مریم کریمی نوشته ترجمه کتاب 25 ارديبهشت 1398 خواندن 25477 دفعه
(14 رای‌ها)
کتاب‌هاي انگليسي ترجمه نشده زيادي وجود دارند، اما آيا همه کتاب‌ها ارزش ترجمه دارند؟ مسئله اصلي اين است که بتوانيم بهترين کتاب‌ها را براي ترجمه انتخاب کنيم. در اين مطلب به دو موضوع اصلي مي‌پردازيم:    براي انتخاب کتاب مناسب ترجمه بايد چه ملاک‌هايي را بايد در نظر گرفت؟ معرفي و پيشنهاد کتاب‌هاي انگليسي ترجمه نشده که ارزش ترجمه کردن دارند. علاوه بر آن، امکان دانلود تمام کتاب‌هايي که براي ترجمه معرفي مي‌کنيم را در اختيار شما قرار داده‌ايم.

پس با ما همراه باشيد تا جواب سوال‌هاي خود را بگيريد و تعداد زيادي کتابي که ارزش ترجمه شدن دارند را به شما معرفي کنيم.

در این مطلب با کتاب‌های ترجمه نشده در زمینه‌های زیر آشنا می‌شوید

معیارهای انتخاب کتاب انگلیسی ترجمه نشده

همه ما به خوبي مي‌دانيم انتخاب کتاب مناسب براي ترجمه يکي از چالش برانگيزترين مراحل ترجمه کتاب است و اگر هدف شما از ترجمه کتاب کسب درآمد باشد اين مرحله حساس‌تر مي‌شود چراکه کتاب‌هاي انگليسي زيادي وجود دارند ولي همه آن‌ها ارزش ترجمه شدن ندارند.

در کل بايد به پرسش‌هاي زير پاسخ دهيد:

هدف من از ترجمه کتاب چيست؟

افراد با انگيزه‌هاي متفاوتي به فکر ترجمه کتاب مي‌افتند. برخي به دنبال اين هستند که از اين کار درآمد کسب کنند در حالي که برخي ديگر مي‌خواهند رزومه خود را تقويت کنند يا مشهور شوند. اگر پاسخ مناسبي براي اين سوال داشته باشيد، مي‌توانيد بقيه گام‌ها را به راحتي طي کنيد.

به چه حوزه‌هايي علاقه دارم؟

کتاب‌هاي زيادي در حوزه‌هاي مختلفي به زبان انگليسي نوشته مي‌شوند و تعداد زيادي از آن‌ها ارزش ترجمه کردن دارند. ولي شما بايد بسته به حوزه مورد علاقه مثلاً کودک و نوجوان، مديرت و کسب‌وکار، رمان و ادبيات، کتاب مناسبي را انتخاب کنيد که شما را به هدف‌تان برساند و هم از ترجمه کردن آن لذت ببريد.

آيا تجربه ترجمه کردن دارم؟

اگر قبلاً سابقه کار ترجمه نداريد، حتما با يک مترجم باتجربه صحبت کنيد و از او کمک بگيريد. همچنين بهتر است  يک دوره آموزش فن ترجمه نيز طي کنيد تا کار برايتان راحت‌تر شود. علاوه بر آن، پيشنهاد مي‌کنيم کتابي را انتخاب کنيد که متن ساده‌تري دارد و حجم آن زياد نيست.

چقدر زمان آزاد دارم؟

بسته به حجم کتابي که براي ترجمه انتخاب مي‌کنيد و زماني که روزانه به ترجمه اختصاص مي‌دهيد، معمولاً ترجمه يک کتاب بين 1 الي 3 ماه زمان نياز دارد.

آيا مي‌توانم به تنهايي کتاب موردنظرم را ترجمه کنم يا بايد از شخص ديگري کمک بگيرم؟

در صورتي که کتاب موردنظرتان حجم زيادي دارد يا خودتان وقت آزاد کمي داريد، مي‌توانيد کتاب را به همراه يک يا چند نفر ديگر ترجمه کنيد تا حجم کار بين افراد تقسيم شود. معمولاً شخصي که بيشترين تلاش را کرده باشد، به عنوان مترجم اول کتاب ذکر مي‌شود.

آيا مي‌خواهم کتابم را به صورت کاغذي چاپ کنم يا به صورت ديجيتال؟

با توجه به شرايط اقتصادي فعلي، چاپ کتاب فرآيندي است که هزينه زيادي پيدا کرده است. معمولاً در چنين شرايطي دو راه جلوي مترجم‌ها قرار دارد:

 • چاپ کتاب با تيراژ کم
 • نشر ديجيتال در پلتفرم‌هاي آنلاين

فرآيند ترجمه و نشر کتاب، جزئيات زيادي دارد ولي اگر از ابتدا به پرسش‌هاي بالا پاسخ دهيد، مي‌توانيد اين فرآيند را به سادگي طي کنيد و در زمان کوتاهي نام خود را روي يک کتاب ببينيد.   

