یاسمین صدری نوشته ترجمه کتاب 22 آذر 1398 خواندن 231 دفعه
(0 رای‌ها)
استارتاپ و کارآفريني حوزه جذابي است و اين روزها افراد زيادي را به خود جذب کرده است اما منابع محدود زبان فارسي پاسخ‌گوي سوالات و نيازهاي اين حوزه نيست. دنياي استارتاپ‌ها هرروز درحال به روز شدن است، نيازهاي جديد به وجود مي‌آيند و روش‌هاي جديدي ابداع مي‌شوند پس براي موفقيت در اين حوزه بايد با دنياي استارتاپ‌هاي جهاني در ارتباط بود.

پیشنهاد کتاب‌های ترجمه نشده در حوزه کارآفرینی و استارتاپ‌ها

اکنون ترجمه چند کتاب در حوزه کارآفريني و استارتاپ‌ها را به شما پيشنهاد مي‌کنيم.

پیشنهاد ترجمه کتاب  Principles to Grow Your Business Like Amazon

نويسنده:  Steve Anderson, Karen Anderson 
ناشر: Morgan James Publishing
زمان انتشار: September, 2019
تعداد صفحه‌ها: 262 صفحه
لينک آمازون

این کتاب شامل مطالب و نکاتی است که Jeff Bezos مدیر ارشد اجرایی شرکت آمازون در اختیار سهامداران این شرکت قرار داده و در آن‌ها بیان کرده چرا، چه زمانی، چگونه، چه نوع ریسک‌هایی انجام داده که سبب موفقیت و پیشرفت شرکت آمازون شده‌اند. او معتقد است ریسک‌هایی دقیق، حساب شده و با استراتژی‌هایی خاص عوامل موفقیت شرکت آمازون هستند. اما این ریسک کردن‌ها می‌توانند بسیار هزینه‌بر باشند اگر افراد ندانند چگونه از آن‌ها برای موفقیت خود استفاده کنند. صاحبان کسب و کارها می‌توانند با بهره‌گیری از تجربیات Jeff Bezos در این کتاب کسب و کار خود را رونق ببخشند.  

 پیشنهاد ترجمه کتاب Shut Up and Listen!

نام نويسنده: Tilman Fertitta
ناشر: HarperCollins Leadership
زمان انتشار: September 2019
تعداد صفحه‌ها: 192 صفحه
لينک آمازون

براي کارآفريناني که آماده‌ي دست‌يابي به موفقيت بعدي خود هستند و مي‌خواهند مانند تيلمان فرتيتا (Tilman Fertitta) تبديل به يک ميلياردر شوند، اين کتاب پيشنهاد مي‌شود. تيلمان در اين کتاب اصول کارآفريني را که حاصل تجربه‌هاي خودش است را در ميان مي‌گذارد. او همچين معقتد است که ارائه‌ي خدمات بسيار مهم‌تر است. مهم نيست که کسب و کارتان در چه زمينه‌اي است. با  اين کتاب در مي‌يابيد که هرچه کيفيت خدماتي که ارائه مي‌دهيد بهتر باشد، سريع‌تر پيشرفت مي‌کنيد.

مراحل ترجمه کتاب

برای آشنایی با مراحل ترجمه کتاب به مطلب چگونه کتاب ترجمه کنیم؟ سر بزنید.

  پیشنهاد ترجمه کتاب Tribe of Millionaires

نام نويسندگان: David Osborn & Pat Hiban with Mike McCarthy & Tim Rhode
ناشر: GoBundance
زمان انتشار: July 2019
تعداد صفحه‌ها: 192 صفحه
لينک آمازون

نويسندگان در اين کتاب هم از تجربه‌هاي ديگران و هم راهنمايي‌هايي در زمينه‌ي پيشرفت در کسب و کار صحبت کرده است. اين کتاب به خوانندگان 6 درس مهم از قدرت افرادي که در کنار ما زندگي مي‌کنند و باعث تغيير مي‌شوند مي‌دهد. افرادي مانند ايتان مارتينز (Ethan Martinez) که پس از دريافت دعوت‌نامه‌اي مرموزانه پس از مرگ پدرش، سفري را نه تنها براي حفظ کسب و کارش بلکه براي کشف گذشته‌ي خودش شروع مي‌کند. اين کتاب در کنار داستان‌‌گونه بودنش علاوه بر اين‌که شما را سرگرم خواندنش مي‌کند بلکه نکته‌هاي مهمي را درباره‌ي کارآفريني و کسب و کار بيان مي‌کند.

