا
  رویا
  20 تیر 1397

  سلام لطفا راهنمایی کنید چه جوری میتونم فیلم با زیر نویس انگلیسی پیدا کنم

 • پیوند نظر narges potter
  narges potter
  12 تیر 1397

  به نظرم مجموعه هری پاتر از همه بهتره .... من خودم نگاش کردم و یه چیزیایی بلدم . البته رو لیسینینگم خیلی تأثیر گداشته !!!

 • پیوند نظر ابتین پارسا
  ابتین پارسا
  14 خرداد 1397

  اخه واقعا من نمیدونم چه فیلمی ببینم ایا سطح مبتدی باید فیلم ببینه یا نه و چه فیلمی که بهش علاقه داشته باشه فرد مبتدی و من ژانر فانتزی دوست دارم اگه میشه لطفا راهنمایی کنید

 • پیوند نظر محمدی
  محمدی
  13 ارديبهشت 1397

  سلام دوستان با وجود اینکه دیدن فیلم کمک بسیار بزرگی در یادگیری زبانه اما چند توصیه دارم براتون( به عنوان کسی که زبان رو به شکلself studyیاد گرفته.) یکی از بهترین روش ها علی الخصوص وقتی زیاد چیزی بلد نیستین پیدا کردن یه فیلم خوب با زیرنویس انگلیسی خوب و نوشتن کل زیر نویس فیلمه. در این وضعیت نه تنها کلمه که جمله، اصطلاح و ساختار جمله هم یاد میگیرید. شنیدن کتابهای صوتی هم فوق العاده است علی الخصوص اگه روایتگر های مشهوری مثل استفن فرای خونده باشن شون. سری صوتی هری پاتر بی نظیره. و همه جا هم میتونین پیدا شون کنین. کارتونها هم خیلی خوبن. چون آرومتر حرف میزنن. یکی از دوستان که برای لهجه بریتیش پرسیده بود بهش کتاب های صوتی هری پاتر رو پیشنهاد میکنم. من کل هر هفت کتاب رو گوش دادم و اعتراف میکنم که عالی بودن . البته سریالهای شرلوک هلمز قدیمی، خانم مارپل، و البته فصول اولیه پوآرو حداقل تا فصل 6 و7 هم کمک های خوبی هستن. البته سری پوآرو اصلا زیرنویس انگلیسی خوب نداره ولی خب.. زیر نویس های فارسی قابل تحملی داره کم و بیش.مینی سریالهای کلاسیک ساخت بی بی سی وان هم مثل غرور و تعصب جین ایر و امثال اینها هم ( هر چی قدیمی تر تمیزتر!)هستن که من با شنیدن های چندین باره شون واقعا کلی چیز یاد گرفتم.البته هر چی بیشتر کتاب صوتی گوش بدین مهارت شنیداری بهتری پیدا میکنید.مراقب باشید که زیر نویس های انگلیسی فیلم ها شما رو به اشتباه نندازن. گاهی زیر نویس ها اشتباه دارن و کلا جمله غلطه. موفق و پیروز باشید

 • پیوند نظر محمد امین
  محمد امین
  28 اسفند 1396

  سلام با حرکت دست ها و اشاره هایی که توی فیلم میکنن شما بدون زیرنویس هم که ببینین متوجه میشید منظورشون رو به مرور زمان. یا اگه میخواین میتونین از google translate استفاده کنین نه برای جمله بلکه برای معنی کلمه که تو ذهنتون نیست با یک بار مرور جا میفته.

 • پیوند نظر negar
  negar
  25 بهمن 1396

  من ارباب حلقه ها رو خیلی دوست داشتم. چند بار دیدمش، به همون ترتیبی که گفته بودین. بازیرنویس انگلیسی، زیرنویس فارسی، بدون زیرنویس. الان هنوز هم دارم تمرین میکنم که بتونم همراه باهاشون دیالوگ ها رو بگم. با این روش یادگیری زبان، وقت بیشتری برای زبان خوندن میذارم و خسته نمیشم. همیشه دارم فیلم میبینم!

 • پیوند نظر سلام .من چطور میتونم فیلم با لهجه ی بریتانیایی پیدا کنم که خیلی صحنه نداشته باشه و مناسب نوجوانان باشه؟
  سلام .من چطور میتونم فیلم با لهجه ی بریتانیایی پیدا کنم که خیلی صحنه نداشته باشه و مناسب نوجوانان باشه؟
  15 بهمن 1396

  سلام .من چطور میتونم فیلم با لهجه ی بریتانیایی پیدا کنم که خیلی صحنه نداشته باشه و مناسب نوجوانان باشه؟

 • پیوند نظر مرجان
  مرجان
  17 آبان 1396

  فارست گامپ فیلم جذابی بود. داستان فیلم خوب بود. شخصیت فارست گامپ دوست داشتنی بود. به نظرم برای تقویت لهجه آمریکایی فیلم خیلی خوبی است. دوستانی هم که می خواهند زبانشان را تقویت کنند می توانند از این فیلم کمک بگیرند. هم یک فیلم خوب ببینند و هم زبان انگلیسی را تمرین کنند.

 • پیوند نظر نگار
  نگار
  30 مهر 1396

  سلام. از زیرنویس های انگلیسی استفاده کنین. هرجا که متوجه نشدین معنی کلمه رو چک کنین. اوایل یه کم وقت گیر و خسته کننده س اما راه میفتین

ارسال یک نظر