معرفی کتاب برای ترجمه در حوزه تربیت و روانشناسی کودکان و نوجوانان

یکی از موضوعات مهمی که پدر و مادرها باید به آن‌ توجه داشته باشند این است که بتوانند ویژگی‌های فرزندان خود در سنین مختلف را به خوبی بشناسند. علاوه بر این باید اطلاعات زیادی درباره چگونگی برخورد با فرزندان‌شان به دست بیاورند تا بتوانند از روش‌های درستی برای تربیت آن‌ها استفاده کنند. رعایت این اصول از سوی والدین باعث می‌شود که بچه‌ها دوران کودکی و نوجوانی خود را با کمترین مشکلات سپری کنند.

یکی از بهترین روش‌هایی که به والدین کمک می‌کند اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرند مطالعه کتاب‌های مناسب است. در این قسمت بهترین کتاب‌های این حوزه را به شما معرفی می‌کنیم. مترجم‌ها با ترجمه این کتاب‌های مفید و پرطرفدار می‌توانند کمک زیادی به والدین در این زمینه بکنند.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  Growing Pains

نويسنده: M.Ed. Amanda Hill
ناشر: Rockridge Press
زمان انتشار: November, 2019
تعداد صفحه‌ها: 174 صفحه
لينک آمازون

این کتاب به بررسی مسائل و مشکلات پدر و مادرها در بزرگ کردن و تربیت فرزندان پرداخته است. تربیت فرزندان دشواری‌های خاص خود را دارد و همین طور هرچه آن‌ها بزرگ‌تر می‌شوند، رفتارها و ویژگی‌هایشان نیز تغییر می‌کند، همین امر کار را برای پدر و مادرها سخت‌تر می‌کند. این کتاب تکنیک‌ها و روش‌های خوبی را در اختیار والدین قرار می‌دهد تا بتوانند با سختی‌ها و دشواری‌های تربیت فرزندان مقابله کنند و زندگی شاد و سالمی را برای خود و فرزندان‌شان رقم بزنند.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  Growing Up Great

نويسنده: Scott Todnem
ناشر: Rockridge Press
زمان انتشار: July, 2019
تعداد صفحه‌ها: 158 صفحه
لينک آمازون

این کتاب به بررسی تغییرات جسمی و روحی پسرها در دوران بلوغ می‌پردازد. دوران بلوغ یکی از حساس‌ترین و مهم‌ترین دوران زندگی افراد محسوب می‌شود. اگر هم پدر و مادرها و هم فرزندان اطلاعات کافی درباره این دوره داشته باشند، می‌توانند به طور مثبت و با اعتماد به نفس کافی با تغییرات دوران بلوغ برخورد کنند. تحولات روحی و جسمی این دوره از زندگی تاثیر بسیار زیادی در زندگی آینده نوجوانان خواهد داشت. پس به دست آوردن اطلاعات در این زمینه برای پدر و مادرها و فرزندان‌شان امری ضروری است.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  Parenting for Success

نويسنده: Daniel Kingston
ناشر: Morgan James Publishing
زمان انتشار: November, 2019
تعداد صفحه‌ها: 154 صفحه
لينک آمازون

مطالب این کتاب به خوبی به پدر و مادرها آموزش می‌دهد چگونه فرزندانی شاد و موفق تربیت کنند. Daniel Kingston نویسنده کتاب به همراه همکارانش حدود 15 سال به بررسی و تحقیق درباره شیوه‌های تربیت فرزندان پرداخته‌اند و در این کتاب تکنیک‌ها و روش‌هایی را بیان کرده‌اند که باعث موفقیت و پیشرفت سریع فرزندان می‌شود. سیستمی که برای تربیت فرزندان در این کتاب ارائه شده‌است همه فعالیت‌های روزانه آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و عملکردشان را بهبود می‌بخشد.

آشنایی با کتاب‌های بیشتر

با کتاب‌های بیشتری در این حوزه آشنا شوید.

معرفی کتاب‌های مالی و اقتصادی برای ترجمه

دنیای سرمایه‌گذاری و مسائل مربوط به اقتصاد و پول در عین حال که پیچیده و ناشناخته‌اند، جذاب و پرهیجان نیز هستند. آگاهی از استراتژی‌های مالی به افراد کمک می‌کند تا بتوانند ریسک سرمایه‌گذاری‌های خود را کاهش دهند و سرمایه‌گذاری‌هایی مطمئن‌ انجام دهند. علاوه بر این در دنیای اقتصادی امروز داشتن دیدگاه‌های درست مالی به پیشرفت افراد کمک زیادی می‌کند.

تقریبا همه افراد خواستار آشنا شدن به قواعد مالی هستند، همین امر فرصت خوبی را در اختیار مترجم‌ها قرار می‌دهد تا با ترجمه کتاب‌های این حوزه به افرادی که خواستار افزایش دانش مالی خود هستند، کمک کنند. 

