معرفی کتاب انگلیسی برای ترجمه

(14 رای‌ها)
23975
84.2

کتاب‌هاي انگليسي ترجمه نشده زيادي وجود دارند، اما آيا همه کتاب‌ها ارزش ترجمه دارند؟ مسئله اصلي اين است که بتوانيم بهترين کتاب‌ها را براي ترجمه انتخاب کنيم.

در اين مطلب به دو موضوع اصلي مي‌پردازيم:   

 1. براي انتخاب کتاب مناسب ترجمه بايد چه ملاک‌هايي را بايد در نظر گرفت؟
 2. معرفي و پيشنهاد کتاب‌هاي انگليسي ترجمه نشده که ارزش ترجمه کردن دارند.

علاوه بر آن، امکان دانلود تمام کتاب‌هايي که براي ترجمه معرفي مي‌کنيم را در اختيار شما قرار داده‌ايم.

پس با ما همراه باشيد تا جواب سوال‌هاي خود را بگيريد و تعداد زيادي کتابي که ارزش ترجمه شدن دارند را به شما معرفي کنيم.

معیارهای انتخاب کتاب انگلیسی ترجمه نشده

همه ما به خوبي مي‌دانيم انتخاب کتاب مناسب براي ترجمه يکي از چالش برانگيزترين مراحل ترجمه کتاب است و اگر هدف شما از ترجمه کتاب کسب درآمد باشد اين مرحله حساس‌تر مي‌شود چراکه کتاب‌هاي انگليسي زيادي وجود دارند ولي همه آن‌ها ارزش ترجمه شدن ندارند.

در کل بايد به پرسش‌هاي زير پاسخ دهيد:

هدف من از ترجمه کتاب چيست؟

افراد با انگيزه‌هاي متفاوتي به فکر ترجمه کتاب مي‌افتند. برخي به دنبال اين هستند که از اين کار درآمد کسب کنند در حالي که برخي ديگر مي‌خواهند رزومه خود را تقويت کنند يا مشهور شوند. اگر پاسخ مناسبي براي اين سوال داشته باشيد، مي‌توانيد بقيه گام‌ها را به راحتي طي کنيد.

به چه حوزه‌هايي علاقه دارم؟

کتاب‌هاي زيادي در حوزه‌هاي مختلفي به زبان انگليسي نوشته مي‌شوند و تعداد زيادي از آن‌ها ارزش ترجمه کردن دارند. ولي شما بايد بسته به حوزه مورد علاقه مثلاً کودک و نوجوان، مديرت و کسب‌وکار، رمان و ادبيات، کتاب مناسبي را انتخاب کنيد که شما را به هدف‌تان برساند و هم از ترجمه کردن آن لذت ببريد.

آيا تجربه ترجمه کردن دارم؟

اگر قبلاً سابقه کار ترجمه نداريد، حتما با يک مترجم باتجربه صحبت کنيد و از او کمک بگيريد. همچنين بهتر است  يک دوره آموزش فن ترجمه نيز طي کنيد تا کار برايتان راحت‌تر شود. علاوه بر آن، پيشنهاد مي‌کنيم کتابي را انتخاب کنيد که متن ساده‌تري دارد و حجم آن زياد نيست.

چقدر زمان آزاد دارم؟

بسته به حجم کتابي که براي ترجمه انتخاب مي‌کنيد و زماني که روزانه به ترجمه اختصاص مي‌دهيد، معمولاً ترجمه يک کتاب بين 1 الي 3 ماه زمان نياز دارد.

آيا مي‌توانم به تنهايي کتاب موردنظرم را ترجمه کنم يا بايد از شخص ديگري کمک بگيرم؟

در صورتي که کتاب موردنظرتان حجم زيادي دارد يا خودتان وقت آزاد کمي داريد، مي‌توانيد کتاب را به همراه يک يا چند نفر ديگر ترجمه کنيد تا حجم کار بين افراد تقسيم شود. معمولاً شخصي که بيشترين تلاش را کرده باشد، به عنوان مترجم اول کتاب ذکر مي‌شود.

آيا مي‌خواهم کتابم را به صورت کاغذي چاپ کنم يا به صورت ديجيتال؟

با توجه به شرايط اقتصادي فعلي، چاپ کتاب فرآيندي است که هزينه زيادي پيدا کرده است. معمولاً در چنين شرايطي دو راه جلوي مترجم‌ها قرار دارد:

 • چاپ کتاب با تيراژ کم
 • نشر ديجيتال در پلتفرم‌هاي آنلاين

فرآيند ترجمه و نشر کتاب، جزئيات زيادي دارد ولي اگر از ابتدا به پرسش‌هاي بالا پاسخ دهيد، مي‌توانيد اين فرآيند را به سادگي طي کنيد و در زمان کوتاهي نام خود را روي يک کتاب ببينيد.   

معرفي و پيشنهاد کتاب براي ترجمه در زمينه زندگي نامه و شرح حال

از حوزه‌هاي پرمخاطب در زمينه‌ي کتاب و کتاب‌خواني مي‌توان شرح حال و زندگي نامه را نام برد. شرح حال مجموعه‌اي از خاطراتي است که نويسنده در مورد لحظات زندگي يا حوادثي که به طور عمومي يا خصوصي برايش اتفاق آمده است، مي‌نويسد اما زندگي نامه شرح و توصيف رخدادها و روند زندگي يک يا چند نفر است. 

مطالعه و ترجمه اين گونه کتاب‌ها لذت بسيار زيادي دارد. بسياري از مردم علاقه مندند که راجع به زندگي افراد معروف بدانند. با خواندن اين‌گونه کتاب‌ها، به تجربه‌هاي شخصي نويسنده پي مي‌بريم و درس‌هايي از آن مي‌گيريم. چه بسا اين تجربه‌ها براي خود ما نيز در زندگي اتفاق بيفتد. به همين دليل، اين نوع کتاب‌ها براي ترجمه بسيار مناسب هستند و مي‌توانند درآمد زيادي داشته باشند. 

معرفي کتاب How to be an Antiracist براي ترجمه

نويسنده: Ibram X. Kendi
ناشر: One World
زمان انتشار: August 2019
تعداد صفحه‌ها: 320 صفحه
لينک آمازون

اين کتاب از پرفروش‌ترين‌هاي نيويورک تايمز است. در اين کتاب نويسنده توضيح مي‌دهد که نژاد پرستي در نهايت امري ساختاري در نظام کشور است. او که خود سياهپوست است، با بيان خاطره‌ها و تجربه‌هايش در اين زمينه و اتفاق‌هايي که برايش افتاده، سعي دارد توجه خواننده را به سياست‌هاي ناعادلانه معطوف کند. کندي با استفاده از تاريخ، علم و قوانين اخلاقي به تشريح انواع مختلف نژادپرستي مي‌پردازد و همزمان با بيان کردن شرح حال خود، نظراتش را در اين زمينه بيان مي‌کند. 