پيشنهاد کتاب Trillion Dollar Coach براي ترجمه

نام نويسنده: Eric Schmidt
ناشر: Harper Business
زمان انتشار: April 2019
تعداد صفحه‌ها: 240 صفحه
لينک آمازون

  Eric Schmidt نويسنده اين کتاب که خود يکي از مديران اجرايي گوگل بوده سعي داشته با جمع‌آوري تجربيات يکي از بهترين رهبران سازماني، کمک بزرگي به افراد علاقه‌مند به حوزه مديريت و رهبري بکند و آن‌ها را با اصول برجسته رهبري آشنا کند. اين کتاب درباره زندگي‌ Bill Campbell رهبر اسطوره‌اي گوگل است. او نقش موثري در رشد و پيشرفت شرکت‌هايي همچون گوگل و اپل ايفا کرد و توانست به رهبري تريليون دلاري تبديل شود. در اين کتاب Eric Schmidt به بررسي راز موفقيت او مي‌پردازد و افراد را با ديدگاه‌ها و نگرش‌هاي وي به خوبي آشنا مي‌کند. او همچنين اصول و تجربيات اين رهبر اسطوره‌اي را در اختيار همگان قرار مي‌دهد، اصول و تجربياتي که افراد با به کاربردن آن‌ها در زندگي مي‌توانند ديدگاهي بلند مدت نسبت به مسائل پيدا کنند. همان ديدگاهي که به مديران کمک مي‌کند تا عملکردي بهتر و فرهنگ سازماني موثرتري را در سازمان به جريان درآورند.

پيشنهاد کتاب Limitless براي ترجمه

نام نويسنده: Laura Gassner Otting
ناشر: Ideapress Publishing
زمان انتشار: April 2019
تعداد صفحه‌ها: 125 صفحه
لينک آمازون

زندگي بدون محدوديت خواست قلبي هر انساني است؛ محدوديت‌هايي از قبيل نظريات منفي اطرافيان، امواج نا‌اميد کننده و در کل همه مواردي که مانع حرکت ما به سمت اهدافمان مي‌شود. در اين کتاب مخاطب با نحوه برخورد با اين محدوديت‌ها آشنا مي‌شود و همين طور ياد مي‌گيرد که چگونه
• نسبت به نظرات بي‌اهميت، بي‌توجه باشد
• مسير رسيدن به اهداف را با دقت و انرژي دنبال کند
• به بهترين حالت ممکن زندگي کند
علاوه بر اين مخاطب با تعريف جديدي از موفقيت آشنا مي‌شود، تعريفي متفاوت با تعاريف هميشگي. Laura Gassner براي نوشتن اين کتاب به تحقيق و بررسي روي کارآفرينان و رهبران زيادي پرداخته، با آن‌ها معاشرت کرده و از اصلي‌ترين دغدغه‌هاي آن‌ها آگاه شده‌است و درنهايت با ارائه راه حل‌هايي سعي کرده مشکلات آن‌ها را از بين ببرد و براي رسيدن به نتايج عالي به آن‌ها کمک کند.

تعرفه‌های ترجمه کتاب

از تعرفه‌ها و طرح‌های متنوع ترجمه کتاب آگاهی پیدا کنید.

