مریم کریمی نوشته آموزش زبان 22 مهر 1396 خواندن 95424 دفعه
(65 رای‌ها)
از تعقیب و گریز و انفجار خوشتان بیاید یا دوست داشته باشید برای یک داستان عاشقانه اشک بریزید، فیلم‌ دیدن از بهترین راه‌های فرار از دنیای واقعی است. علاوه بر آن فیلم یکی از منابع مکمل برای شیوه‌های آموزشی قدیمی زبان است. فیلم برای تقویت زبان به شما کمک می کند. فیلم از منابع ارزشمند مکالمات واقعی است. کلمات را در قالب جمله‌های کاربردی به شما می‌آموزد و با فرهنگ زبان هم آشنایتان می‌کند. ویژگی‌های دیداری فیلم یکی از راه‌های بهتر یاد گرفتن زبان هستند.

کارگاه آنلاین تقویت اسپیکینگ در منزل

همچنین شما را با زبان بدن آشنا می‌کند. جذابیت و سرگرمی فیلم هم باعث می‌شود از آموختن لذت ببرید و به این ترتیب بدون خستگی زمان بیشتری را برای یادگیری صرف کنید. پیش از آن که به سراغ فیلم ها بروید، بهتر است بدانید که چگونه می توانید با کمک فیلم زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

در این مطلب چند فیلم مفید برای تقویت زبان را با هم مرور می کنیم:

1- فیلم هری پاتر و ماجراهای جادویی‌اش برای تقویت زبان

مجموعه فیلم‌های هری پاتر در صدر این لیست قرار دارند. هر هشت فیلم این مجموعه با فروشی بالغ بر 7/7 میلیارد دلار در لیست پنجاه فیلم پرفروش تاریخ هستند. ماجراهای این نوجوان جادوگر چنان همه ما را طلسم کرده که اواخر تابستان منتظر دریافت نامه‌ای از مدرسه هاگوارتز هستیم. نامه‌ای که به ما اعلام کند یک انسان معمولی نیستیم، بلکه ذاتا جادوگریم و از ابتدای سال تحصیلی باید به مدرسه جادوگرها برویم. با هری به هاگوارتز می‌‌رویم، با دوستانش دوست می‌شویم و از کسانی که سعی در آزار او دارند متنفر می‌شویم. برای مرگ شخصیت‌های کتاب اشک می‌ریزیم. می‌خواهیم وارد یکی از گروه‌های چهارگانه مدرسه شویم. در تالار بزرگ مدرسه به سخنرانی‌ها گوش دهیم و در مسابقه‌های جادوگری شرکت کنیم.

این فیلم برای تقویت زبان انگلیسی بسیار مفید است. به‌ویژه برای کسانی که می‌خواهند لهجه بریتانیایی خود را تقویت کنند، پیشنهاد می‌شود. از لینک زیر می توانید فیلم زبان اصلی برای تقویت زبان انگلیسی را دانلود کنید.

هری پاتر در سایت آمازون هری پاتر در سایت IMDB

2- ارباب حلقه ها و نجات جهان فیلمی برای تقویت زبان انگلیسی

ارباب حلقه‌ها هم با یک تم فانتزی به روایت ماجرای پسر نوجوانی می‌پردازد که می‌خواهد جهان را نجات دهد. در این راه افرادی با نیروی جادویی و همچنین افراد معمولی به او کمک می‌کنند. او باید خود را به کوه نابودی برساند و حلقه را در آتش آن ذوب کند. حلقه‌ای که وقتی وارد انگشت کسی شود او را قدرتمند و در عین حال ناپدید می‌کند. آتش قدرت افراد زیادی را در برای به‌دست آوردن حلقه تحریک می‌کند و آن‌ها را به ورطه نابودی می‌کشاند.

این مجموعه فیلم که نهمین تجربه کارگردانی پیتر جکسون هستند، جوایز اسکار فراوانی را کسب کرده‌اند. فیلم سوم مجموعه با نام ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه به همراه تایتانیک و بن‌هور با 11 جایزه اسکار صاحب عنوان موفق‌ترین فیلم اسکار ‌است.

اگر به دنبال فیلم برای تقویت زبان انگلیسی هستید این سه گانه را به شما پیشنهاد می کنیم. لهجه این فیلم بریتانیایی است و برای کسانی که به آموختن این لهجه علاقمندند بسیار مفید است. از لینک زیر می توانید این فیلم را برای یادگیری زبان انگلیسی

دانلود کنید.