معرفي کتاب To Love and Let Go براي ترجمه

 
نام نويسنده: Rachel Brathen
ناشر: Gallery Books
زمان انتشار: September 2019
تعداد صفحه‌ها: 336 صفحه
لينک آمازون

ريچل براتن (Rachel Brathen) در اين کتاب از تجربه‌هاي خود در زمينه‌هاي مهم زندگي مانند عشق مي‌گويد. همه‌ي ما قطعاً به موقعيت‌هايي نظير عاشق شدن، از دست دادن کسي که دوستش داريم يا مواقعي که چيز باارزشي در زندگي به دست مي آوريم برخورد کرده‌ايم. ريچل در اين کتاب به زيبايي اين موقعيت‌ها را به تصوير مي‌کشد و نشان مي‌دهد که عشق و اندوه هردو نيمه‌اي از يک کل هستند. به نقل از گلنون دويل (Glennon Doyle)، نويسنده‌ي کتاب مبارز عشق، خواندن داستان زندگي ريچل اشکتان را در مي‌آورد.

معرفی کتاب‌های مالی و اقتصادی برای ترجمه

دنیای سرمایه‌گذاری و مسائل مربوط به اقتصاد و پول در عین حال که پیچیده و ناشناخته‌اند، جذاب و پرهیجان نیز هستند. آگاهی از استراتژی‌های مالی به افراد کمک می‌کند تا بتوانند ریسک سرمایه‌گذاری‌های خود را کاهش دهند و سرمایه‌گذاری‌هایی مطمئن‌ انجام دهند. علاوه بر این در دنیای اقتصادی امروز داشتن دیدگاه‌های درست مالی به پیشرفت افراد کمک زیادی می‌کند.

تقریبا همه افراد خواستار آشنا شدن به قواعد مالی هستند، همین امر فرصت خوبی را در اختیار مترجم‌ها قرار می‌دهد تا با ترجمه کتاب‌های این حوزه به افرادی که خواستار افزایش دانش مالی خود هستند، کمک کنند. 

ترجمه کتاب Mutual Funds

نويسنده: Eric Williams
ناشر: Independently published
زمان انتشار: November, 2019
تعداد صفحه‌ها: 101 صفحه
لينک آمازون

این کتاب راهکارهایی در اختیار افراد می‌گذارد که با استفاده از آن‌ها بتوانند در سرمایه گذاری‌های خود بیشترین سود را کسب کنند. در بیشتر مواقع شرایط اقتصادی و نوسانات بازار مانع می‌شوند که سرمایه گذاری افراد طبق برنامه‌ از پیش تعیین شده جلو برود و همین امر ضرر و زیان زیادی به سرمایه گذاران وارد می‌کند. مطالب موجود در این کتاب می‌تواند به خوبی به سرمایه گذاران کمک کند و به آن‌ها آموزش بدهد چگونه در شرایطی که اقتصاد ثبات ندارد تصمیم‌های درستی بگیرند. درنهایت این کتاب همه اطلاعاتی که افراد برای سرمایه گذاری بدان نیازمند هستند را در اختیارشان قرار می‌دهد و مهارت تصمیم‌گیری آن‌ها را نیز تقویت می‌کند. 

ترجمه کتاب Mastering Money

نويسنده: Norm Champ
ناشر: McGraw-Hill Education
زمان انتشار: November, 2019
تعداد صفحه‌ها: 192 صفحه
لينک آمازون

همه افراد به دنبال این هستند که بتوانند آینده مالی خود را تامین کنند، قرض‌های خود را پرداخت کنند، مقداری از درآمد ماهیانه خود را پس‌انداز کنند و بتوانند سرمایه گذاری‌ انجام دهند. رسیدن به همه این اهداف در گرو این است که بتوانند تصمیم‌های مالی هوشمندانه‌ای بگیرند. مطالب این کتاب به افراد کمک می‌کند تا درک درستی از این موضوع به دست بیاورند که پول چگونه کار می‌کند. درک این موضوع آن‌ها را قادر می‌سازد تا هوشمندانه‌تر به مسائل مالی نگاه کنند و سنجیده‌تر تصمیم گیری‌های مالی خود را انجام دهند.  

ترجمه کتاب Basic Personal Finance

نويسنده: Len Cabrera, Richard Fullerton  
ناشر: Len Cabrera
زمان انتشار:  October, 2019
تعداد صفحه‌ها: 183 صفحه
لينک آمازون

برای اینکه بتوانید از منابع مالی در اختیارتان به درستی استفاده کنید باید از دانش و اطلاعاتی در حوزه مالی بهره‌مند باشید. مطالعه این کتاب اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می‌دهد. اطلاعاتی از قبیل 1- آشنایی با اصول اولیه بانکداری، مالیات، جبران خسارت و... 2- اهمیت وجود برنامه مالی در زندگی 3- و در نهایت یاد می‌گیرید چگونه ضمن جلوگیری از کلاهبرداری مالی، از ثروت خود مراقبت کرده و آن را رشد دهید. نویسندگان در این کتاب تحقیقات آکادمیک در حوزه‌های مالی، توصیه‌های عملی و تجربه 25 ساله خود از تدریس دروس مالی را با هم ترکیب کرده‌اند و مسیری را به وجود آورده‌اند که با طی کردن آن افراد می‌توانند به رفاه مالی برسند.

آشنایی با کتاب‌های بیشتر

برای آشنایی با سایر کتاب‌های پیشنهادی در این حوزه به مطلب معرفی کتاب‌های مالی و اقتصادی سر بزنید.

معرفي و پيشنهاد کتاب براي ترجمه در زمينه‌ استارتاپ و کارآفريني

اکنون ترجمه چند کتاب در حوزه مديريت،‌کارآفريني و استارتاپ‌ها را به شما پيشنهاد مي‌کنيم. شايد بپرسيد چرا اين زمينه را براي پيشنهاد کتاب انتخاب کرده‌ايم؟

مديريت تنها مخصوص به شرکت‌ها و موسسات نيست. زندگي هريک از ما از بدو تولد به مديريت نياز دارد. حتي مي‌توان گفت نحوه مديريت زندگي‌مان موفقيت‌ها و شکست‌هايمان را تعيين مي‌کند پس بهتر است هريک از ما فوت‌وفن‌هاي مديريت را به خوبي ياد بگيريم.

دليل دوم ما اين است که استارتاپ و کارآفريني حوزه جذابي است و اين روزها افراد زيادي را به خود جذب کرده است اما منابع محدود زبان فارسي پاسخ‌گوي سوالات و نيازهاي اين حوزه نيست. دنياي استارتاپ‌ها هرروز درحال به روز شدن است، نيازهاي جديد به وجود مي‌آيند و روش‌هاي جديدي ابداع مي‌شوند پس براي موفقيت در اين حوزه بايد با دنياي استارتاپ‌هاي جهاني در ارتباط بود.  

