مریم کریمی نوشته آموزش زبان 05 آبان 1397 خواندن 362 دفعه
(1 رای)
خانواده بزرگترین هدیه ای است که هرکدام از ما دریافت کرده است. آیا این هدیه گران بها می تواند برای یادگیری زبان هم به ما کمک کند؟ اگر تصمیم دارید یک زبان جدید را یاد بگیرید اما هنوز برنامه خاصی را انتخاب نکرده اید، یادگیری زبان همراه با خانواده می تواند انگیزه فوق العاده ای باشد که به آن نیاز دارید. همراه شدنِ زمان با هم بودن با زمانِ یادگیری، زمان مفید شما را در طول روز افزایش می دهد.

 

یادگیری زبان همراه با خانواده چه مزایایی دارد؟

1. یادگیری زبان همراه با خانواده انگیزه شما را افزایش می دهد. ازآن جا که یادگیری به صورت گروهی انجام می شود، بی انگیزه نمی شوید و یادگیری را رها نمی کنید. از سوی دیگر اگر خانواده رقابت جویی داشته باشید، میزان مطالعه شما بیش از حد معمول خواهدبود.

2. یادگیری زبان همراه با خانواده، هم گروهی هایی حدودا هم سطح با شما همراه می کند. اگر به تنهایی بخواهید زبانی را یاد بگیرید، ممکن است پیدا کردن یک هم گروهی برای مکالمه گاهی دشوار باشد.

3. یادگیری زبان همراه با خانواده یک فعالیت هیجان انگیز گروهی است. همه تماشای یک فیلم یا بازی گروهی را دوست دارند. جدا شدن از فعالیت های یکنواخت روزانه و همراهی با کسانی که دوستشان دارید، جذاب است. اگر این فعالیت گروهی جذاب منجر به یادگیری یا تقویت زبان شود، تجربه بهتری خواهدبود.

4. اگر تصمیم دارید یک زبان میراثی یا زبانی را که بعضی از اعضای خانواده شما به آن صحبت می کنند، یاد بگیرید، با همراهی اعضای خانواده می توانید به ریشه های اصلی خود توجه کنید. یادگیری این زبان ها نشان دهنده توجه و اهمیتی است که برای خانواده خود قایل هستید.

نکته هایی برای یادگیری زبان همراه با خانواده

1. همه اعضای خانواده را برای انتخاب زبان درگیر کنید

مطمئن شوید همه اعضای خانواده می خواهند این زبان را یاد بگیرند و برایشان مهم است، این گونه همه در انجام فعالیت ها تلاش خواهندکرد. درباره مزایای یادگیری زبان های مختلف صحبت کنید. مثلا ممکن است شما دوست داشته باشید انگلیسی یاد بگیرید چون افراد زیادی به این زبان صحبت می کنند. ممکن است یکی دیگر از اعضای خانواده شما به دلیل داشتن اقوام ترک زبان، یادگیری زبان ترکی را ترجیح دهد. ممکن است نفر سوم به دلیل یک سفر کاری، یادگیری زبان چینی را ترجیح بدهد.

بحث را تا جایی ادامه دهید که همه برای یادگیری یک زبان متفق شوند.

2. از منابع سرگرم کننده و معتبر کمک بگیرید

استفاده از منابع سرگرم کننده و معتبر برای یادگیری زبان، به همه زبان آموزان کمک می کند. این منابع از یک کتاب درسی جذاب تر هستند، زبان را در بافت فرهنگی آموزش می دهند و به کار گرفتن آموخته ها را ساده تر می کنند.

استفاده از منابع سرگرم کننده برای یادگیری گروهی اهمیت بیشتری پیدا می کنند.  چون باید فعالیتی انتخاب کنید که همه اعضای خانواده از انجاملذت ببرند. افراد کمی هستند که از تماشای یک برنامه جذاب تلوزیونی لذت نبرند یا دوست نداشته باشند فیلم تماشا کنند.

3. یک برنامه یادگیری روزانه یا هفتگی طراحی کنید

یادگیری گروهی و هماهنگ کردن برنامه یادگیری آن ها ممکن است چالش برانگیز  باشد. به همین دلیل بهتر است از ابتدای کار برنامه ای طراحی کنید. زمانی را برای یادگیری گرامر، کلمه و ریدینگ اختصاص دهید. می توانید شب ها درکنار هم فیلم های زبان اصلی تماشا کنید. 

برنامه را روی کاغذ بنویسید و جایی بچسبانید که همه اعضای خانواده آن را ببینند. 

آقای مترجم مانند یکی از اعضای خانواده، در یادگیزی وتقویت زبان انگلیسی همراه شماست.

مریم کریمی

کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی هستم. دوره کارشناسی را در دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد را در دانشگاه الزهرا گذراندم. زبان، ادبیات، فرهنگ و هنر کشورهای مختلف برایم جذابند.

 زبان انگلیسی را در موسسه گویش آموختم و هم اکنون درحال یادگیری زبان عربی در کانون زبان ایران هستم.

ارسال یک نظر