همه چیزدرباره جلسه دفاع از پایان نامه

همه چیزدرباره جلسه دفاع از پایان نامه

جلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری آخرین و مهم ترین مرحله نگارش پایان نامه است. اگر نتوانید به خوبی از پایان نامه خود دفاع کنید، ممکن است زحمت هایی که در طول چند سال کشیده اید از بین بروند و نمره خوبی کسب نکنید. 

ادامه مطلب
چگونه از پایان نامه خود یک مقاله استخراج کنیم؟

چگونه از پایان نامه خود یک مقاله استخراج کنیم؟

هر پایان نامه از حداقل یک مقاله تشکیل شده است. یعنی اگر موضوع پایان نامه شما بسیار محدود باشد، باز هم می توانید حداقل یک مقاله از آن استخراج کنید. یکی از معیارهای ارزشیابی یک پایان نامه مقاله های استخراج شده از آن است. مقاله استخراج شده از پایان نامه بر نمره پایان نامه، مصاحبه دکتری و مصاحبه های شغلی موثر است. آقای مترجم امروز نحوه استخراج مقاله از پایان نامه را به شما می آموزد.

ادامه مطلب
نحوه نوشتن منابع در پایان نامه

نحوه نوشتن منابع در پایان نامه

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر مقاله علمی، پایان نامه یا پژوهش علمی دیگر بخش منابع آن تحقیق است. اگر هنگام نقل قول کردن از یک مطلب به درستی به منبع آن ارجاع ندهیم یا منبع را کامل معرفی نکنیم، ممکن است متهم به سرقت علمی شویم. سرقت علمی و ادبی امروزه از مهم ترین نکته های مورد توجه همه ژورنال های تخصصی است. چه کنیم که از اتهام سرقت ادبی دور بمانیم؟ شیوه صحیح ارجاع دادن و توضیح دادن منابع کدام است؟

ادامه مطلب
تحلیل داده های جمع آوری شده

تحلیل داده های جمع آوری شده

پس از جمع آوری داده های خام با آن ها چه کنیم؟ آیا انباشتن متن پایان نامه یا مقاله علمی پژوهشی از داده های خام کار صحیحی است؟ آیا کار ما در این مرحله به پایان می رسد؟ اگر نتوانیم داده های پژوهش خود را درست و خوب تجزیه و تحلیل کنیم، کل فرایند پژوهش بی نتیجه خواهد بود.

ادامه مطلب
طراحی پرسشنامه پایان نامه

طراحی پرسشنامه پایان نامه

در بسیاری از پروژه های پژوهشی و پایان نامه ها اطلاعات اولیه از طریق پرسشنامه جمع آوری می شوند. در مراحل بعدی همین داده های خام اولیه تحلیل و بررسی می شوند. اگر سنگ اول بنا درست گذاشته نشود، مراحل بعدی پژوهش و نگارش پایان نامه دچار مشکل می شود. ممکن است اطلاعات نهایی که به دست می آوریم اشتباه و بی فایده باشد و کل فرایند پژوهش پایان نامه را بی ارزش کند.

ادامه مطلب
چگونه یک پروپوزال علمی بنویسیم

چگونه یک پروپوزال علمی بنویسیم

پروپوزال یا پیشنهاده اولین متن مکتوبی است که شما در راه نگارش پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکترای خود باید بنویسید. در هنگام نوشتن پروپوزال باید موضوع خود برای نوشتن پایان نامه را پیشنهاد دهید و با ارایه دلیل های علمی ثابت کنید که این موضوع ارزش پژوهش دارد. 

ادامه مطلب
چگونه مقاله انگلیسی دانلود کنیم؟

چگونه مقاله انگلیسی دانلود کنیم؟

دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری شبیه دوره لیسانس نیستند. نمی‌توانید یک ترم سر کلاس‌ها حاضر شوید، آخر ترم یه جزوه را بخوانید و توقع داشته باشید نمره خوبی کسب کنید. در دوره‌های تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد و دکتری، پژوهش نقش مهم و موثری دارد. باید مدام درحال مطالعه و پژوهش باشید، مقاله‌های جدید مرتبط با حوزه تخصصی خود را مطالعه کنید و به روز باشید. مهم‌ترین و اصلی‌ترین پژوهش دوره‌های تحصیلات تکمیلی، نوشتن پایان نامه است.

ادامه مطلب
جستجو و انتخاب منابع پایان نامه

جستجو و انتخاب منابع پایان نامه

دانشجویان دوره کارشناسی ‌ارشد و دکتری زیادی هستند که در انجام مرحله‌های نگارش پایان نامه مشکل پیدا می‌کنند. گاهی در پایان راه، گاه در میانه‌های راه و گاه از ابتدای انجام کارهای مرتبط به پایان نامه مشکل‌ها از گوشه و کنار سر بلند می‌کنند و مانع از انجام کار می‌شوند. آقای مترجم تصمیم دارد با ارایه راه‌کارهای مفید در نگارش پایان نامه به شما کمک کند.

ادامه مطلب
چگونه موضوع پایان نامه خود را انتخاب کنیم؟

چگونه موضوع پایان نامه خود را انتخاب کنیم؟

بزرگترین دغدغه دانشجویان دوره کارشناسی‌ارشد، پایان‌نامه است. پایان‌نامه‌ای که هم به دانش ما بیفزاید، هم باعث افزایش اعتبار علمی ما شود، هم بسیار دشوار و غیرقابل درک نباشد و هم کاربردی باشد و پس از تلاش فراوانی که برای نوشتن آن صرف می‌شود، گوشه کتابخانه‌ها خاک نخورد! انتخاب موضوعی که همه این ویژگی‌ها را داشته باشد کار دشواری است. به‌همین دلیل آقای مترجم تصمیم گرفته راه‌کارهای عملی و مفیدی را برای نوشتن پایان‌نامه ارایه کند.

ادامه مطلب

آقای مترجم در شبکه های اجتماعی

آقای مترجم را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.