معرفي کتاب  Shut Up and Listen!براي ترجمه

نام نويسنده: Tilman Fertitta
ناشر: HarperCollins Leadership
زمان انتشار: September 2019
تعداد صفحه‌ها: 192 صفحه
لينک آمازون

براي کارآفريناني که آماده‌ي دست‌يابي به موفقيت بعدي خود هستند و مي‌خواهند مانند تيلمان فرتيتا (Tilman Fertitta) تبديل به يک ميلياردر شوند، اين کتاب پيشنهاد مي‌شود. تيلمان در اين کتاب اصول کارآفريني را که حاصل تجربه‌هاي خودش است را در ميان مي‌گذارد. او همچين معقتد است که ارائه‌ي خدمات بسيار مهم‌تر است. مهم نيست که کسب و کارتان در چه زمينه‌اي است. با  اين کتاب در مي‌يابيد که هرچه کيفيت خدماتي که ارائه مي‌دهيد بهتر باشد، سريع‌تر پيشرفت مي‌کنيد.

معرفی ترجمه کتاب Monetizing Innovation

نويسنده: Madhavan Ramanujam, Georg Tacke  
ناشر: Wiley
زمان انتشار: May, 2016
تعداد صفحه‌ها: 256 صفحه
لينک آمازون
ترجمه شده

 امروزه شرکت‌ها برای کسب درآمد به ابتکار و نوآوری زیادی نیاز دارند. کسب و کارها این موضوع را به خوبی درک کرده‌اند و زمان و هزینه زیادی را صرف طراحی و تولید محصولات‌شان می‌کنند. اما 72 درصد از این خلاقیت‌ و نوآوری‌ها به سود مالی نمی‌رسند و با شکست مواجه می‌شوند. بسیاری از مدیران کسب و کارها این شکست را قبول کرده‌اند و معتقدند هر کسب و کاری ضرر و زیان خودش را دارد. اما مطالب این کتاب این حرف را قبول ندارند و راهکارهایی ارائه می‌دهد که از چنین شکست‌هایی جلوگیری کند.

پيشنهاد کتاب Limitless براي ترجمه

نويسنده: Laura Gassner Otting 
انتشارات: Ideapress Publishing 
سال انتشار: April 2019 
تعداد صفحات انگليسي: 125  
لينک آمازون
 
 

زندگي بدون محدوديت خواست قلبي هر انساني است؛ محدوديت‌هايي از قبيل نظريات منفي اطرافيان، امواج نا‌اميد کننده و در کل همه مواردي که مانع حرکت ما به سمت اهدافمان مي‌شود. در اين کتاب مخاطب با نحوه برخورد با اين محدوديت‌ها آشنا مي‌شود و همين طور ياد مي‌گيرد که چگونه
• نسبت به نظرات بي‌اهميت، بي‌توجه باشد
• مسير رسيدن به اهداف را با دقت و انرژي دنبال کند
• به بهترين حالت ممکن زندگي کند
علاوه بر اين مخاطب با تعريف جديدي از موفقيت آشنا مي‌شود، تعريفي متفاوت با تعاريف هميشگي. Laura Gassner براي نوشتن اين کتاب به تحقيق و بررسي روي کارآفرينان و رهبران زيادي پرداخته، با آن‌ها معاشرت کرده و از اصلي‌ترين دغدغه‌هاي آن‌ها آگاه شده‌است و درنهايت با ارائه راه حل‌هايي سعي کرده مشکلات آن‌ها را از بين ببرد و براي رسيدن به نتايج عالي به آن‌ها کمک کند.

پيشنهاد کتاب The Purpose Path براي ترجمه

 
  نويسنده: Nicholas Pearce
  انتشارات: St. Martin’ s Essentials 
سال انتشار: April 2019
تعداد صفحات انگليسي: 256
لينک آمازون
 

بسياري از شرکت‌هاي موفق جهان ازجمه گوگل، اپل و ديزني تنها به دنبال سود و منفعت خود نيستند بلکه اصلي‌ترين عامل موفقيت و بقاي آن‌ها اين است که مي‌خواهند به اهداف منحصربه‌فرد خود برسند. همان هدفي که باعث به وجود آمدن چنين شرکت‌هايي مي‌شود؛ هدفي فراتر از سود و منفعت مالي. خواننده با مطالعه اين کتاب ياد مي‌گيرد که چگونه خود را کشف کند و به ويژگي‌هاي خود پي ببرد تا بتواند اهداف عالي براي زندگي خود تعيين کند. همان اهدافي که تضمين‌کننده موفقيت و بقاي شرکت‌هايي همچون گوگل و اپل شده‌اند.

آشنایی با کتاب‌های بیشتر

برای آشنایی با سایر کتاب‌های پیشنهادی در این حوزه به مطلب معرفی کتاب‌های کارآفرینی و استارتاپی سر بزنید.


معرفی و پیشنهاد کتاب‌های ترجمه نشده در حوزه بازاریابی و برندسازی

  از ديگر حوزه‌هاي پرمخاطب مي‌توان به بازاريابي و برندسازي توجه کرد. در کشور ما بازاريابي هنوز از شيوه‌هاي قديمي استفاده مي‌کند. راه‌اندازي کسب‌وکارهاي جديد، به شيوه‌هاي جديد بازاريابي نياز دارد. اما منابعي که در اين حوزه به زبان فارسي داريم محدود و قديمي هستند. حضور

مترجمان براي به‌روز کردن منابع موجود در اين حوزه بسيار مهم است.

ترجمه کتاب Stories that Stick

 
نام نويسنده: Kindra Hall
ناشر: HarperCollins Leadership
زمان انتشار: September 2019
تعداد صفحه‌ها: 240 صفحه
لينک آمازون

زماني که شما کنترل داستان‌هايتان را به دست بگيريد، کنترل کسب و کار و زندگيتان را هم به دست مي‌گيريد! مدام مي‌شنويد که چگونه داستان بهترين و آخرين ابزار کسب و کار است و چگونه داستان سرايي از کمک به مديران براي ارتباط بيشتر و تشويق تيم‌هاي فروششان گرفته تا جذب مشتري بيشتر به ارتقاي بازاريابي و برندسازي کمک مي‌کند اما سؤال اينجاست که چه داستان‌هايي بايد بازگو شوند و چگونه بيان شوند؟ در اين کتاب کيندرا هال (Kindra Hall)، متخصص داستان سرايي و سخنراني، چهار داستان منحصر به فرد درباره‌ي بازاريابي را بيان مي‌کند و ياد مي‌دهد که چگونه اين امر مي‌تواند در برندسازي مؤثر باشد.