ترجمه کتاب Mutual Funds

نويسنده: Eric Williams
ناشر: Independently published
زمان انتشار: November, 2019
تعداد صفحه‌ها: 101 صفحه
لينک آمازون

این کتاب راهکارهایی در اختیار افراد می‌گذارد که با استفاده از آن‌ها بتوانند در سرمایه گذاری‌های خود بیشترین سود را کسب کنند. در بیشتر مواقع شرایط اقتصادی و نوسانات بازار مانع می‌شوند که سرمایه گذاری افراد طبق برنامه‌ از پیش تعیین شده جلو برود و همین امر ضرر و زیان زیادی به سرمایه گذاران وارد می‌کند. مطالب موجود در این کتاب می‌تواند به خوبی به سرمایه گذاران کمک کند و به آن‌ها آموزش بدهد چگونه در شرایطی که اقتصاد ثبات ندارد تصمیم‌های درستی بگیرند. درنهایت این کتاب همه اطلاعاتی که افراد برای سرمایه گذاری بدان نیازمند هستند را در اختیارشان قرار می‌دهد و مهارت تصمیم‌گیری آن‌ها را نیز تقویت می‌کند. 

ترجمه کتاب Mastering Money

نويسنده: Norm Champ
ناشر: McGraw-Hill Education
زمان انتشار: November, 2019
تعداد صفحه‌ها: 192 صفحه
لينک آمازون

همه افراد به دنبال این هستند که بتوانند آینده مالی خود را تامین کنند، قرض‌های خود را پرداخت کنند، مقداری از درآمد ماهیانه خود را پس‌انداز کنند و بتوانند سرمایه گذاری‌ انجام دهند. رسیدن به همه این اهداف در گرو این است که بتوانند تصمیم‌های مالی هوشمندانه‌ای بگیرند. مطالب این کتاب به افراد کمک می‌کند تا درک درستی از این موضوع به دست بیاورند که پول چگونه کار می‌کند. درک این موضوع آن‌ها را قادر می‌سازد تا هوشمندانه‌تر به مسائل مالی نگاه کنند و سنجیده‌تر تصمیم گیری‌های مالی خود را انجام دهند.  

ترجمه کتاب Basic Personal Finance

نويسنده: Len Cabrera, Richard Fullerton  
ناشر: Len Cabrera
زمان انتشار:  October, 2019
تعداد صفحه‌ها: 183 صفحه
لينک آمازون

برای اینکه بتوانید از منابع مالی در اختیارتان به درستی استفاده کنید باید از دانش و اطلاعاتی در حوزه مالی بهره‌مند باشید. مطالعه این کتاب اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد. اطلاعاتی از قبیل 1- آشنایی با اصول اولیه بانکداری، مالیات، جبران خسارت و... 2- اهمیت وجود برنامه مالی در زندگی 3- و در نهایت یاد می‌گیرید چگونه ضمن جلوگیری از کلاهبرداری مالی، از ثروت خود مراقبت کرده و آن را رشد دهید. نویسندگان در این کتاب تحقیقات آکادمیک در حوزه‌های مالی، توصیه‌های عملی و تجربه 25 ساله خود از تدریس دروس مالی را با هم ترکیب کرده‌اند و مسیری را به وجود آورده‌اند که با طی کردن آن افراد می‌توانند به رفاه مالی برسند.

آشنایی با کتاب‌های بیشتر

با کتاب‌های بیشتری در این زمینه آشنا شوید.

معرفي و پيشنهاد کتاب براي ترجمه در زمينه‌ استارتاپ و کارآفريني

اکنون ترجمه چند کتاب در حوزه مديريت،‌کارآفريني و استارتاپ‌ها را به شما پيشنهاد مي‌کنيم. شايد بپرسيد چرا اين زمينه را براي پيشنهاد کتاب انتخاب کرده‌ايم؟

مديريت تنها مخصوص به شرکت‌ها و موسسات نيست. زندگي هريک از ما از بدو تولد به مديريت نياز دارد. حتي مي‌توان گفت نحوه مديريت زندگي‌مان موفقيت‌ها و شکست‌هايمان را تعيين مي‌کند پس بهتر است هريک از ما فوت‌وفن‌هاي مديريت را به خوبي ياد بگيريم.

دليل دوم ما اين است که استارتاپ و کارآفريني حوزه جذابي است و اين روزها افراد زيادي را به خود جذب کرده است اما منابع محدود زبان فارسي پاسخ‌گوي سوالات و نيازهاي اين حوزه نيست. دنياي استارتاپ‌ها هرروز درحال به روز شدن است، نيازهاي جديد به وجود مي‌آيند و روش‌هاي جديدي ابداع مي‌شوند پس براي موفقيت در اين حوزه بايد با دنياي استارتاپ‌هاي جهاني در ارتباط بود.  

