معرفی کتاب انگلیسی برای ترجمه

(10 رای‌ها)
18651
94

کتاب‌های انگلیسی زیادی برای ترجمه وجود دارند، اما آیا همه کتاب‌ها ارزش ترجمه دارند؟ برای ترجمه یک کتاب چه ملاک‌هایی را باید در نظر گرفت؟ اگر بخواهید از ترجمه درآمد کسب کنید، باید پیش از انتخاب کتاب به فکر بازار فروش آن هم باشید. در این مطلب چند کتاب مفید برای ترجمه به شما معرفی می‌کنیم که مخاطبان فراوانی در زبان فارسی دارند؛

همه ما به خوبی می‌دانیم انتخاب کتاب مناسب برای ترجمه یکی از چالش برانگیزترین مراحل ترجمه کتاب است و اگر هدف شما از ترجمه کتاب کسب درآمد باشد این مرحله حساس‌تر می‌شود چراکه کتاب‌های انگلیسی زیادی وجود دارند ولی همه آن‌ها ارزش ترجمه شدن ندارند. برای به‌دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره ویژگی‌های کتاب انتخابی می‌توانید به مطلب «مراحل ترجمه کتاب» آقای مترجم نیز سری بزنید و همین طورکارشناسان آقای مترجم به خوبی می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند تا بتوانید بهترین کتاب را انتخاب کنید و هرچه سریع‌تر به هدف خود برسید. 

 

 

کتاب برای ترجمه در زمینه استارتاپ و کارآفرینی

  اکنون ترجمه چند کتاب در حوزه مدیریت،‌کارآفرینی و استارتاپ‌ها را به شما پیشنهاد می‌کنیم. شاید بپرسید چرا این زمینه را برای پیشنهاد کتاب انتخاب کرده‌ایم؟ باید بگویم مدیریت تنها مخصوص به شرکت‌ها و موسسات نیست. زندگی هریک از ما از بدو تولد به مدیریت نیاز دارد. حتی می‌توان گفت نحوه‌ی مدیریت زندگی‌مان موفقیت‌ها و شکست‌هایمان را تعیین می‌کند پس بهتر است هریک از ما فوت‌وفن های مدیریت را به خوبی یاد بگیریم. دلیل دوم ما این است که استارتاپ و کارآفرینی حوزه جذابی است و این روزها افراد زیادی را به خود جذب کرده است اما منابع محدود زبان فارسی پاسخ‌گوی سوالات و نیازهای این حوزه نیست. دنیای استارتاپ‌ها هرروز درحال به روز شدن است، نیازهای جدید به وجود می‌آیند و روش‌های جدیدی ابداع می‌شوند پس برای موفقیت در این حوزه باید با دنیای استارتاپ‌های جهانی در ارتباط بود.

ترجمه کتاب Trillion Dollar Coach

 Trillion Dollar Coach

نویسنده: Eric Schmidt 

انتشارات: Harper Business

سال انتشار: April 2019

تعداد صفحات انگلیسی:  240 

 
 Eric Schmidt نویسنده این کتاب که خود یکی از مدیران اجرایی گوگل بوده سعی داشته با جمع‌آوری تجربیات یکی از بهترین رهبران سازمانی، کمک بزرگی به افراد علاقه‌مند به حوزه مدیریت و رهبری بکند و آن‌ها را با اصول برجسته رهبری آشنا کند. این کتاب درباره زندگی‌ Bill Campbell رهبر اسطوره‌ای گوگل است. او نقش موثری در رشد و پیشرفت شرکت‌هایی همچون گوگل و اپل ایفا کرد و توانست به رهبری تریلیون دلاری تبدیل شود. در این کتاب Eric Schmidt به بررسی راز موفقیت او می‌پردازد و افراد را با دیدگاه‌ها و نگرش‌های وی به خوبی آشنا می‌کند. او همچنین اصول و تجربیات این رهبر اسطوره‌ای را در اختیار همگان قرار می‌دهد، اصول و تجربیاتی که افراد با به کاربردن آن‌ها در زندگی می‌توانند دیدگاهی بلند مدت نسبت به مسائل پیدا کنند. همان دیدگاهی که به مدیران کمک می‌کند تا عملکردی بهتر و فرهنگ سازمانی موثرتری را در سازمان به جریان درآورند.