ترجمه کتاب Superfans

نام نويسنده: Pat Flynn
ناشر: Get Smart Books
زمان انتشار: August 2019
تعداد صفحه‌ها: 203 صفحه
لينک آمازون

در اين کتاب راه‌هاي جادويي براي تبديل مشتري‌ها و دنبال کنندگان يک برند به طرفداران هميشگي معرفي مي‌شوند. نگاه کردن به آمار و ارقام که بفهميد به چه اندازه دنبال کننده و مشتري داريد بسيار ساده است اما اين که چه ميزان از آن‌ها واقعاً طرفدار شما هستند کار آساني نيست و به عنوان يک کارآفرين و بازارياب بايد به اين امر واقف باشيد. پت فلين (Pat Flynn) در اين کتاب بيان مي‌دارد که پشت اين آمار و ارقام هميشه افرادي هستند که به عنوان يک مدير و رهبر به ما نگاه مي‌کنند و حتي توصيه هايي نيز به ما مي‌کنند و مراقب ما هستند. آن‌ها به دنبال منابع و ابزار قابل اعتماد هستند و دنبال فردي هستند تا کمکشان کند به اهدافشان برسند. اين‌ها کساني هستند که اگر با آن‌ها در ارتباط باشيد به طرفداران پر و پاقرص شما تبديل مي‌شوند. اين کتاب کمک مي‌کند که اين امر عملي شود.

ترجمه کتاب بازاريابي The Road to Recognition

نويسنده: Seth Price
انتشارات: Ideapress Publishing
سال انتشار: May 2017
تعداد صفحات انگليسي: 275
لينک آمازون

  اين کتاب راهنماي کاملي براي ساخت برند شخصي و به دنبال آن سرعت بخشيدن به موفقيت حرفه‌اي در دنياي ديجيتال است. سث پرايس و بري فلدمن معتقدند برند، نام شماست. بايد صاحب آن شويد و به‌عنوان يک متخصص در حوزه کاريتان درمورد برند نيز شناخت به‌دست آوريد. هيچ راه ميانبر ساده‌اي وجود ندارد. اما نويسندگان اين کتاب نقشه‌اي مفيد طراحي کرده‌اند؛ يک راهنماي کامل در 26 درس با توصيه‌هاي عملي براي توسعه برند شخصي.

آشنایی با کتاب‌های بیشتر

برای آشنایی با سایر کتاب‌های پیشنهادی در این حوزه به مطلب معرفی کتاب‌های بازاریابی و برندسازی سر بزنید.

حتما بخوانيد

مطلب مفيد و آموزنده آقاي مترجم درباره اشتباهات در ترجمه برند را حتما بخوانيد.

ترجمه کتاب‌هاي حوزه روانشناسي

چرا ترجمه کتاب‌هاي روانشناسي را انتخاب کنيم؟ امروزه در تک‌تک لحظات زندگي خود به اطلاعات و توصيه‌هاي يک روانشناس نياز داريم. از کودکان 3 ساله تا افراد 93 ساله همگي براي سپري کردن هر مقطع مهم و حساس بايد از يک روانشناس کمک بگيرند. حتي اين روزها کارشناسان عامل موفقيت در زندگي شخصي را خودشناسي مي‌دانند که رسيدن به اين شناخت از طريق علم روانشناسي ميسر مي‌شود. پس بهتر است افراد با مطالعه کتاب‌هاي روانشناسي به تکنيک‌هاي اوليه و اصلي آن پي ببرند و از اين طريق کيفيت زندگي خود را بهبود ببخشند.

ترجمه کتاب Becoming Us

نام نويسندگان: Beth McCord and Jeff McCord
ناشر: Morgan James Publishing
زمان انتشار: October 2019
تعداد صفحه‌ها: 264 صفحه
لينک آمازون

«او اصلاً به من گوش نميکند.... اصلاً درکش نميکنم... چرا ما هميشه سر يک چيز دعوا داريم؟» اين‌ها جملات آشنايي است که معمولاً در دعواهاي زناشويي به گوشمان خورده است اما هيچوقت نمي‌دانستيم که چگونه برطرفشان کنيم. در اين کتاب بث مک کورد (Beth McCord) و جف مک کورد (Jeff McCord) که متخصصان و روانشناساني در اين زمينه هستند به کمک زن و شوهرها مي‌آيند. به نقل از گيل و مايکل هيات (Gail & Michael Hyatt)، مديران شرکت هيات، سرانجام ابزاري که به اين مشاجرات ميان زن و شوهر پايان دهد و ازدواج‌ها را پايدارتر کند از طرف خدا فرستاده شد! نويسندگان اين کتاب به وسيله ايناگرام شخصيت افراد را توصيف مي‌کنند. ايناگرام نه گونه‌ي شخصيتي را براي انسان تعريف مي‌کند که اين گونه‌ها همگي در يک مدل هندسي نمايش داده مي‌شوند. خود نه گونه به سه دسته اصلي تفکر، غريزه و احساس تقسيم مي‌شوند. اين وسيله ابزار کارآمدي براي درک ابعاد شخصيتي ما است. شخصيت ما بيان‌گر شيوه‌ي عملکرد ما است. هر يک از تيپ‌هاي نه‌گانه شخصيتي داراي نقاط ضعف و قوت مربوط به خود هستند و انسان‌ها مي‌توانند با دانستن چنين مشخصاتي به خودشناسي و ارتباط بهتر با اطرافيان دست يابند. قطعاً پس از خواندن اين کتاب شريک زندگيتان را بهتر درک مي‌کنيد.

ترجمه کتاب Hack Your Mind

نويسنده: Nicholas Hill
انتشارات: Independently Published
 سال انتشار: April 2019
تعداد صفحات انگليسي: 96 
لينک آمازون

شروع کتاب با اين جمله است: نيروي پنهان ذهن خود را آزاد کنيد و مسير رسيدن به اهدافتان را سريع‌تر و راحت‌تر بپيماييد. سپس اين سوال را مطرح مي‌کند: آيا تا به حال به اين موضوع فکر کرده‌ايد که چگونه يک سري از افراد با بهره‌گيري از نيروي ذهن خود سريع‌تر از بقيه رشد مي‌کنند؟ خواننده با مطالعه اين کتاب مي‌‌تواند به راز موفقيت چنين افرادي پي ببرد و توانايي اين را پيدا کند که نيروي ذهن خود را کشف کند و همچنين با روش‌هايي آشنا مي‌شود که به او چگونگي هک کردن ذهن و يافتن ويژگي‌هاي پنهان آن را آموزش مي‌دهد.

ترجمه کتاب How To Analyze People

نويسنده: Karl Benson 
انتشارات: Independently Published
سال انتشار: March 2019
تعداد صفحات انگليسي: 65 
لينک آمازون

اين کتاب به افراد کمک مي‌کند تا پيام پنهان شده پشت هريک از رفتارهاي اطرافيان خود را به خوبي درک کنند. افراد براي کسب اين مهارت به هيچ پيش زمينه و تجربه در زمينه روانشناسي نياز ندارند، با مطالعه اين کتاب کوتاه مي‌توانند به اين مهارت دست‌يابند. به طور خلاصه در اين کتاب موارد زير ذکر شده است: • حالت هاي خاص دست دادن و يا ايستادن افراد چه مفهومي داد • چگونه متوجه شويم افراد دروغ مي‌گويند • چگونه تعاملات اجتماعي خود را کنترل کنيم و به بهترين نتايج دست يابيم

آشنایی با کتاب‌های بیشتر

برای آشنایی با سایر کتاب‌های پیشنهادی در این حوزه به مطلب معرفی کتاب‌های روانشناسی سر بزنید.

