یاسمین صدری نوشته ترجمه کتاب 08 بهمن 1398 خواندن 177 دفعه
(0 رای‌ها)
یکی از موضوعات مهمی که پدر و مادرها باید به آن‌ توجه داشته باشند این است که بتوانند ویژگی‌های فرزندان خود در سنین مختلف را به خوبی بشناسند. علاوه بر این باید اطلاعات زیادی درباره چگونگی برخورد با فرزندان‌شان به دست بیاورند تا بتوانند از روش‌های درستی برای تربیت آن‌ها استفاده کنند. رعایت این اصول از سوی والدین باعث می‌شود که بچه‌ها دوران کودکی و نوجوانی خود را با کمترین مشکلات سپری کنند.

یکی از بهترین روش‌هایی که به والدین کمک می‌کند اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرند مطالعه کتاب‌های مناسب است. در این قسمت بهترین کتاب‌های این حوزه را به شما معرفی می‌کنیم. مترجم‌ها با ترجمه این کتاب‌های مفید و پرطرفدار می‌توانند کمک زیادی به والدین در این زمینه بکنند.

معرفی و پیشنهاد کتاب‌های ترجمه نشده در حوزه تربیت و روانشناسی کودکان و نوجوانان

در ادامه تعدادی از کتاب‌های ترجمه نشده در حوزه روانشناسی و نحوه تربیت و برخورد با کودکان و نوجوانان را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  Growing Pains

نويسنده: M.Ed. Amanda Hill
ناشر: Rockridge Press
زمان انتشار: November, 2019
تعداد صفحه‌ها: 174 صفحه
لينک آمازون

این کتاب به بررسی مسائل و مشکلات پدر و مادرها در بزرگ کردن و تربیت فرزندان پرداخته است. تربیت فرزندان دشواری‌های خاص خود را دارد و همین طور هرچه آن‌ها بزرگ‌تر می‌شوند، رفتارها و ویژگی‌هایشان نیز تغییر می‌کند، همین امر کار را برای پدر و مادرها سخت‌تر می‌کند. این کتاب تکنیک‌ها و روش‌های خوبی را در اختیار والدین قرار می‌دهد تا بتوانند با سختی‌ها و دشواری‌های تربیت فرزندان مقابله کنند و زندگی شاد و سالمی را برای خود و فرزندان‌شان رقم بزنند.

معرفی و پیشنهاد ترجمه کتاب Do Make Mistakes

نويسنده: Ruth Hibburt
ناشر: RJH FREEDOM SOLUTIONS
زمان انتشار: December, 2019
تعداد صفحه‌ها: 196 صفحه
لينک آمازون

چند بار در زندگی‌تان شکست خورده‌اید و ناامیدی بر شما غلبه کرده؟ همان‌طور که به خوبی می‌دانید در سنین مختلف مخصوصا در نوجوانی و جوانی همه افراد دوست دارند نهایت تلاش خود را انجام دهند تا موفقیت‌ها و دستاوردهای بزرگی کسب کنند. اما مسیر رسیدن به موفقیت چندان هم ساده نیست و آن‌ها بارها و بارها شکست می‌خورند. بسیاری از افراد در مقابل این شکست‌ها تسلیم می‌شوند و عده کمی هستند که می‌توانند آن ناکامی‌ها را وسیله‌ای برای رسیدن به اهدافشان قرار دهند. این کتاب به جوانان و نوجوانان نحوه استفاده موثر از این شکست‌ها و 5 راه رسیدن به موفقیت را آموزش می‌دهد. آن‌ها با مطالعه این کتاب متوجه می‌شوند اشتباه کردن و شکست خوردن اصلا بد نیست بلکه قسمتی از مسیر رسیدن به موفقیت محسوب می‌شود.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  Growing Up Great

نويسنده: Scott Todnem
ناشر: Rockridge Press
زمان انتشار: July, 2019
تعداد صفحه‌ها: 158 صفحه
لينک آمازون

این کتاب به بررسی تغییرات جسمی و روحی پسرها در دوران بلوغ می‌پردازد. دوران بلوغ یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین دوران زندگی افراد محسوب می‌شود. اگر هم پدر و مادرها و هم فرزندان اطلاعات کافی درباره این دوره داشته باشند، می‌توانند به طور مثبت و با اعتماد به نفس کافی با تغییرات دوران بلوغ برخورد کنند. تحولات روحی و جسمی این دوره از زندگی تاثیر بسیار زیادی در زندگی آینده نوجوانان خواهد داشت. پس به دست آوردن اطلاعات در این زمینه برای پدر و مادرها و فرزندان‌شان امری ضروری است.

مراحل ترجمه کتاب

برای آشنایی با مراحل ترجمه کتاب به مطلب چگونه کتاب ترجمه کنیم؟ سر بزنید.

 پیشنهاد و معرفی ترجمه کتاب Stand Up!