ترجمه کتاب Limitless 

Limitless 

نویسنده: Laura Gassner Otting 

انتشارات: Ideapress Publishing 

سال انتشار: April 2019 

تعداد صفحات انگلیسی: 125

 

 


 زندگی بدون محدودیت خواست قلبی هر انسانی است؛ محدودیت‌هایی از قبیل نظریات منفی اطرافیان، امواج نا‌امید کننده و در کل همه مواردی که مانع حرکت ما به سمت اهدافمان می‌شود. در این کتاب مخاطب با نحوه برخورد با این محدودیت‌ها آشنا می‌شود و همین طور یاد می‌گیرد که چگونه • نسبت به نظرات بی‌اهمیت، بی‌توجه باشد • مسیر رسیدن به اهداف را با دقت و انرژی دنبال کند • به بهترین حالت ممکن زندگی کند علاوه بر این مخاطب با تعریف جدیدی از موفقیت آشنا می‌شود، تعریفی متفاوت با تعاریف همیشگی. Laura Gassner برای نوشتن این کتاب به تحقیق و بررسی روی کارآفرینان و رهبران زیادی پرداخته، با آن‌ها معاشرت کرده و از اصلی‌ترین دغدغه‌های آن‌ها آگاه شده‌است و درنهایت با ارائه راه حل‌هایی سعی کرده مشکلات آن‌ها را از بین ببرد و برای رسیدن به نتایج عالی به آن‌ها کمک کند.  

وبینار آنلاین ترجمه کتاب

گام به گام انتخاب، ترجمه و نشر کتاب مناسب

ترجمه کتاب Nine Lies About Work

Nine lies about work

 

نویسنده: Marcus Buckingham 

انتشارات: Harvard Business Review 

سال انتشار: April 2019  

تعداد صفحات انگلیسی: 256


هرآنچه درباره محیط کار و کار کردن می‌دانید را فراموش کنید و با دروغ‌ها و باورهای غلطی که در محیط کار وجود دارد آشنا شوید. این کتاب به مدیران و رهبران چگونگی تشخیص این دروغ‌ها و نحوه برخورد با آن‌ها را آموزش می‌دهد. رهبران باید بدانند که تفکر بالا به پایین عامل اصلی ایجاد ریا و دروغ در محیط‌ کار می‌شود و راه حل این مشکل ایجاد محیطی سرشار از اعتماد است‌. ایجاد چنین محیط کاری آرمانی بستگی به قابلیت مدیران و رهبران در اداره کردن سازمان و میزان توانایی آن‌ها در تشخیص دروغ‌های سازمانی دارد. پس مدیران باید از همین حالا توانایی تشخیص این دروغ‌ها را در خود تقویت کنند و راه‌های مقابله با آن را به خوبی یاد بگیرند.

. ترجمه کتاب The Visual MBA

 The Visual MBA

 

نویسنده: Jason Barron

انتشارات: Houghton Mifflin Harcourt

سال انتشار: April 2019

تعداد صفحات انگلیسی: 208


 Jason Barron دوره‌های زیادی را در مدارس کسب‌ و کار گذرانده است. وی از همان ابتدا سعی داشته پس از به اتمام رساندن هریک از دوره‌ها، دستاوردها و دانشی را که طی آن دوره کسب کرده یادداشت کند. اکنون مجموعه یادداشت‌های او تبدیل به کتابی پر محتوا و ارزشمند در زمینه کسب و کار شده‌است. مطالعه این کتاب برای همه افرادی که قصد دارند وارد مدارس کسب وکار شوند و یا اکنون درحال تحصیل در چنین مدارسی هستند مفید خواهد بود. حتی افرادی نیز که همیشه می‌خواستند بدانند MBA چیست و در دوره‌های آن چه مواردی آموزش داده می‌شود با خواندن این کتاب به جواب پرسش‌های خود خواهند سرسید.