 پیشنهاد ترجمه کتاب  Shut Up and Listen

نويسنده: Tilman Fertitta
ناشر: HarperCollins Leadership
زمان انتشار: September 2019
تعداد صفحه‌ها: 192 صفحه
لينک آمازون

براي کارآفريناني که آماده‌ي دست‌يابي به موفقيت بعدي خود هستند و مي‌خواهند مانند تيلمان فرتيتا (Tilman Fertitta) تبديل به يک ميلياردر شوند، اين کتاب پيشنهاد مي‌شود. تيلمان در اين کتاب اصول کارآفريني را که حاصل تجربه‌هاي خودش است را در ميان مي‌گذارد. او همچين معقتد است که ارائه‌ي خدمات بسيار مهم‌تر است. مهم نيست که کسب و کارتان در چه زمينه‌اي است. با  اين کتاب در مي‌يابيد که هرچه کيفيت خدماتي که ارائه مي‌دهيد بهتر باشد، سريع‌تر پيشرفت مي‌کنيد.

معرفی ترجمه کتاب Monetizing Innovation

ترجمه شده
نويسنده: Madhavan Ramanujam, Georg Tacke  
ناشر: Wiley
زمان انتشار: May, 2016
تعداد صفحه‌ها: 256 صفحه
لينک آمازون

 امروزه شرکت‌ها برای کسب درآمد به ابتکار و نوآوری زیادی نیاز دارند. کسب و کارها این موضوع را به خوبی درک کرده‌اند و زمان و هزینه زیادی را صرف طراحی و تولید محصولات‌شان می‌کنند. اما 72 درصد از این خلاقیت‌ و نوآوری‌ها به سود مالی نمی‌رسند و با شکست مواجه می‌شوند. بسیاری از مدیران کسب و کارها این شکست را قبول کرده‌اند و معتقدند هر کسب و کاری ضرر و زیان خودش را دارد. اما مطالب این کتاب این حرف را قبول ندارند و راهکارهایی ارائه می‌دهد که از چنین شکست‌هایی جلوگیری کند.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  Limitless

نويسنده: Laura Gassner Otting
ناشر: Ideapress Publishing
زمان انتشار: April 2019
تعداد صفحه‌ها: 125 صفحه
لينک آمازون

زندگي بدون محدوديت خواست قلبي هر انساني است؛ محدوديت‌هايي از قبيل نظريات منفي اطرافيان، امواج نا‌اميد کننده و در کل همه مواردي که مانع حرکت ما به سمت اهدافمان مي‌شود. در اين کتاب مخاطب با نحوه برخورد با اين محدوديت‌ها آشنا مي‌شود و همين طور ياد مي‌گيرد که چگونه
• نسبت به نظرات بي‌اهميت، بي‌توجه باشد
• مسير رسيدن به اهداف را با دقت و انرژي دنبال کند
• به بهترين حالت ممکن زندگي کند
علاوه بر اين مخاطب با تعريف جديدي از موفقيت آشنا مي‌شود، تعريفي متفاوت با تعاريف هميشگي. Laura Gassner براي نوشتن اين کتاب به تحقيق و بررسي روي کارآفرينان و رهبران زيادي پرداخته، با آن‌ها معاشرت کرده و از اصلي‌ترين دغدغه‌هاي آن‌ها آگاه شده‌است و درنهايت با ارائه راه حل‌هايي سعي کرده مشکلات آن‌ها را از بين ببرد و براي رسيدن به نتايج عالي به آن‌ها کمک کند.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  The Purpose Path

نويسنده: Nicholas Pearce
ناشر: St. Martin’ s Essentials
زمان انتشار: April 2019
تعداد صفحه‌ها: 256 صفحه
لينک آمازون

بسياري از شرکت‌هاي موفق جهان ازجمه گوگل، اپل و ديزني تنها به دنبال سود و منفعت خود نيستند بلکه اصلي‌ترين عامل موفقيت و بقاي آن‌ها اين است که مي‌خواهند به اهداف منحصربه‌فرد خود برسند. همان هدفي که باعث به وجود آمدن چنين شرکت‌هايي مي‌شود؛ هدفي فراتر از سود و منفعت مالي. خواننده با مطالعه اين کتاب ياد مي‌گيرد که چگونه خود را کشف کند و به ويژگي‌هاي خود پي ببرد تا بتواند اهداف عالي براي زندگي خود تعيين کند. همان اهدافي که تضمين‌کننده موفقيت و بقاي شرکت‌هايي همچون گوگل و اپل شده‌اند.

آشنایی با کتاب‌های بیشتر

با کتاب‌های بیشتری در زمینه کارآفرینی آشنا شوید.