پيشنهاد کتاب Nine Lies About Work براي ترجمه

نام نويسنده: Marcus Buckingham
ناشر: Harvard Business Review
زمان انتشار: April 2019
تعداد صفحه‌ها: 256صفحه
لينک آمازون

هرآنچه درباره محيط کار و کار کردن مي‌دانيد را فراموش کنيد و با دروغ‌ها و باورهاي غلطي که در محيط کار وجود دارد آشنا شويد. اين کتاب به مديران و رهبران چگونگي تشخيص اين دروغ‌ها و نحوه برخورد با آن‌ها را آموزش مي‌دهد. رهبران بايد بدانند که تفکر بالا به پايين عامل اصلي ايجاد ريا و دروغ در محيط‌ کار مي‌شود و راه حل اين مشکل ايجاد محيطي سرشار از اعتماد است‌. ايجاد چنين محيط کاري آرماني بستگي به قابليت مديران و رهبران در اداره کردن سازمان و ميزان توانايي آن‌ها در تشخيص دروغ‌هاي سازماني دارد. پس مديران بايد از همين حالا توانايي تشخيص اين دروغ‌ها را در خود تقويت کنند و راه‌هاي مقابله با آن را به خوبي ياد بگيرند.

معرفی ترجمه کتاب Monetizing Innovation

ترجمه شده
نويسنده: Madhavan Ramanujam, Georg Tacke  
ناشر: Wiley
زمان انتشار: May, 2016
تعداد صفحه‌ها: 256 صفحه
لينک آمازون

 امروزه شرکت‌ها برای کسب درآمد به ابتکار و نوآوری زیادی نیاز دارند. کسب و کارها این موضوع را به خوبی درک کرده‌اند و زمان و هزینه زیادی را صرف طراحی و تولید محصولات‌شان می‌کنند. اما 72 درصد از این خلاقیت‌ و نوآوری‌ها به سود مالی نمی‌رسند و با شکست مواجه می‌شوند. بسیاری از مدیران کسب و کارها این شکست را قبول کرده‌اند و معتقدند هر کسب و کاری ضرر و زیان خودش را دارد. اما مطالب این کتاب این حرف را قبول ندارند و راهکارهایی ارائه می‌دهد که از چنین شکست‌هایی جلوگیری کند.

معرفي کتاب The Visual MBA براي ترجمه

نام نويسنده: Jason Barron
ناشر: Houghton Mifflin Harcourt
زمان انتشار: April 2019
تعداد صفحه‌ها:208 صفحه
لينک آمازون

 Jason Barron دوره‌هاي زيادي را در مدارس کسب‌ و کار گذرانده است. وي از همان ابتدا سعي داشته پس از به اتمام رساندن هريک از دوره‌ها، دستاوردها و دانشي را که طي آن دوره کسب کرده يادداشت کند. اکنون مجموعه يادداشت‌هاي او تبديل به کتابي پر محتوا و ارزشمند در زمينه کسب و کار شده‌است. مطالعه اين کتاب براي همه افرادي که قصد دارند وارد مدارس کسب وکار شوند و يا اکنون درحال تحصيل در چنين مدارسي هستند مفيد خواهد بود. حتي افرادي نيز که هميشه مي‌خواستند بدانند MBA چيست و در دوره‌هاي آن چه مواردي آموزش داده مي‌شود با خواندن اين کتاب به جواب پرسش‌هاي خود خواهند سرسيد.

پيشنهاد کتاب The Purpose Path براي ترجمه

نام نويسنده: Nicholas Pearce
ناشر: St. Martin’ s Essentials
زمان انتشار: April 2019
تعداد صفحه‌ها: 256 صفحه
لينک آمازون 

بسياري از شرکت‌هاي موفق جهان ازجمه گوگل، اپل و ديزني تنها به دنبال سود و منفعت خود نيستند بلکه اصلي‌ترين عامل موفقيت و بقاي آن‌ها اين است که مي‌خواهند به اهداف منحصربه‌فرد خود برسند. همان هدفي که باعث به وجود آمدن چنين شرکت‌هايي مي‌شود؛ هدفي فراتر از سود و منفعت مالي. خواننده با مطالعه اين کتاب ياد مي‌گيرد که چگونه خود را کشف کند و به ويژگي‌هاي خود پي ببرد تا بتواند اهداف عالي براي زندگي خود تعيين کند. همان اهدافي که تضمين‌کننده موفقيت و بقاي شرکت‌هايي همچون گوگل و اپل شده‌اند.