ترجمه کتاب The Purpose Path

 The Purpose Path

 

نویسنده: Nicholas Pearce 

انتشارات: St. Martin’ s Essentials 

سال انتشار: April 2019

تعداد صفحات انگلیسی: 256

 
بسیاری از شرکت‌های موفق جهان ازجمه گوگل، اپل و دیزنی تنها به دنبال سود و منفعت خود نیستند بلکه اصلی‌ترین عامل موفقیت و بقای آن‌ها این است که می‌خواهند به اهداف منحصربه‌فرد خود برسند. همان هدفی که باعث به وجود آمدن چنین شرکت‌هایی می‌شود؛ هدفی فراتر از سود و منفعت مالی. خواننده با مطالعه این کتاب یاد می‌گیرد که چگونه خود را کشف کند و به ویژگی‌های خود پی ببرد تا بتواند اهداف عالی برای زندگی خود تعیین کند. همان اهدافی که تضمین‌کننده موفقیت و بقای شرکت‌هایی همچون گوگل و اپل شده‌اند.

ترجمه کتاب The 1-page Marketing Plan

The 1-page Marketing Plan

 

نویسنده: Allan Dib

انتشارات: Page Two

سال انتشار: May 2018

تعداد صفحات انگلیسی: 228

 
این کتاب با این جمله شروع می شود: برنامه ریزی کنید، مشتری‌های بیشتری جذب کنید، بیشتر درآمد زایی کنید و از رقبایتان پیشی بگیرید. اگر قصد دارید کسب و کاری موفق به وجود آورید، باید برنامه‌ای مشخص و دقیق برای کارهایتان داشته باشید. انجام هر عمل تصادفی و بدون برنامه‌ شانس شما را برای رسیدن به اهدافتان کاهش می‌دهد. طراحی برنامه‌ای مناسب، دشوار و زمان بَر است، همین امر باعث می‌شود بسیاری از افراد از انجام این کار شانه خالی کنند. در این کتاب مخاطب با روش‌های جدیدی برای طراحی هرچه آسان‌تر و سریع‌تر برنامه کسب و کار خود آشنا می‌شود.

وبینار آنلاین ترجمه کتاب

گام به گام انتخاب، ترجمه و نشر کتاب مناسب

ترجمه کتاب Keep Going

Keep Going

 

نویسنده: Austin Kleon

انتشارات: Workman Publishing Company

سال انتشار: April 2019

تعداد صفحات انگلیسی: 224 

 
اصول بیان شده در این کتاب می‌تواند به هر فردی که قصد دارد زندگی پرمعنی و پربازدهی داشته باشد کمک کند. افرادی که از زندگی یک‌نواخت خود خسته شده‌اند و قصد دارند خلاقیت خود را افزایش دهند حتما این کتاب به آن‌ها کمک می‌کند و راهکارهای مفیدی در اختیارشان قرار می‌دهد. با مطالعه این کتاب به نکته بسیار مهمی پی می‌بریم و آن نکته این است که نباید در زندگی مدام به دنبال انجام کاری خارق‌العاده باشیم. بعد از به اتمام رساندن مطالعه این کتاب معنی این سخن گابریل گارسیا مارکز نویسنده مشهور کلمبیایی را بهتر درک می‌کنیم: ماموریت ما این است که جهان را بهتر از آنچه تحویل گرفته‌ایم، تحویل بدهیم. خواه با فرزندی خوب یا باغچه‌ای سرسبز، اگر فقط یک نفر با بودن ما ساده‌تر نفس کشید یعنی در زندگی موفق شده‌ایم. چنین برداشت‌هایی از جملات این کتاب ما را در هرچه بهتر طی کردن مسیر زندگی خود یاری می‌دهد.