معرفی کتاب‌های ترجمه نشده در زمینه فناوری

چرا ترجمه کتاب‌هاي حوزه کامپيوتر و فناوري را انتخاب کنيم؟ امروزه علوم کامپيوتر با سرعت بسيار زيادي درحال پيشرفت است به طوري که متخصصان اين حوزه بايد ثانيه به ثانيه اطلاعات خود را به روز کنند و اطلاعات جديدي کسب کنند. علاوه بر اين براي بسياري از افراد آگاه شدن از پيشرفت‌هاي جديد فناوري و نحوه اين پيشرفت‌ها جذابيت خاصي دارد. افراد با مطالعه کتاب مي‌توانند به اطلاعات خود در اين زمينه‌ بيافزايند و به پاسخ پرسش‌هاي خود درباره چگونگي پيشرفت‌هاي فناوري دست يابند.

ترجمه کتاب Scam Me If You Can

نام نويسنده: Frank W. Abagnale
ناشر: Portfolio
زمان انتشار: August 2019
تعداد صفحه‌ها: 352 صفحه
لينک آمازون

حتماً هميشه برايتان سؤال پيش آمده که چگونه مي‌توان جلوي سرقت اطلاعات و کلاهبرداري را گرفت يا ممکن است قرباني آن بوده‌ايد. حتي اگر هدف کلاهبرداران نبوده‌ايد هنوز هم آن‌ها جايي منتظرند تا به عنوان طعمه از شما استفاده کنند. فرانک اباگنيل (Frank Abagnale) به عنوان يکي از مهم‌ترين افراد در زمينه‌ي امنيت سايبري، کلاهبرداري و زورگيري، از روش کار زورگيران و کلاهبرداران با خبر است. به همين دليل او در اين کتاب آخرين روش هاي کار هکرها، کلاهبرداران و جعل کنندگان براي دزديدن پول و اطلاعات شخصي افراد را که معمولا در فضاي مجازي اتفاق مي‌افتد معرفي کرده است. هم‌چنين او به وسيله‌ي قوانين ساده اما غافلگيرکننده‌‌اش، ما را از جرايم سايبري که هنوز فراگير نشده‌اند مطلع مي‌سازد.

ترجمه کتاب Crushing YouTube

نام نويسنده: Joseph Hogue
ناشر: Efficient Alpha
زمان انتشار: July 2019
تعداد صفحه‌ها: 164 صفحه
لينک آمازون

مطمئنا تا کنون به اين فکر افتاده‌ايد که از طريق رسانه اجتماعي و محبوب يوتيوب کسب درآمد کنيد اما نمي‌دانيد که چگونه بايد اين کار را انجام داد. جوزف هوگ (Joseph Hogue) نويسنده‌ي اين کتاب با بيان راهبردها و تجربه‌هاي شخصي خودش در اين زمينه و اين که چگونه طي 18 ماه نزديک به 75 هزار نفر دنبال کننده به دست بياوريد، به کمکتان مي‌آيد. او با بيان الگوريتم‌هاي به کار برده شده در يوتيوب و ترفندهاي مؤثر جهت کسب درآمد از طريق توليد محتوا در آن، راهکارهاي جالبي را به شما مي‌آموزد. پس اگر در مورد کسب و کار در زمينه‌ي يوتيوب علاقه‌مند هستيد و خواهان کسب درآمد از طريق آن هستيد اين کتاب شديداً به شما توصيه مي‌شود.

ترجمه کتاب Tim Cook

نويسنده: Leander Kahney
انتشارات: Portfolio
سال انتشار: April 2019
تعداد صفحات انگليسي: 320 
لينک آمازون

  اين کتاب درباره فردي نابغه به نام Tim Cook است. بعد از مرگ Steve Jobs شرکت اپل با چالشي بزرگ مواجه شد که چه کسي لياقت و شايستگي لازم را دارد که بتواند جانشين Steve Jobs شود. در نهايت مديران اپل Tim Cook را انتخاب کردند بدان اميد که وي بتواند موفقيت‌هاي قبلي Steve Jobs را تکرار کند. در کمال تعجب Tim Cook نه تنها موفقيت‌ها را تکرار کرد بلکه گامي فراتر گذاشت و موفقيت‌هايي کسب کرد که هيچ‌کس انتظار آن‌ها را نداشت. Apple Watch يکي از دستاوردهاي بزرگ اين مدير است. در اين کتاب مي‌توان با رموز موفقيت وي و همچنين ديدگاه‌هاي او نسبت به تکنولوژي آشنا شد.

ترجمه کتاب Digital Minimalism

نويسنده: Cal Newport
انتشارات:Portfolio
سال انتشار: February 2019
تعداد صفحات انگليسي: 304
لينک آمازون

    امروزه زندگي همه ما به شدت تحت تاثير تکنولوژي قرار دارد. در اين کتاب نويسنده راهکارهايي براي کاهش استفاده از تکنولوژي در زندگي ارائه مي‌کند و به بررسي ويژگي‌ها و تغييرات افرادي مي‌پردازد که موفق شده‌اند استفاده از تکنولوژي را به کمترين حد ممکن کاهش دهند. انسان‌هايي که کمتر از وسايل ديجيتالي استفاده مي‌کنند از تمرکز بيشتري برخوردار هستند و همين امر سبب افزايش موفقيت آن‌ها مي‌شود. چنين افرادي مي‌توانند به راحتي ساعت‌ها غرق در مطالعه يک کتاب شوند، آن‌ها درجريان اخبار روزانه قرار مي‌گيرند ولي به‌خاطر آن‌ عصباني نمي‌شوند و توانايي زيادي در کنترل احساسات و خشم خود دارند. اين افراد مي‌توانند به سطح مطلوبي از زندگي اجتماعي دست پيدا کنند. همان سبک زندگي که انسان تحت تسلط تکنوولوژي در پي يافتن آن زمين و زمان را جست و جو مي‌کند ولي نمي‌تواند آن را بيابد.

ترجمه کتاب Gray Day

نويسنده: Eric Neill
انتشارات: Crown
سال انتشار: March 2019
تعداد صفحات انگليسي: 304
لينک آمازون

در اين کتاب Eric Neill کارشناس امنيت سايبري FBI داستان هيجان‌انگيزي بيان مي‌کند که چگونه اولين جاسوس سايبري در سازمان FBI را شناسايي کردند. Eric Neill وقتي وارد FBI شد وظيفه داشت که از سيستم‌هاي اين سازمان در مقابل حملات هکرها و حملات جاسوسي مراقبت کند ولي به او وظيفه ديگري نيز محول شد و او مي‌بايست اطلاعاتي درباره رييس خود يعني Robert Hanssen جمع‌آوري مي‌کرد چراکه افراد در سازمان به او و فعاليت‌هايش مشکوک شده بودند و اين قضيه مقدمه تشخيص يکي از بزرگ‌ترين جاسوسي‌هاي سايبري شد.  