معرفي کتاب Keep Going براي ترجمه

نام نويسنده: Austin Kleon
ناشر: Workman Publishing Company
زمان انتشار: April 2019
تعداد صفحه‌ها:224 صفحه
لينک آمازون

  اصول بيان شده در اين کتاب مي‌تواند به هر فردي که قصد دارد زندگي پرمعني و پربازدهي داشته باشد کمک کند. افرادي که از زندگي يک‌نواخت خود خسته شده‌اند و قصد دارند خلاقيت خود را افزايش دهند حتما اين کتاب به آن‌ها کمک مي‌کند و راهکارهاي مفيدي در اختيارشان قرار مي‌دهد. با مطالعه اين کتاب به نکته بسيار مهمي پي مي‌بريم و آن نکته اين است که نبايد در زندگي مدام به دنبال انجام کاري خارق‌العاده باشيم. بعد از به اتمام رساندن مطالعه اين کتاب معني اين سخن گابريل گارسيا مارکز نويسنده مشهور کلمبيايي را بهتر درک مي‌کنيم: ماموريت ما اين است که جهان را بهتر از آنچه تحويل گرفته‌ايم، تحويل بدهيم. خواه با فرزندي خوب يا باغچه‌اي سرسبز، اگر فقط يک نفر با بودن ما ساده‌تر نفس کشيد يعني در زندگي موفق شده‌ايم. چنين برداشت‌هايي از جملات اين کتاب ما را در هرچه بهتر طي کردن مسير زندگي خود ياري مي‌دهد.

چاپ کتاب

به راحتی کتاب‌های خود را به روش ناشر مولف چاپ کنید.

پیشنهاد ترجمه کتاب Startup opportunities

نام نويسنده: Sean Wise , Brad Feld
ناشر: FG Press
زمان انتشار: March 2015
تعداد صفحه‌ها:220 صفحه
لينک آمازون

امي ويلکينسون در اين کتاب به شش مهارت کارآفرينان شگفت‌انگيز مي‌پردازد. ويلکينسون اين مهارت‌ها را بر پايه پنج دکتر سين وايز در معرفي کتاب خود مي‌نويسد: «امسال بيش از پنج ميليون کارآفرين يک سرمايه‌گذاري جديد را آغاز مي‌کنند. بسياري از آن‌ها معتقدند ايده‌ آن‌ها يکي از بزرگترين ايده‌هاي جذاب جهاني خواهدشد. اما تعداد کمي از اين استارتاپ‌ها به پنج سالگي مي‌رسند، تعداد بسيار کمتري به ده سالگي مي‌رسند و از اين ميان استارتاپ‌هايي که جهاني مي‌شوند بسيار کمتر هستند. اين کتاب راهنمايي عملي براي ارزيابي ايده کسب‌وکار است.» وايز و همکارش براي نوشتن اين کتاب بيست سال مطالعه ميداني داشته‌اند، بيش از سي هزار زمينه کاري را بررسي کرده‌اند و در راه‌اندازي بيش از پانصد استارتاپ شرکت کرده‌اند. اکنون دو نفر از پيشروترين سرمايه‌گذاران آمريکا تجربه خود را به اشتراک گذاشته‌اند. افرادي که اين کتاب را به زبان انگليسي مطالعه کرده‌اند، معتقدند دسته‌بندي مطالب جذاب بوده و براي شروع کارشان انگيزه گرفته‌اند.