معرفی و پیشنهاد کتاب‌های ترجمه نشده در حوزه بازاریابی و برندسازی

  از ديگر حوزه‌هاي پرمخاطب مي‌توان به بازاريابي و برندسازي توجه کرد. در کشور ما بازاريابي هنوز از شيوه‌هاي قديمي استفاده مي‌کند. راه‌اندازي کسب‌وکارهاي جديد، به شيوه‌هاي جديد بازاريابي نياز دارد. اما منابعي که در اين حوزه به زبان فارسي داريم محدود و قديمي هستند. حضور

مترجمان براي به‌روز کردن منابع موجود در اين حوزه بسيار مهم است.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  Stories that Stick

نويسنده: Kindra Hall
ناشر: HarperCollins Leadership
زمان انتشار: September 2019
تعداد صفحه‌ها: 240 صفحه
لينک آمازون

زماني که شما کنترل داستان‌هايتان را به دست بگيريد، کنترل کسب و کار و زندگيتان را هم به دست مي‌گيريد! مدام مي‌شنويد که چگونه داستان بهترين و آخرين ابزار کسب و کار است و چگونه داستان سرايي از کمک به مديران براي ارتباط بيشتر و تشويق تيم‌هاي فروششان گرفته تا جذب مشتري بيشتر به ارتقاي بازاريابي و برندسازي کمک مي‌کند اما سؤال اينجاست که چه داستان‌هايي بايد بازگو شوند و چگونه بيان شوند؟ در اين کتاب کيندرا هال (Kindra Hall)، متخصص داستان سرايي و سخنراني، چهار داستان منحصر به فرد درباره‌ي بازاريابي را بيان مي‌کند و ياد مي‌دهد که چگونه اين امر مي‌تواند در برندسازي مؤثر باشد.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  Superfans

نويسنده: Pat Flynn
ناشر: Get Smart Books
زمان انتشار: August 2019
تعداد صفحه‌ها: 203 صفحه
لينک آمازون

در اين کتاب راه‌هاي جادويي براي تبديل مشتري‌ها و دنبال کنندگان يک برند به طرفداران هميشگي معرفي مي‌شوند. نگاه کردن به آمار و ارقام که بفهميد به چه اندازه دنبال کننده و مشتري داريد بسيار ساده است اما اين که چه ميزان از آن‌ها واقعاً طرفدار شما هستند کار آساني نيست و به عنوان يک کارآفرين و بازارياب بايد به اين امر واقف باشيد. پت فلين (Pat Flynn) در اين کتاب بيان مي‌دارد که پشت اين آمار و ارقام هميشه افرادي هستند که به عنوان يک مدير و رهبر به ما نگاه مي‌کنند و حتي توصيه هايي نيز به ما مي‌کنند و مراقب ما هستند. آن‌ها به دنبال منابع و ابزار قابل اعتماد هستند و دنبال فردي هستند تا کمکشان کند به اهدافشان برسند. اين‌ها کساني هستند که اگر با آن‌ها در ارتباط باشيد به طرفداران پر و پاقرص شما تبديل مي‌شوند. اين کتاب کمک مي‌کند که اين امر عملي شود.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  The Road to Recognition

نويسنده: Seth Price
ناشر: Ideapress Publishing
زمان انتشار: May 2017
تعداد صفحه‌ها: 275 صفحه
لينک آمازون

  اين کتاب راهنماي کاملي براي ساخت برند شخصي و به دنبال آن سرعت بخشيدن به موفقيت حرفه‌اي در دنياي ديجيتال است. سث پرايس و بري فلدمن معتقدند برند، نام شماست. بايد صاحب آن شويد و به‌عنوان يک متخصص در حوزه کاريتان درمورد برند نيز شناخت به‌دست آوريد. هيچ راه ميانبر ساده‌اي وجود ندارد. اما نويسندگان اين کتاب نقشه‌اي مفيد طراحي کرده‌اند؛ يک راهنماي کامل در 26 درس با توصيه‌هاي عملي براي توسعه برند شخصي.

آشنایی با کتاب‌های بیشتر

علاقه دارید با کتاب‌های بازاریابی بیشتری آشنا شوید؟

ترجمه کتاب‌هاي حوزه روانشناسي

چرا ترجمه کتاب‌هاي روانشناسي را انتخاب کنيم؟ امروزه در تک‌تک لحظات زندگي خود به اطلاعات و توصيه‌هاي يک روانشناس نياز داريم. از کودکان 3 ساله تا افراد 93 ساله همگي براي سپري کردن هر مقطع مهم و حساس بايد از يک روانشناس کمک بگيرند. حتي اين روزها کارشناسان عامل موفقيت در زندگي شخصي را خودشناسي مي‌دانند که رسيدن به اين شناخت از طريق علم روانشناسي ميسر مي‌شود. پس بهتر است افراد با مطالعه کتاب‌هاي روانشناسي به تکنيک‌هاي اوليه و اصلي آن پي ببرند و از اين طريق کيفيت زندگي خود را بهبود ببخشند.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  Becoming Us

نويسنده: Beth McCord and Jeff McCord
ناشر: Morgan James Publishing
زمان انتشار: October 2019
تعداد صفحه‌ها: 264 صفحه
لينک آمازون