ترجمه کتاب Fundamentals Of Data Visualization

نويسنده: Claus O.Wilke انتشارات: O Reilly Media سال انتشار: April 2019 تعداد صفحات انگليسي: 390 
لينک آمازون

  يکي از چالش‌هاي دنياي امروز تحليل و تفسير داده‌ها به بهترين صورت است. اگر افراد نتوانند داده‌ها را تجزيه و تحليل کنند و آن‌ها را به زباني ساده‌تر تبديل کنند استفاده از آن‌ها تقريبا غيرممکن است. يکي از روش‌هاي آسان‌تر کردن درک داده‌ها تبديل آن‌ها به زبان بصري يا همان تجسم داده است. استفاده از اين روش براي تحليل داده‌ها نسبت به ساير روش‌ها دقيق‌تر و کاربردي‌تر است. اين روش مورد استفاده اکثر مهندسان و کارشناسان کامپيوتر و همين‌طور بازارياب‌ها قرار گرفته است. در اين کتاب افراد موارد زير را ياد خواهند گرفت: • چگونه بهترين روش تجسم داده را مبتني بر موضوع مورد نظرشان انتخاب کنند. • از کدام روش‌ها براي جذاب‌تر کردن و هرچه ساده‌تر کردن داده ‌ها استفاده کنند. • و در انتها با نمونه‌هايي از بهترين و همين طور بدترين انواع تجسم داده آشنا خواهند شد.

ترجمه کتاب Cyber Security For Beginners

نويسنده:Attila Kovacs
انتشارات: Independently Published 
سال انتشار: March 2019 
تعداد صفحات انگليسي: 110
لينک آمازون

اين کتاب براي افرادي مناسب است که به مباحث IT ، تکنولوژي و فضاي سايبري علاقه دارند. افراد براي مطالعه اين کتاب به دانش تخصصي نياز ندارند،‌ در اين کتاب اطلاعات به گونه‌اي سازمان يافته‌اند که ابتدايي‌ترين اصول به خوبي بيان مي‌شود و سپس مرحله به مرحله پيش مي‌رود تا مخاطب را با ويژگي‌هاي امنيت سايبري به خوبي آشنا کند و به سوالات ابتدايي افراد در مورد فضاي سايبري و امنيت آن پاسخ ‌دهد. اگر اکنون قصد داريد از قيمت و نحوه خريد اين کتاب‌ها اطلاع پيدا کنيد و يا هنوز نتوانسته‌ايد حوزه کتاب مورد علاقه‌تان براي ترجمه را تعيين کنيد مي‌توانيد همه سوالات خود را از کارشناسان آقاي مترجم بپرسيد. براي به دست آوردن اطلاعات بيشتر درباره مراحل ترجمه کتاب و مهارت‌هاي لازم براي تبديل شدن به يک مترجم تخصصي نيز مي‌توانيد به مطالبي ديگر از آقاي مترجم سري بزنيد.