نويسنده: Wendy L. Moss
ناشر: Magination Press
زمان انتشار: December , 2019
تعداد صفحه‌ها: 112 صفحه
لينک آمازون

بسیاری از نوجوانان می‌خواهند دنیا را به مکانی زیباتر برای زندگی تبدیل کنند، با بی‌عدالتی‌ها مقابله کنند و... ولی گاهی گمان می‌کنند این اهداف غیرقابل دسترس هستند و در واقعیت نمی‌توانند به آن‌ها دست پیدا کنند. اینجا است که کتاب Stand Up به کمک آن‌ها می‌آید و نحوه رسیدن به این اهداف ارزشمند را آموزش می‌دهد. با مطالعه این کتاب نوجوانان یاد می‌گیرند چگونه تغییرات کوچک منجر به تغییراتی بزرگ و موثر می‌شوند. در این کتاب مثال‌ها و توصیه‌های عملی زیادی وجود دارد که نوجوانان با عمل کردن به آن‌ها می‌توانند باعث ایجاد تغییراتی مثبت در محیط اطرافشان شوند، یاد بگیرند چگونه با دیگران همدلی کنند و مهربانی را گسترش دهند.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  Parenting for Success

نويسنده: Daniel Kingston
ناشر: Morgan James Publishing
زمان انتشار: November, 2019
تعداد صفحه‌ها: 154 صفحه
لينک آمازون

مطالب این کتاب به خوبی به پدر و مادرها آموزش می‌دهد چگونه فرزندانی شاد و موفق تربیت کنند. Daniel Kingston نویسنده کتاب به همراه همکارانش حدود 15 سال به بررسی و تحقیق درباره شیوه‌های تربیت فرزندان پرداخته‌اند و در این کتاب تکنیک‌ها و روش‌هایی را بیان کرده‌اند که باعث موفقیت و پیشرفت سریع فرزندان می‌شود. سیستمی که برای تربیت فرزندان در این کتاب ارائه شده‌است همه فعالیت‌های روزانه آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و عملکردشان را بهبود می‌بخشد.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  The Ultimate Self-Esteem Workbook for Teens

نويسنده: Megan MacCutcheon LPC
ناشر: Althea Press
زمان انتشار: October 1, 2019
تعداد صفحه‌ها: 156 صفحه
لينک آمازون

مطالب موجود در این کتاب به نوجوانان آموزش می‌دهد چگونه در شرایط سخت اعتماد به نفس خود را حفظ کنند. گاهی در زندگی شرایطی به وجود می‌آیند و اتفاقاتی رخ می‌دهند که اصلا انتظار آن‌ها را نداریم. اگر افراد نحوه مقابله با این شرایط سخت را از زمان نوجوانی یاد بگیرند به خوبی می‌توانند با مسائل و مشکلات زندگی مواجه شوند و آن‌ها را حل کنند. این کتاب شامل 50 تمرین است که به خودشناسی نوجوانان کمک می‌کند و توانایی آن‌ها را در حل مسائل و مشکلات زندگی افزایش می‌دهد.

چاپ کتاب

به راحتی کتاب‌های خود را به روش ناشر مولف چاپ کنید.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  Six Healing Questions

نويسنده: Madonna Treadway
ناشر: MCM Publishing
زمان انتشار: November, 2019
تعداد صفحه‌ها: 174 صفحه
لينک آمازون

این کتاب به کودکان، نوجوانان و همه افرادی که در سنین پایین پدر و مادرشان فوت می‌کنند، کمک می‌کند تا با غم از دست دادن والدین خود کنار بیایند، احساسات خود را کنترل کنند و بتوانند زندگی نرمال خود را ادامه دهند. این کتاب به آن‌ها کمک می‌کند مرگ و نبود پدر و مادر خود را بپذیرند و بتوانند امیدوارانه و بدون هیچ ناراحتی روحی به زندگی خود ادامه دهند. Madonna Treadway نویسنده این کتاب قبل از این که به سن 8 سالگی برسد والدین خود را از دست می‌دهد. این تجربه تلخ در زندگی‌اش انگیزه‌ای برای او شد تا این کتاب را بنویسد و به افرادی که مانند او مرگ پدر و مادرشان را تجربه کرده‌اند، کمک کند با این اتفاق غم‌انگیز کنار بیایند.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  Raw Confidence

نويسنده: Mr Dale Vincent Hancock
ناشر: Independently published
زمان انتشار: December, 2019
تعداد صفحه‌ها: 228 صفحه
لينک آمازون

کتاب Raw Confidence برای پسرهای نوجوان 12 تا 17 ساله نوشته شده‌است. مطالب موجود در این کتاب به پسرها 8 مسیر را نشان می‌دهد که از طریق آن‌ها به موفقیت و زندگی شاد دست پیدا کنند. پسران با مطالعه این کتاب خواهند فهمید، گریه کردن اصلا چیز بدی نیست و شکست خوردن قسمتی از مسیر زندگی است. همین طور آن‌ها یاد می‌گیرند چگونه اهداف زندگی خود را تعیین کنند. در کل نکات این کتاب بسیار مفید و کاربردی هستند و به پسران کمک می‌کنند زندگی بهتری در آینده داشته باشند!

ارتباط با کارشناسان آقای مترجم