«او اصلاً به من گوش نميکند.... اصلاً درکش نميکنم... چرا ما هميشه سر يک چيز دعوا داريم؟» اين‌ها جملات آشنايي است که معمولاً در دعواهاي زناشويي به گوشمان خورده است اما هيچوقت نمي‌دانستيم که چگونه برطرفشان کنيم. در اين کتاب بث مک کورد (Beth McCord) و جف مک کورد (Jeff McCord) که متخصصان و روانشناساني در اين زمينه هستند به کمک زن و شوهرها مي‌آيند. به نقل از گيل و مايکل هيات (Gail & Michael Hyatt)، مديران شرکت هيات، سرانجام ابزاري که به اين مشاجرات ميان زن و شوهر پايان دهد و ازدواج‌ها را پايدارتر کند از طرف خدا فرستاده شد! نويسندگان اين کتاب به وسيله ايناگرام شخصيت افراد را توصيف مي‌کنند. ايناگرام نه گونه‌ي شخصيتي را براي انسان تعريف مي‌کند که اين گونه‌ها همگي در يک مدل هندسي نمايش داده مي‌شوند. خود نه گونه به سه دسته اصلي تفکر، غريزه و احساس تقسيم مي‌شوند. اين وسيله ابزار کارآمدي براي درک ابعاد شخصيتي ما است. شخصيت ما بيان‌گر شيوه‌ي عملکرد ما است. هر يک از تيپ‌هاي نه‌گانه شخصيتي داراي نقاط ضعف و قوت مربوط به خود هستند و انسان‌ها مي‌توانند با دانستن چنين مشخصاتي به خودشناسي و ارتباط بهتر با اطرافيان دست يابند. قطعاً پس از خواندن اين کتاب شريک زندگيتان را بهتر درک مي‌کنيد.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  Hack Your Mind

نويسنده: Nicholas Hill
ناشر: Independently Published
زمان انتشار: April 2019
تعداد صفحه‌ها: 96 صفحه
لينک آمازون

شروع کتاب با اين جمله است: نيروي پنهان ذهن خود را آزاد کنيد و مسير رسيدن به اهدافتان را سريع‌تر و راحت‌تر بپيماييد. سپس اين سوال را مطرح مي‌کند: آيا تا به حال به اين موضوع فکر کرده‌ايد که چگونه يک سري از افراد با بهره‌گيري از نيروي ذهن خود سريع‌تر از بقيه رشد مي‌کنند؟ خواننده با مطالعه اين کتاب مي‌‌تواند به راز موفقيت چنين افرادي پي ببرد و توانايي اين را پيدا کند که نيروي ذهن خود را کشف کند و همچنين با روش‌هايي آشنا مي‌شود که به او چگونگي هک کردن ذهن و يافتن ويژگي‌هاي پنهان آن را آموزش مي‌دهد.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  How To Analyze People

نويسنده: Karl Benson
ناشر: Independently Published
زمان انتشار: March 2019
تعداد صفحه‌ها: 65 صفحه
لينک آمازون

اين کتاب به افراد کمک مي‌کند تا پيام پنهان شده پشت هريک از رفتارهاي اطرافيان خود را به خوبي درک کنند. افراد براي کسب اين مهارت به هيچ پيش زمينه و تجربه در زمينه روانشناسي نياز ندارند، با مطالعه اين کتاب کوتاه مي‌توانند به اين مهارت دست‌يابند. به طور خلاصه در اين کتاب موارد زير ذکر شده است: • حالت هاي خاص دست دادن و يا ايستادن افراد چه مفهومي داد • چگونه متوجه شويم افراد دروغ مي‌گويند • چگونه تعاملات اجتماعي خود را کنترل کنيم و به بهترين نتايج دست يابيم

آشنایی با کتاب‌های بیشتر

با کتاب‌های بیشتری در حوزه روانشناسی آشنا شوید.

معرفی کتاب‌های ترجمه نشده در زمینه فناوری

چرا ترجمه کتاب‌هاي حوزه کامپيوتر و فناوري را انتخاب کنيم؟ امروزه علوم کامپيوتر با سرعت بسيار زيادي درحال پيشرفت است به طوري که متخصصان اين حوزه بايد ثانيه به ثانيه اطلاعات خود را به روز کنند و اطلاعات جديدي کسب کنند. علاوه بر اين براي بسياري از افراد آگاه شدن از پيشرفت‌هاي جديد فناوري و نحوه اين پيشرفت‌ها جذابيت خاصي دارد. افراد با مطالعه کتاب مي‌توانند به اطلاعات خود در اين زمينه‌ بيافزايند و به پاسخ پرسش‌هاي خود درباره چگونگي پيشرفت‌هاي فناوري دست يابند.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  Scam Me If You Can

نويسنده: Frank W. Abagnale
ناشر: Portfolio
زمان انتشار: August 2019
تعداد صفحه‌ها: 352 صفحه
لينک آمازون