اشتراک پست

56 نظرها

 • مریم
  مریم آبان 21, 1396 پیوند نظر
  سلام. چطور می تونیم اصل این کتاب ها رو پیدا کنیم؟ از کجا بفهمیم ترجمه شده ن یا نه؟ یا مثلا کسی الان مشغول ترجمه س؟؟؟؟
 • نگار
  نگار آذر 08, 1396 پیوند نظر
  لطفا درمورد اینکه چجوری کتاب ها رو پیدا کنیم راهنمایی کنین
 • مریم کریمی
  سلام به شما.
  در رابطه با دانلود کتاب‌ها، می‌توانید از سایت libgen.is اقدام کنید. این وب سایت، مجموعه بزرگی از کتاب‌ها را به رایگان در اختیار کاربرها قرار می‌دهد.
 • fateme rahimi
  fateme rahimi دی 10, 1396 پیوند نظر
  سلام من زبان آموز ترم Advance 1کانون زبان ایران و متولد1380 هستم تجربه ترجمه نداشتم میشه برای شروع چند تا کتاب کم حجم انگلیسی معرفی کنید با تشکر
 • مریم کریمی
  سلام خانم رحیمی
  چند مورد کتاب کم حجم به این مطلب اضافه کردیم که می‌توانید برای ترجمه انتخاب کنید.
 • مارال
  مارال بهمن 02, 1396 پیوند نظر
  سلام .خدمت خانم مریم کریمی...من لیسانسیه زبان انگلیسی و علاقمند ترجمه کتابهای روانشناسی و مدیریت هستم ...بسیار خرسند و ممنون میشم که شما دوست عزیز ، فرهیخته و با تجربه در این زمینه کتابی را جهت ترجمه به بنده معرفی کنید ..با تشکر از پاسخگویی شما
 • مریم کریمی
  سلام خانم مارال
  علاوه بر این مطلب، 2 مطلب جداگانه هم برای معرفی کتاب‌های ترجمه نشده در رشته‌های روانشناسی و مدیریت در سایت داریم. در صورتی که نیاز به راهنمایی داشتید، لطفا به تلگرام ما پیام بدید تا کمک‌تون کنیم.
  https://www.mrmotarjem.ir/blogs/management-books-to-be-translated
  https://www.mrmotarjem.ir/blogs/psychology-books-to-be-translated
 • الهه صداقت
  الهه صداقت اسفند 05, 1396 پیوند نظر
  سلام
  این کتابهایی که فرمودید و معرفی کردید تا الان به فارسی ترجمه شدن یا خیر؟ و اینکه میخواستم اگه امکانش هست یک کتاب خیلی خوب بهم پیشنهاد کنید برای ترجمه که تابحال ترجمه نشده. ممنون و سپاس
 • مریم کریمی
  سلام خانم صداقت
  تمام کتاب‌هایی که داخل این مطلب معرفی کردیم جدید هستند و هنوز کسی ترجمه شون نکرده. برای اینکه مطمئن باشید، می تونید به سایت کتابخانه ملی مراجعه کنید و اسم کتاب رو اونجا سرچ کنید. همچنین در کارگاه آنلاین ترجمه کتاب هم توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه شده.
  لینک هر دو مورد را در ادامه براتون گذاشتم:
  https://www.mrmotarjem.ir/blogs/art-of-book-translation
  https://www.mrmotarjem.ir/courses-webinars-workshops/improve-your-speaking-webinar-3
 • بیژن داودی
  بیژن داودی ارديبهشت 03, 1397 پیوند نظر
  سلام با تشکر از شما میخواستم کتابی در زمینه بازرگانی برای ترجمه کردن معرفی نمایید.
 • مریم کریمی
  مریم کریمی ارديبهشت 05, 1397 پیوند نظر
  سلام آقای داوودی
  کتاب‌های بسیار زیادی رو در مطلب معرفی کتاب برای ترجمه در حوزه مدیریت معرفی کردیم که گرایش بازرگانی رو هم شامل میشه. لطفا به اون مطلب مراجعه کنید.
 • مهدی
  مهدی ارديبهشت 27, 1397 پیوند نظر
  سلام و عرض ادب
  بنده مهدی قاسمزاده، دکترای زبان و ادبیات فارسی هستم و مایل به ترجمه کتبی با موضوع ادبیات؛ ازجمله رمان، داستان، نقد و نظریه ادبی و ... هستم. ممنون میشم اگه معرفی بفرمایید.
  با تشکر
 • مریم کریمی
  مریم کریمی ارديبهشت 28, 1397 پیوند نظر
  سلام آقای قاسم‌زاده
  به زودی در زمینه‌ای که فرمودید هم کتاب‌هایی معرفی خواهیم کرد. فرآیند انتخاب کتاب‌های ترجمه نشده و کتاب‌هایی که ارزش ترجمه کردن دارند، کار زمان‌بری هست و نیاز به دقت زیادی داره. ممنونیم از همراهی شما.
 • عبدالله کیوانی
  عبدالله کیوانی خرداد 21, 1397 پیوند نظر
  سلام من میخوام کتابی رو ترجمه کنم. و به صورت صوتی در بیارم در زمینه موفقیت ویا کسب و کار اینترنتی و استارت آپ. میشهمعرفی کنید
 • مریم کریمی
  سلام آقای کیوانی
  کتاب‌های زیادی در مورد موفقیت و کارآفرینی در همین مطلب معرفی کردیم. علاوه بر اون، کتاب‌هایی که در مطلب «معرفی کتاب برای ترجمه در حوزه مدیریت» ذکر کردیم هم برای شما مناسب هستند.
  https://www.mrmotarjem.ir/blogs/management-books-to-be-translated
  در صورتی که برای انتخاب کتاب سوالی دارید، می‌تونید به پشتیبانی تلگرام ما پیام بدید تا همکارانم راهنمایی‌تون کنند.
  در رابطه با کتاب صوتی هم با سایت‌هایی مثل نوار و شنوتو ارتباط برقرار کنید.
 • علی قاسمی
  علی قاسمی خرداد 27, 1397 پیوند نظر
  لطفا یه کتاب ترجمه نشده در زمینه روانشناسی کودک و نوجوان برای ترجمه به من معرفی کنید
 • مینا میمندی
  مینا میمندی خرداد 28, 1397 پیوند نظر
  سلام .
  من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی و ارشد مدیریت دارم . تا به حال تجربه ترجمه نداشته ام . آیا امکان دارد کتابی کم حجم ترجیحا داستان جهت ترجمه معرفی کنید .
 • مریم کریمی
  سلام آقای قاسمی
  چند مورد کتاب مربوط به روانشناسی در همین مطلب معرفی کردیم. علاوه بر اون، می‌تونید مطلب دیگه‌ای که مختص معرفی کتاب‌های ترجمه نشده در حوزه روانشناسی هست رو مطالعه بفرمایید
  https://www.mrmotarjem.ir/blogs/psychology-books-to-be-translated
  هر نوع سوالی داشتید، با ما از طریق تلگرام در میان بگذارید.
 • مریم کریمی
  سلام خانم میمندی
  کتاب‌های داستان و رمان را به زودی در مطلب جداگانه‌ای معرفی می‌کنیم.
 • حسین
  حسین تیر 13, 1397 پیوند نظر
  با سلام و سپاس از سایت خوبتان، من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم و علاقه ی زیادی هم به داستان کودک و نوجوان دارم؛ اگر لطف کنید و یک کتاب داستان ویژه ی کودکان برای ترجمه معرفی کنید متشکر می شوم.
 • مریم کریمی
  سلام آقای حسین
  به زودی مطلبی برای معرفی کتاب‌های ترجمه نشده در زمینه کودکان و نوجوانان ارائه خواهیم کرد.
 • صدیقه یزدانی
  صدیقه یزدانی تیر 30, 1397 پیوند نظر
  سلام دوست دارم یه رمان کوتاه وجذای برای شروع ترجمه کنم
 • مریم کریمی
  سلام خانم یزدانی
  به زودی مطلب جدیدی برای معرفی داستان‌ها و رمان‌های ترجمه نشده معرفی خواهیم کرد.
 • آریناعزتی
  آریناعزتی مرداد 27, 1397 پیوند نظر
  باسلام.بنده تجربه ترجمه دارم
  اگه لطف کنین یه کتاب برای ترجمه بهم بدین.در هر زمینه ای که باشن مشکلی نیس
  خیلی ممنون از سایت خوبتون
 • مریم کریمی
  سلام خانم عزتی
  می‌تونید از بین همین کتاب‌هایی که معرفی کردیم انتخاب کنید.
  اگر قصد دارید به عنوان مترجم با مجموعه ما همکاری کنید، لطفا با همکارم از طریق تلگرام تماس بگیرید.
 • مصطفی غلامی