ارباب حلقه‌ها در سایت آمازون ارباب حلقه‌ها در سایت IMDB

قسمت سوم

قسمت سوم فیلم های مفید برای تقویت زبان را از دست ندهید

3- فیلم جنگ ستارگان و رویای فضانوردی انسان‌ و تقویت زبان

جنگ ستارگان نیز مانند دو مورد قبل یک مجموعه فیلم است. از پرفروش‌ترین فیلم‌های سینما به حساب می‌آید و کتاب، بازی ویدویی، انیمیشن و محصولات تجاری فراوانی براساس آن ساخته شده‌است. داستان این فیلم نبرد میان شورشیان یک سیاره تخیلی با حاکم مستبدشان را به تصویر می‌کشد. در این فیلم شوالیه‌های عارف مسلک جِدای به‌عنوان نگهبانان عدالت به‌جای جادوگران یاری‌رسان فیلم‌های قبلی ایفای نقش می‌کنند. لوک اسکای‌واکر برای نجات پرنسس لیا ما را با خود همراه می‌کند. از سال 1999 تا 2017 هشت اپیزود از این مجموعه تولید شده که از نظر زمان روایت داستان فیلم مرتب نیستند. جنگ ستارگان فیلم مناسبی برای تقویت زبان انگلیسی است. از لینک زیر می توانید این فیلم زبان اصلی را برای تقویت زبان انگلیسی دانلود کنید.

جنگ ستارگان در سایت آمازون جنگ ستارگان در سایت IMDB

4- فیلم مردان ایکس برای تقویت زبان انگلیسی 

مناسب برای برای سوپرمن‌ها! تا کنون 10 قسمت از این مجموعه فیلم بر اساس داستان‌ها و مجلات مصوری با همین نام ساخته شده‌است. کارگردانی این مجموعه‌ها را هشت کارگردان متفاوت برعهده داشته‌اند. همچنین در روند نوشتن فیلمنامه‌ هم افراد مختلفی حضور داشته‌اند. اولین فیلم این مجموعه در سال 2000 اکران شده‌است. فیلم، داستان‌ نبرد میان قهرمانان و ضدقهرمانان را روایت می‌کند. اگر عاشق فیلم‌هایی مانند مرد عنکبوتی، بتمن یا سوپرمن بوده‌اید، حتما از این مجموعه هم لذت خواهیدبرد. در ترکیب بازیگران این مجموعه فیلم از بازیگران آمریکایی و انگلیسی (بریتانیایی) استفاده شده است. مردان ایکس از فیلم های جذابی است که برای تقویت زبان انگلیسی بسیار مفید هستند. از لینک زیر می توانید این فیلم زبان اصلی را برای تقویت زبان انگلیسی خود دانلود کنید.

مردان ایکس در سایت آمازون مردان ایکس در سایت IMDB

5- فیلم ذهن زیبا و تاثیر آن بر تقویت زبان انگلیسی 

یک فیلم مناسب برای درام دوست‌ها و از بهترین فیلم های آموزش زبان انگلیسی! پس از چهار فیلم ماجراجویانه بالاخره نوبت به یک فیلم درام آمریکایی می‌رسد. اساس فیلم زندگینامه جان نش، ریاضیدان و برنده جایزه نوبل اقتصاد است. اما همان‌گونه که سازندگان آن معترفند، نخواسته‌اند فیلم را دقیقا منطبق بر زندگی نش بسازند. عشق و ابتلا به بیماری اسکیزوفرنی دو وجه اغراق شده در فیلم هستند که بر جذابیت‌های آن افزوده‌اند. ذهن زیبا برای کسانی که به دنبال فیلم انگلیسی برای تقویت زبان هستند، بسیار مفید است.

ذهن زیبا در سایت آمازون ذهن زیبا در سایت IMDB

 

قسمت دوم

قسمت دوم فیلم های مفید برای تقویت زبان را از دست ندهید

در این مطلب با چند فیلم برای تقویت زبان انگلیسی آشنا شدید. اگر هنوز نمی دانید چه طور با دیدن این فیلم ها زبان انگلیسی خود را تقویت کنید، آقای مترجم راهنمایی هایی در این زمینه برای شما دارد. اما همه این موارد هنگامی می توانند به کمک شما بیایند که در راه یادگیری صبور باشید، برنامه منظمی داشته باشید و به برنامه خود عمل کنید. 

اگر از فیلم دیگری برای یادگیری زبان استفاده کرده اید، در پایین همین مطلب آن را اضافه کنید. توضیحات شما می تواند به دوستانتان که این مطلب را می خوانند، کمک کند :)

بیشتر بخوانید:

ذهن

مریم کریمی

کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی هستم. دوره کارشناسی را در دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد را در دانشگاه الزهرا گذراندم. زبان، ادبیات، فرهنگ و هنر کشورهای مختلف برایم جذابند.

 زبان انگلیسی را در موسسه گویش آموختم و هم اکنون درحال یادگیری زبان عربی در کانون زبان ایران هستم.

11 نظرها

 • پیوند نظر mozhgan
  mozhgan
  25 تیر 1397

  من سری فیلمای hangover یا خماری که سه قسمت هستن رو دیدم و خیلی خوشم اومد. توی فیلم از اصطلاحات انگلیسی زیادی استفاده میشه و خود فیلم هم کمدی و جذاب و پر از اتفاقای باحاله. البته در رده بندی سنی، مخصوص گروه بالای 17 ساله.

 • پیوند نظر رویا
  رویا
  20 تیر 1397

  سلام لطفا راهنمایی کنید چه جوری میتونم فیلم با زیر نویس انگلیسی پیدا کنم

 • پیوند نظر narges potter
  narges potter
  12 تیر 1397

  به نظرم مجموعه هری پاتر از همه بهتره .... من خودم نگاش کردم و یه چیزیایی بلدم . البته رو لیسینینگم خیلی تأثیر گداشته !!!