حتماً هميشه برايتان سؤال پيش آمده که چگونه مي‌توان جلوي سرقت اطلاعات و کلاهبرداري را گرفت يا ممکن است قرباني آن بوده‌ايد. حتي اگر هدف کلاهبرداران نبوده‌ايد هنوز هم آن‌ها جايي منتظرند تا به عنوان طعمه از شما استفاده کنند. فرانک اباگنيل (Frank Abagnale) به عنوان يکي از مهم‌ترين افراد در زمينه‌ي امنيت سايبري، کلاهبرداري و زورگيري، از روش کار زورگيران و کلاهبرداران با خبر است. به همين دليل او در اين کتاب آخرين روش هاي کار هکرها، کلاهبرداران و جعل کنندگان براي دزديدن پول و اطلاعات شخصي افراد را که معمولا در فضاي مجازي اتفاق مي‌افتد معرفي کرده است. هم‌چنين او به وسيله‌ي قوانين ساده اما غافلگيرکننده‌‌اش، ما را از جرايم سايبري که هنوز فراگير نشده‌اند مطلع مي‌سازد.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  Crushing YouTube

نويسنده: Joseph Hogue
ناشر: Efficient Alpha
زمان انتشار: July 2019
تعداد صفحه‌ها: 164 صفحه
لينک آمازون

مطمئنا تا کنون به اين فکر افتاده‌ايد که از طريق رسانه اجتماعي و محبوب يوتيوب کسب درآمد کنيد اما نمي‌دانيد که چگونه بايد اين کار را انجام داد. جوزف هوگ (Joseph Hogue) نويسنده‌ي اين کتاب با بيان راهبردها و تجربه‌هاي شخصي خودش در اين زمينه و اين که چگونه طي 18 ماه نزديک به 75 هزار نفر دنبال کننده به دست بياوريد، به کمکتان مي‌آيد. او با بيان الگوريتم‌هاي به کار برده شده در يوتيوب و ترفندهاي مؤثر جهت کسب درآمد از طريق توليد محتوا در آن، راهکارهاي جالبي را به شما مي‌آموزد. پس اگر در مورد کسب و کار در زمينه‌ي يوتيوب علاقه‌مند هستيد و خواهان کسب درآمد از طريق آن هستيد اين کتاب شديداً به شما توصيه مي‌شود.

 پیشنهاد ترجمه کتاب  Tim Cook

نويسنده: Leander Kahney
ناشر: Portfolio
زمان انتشار: April 2019
تعداد صفحه‌ها: 320 صفحه
لينک آمازون

  اين کتاب درباره فردي نابغه به نام Tim Cook است. بعد از مرگ Steve Jobs شرکت اپل با چالشي بزرگ مواجه شد که چه کسي لياقت و شايستگي لازم را دارد که بتواند جانشين Steve Jobs شود. در نهايت مديران اپل Tim Cook را انتخاب کردند بدان اميد که وي بتواند موفقيت‌هاي قبلي Steve Jobs را تکرار کند. در کمال تعجب Tim Cook نه تنها موفقيت‌ها را تکرار کرد بلکه گامي فراتر گذاشت و موفقيت‌هايي کسب کرد که هيچ‌کس انتظار آن‌ها را نداشت. Apple Watch يکي از دستاوردهاي بزرگ اين مدير است. در اين کتاب مي‌توان با رموز موفقيت وي و همچنين ديدگاه‌هاي او نسبت به تکنولوژي آشنا شد.

آشنایی با کتاب‌های بیشتر

با کتاب‌های بیشتری در حوزه فناوری آشنا شوید.

معرفي و پيشنهاد کتاب براي ترجمه در زمينه زندگي نامه و شرح حال

از حوزه‌هاي پرمخاطب در زمينه‌ي کتاب و کتاب‌خواني مي‌توان شرح حال و زندگي نامه را نام برد. شرح حال مجموعه‌اي از خاطراتي است که نويسنده در مورد لحظات زندگي يا حوادثي که به طور عمومي يا خصوصي برايش اتفاق آمده است، مي‌نويسد اما زندگي نامه شرح و توصيف رخدادها و روند زندگي يک يا چند نفر است. 

مطالعه و ترجمه اين گونه کتاب‌ها لذت بسيار زيادي دارد. بسياري از مردم علاقه مندند که راجع به زندگي افراد معروف بدانند. با خواندن اين‌گونه کتاب‌ها، به تجربه‌هاي شخصي نويسنده پي مي‌بريم و درس‌هايي از آن مي‌گيريم. چه بسا اين تجربه‌ها براي خود ما نيز در زندگي اتفاق بيفتد. به همين دليل، اين نوع کتاب‌ها براي ترجمه بسيار مناسب هستند و مي‌توانند درآمد زيادي داشته باشند. 

 پیشنهاد ترجمه کتاب  How to be an Antiracist

نويسنده: Ibram X. Kendi
ناشر: One World
زمان انتشار: August 2019
تعداد صفحه‌ها: 320 صفحه
لينک آمازون

اين کتاب از پرفروش‌ترين‌هاي نيويورک تايمز است. در اين کتاب نويسنده توضيح مي‌دهد که نژاد پرستي در نهايت امري ساختاري در نظام کشور است. او که خود سياهپوست است، با بيان خاطره‌ها و تجربه‌هايش در اين زمينه و اتفاق‌هايي که برايش افتاده، سعي دارد توجه خواننده را به سياست‌هاي ناعادلانه معطوف کند. کندي با استفاده از تاريخ، علم و قوانين اخلاقي به تشريح انواع مختلف نژادپرستي مي‌پردازد و همزمان با بيان کردن شرح حال خود، نظراتش را در اين زمينه بيان مي‌کند. 