معرفي کتاب کارآفريني The Start-Up J Curve براي ترجمه

نام نويسنده: Howard Love
ناشر: Greenleaf Book Group Press
زمان انتشار: August 2016
تعداد صفحه‌ها: 288 صفحه
لينک آمازون

هاوارد لاو بيش از 35 سال در زمينه استارتاپ‌ها کار کرده‌است. او هم‌بنيان‌گذار بيش از پانزده استارتاپ و سرمايه‌گذار رشد اوليه بيش از پنجاه استارتاپ بوده‌است. لاو در اين کتاب نشان مي‌دهد که اگر شما به عنوان يک کارآفرين الگوهاي موفقيت تصادفي و غيرقابل پيش‌بيني داريد، اگر مدام بايد با چالش‌ها، تغييرات و تصميم‌هاي ناگهاني روبه‌رو شويد، راه را اشتباه رفته‌ايد. او معتقد است الگوي رشد و توسعه همه شرکت‌هاي بزرگ يکسان است. لاو اين الگو را در يک منحني J شکل و در شش مرحله توضيح مي‌دهد. وي همچنين چگونگي اجتناب از ممشکلات و مراحل خاصي که براي اطمينان از موفقيت مي‌توانيد انجام دهيد را مشخص مي‌کنيد. در اين کتاب جايگاه واقعي خود در مسير رشد و پيشرفت را تشخيص مي‌دهيد، مي‌آموزيد با تمرکز بر موارد مهم‌تر، در زمان و هزينه‌هايتان صرفه‌جويي کنيد، مي‌آموزيد چگونه ايده اوليه‌تان را به محصولي موفق تبديل کنيد، درمورد چالش‌هاي شخصي کارآفرينان و چگونگي روبه‌رويي با آن‌ها آموزش مي‌بينيد و مي‌آموزيد چگونه شانس موفقيتتان را افزايش دهيد. لاو روش فوق‌العاده‌اي براي ترکيب نمونه‌هاي دنياي واقعي با توصيه‌هاي عملي کارشناسانه دارد که موجب مي‌شود دنبال کردن توصيه‌هايش ساده‌تر شود.

   پیشنهاد ترجمه کتاب  The startup evolution curve

نام نويسنده: Donatas Jonikas
ناشر: April 2017
زمان انتشار: April 2017
تعداد صفحه‌ها: 338 صفحه
لينک آمازون 

دکتر دوناتاس جونيکاس منحني تکامل ايده استارتاپ به کسب‌وکاري سودآور را به عنوان دستورالعملي براي بازاريابي استارتاپ‌ها نوشته‌است. وي معتقد است اين کتاب براي مطالعه در يک روز نوشته نشده بلکه مانند دستورالعملي است که هر کارآفرين بايد آن را روي ميزش داشته‌باشد و در مواقع مختلف به آن مراجعه کند. اين کتاب 35 درس جامع درمورد بازاريابي استارتاپ‌ها را آموزش مي‌دهد. جونيکاس راه‌کارهاي عملي و روشني براي مراحل مختلف استارتاپ ارائه مي‌دهد؛ 

  • چه بايد بکنيد و چرا
  • مراحل عملياتي و نحوه انجام
  • نمونه‌هايي از دنياي واقعي که از اين شيوه استفاده کرده‌اند
  • منابع مطالعاتي
  • فراوان قالب‌هاي آماده براي صرفه‌جويي در زمان

اگر هنوز نتوانسته‌اید کتاب مورد علاقه‌تان برای ترجمه را پیدا کنید می‌توانید از کارشناسان آقای مترجم کمک بگیرید!

ارتباط با کارشناسان آقای مترجم

یاسمین صدری

یاسمین صدری هستم

دانشجوی مدیریت بازرگانی دانشگاه اصفهان

از کودکی به زبان انگلیسی علاقه زیادی داشتم و در سن ۱۶ سالگی مدرک زبان انگلیسی خود را از کانون زبان ایران دریافت کردم

در حال حاضر در حال یادگیری زبان آلمانی در کانون زبان هستم

ارسال یک نظر