بهترین کتاب های خودآموز زبان انگلیسی

(29 رای‌ها)
84244
61.4

حتما شما هم به یادگرفتن زبان در منزل فکر کرده اید. آیا می توان بدون معلم در خانه و به صورت خودآموز زبان انگلیسی را یاد گرفت؟ یاد گرفتن زبان انگلیسی در منزل هم خیلی راحت است و هم مزایای زیادی دارد. اگر شاغل هستید و زمان زیادی ندارید، منزلتان از موسسه های زبان خیلی دور است، نمی توانید هزینه کلاس های زبان را بپردازید یا قبلا دوره های آموزش زبان انگلیسی را گذرانده اید و حالا پس از مدتی بخش های زیادی را فراموش کرده اید، در این صورت بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای شما، یادگیری در منزل است.

شاید فکر کنید یاد گرفتن مکالمه در خانه خیلی سخت است. برای آشنا شدن با بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در منزل حتما این مطلب را مطالعه کنید.

اول باید سطح زبانتان را مشخص کنید. سپس برای تقویت هر مهارت به کتاب ها، برنامه های تلفن همراه، ویدیوها و فایل های شنیداری و سایت های مرتبط با آن مهارت نیاز خواهیدداشت. برای تقویت مهارت شنیداری و گفتاری پیش از این به شما یاد دادیم که چگونه می توانید با کمک فیلم زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و فیلم ها و سریال هایی برای تقویت زبان انگلیسی به شما معرفی کردیم. در این مطلب بحث را با معرفی کتاب های خودآموز زبان انگلیسی ادامه می دهیم.

کتاب های خودآموز مکالمه انگلیسی

 

1- Speak English like an American

کتاب مانند یک آمریکایی انگلیسی صحبت کنید، توسط امی گیلت نوشته شده است. در این مجموعه با اصطلاح های پرکاربرد زبان آشنا می شوید و می توانید لهجه آمریکایی خود را بهبود ببخشید. این کتاب خودآموز زبان انگلیسی برای کسانی مفید است که زبان انگلیسی خوبی دارند و می خواهند آن را تقویت کنند.

2- Top notch

کتاب‌های تاپ ناچ برای یادگیری نوشتن و صحبت کردن زبان انگلیسی بسیار مفید هستند. این کتاب‌ خودآموز زبان انگلیسی بر اساس موضوعات به‌روز و کاربردی طراحی شده و ضمن تاکید بر مکالمه، تمامی مهارت‌های زبان انگلیسی از قبیل گرامر، واژگان، مهارت‌های خواندن و نوشتن و درک مطلب شنیداری را در بر می گیرند. به طور کلی کتاب‌های تاپ ناچ نگاه ساده‌ای به تلفظ صحیح، واژگان و گرامر دارد و سعی می‌کند تا از حداقل‌ مفاهیم کاربردی استفاده کند و زبان آموز را به برقراری مکالمه های ساده تشویق کند. این نکته برای زبان آموزانی که در مکالمه های روزمره اعتماد به نفس کافی نداشته باشند، شیوه مناسبی در آموزش است. این کتاب ها سطح بندی دارند و از مقدماتی تا پیشرفته را دربر می گیرند.

3- English Result 

یکی از بهترین کتاب های خودآموز آموزش مکالمه و تلفظ زبان انگلیسی است. انگلیش ریزالت توسط موسسه آکسفورد و با تاکید بر لهجه بریتیش منتشر شده است. در این کتاب واژگان و گرامر شما نیز در ضمن آموزش مکالمه، تقویت می شود. کتاب های انگلیش ریزالت برای همه سطح ها برنامه ریزی شده اند.

4- American English File 

امریکن انگلیش فایل از دیگر کتاب های مهم  خودآموز در آموزش مکالمه است. این کتاب نیز توسط موسسه آکسفورد منتشر شده و بر آموزش صحیح تلفظ های لهجه آمریکایی تاکید دارد. این کتاب سعی دارد دیگر مهارت های موردنیاز زبان آموز مانند دستورزبان و واژگان را نیز به طور همزمان و به صورت غیرمستقیم تقویت کند. شما می توانید این کتاب را به صورت خودآموز یاد بگیرید. کتاب‌های امریکن انگلیش فایل برای همه سطح های زبان مفید هستند.