 پیشنهاد ترجمه کتاب  To Love and Let Go

نويسنده: Rachel Brathen
ناشر: Gallery Books
زمان انتشار: September 2019
تعداد صفحه‌ها: 336 صفحه
لينک آمازون

ريچل براتن (Rachel Brathen) در اين کتاب از تجربه‌هاي خود در زمينه‌هاي مهم زندگي مانند عشق مي‌گويد. همه‌ي ما قطعاً به موقعيت‌هايي نظير عاشق شدن، از دست دادن کسي که دوستش داريم يا مواقعي که چيز باارزشي در زندگي به دست مي آوريم برخورد کرده‌ايم. ريچل در اين کتاب به زيبايي اين موقعيت‌ها را به تصوير مي‌کشد و نشان مي‌دهد که عشق و اندوه هردو نيمه‌اي از يک کل هستند. به نقل از گلنون دويل (Glennon Doyle)، نويسنده‌ي کتاب مبارز عشق، خواندن داستان زندگي ريچل اشکتان را در مي‌آورد.

اگر اکنون قصد داريد از قيمت و نحوه خريد اين کتاب‌ها اطلاع پيدا کنيد و يا هنوز نتوانسته‌ايد حوزه کتاب مورد علاقه‌تان براي ترجمه را تعيين کنيد مي‌توانيد همه سوالات خود را از کارشناسان آقاي مترجم بپرسيد. براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر درباره مراحل ترجمه کتاب و مهارت‌هاي لازم براي تبديل شدن به يک مترجم تخصصي نيز مي‌توانيد به مطالبي ديگر از آقاي مترجم سري بزنيد.

ارتباط با کارشناسان آقاي مترجم

مریم کریمی

کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی هستم. دوره کارشناسی را در دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد را در دانشگاه الزهرا گذراندم. زبان، ادبیات، فرهنگ و هنر کشورهای مختلف برایم جذابند.

 زبان انگلیسی را در موسسه گویش آموختم و هم اکنون درحال یادگیری زبان عربی در کانون زبان ایران هستم.

52 نظرها

 • پیوند نظر آمنه برقوزی
  آمنه برقوزی
  22 آذر 1398

  سلام. من کتاب
  To love and let go
  را نمیتونم دانلود کنم میشه لطفا برام ایمیل کنید

 • پیوند نظر آمنه برقوزی
  آمنه برقوزی
  22 آذر 1398

  سلام. من کتاب
  To love and let go
  را نمیتونم دانلود کنم میشه لطفا برام ایمیل کنید

 • پیوند نظر عالی نژاد
  عالی نژاد
  11 آذر 1398

  سلام
  کتابی برای ترجمه در حوزه تعلیم و تربیت میخواستم...سپاس از شما

 • پیوند نظر زهرا عابدیان راد
  زهرا عابدیان راد
  05 آذر 1398

  سلام من دانشجوی ترم یک پرستاری هستم.میشه یک کتاب ترجمه نشده سبک و مفید که ارزش ترجمه داشته باشه و درمورد پرستاری هم باشه بهم معرفی کنید؟
  باتشکر

 • پیوند نظر مریم کریمی 08 مهر 1398

  سلام آقای رفیعی
  لطفا به پشتیبانی از طریق تلگرام پیام بدید.

 • پیوند نظر مهدی رفیعی
  مهدی رفیعی
  07 مهر 1398

  با درود فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی هستم تمایل به همکاری جهت ترجمه کتاب keep goingبرای شروع ترجمه میباشم لطفا راهنمایی بفرمایید متشکر

 • پیوند نظر مریم کریمی 07 مرداد 1398

  سلام خانم بهاره
  برای دانلود این کتاب‌ها می‌تونید به سایت libgen.is مراجعه کنید. به زودی لینک دانلود مستقیم کتاب‌ها را نیز قرار می‌دهیم.

 • پیوند نظر بهاره
  بهاره
  06 مرداد 1398

  سلام چجوری اصل این کتابهارو میتونم پیدا کنم و بخرم

 • پیوند نظر مریم کریمی 25 تیر 1398

  سلام خانم معصومه
  یک مطلب مجزا برای معرفی کتاب‌های ترجمه نشده در زمینه روانشناسی داریم که می‌تونید به اون مطلب مراجعه کنید یا به همکارانم در تلگرام پیام بدید.
  https://www.mrmotarjem.ir/blogs/psychology-books-to-be-translated

 • پیوند نظر masoume
  masoume
  24 تیر 1398

  سلام.وقتتون بخیر. ی کتاب کم حجم به زبان انگلیسی برای ترجمه میخام.موضوع کتابش در مورد انگیزه و روانشناسی و این موضوعات باشه.میشه لطفا معرفی کنید..

ارسال یک نظر