 • پیوند نظر ابتین پارسا
  ابتین پارسا
  14 خرداد 1397

  اخه واقعا من نمیدونم چه فیلمی ببینم ایا سطح مبتدی باید فیلم ببینه یا نه و چه فیلمی که بهش علاقه داشته باشه فرد مبتدی و من ژانر فانتزی دوست دارم اگه میشه لطفا راهنمایی کنید

 • پیوند نظر محمدی
  محمدی
  13 ارديبهشت 1397

  سلام دوستان با وجود اینکه دیدن فیلم کمک بسیار بزرگی در یادگیری زبانه اما چند توصیه دارم براتون( به عنوان کسی که زبان رو به شکلself studyیاد گرفته.) یکی از بهترین روش ها علی الخصوص وقتی زیاد چیزی بلد نیستین پیدا کردن یه فیلم خوب با زیرنویس انگلیسی خوب و نوشتن کل زیر نویس فیلمه. در این وضعیت نه تنها کلمه که جمله، اصطلاح و ساختار جمله هم یاد میگیرید. شنیدن کتابهای صوتی هم فوق العاده است علی الخصوص اگه روایتگر های مشهوری مثل استفن فرای خونده باشن شون. سری صوتی هری پاتر بی نظیره. و همه جا هم میتونین پیدا شون کنین. کارتونها هم خیلی خوبن. چون آرومتر حرف میزنن. یکی از دوستان که برای لهجه بریتیش پرسیده بود بهش کتاب های صوتی هری پاتر رو پیشنهاد میکنم. من کل هر هفت کتاب رو گوش دادم و اعتراف میکنم که عالی بودن . البته سریالهای شرلوک هلمز قدیمی، خانم مارپل، و البته فصول اولیه پوآرو حداقل تا فصل 6 و7 هم کمک های خوبی هستن. البته سری پوآرو اصلا زیرنویس انگلیسی خوب نداره ولی خب.. زیر نویس های فارسی قابل تحملی داره کم و بیش.مینی سریالهای کلاسیک ساخت بی بی سی وان هم مثل غرور و تعصب جین ایر و امثال اینها هم ( هر چی قدیمی تر تمیزتر!)هستن که من با شنیدن های چندین باره شون واقعا کلی چیز یاد گرفتم.البته هر چی بیشتر کتاب صوتی گوش بدین مهارت شنیداری بهتری پیدا میکنید.مراقب باشید که زیر نویس های انگلیسی فیلم ها شما رو به اشتباه نندازن. گاهی زیر نویس ها اشتباه دارن و کلا جمله غلطه. موفق و پیروز باشید

 • پیوند نظر محمد امین
  محمد امین
  28 اسفند 1396

  سلام با حرکت دست ها و اشاره هایی که توی فیلم میکنن شما بدون زیرنویس هم که ببینین متوجه میشید منظورشون رو به مرور زمان. یا اگه میخواین میتونین از google translate استفاده کنین نه برای جمله بلکه برای معنی کلمه که تو ذهنتون نیست با یک بار مرور جا میفته.

 • پیوند نظر negar
  negar
  25 بهمن 1396

  من ارباب حلقه ها رو خیلی دوست داشتم. چند بار دیدمش، به همون ترتیبی که گفته بودین. بازیرنویس انگلیسی، زیرنویس فارسی، بدون زیرنویس. الان هنوز هم دارم تمرین میکنم که بتونم همراه باهاشون دیالوگ ها رو بگم. با این روش یادگیری زبان، وقت بیشتری برای زبان خوندن میذارم و خسته نمیشم. همیشه دارم فیلم میبینم!

 • پیوند نظر سلام .من چطور میتونم فیلم با لهجه ی بریتانیایی پیدا کنم که خیلی صحنه نداشته باشه و مناسب نوجوانان باشه؟
  سلام .من چطور میتونم فیلم با لهجه ی بریتانیایی پیدا کنم که خیلی صحنه نداشته باشه و مناسب نوجوانان باشه؟
  15 بهمن 1396

  سلام .من چطور میتونم فیلم با لهجه ی بریتانیایی پیدا کنم که خیلی صحنه نداشته باشه و مناسب نوجوانان باشه؟

 • پیوند نظر مرجان
  مرجان
  17 آبان 1396

  فارست گامپ فیلم جذابی بود. داستان فیلم خوب بود. شخصیت فارست گامپ دوست داشتنی بود. به نظرم برای تقویت لهجه آمریکایی فیلم خیلی خوبی است. دوستانی هم که می خواهند زبانشان را تقویت کنند می توانند از این فیلم کمک بگیرند. هم یک فیلم خوب ببینند و هم زبان انگلیسی را تمرین کنند.

 • پیوند نظر نگار
  نگار
  30 مهر 1396

  سلام. از زیرنویس های انگلیسی استفاده کنین. هرجا که متوجه نشدین معنی کلمه رو چک کنین. اوایل یه کم وقت گیر و خسته کننده س اما راه میفتین

ارسال یک نظر