کتاب های خودآموز واژگان انگلیسی

1- Vocabulary in Use

این کتاب توسط الن شاو و استورات ردمن نوشته شده و از سطح‌های پایین تا پیشرفته زبان انگلیسی را دربر می‌گیرد. کتاب‌های سطح‌های مختلف را نویسنده‌های مختلف نوشته‌اند. این کتاب با تمرین‌های مختلف به زبان‌آموز کمک می‌کند واژه‌های جدید بیاموزد و آن‌ها را در ذهن خود تثبیت کند.

2- 1100

این کتاب توسط موسسه معتبر Barrons تهیه شده و پرکاربردترین و جدید ترین لغت‌های زبان انگلیسی را دربر دارد. کتاب حاضر شامل ۱۱۰۰ واژه است. هر واژه شامل مثال، تمرین، تعریف و اصصطلاحات مفید است. متن‌های این کتاب از رمان‌ها، نمایشنامه‌ها، شعرها و روزنامه‌های مشهور است. کتاب حاضر ویژه دانشجویان و داوطلبان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و دکترای همه رشته‌ها و داوطلبان جی آر ای، آیلتس و تافل است.

3- Oxford Word Skills

این مجموعه در سطح‌های مختلفی توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده‌است و شما با توجه به سطح زبان خود می‌توانید از یکی از آن‌ها استفاده کنید. هرکدام از کتاب‌های این مجموعه 2000 واژه متنوع را به شما یاد می‌دهند. هر کتاب مجموعه 80 درس دارد و سعی شده درس‌ها برای زبان‌آموز جذاب باشند. در این مجموعه تا حدی با گرامر نیز آشنا خواهیدشد.

4- Webster’s New Explorer Vocabulary Skill Builder

کتاب واژگان وبستر با شیوه‌ای ویژه به آموزش واژگان انگلیسی می‌پردازد. در این کتاب ابتدا با 200 ریشه‌ لاتین و یونانی هر واژه آشنا می‌شوید. با این شیوه به خاطر سپردن و بازیابی واژه‌ها ساده‌تر و سریع‌تر خواهدبود.   

5-   Longman Language Activator

کتاب واژگان لانگمن واژه‌ها را به دسته‌های متعددی تقسیم می‌کند و در هر دسته واژه‌های متناسب را به شما می‌آموزد. از دیگر نکاتی که لانگمن به آن می‌پردازد آموزش واژه‌هایی است که از نظر معنایی شبیه هستند اما تفاوت‌هایی هم با یکدیگر دارند.

کتاب های خودآموز گرامر انگلیسی

 

1- Fundamentals of English Grammar

نویسنده این کتاب بتی آزر یکی از بزرگترین استادهای آموزش گرامر انگلیسی است.

2- Understanding and Using English Grammar

کتاب‌های گرامر بتی آزر با تمرین‌های فراوان، منبعی بی‌نظیر برای یادگیری گرامر آیلتس است. توجه داشته‌ باشید که صرف دانستن نکات گرامری مهم نیست بلکه «استفاده» از آن‌ها اهمیت دارد. کتاب‌های آموزش گرامر انگلیسی بتی آزر از بهترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های حال حاضر جهان در زمینه آموزش دستورزبان انگلیسی هستند. اگر زبان آموزی در حد دبیرستان بر زبان انگلیسی تسلط داشته باشد می‌تواند تمام اشکال‌های خود را با کمک این کتاب برطرف کند و مثال‌ها و مطالب بسیاری را از این کتاب فرابگیرد.

موضوع قابل بحث دیگر در باره این کتاب، شیوایی و رسا بودن قلم خانم آذر در تهیه و تدوین آن می باشد.می‌دانیم بحث گرامر بحثی خشک و گاه سنگین است. این هنر مدرس و نگارنده کتاب حاضر است که مباحث خشک را به‌گونه ای به زبان آموزان تفهیم می‌کند که موجب دلسردی و گریز آن‌ها از گرامر زبان نشده و در عوض به یادگیری آن منجر می‌شود. داشتن کتاب کار و نیز آوردن مثال‌ها و تمرین‌های گرامری در کتاب نیز مزیت برزگی است که بسیاری از کتاب‌های آموزش گرامر از آن بی بهره‌اند. این کتاب‌ها باعث تقویت مطالب آموخته شده می‌شوند.