  مصطفی غلامی شهریور 04, 1397 پیوند نظر
  سلام، وقتتون بخیر، آیا امکان ترجمه چند فصل از یک کتاب وجود دارد؟ یا باید برای ترجمه اقدام به ترجمه کل کتاب کرد؟؟؟
 • مریم کریمی
  سلام آقای غلامی
  بله امکانش وجود داره. شما می‌تونید بخشی از کتاب رو انتخاب و ترجمه کنید و بعد برای چاپش اقدام کنید. در لینک‌های زیر اطلاعات کاملی در رابطه با ترجمه کتاب و چاپش ارائه کردیم:
  https://www.mrmotarjem.ir/courses-webinars-workshops/translate-and-publish-book
  https://www.mrmotarjem.ir/blogs/art-of-book-translation
 • فریبا
  فریبا مهر 16, 1397 پیوند نظر
  کسی که میخاد ترجمه کنه باید اول بره سایت سازمان اسناد و کتابخانه ملی به نشانی http://www.nlai.ir . بعد اونجا سرچ کنه اسم کتابو ببیه چنتا ناشر میاره براش.
 • هدیه ناصری
  هدیه ناصری مهر 28, 1397 پیوند نظر
  سلام و وقت بخیر
  من لیسانس زیست شناسی سلولی ملکولی گرایش میکروبیولوژی هستم.و هدفم از ترجمه کتاب قوی کردن رزومه و همچنین درامدزایی هست.ممنون میشم به جز کتابهای معرفی شده در سایت چندتا کتاب دیگه هم معرفی کنین.ممنونم
 • مریم کریمی
  سلام خانم ناصری
  ما هر ماه سعی می‌کنیم کتاب‌های جدید معرفی کنیم. همچنین می‌تونید با همکارانم از طریق تلگرام صحبت بکنید تا کتاب‌های خاص مرتبط با رشته شما رو معرفی کنند خدمتتون.
  توصیه می‌کنیم برای سوال‌هایی که در مورد تقویت رزومه از طریق ترجمه کتاب دارید، این مطلب رو بخونید:
  https://www.mrmotarjem.ir/courses-webinars-workshops/translate-and-publish-book
 • انسیه میرزایی
  انسیه میرزایی بهمن 03, 1397 پیوند نظر
  سلام،من کارشناس مترجمی زبان انگلیسی هستم و میخواهم که کتابی ترجیحا داستانی برای ترجمه کردن به من معرفی کنید،ممنون
 • مریم کریمی
  سلام خانم میرزایی
  یک مطلب جداگانه برای معرفی کتاب‌های انگلیسی ترجمه نشده در زمینه رمان، داستانی و ادبی تألیف کردیم که می‌تونید به اون مطلب مراجعه کنید.
 • فائزه.س.ج
  فائزه.س.ج بهمن 16, 1397 پیوند نظر
  سلام.من لیسانسه مترجمی زبان انگلیسی هستم .میخواسم کتابی در زمینا ادبی(داستان کوتاه،رمان،..)برای ترجمه بهم پیشنهاد کنید.ممنون
 • مریم کریمی
  سلام خانم فائزه
  یک مطلب جداگانه برای معرفی کتاب‌های انگلیسی ترجمه نشده در زمینه رمان، داستانی و ادبی تألیف کردیم که می‌تونید به اون مطلب مراجعه کنید.
 • فاطمه مرادی
  فاطمه مرادی ارديبهشت 02, 1398 پیوند نظر
  سلام
  من دانشجوی حسابداری هستم
  تمایل دارم چند کتاب تخصصی حسابداری ک تا الان کسی ترجمه نکرده و برای لیسانس حسابداری مشکل نباشه را معرفی کنید...
  اگر هم کتاب برای معرفی ندارید ممنون میشم معرفی کنید که از کجا میتونم کتاب های ترجمه نشده رو پیدا کنم...
  باتشکر
 • مریم کریمی
  مریم کریمی ارديبهشت 03, 1398 پیوند نظر
  سلام خانم مرادی
  یک مطلب جداگانه در مورد معرفی کتاب‌های مختلف مربوط به حوزه مدیریت داریم که حسابداری هم در آن اومده و کتاب‌های ترجمه نشده این حوزه رو معرفی کردیم.
  https://www.mrmotarjem.ir/blogs/management-books-to-be-translated
 • راضیه . د
  راضیه . د ارديبهشت 08, 1398 پیوند نظر
  با سلام ، لطفا چند کتاب جدید در زمینه کودک برای ترجمه معرفی کنید
 • مریم کریمی
  مریم کریمی ارديبهشت 09, 1398 پیوند نظر
  سلام خانم راضیه
  یک مطلب جداگانه در مورد کتاب‌های کودک و نوجوان داریم که می‌تونید به اون مراجعه کنید.
 • مهدی جعفری
  مهدی جعفری ارديبهشت 12, 1398 پیوند نظر
  سلام یک کتاب در مورد یک فیزیک دان میخوام برای ترجمه که تا حالا ترجمه نشده ممنون میشم معرفی کنید
 • مریم کریمی
  مریم کریمی ارديبهشت 13, 1398 پیوند نظر
  سلام آقای جعفری
  یک مطلب جداگانه در مورد کتاب‌های بیوگرافی داریم که می‌تونید به اون مطلب مراجعه کنید.
 • fatemeh.mav
  fatemeh.mav ارديبهشت 30, 1398 پیوند نظر
  سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و می خواستم که کتاب نوجوان یا کودک که از قبل ترجمه نشده رو برای ترجمه به من معرفی کنید.
 • مریم کریمی
  مریم کریمی ارديبهشت 31, 1398 پیوند نظر
  سلام خانم فاطمه
  یک مطلب جداگانه در مورد کتاب‌های کودک و نوجوان داریم که می‌تونید به اون مطلب مراجعه کنید.
 • masoume
  masoume تیر 24, 1398 پیوند نظر
  سلام.وقتتون بخیر. ی کتاب کم حجم به زبان انگلیسی برای ترجمه میخام.موضوع کتابش در مورد انگیزه و روانشناسی و این موضوعات باشه.میشه لطفا معرفی کنید..
 • مریم کریمی
  سلام خانم معصومه
  یک مطلب مجزا برای معرفی کتاب‌های ترجمه نشده در زمینه روانشناسی داریم که می‌تونید به اون مطلب مراجعه کنید یا به همکارانم در تلگرام پیام بدید.
  https://www.mrmotarjem.ir/blogs/psychology-books-to-be-translated
 • بهاره
  بهاره مرداد 06, 1398 پیوند نظر
  سلام چجوری اصل این کتابهارو میتونم پیدا کنم و بخرم
 • مریم کریمی
  سلام خانم بهاره
  برای دانلود این کتاب‌ها می‌تونید به سایت libgen.is مراجعه کنید. به زودی لینک دانلود مستقیم کتاب‌ها را نیز قرار می‌دهیم.
 • مهدی رفیعی
  مهدی رفیعی مهر 07, 1398 پیوند نظر
  با درود فارغ التحصیل رشته مترجمی زبان انگلیسی هستم تمایل به همکاری جهت ترجمه کتاب keep goingبرای شروع ترجمه میباشم لطفا راهنمایی بفرمایید متشکر
 • مریم کریمی
  سلام آقای رفیعی
  لطفا به پشتیبانی از طریق تلگرام پیام بدید.
 • زهرا عابدیان راد
  زهرا عابدیان راد آذر 05, 1398 پیوند نظر
  سلام من دانشجوی ترم یک پرستاری هستم.میشه یک کتاب ترجمه نشده سبک و مفید که ارزش ترجمه داشته باشه و درمورد پرستاری هم باشه بهم معرفی کنید؟
  باتشکر
 • عالی نژاد
  عالی نژاد آذر 11, 1398 پیوند نظر
  سلام
  کتابی برای ترجمه در حوزه تعلیم و تربیت میخواستم...سپاس از شما

ارسال یک نظر

مریم کریمی

درباره نویسنده

کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی هستم. دوره کارشناسی را در دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد را در دانشگاه الزهرا گذراندم. زبان، ادبیات، فرهنگ و هنر کشورهای مختلف برایم جذابند.

 زبان انگلیسی را در موسسه گویش آموختم و هم اکنون درحال یادگیری زبان عربی در کانون زبان ایران هستم.

آقای مترجم در شبکه های اجتماعی

آقای مترجم را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

انتخاب بهترین کتاب برای ترجمه

کارگاه آنلاین: گام به گام ترجمه کتاب و نشر آن

با تدریس علیرضا کاظمی‌نیا: دارای مدرک آیلتس آکادمیک 8.5 و مترجم شش عنوان کتاب

    دانلود ویدیوی کارگاه