3- English Grammar in Use

اگر می خواهید گرامر انگلیسی را برای کنکور، برای صحبت، نوشتن، تافل، آیلتس و … یاد بگیرید، این کتاب برای شما تهیه شده‌است. گرامر این یوز از معروف‌ترین کتاب‌های آموزش گرامر زبان انگلیسی است که توسط موسسه معتبر کمبریج تهیه و چاپ می‌شود. این کتاب منبع کامل و کاربردی گرامر در زبان انگلیسی است و تقریبا اصلی‌ترین منبع آموزش گرامر انگلیسی است. گرچه کتاب گرامر این یوز برای افرادی که تازه شروع به آموزش زبان انگلیسی کرده‌اند نیز قابل استفاده‌است امابیشترین کاربرد آن برای افرادی است که سطح تقریبا متوسطی در زبان انگلیسی دارند. 

4- زبان انگلیسی از دبیرستان تا دانشگاه

اگر به یک کتاب‌فروشی بروید و دنبال کتاب‌های گرامر بگردید، با انبوهی از کتاب‌های کوچک و بزرگ روبرو می‌شوید که تقریباً هر کسی را سردرگم می‌کنند. در این میان اگر زبان انگلیسی شما ضعیف باشد یا اعتمادبه‌نفس کمی داشته باشید این سردرگمی افزایش می‌یابد. کتاب «زبان انگلیسی، از دبیرستان تا دانشگاه» نوشته عباس فرزام منتشر شده در انتشارات باستان به فارسی نوشته شده‌است. این کتاب نزدیک به ۶۰ بار تجدید چاپ شده‌است و از معرفی حروف الفبای انگلیسی شروع می‌کند. سپس به آموزش گرامر ساده می‌پردازد و مرحله به مرحله پیش می‌رود.

کتاب های خودآموز مهارت خواندن انگلیسی

1- Select Reading 

سلکت ریدینگ در سه سطح طراحی شده‌است و برای تحلیل و درک بهتر متن به زبان‌آموز کمک می‌کند. این مجموعه در کنار آموزش مهارت خواندن، به واژگان و گرامر نیز می‌پردازد. کتاب‌های سلکت ریدینگ در بسیاری از دانشگاه‌ها به عنوان منبع زبان عمومی استفاده می‌شوند.

2- Inside Reading

این مجموعه در پنج سطح برای تقویت مهارت خواندن زبان انگلیسی به‌صورت خودآموز طراحی شده‌است. فایل‌های صوتی همراه با کتاب به لهجه امریکن هستند، درنتیجه برای بهبود لهجه آمریکایی نیز می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

3- Strategic Reading

کتاب‌های استراتژیک ریدینگ در سه سطح طراحی شده‌اند. متن‌هایی که در این کتاب مورد استفاده قرار گرفته‌اند از روزنامه‌ها، مجلات و کتاب‌های انگلیسی انتخاب شده‌اند.

 اگرچه یادگیری زبان به صورت خودآموز اندکی دشوارتر است اما با صبر و پایداری در انجام برنامه آموزشی و استفاده از بهترین کتاب های خودآموز زبان انگلیسی می توانید زبان انگلیسی را در منزل یاد بگیرید. در کنار این کتاب ها می توانید از فیلم، سریال، کارتون و برنامه های تلفن همراه نیز برای تقویت زبان انگلیسی خود کمک بگیرید. هرگز به یک منبع اکتفا نکنید. هر منبع با تاکید بر بخشی از مهارت های زبان طراحی شده است، پس برای تقویت مهارت های مختلف به منابع مختلف نیاز دارید. تیم آقای مترجم با معرفی منابع مختلف مفید برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی در کنار شماست.

 

اشتراک پست

11 نظرها

 • آشپزخانه
  تشکر برای معرفی این کتاب های خوب و مفید ، ممنونم خیلی وقت بود دنبال بهترین راهی برای یادگیری زبان انگلیسی بودم که به محبت شما متوجه شدم چی کار کنم از این به بعد
 • میلاد
  میلاد تیر 31, 1397 پیوند نظر
  میشه پی دی اف این کتاب های خودآموززبان انگلیسی رو هم بذارین توی سایت؟
 • رضا مالکی
  رضا مالکی مرداد 27, 1397 پیوند نظر
  این کتاب ها واقعا در رده ی مبتدی و متوسط به بالا واقعا قدرتمند هستند

  اما برای مدارج بالاتر کافی نیستن خصوصا برای کنکور
  ممنون از سایت خوبتون
 • sah_6969
  sah_6969 دی 27, 1397 پیوند نظر
  سلام

  آیا این کتاب Understanding and Using English Grammar به صورت کامل و جامع گرامر را در بر می گیرد؟و می توان به عنوان یک مرجع از آن استفاده کرد؟

  لطفا بفرمایید آیا این کتاب با سه کتاب دیگر betty azar که به صورت سطحی عرضه می شود یکی است یا خیر ؟

  هر کدام از اون کتابها مربوط به چه سطحی است؟
 • علی
  علی بهمن 18, 1397 پیوند نظر
  ممنونم بابت راهنماییتون عالی بود
 • پشتیبانی وب سایت آقای مترجم
  پشتیبانی وب سایت آقای مترجم فروردين 05, 1398 پیوند نظر
  دوست عزیز ؛ کاربر میلاد
  بسیاری از کتاب هایی که در این پست معرفی شده اند، کتاب های به روز هستند. تازه نوشته شده و منتشر شده اند و از نظر قوانین حقوق مولف اجازه نداریم پی دی اف آنها را منتشر کنیم.
  موفق باشید
 • پشتیبانی وب سایت آقای مترجم
  پشتیبانی وب سایت آقای مترجم فروردين 05, 1398 پیوند نظر
  دوست عزیز ؛ کاربر رضا مالکی
  کتاب های معرفی شده برای هر سه سطح مبتدی، متوسط و عالی (ادونسد) مناسب هستند. مسلما زبان آموزان سطح عالی باید به مطالعه خودآموز و کسب مهارت های تخصصی اقدام کنند.
  اما این کتاب ها برای کنکور مناسب نیستند. چون هدف دیگری را دنبال می کنند. در کنکورهای ایران در هر سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا فقط دایره واژگان، گرامر و مهارت خواندن (ریدینگ) شما سنجیده می شود.
  موفق باشید
 • پشتیبانی وب سایت آقای مترجم
  پشتیبانی وب سایت آقای مترجم فروردين 05, 1398 پیوند نظر
  دوست عزیز؛ کاربر sah_6969
  کتاب Understanding and Using English Grammar نام کتاب بتی آذر است. این کتاب در سه سطح مبتدی، متوسط و عالی ارایه شده است.
  کتاب جامعی است و می تواند برای یادگیری، تمرین و تقویت گرامر زبان انگلیسی به شما کمک کند.
  موفق باشید
 • فروشگاه اينترنتی
  راهنمایی هاتون مورد عمل و استفاده هستند و از اینکه در باب معرفی نمودن کتابهای کاربردی بسیار مفید هستند و اینکه مباحث را با شفاف سازی بیشتری می توان فرا گرفت
 • خشکشویی
  بسیار عالی بود مرسی
 • پنجره دوجداره
  تشکر فراوان

ارسال یک نظر

مریم کریمی

درباره نویسنده

کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی هستم. دوره کارشناسی را در دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد را در دانشگاه الزهرا گذراندم. زبان، ادبیات، فرهنگ و هنر کشورهای مختلف برایم جذابند.

 زبان انگلیسی را در موسسه گویش آموختم و هم اکنون درحال یادگیری زبان عربی در کانون زبان ایران هستم.

آقای مترجم در شبکه های اجتماعی

آقای مترجم را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

وبینار آنلاین ترجمه کتاب گام به گام ترجمه کتاب و نشر آن

 چگونه کتاب مناسبی را برای ترجمه انتخاب کنیم، مطمئن شویم که ترجمه نشده و در کمترین زمان آن را ترجمه کنیم؟

با تدریس علیرضا کاظمی‌نیا

 • مترجم مجموعه کتاب‌های کارآفرینی ناب 
 • دارای مدرک آیلتس آکادمیک 8.5
 • هم‌بنیان‌گذار سایت آقای مترجم

    ثبت نام