ترجمه کتاب کارآفرینی Creator’s code

creator code

نویسنده: Amy Wilkinson

انتشارات: Simon And Schuster

سال انتشار: March 2016

تعداد صفحات انگلیسی: 240

امی ویلکینسون در این کتاب به شش مهارت کارآفرینان شگفت‌انگیز می‌پردازد. ویلکینسون این مهارت‌ها را بر پایه پنج سال مصاحبه با دویست کارآفرین برجسته و یک استاد دانشکده تجارت دانشگاه استنفورد ارائه می‌دهد. وی در این سال‌ها دریافته همه کارآفرینان برجسته ویژگی‌های مشابهی دارند. این ویژگی‌ها استعداد و نبوغ ذاتی نیستند، بلکه رفتارهایی قابل یادگیری و تمرین هستند. پس با یادگرفتن آن‌ها همه ما می‌توانیم در کسب‌وکارمان موفق و پیشرو باشیم. از دیگر ویژگی‌های این کتاب مصاحبه با کارآفرینان استارتاپ‌های مطرح کنونی است و نه شرکت‌های بزرگ قدیمی که همه ما چیزهایی درموردشان مطالعه کرده‌ایم. 

ترجمه کتاب کارآفرینی Startup Opportunities

دکتر سین وایز در معرفی کتاب خود می‌نویسد: «امسال بیش از پنج میلیون کارآفرین یک سرمایه‌گذاری جدید را آغاز می‌کنند. بسیاری از آن‌ها معتقدند ایده‌ آن‌ها یکی از بزرگترین ایده‌های جذاب جهانی خواهدشد. اما تعداد کمی از این استارتاپ‌ها به پنج سالگی می‌رسند، تعداد بسیار کمتری به ده سالگی می‌رسند و از این میان استارتاپ‌هایی که جهانی می‌شوند بسیار کمتر هستند. این کتاب راهنمایی عملی برای ارزیابی ایده کسب‌وکار است.» وایز و همکارش برای نوشتن این کتاب بیست سال مطالعه میدانی داشته‌اند، بیش از سی هزار زمینه کاری را بررسی کرده‌اند و در راه‌اندازی بیش از پانصد استارتاپ شرکت کرده‌اند. اکنون دو نفر از پیشروترین سرمایه‌گذاران آمریکا تجربه خود را به اشتراک گذاشته‌اند. افرادی که این کتاب را به زبان انگلیسی مطالعه کرده‌اند، معتقدند دسته‌بندی مطالب جذاب بوده و برای شروع کارشان انگیزه گرفته‌اند.

 

ترجمه کتاب کارآفرینی The Start-Up J Curve

the startup

نویسنده: Howard Love

انتشارات: Greenleaf Book Group Press

سال انتشار: August 2016

تعداد صفحات انگلیسی: 288

هاوارد لاو بیش از 35 سال در زمینه استارتاپ‌ها کار کرده‌است. او هم‌بنیان‌گذار بیش از پانزده استارتاپ و سرمایه‌گذار رشد اولیه بیش از پنجاه استارتاپ بوده‌است. لاو در این کتاب نشان می‌دهد که اگر شما به عنوان یک کارآفرین الگوهای موفقیت تصادفی و غیرقابل پیش‌بینی دارید، اگر مدام باید با چالش‌ها، تغییرات و تصمیم‌های ناگهانی روبه‌رو شوید، راه را اشتباه رفته‌اید. او معتقد است الگوی رشد و توسعه همه شرکت‌های بزرگ یکسان است. لاو این الگو را در یک منحنی J شکل و در شش مرحله توضیح می‌دهد. وی همچنین چگونگی اجتناب از ممشکلات و مراحل خاصی که برای اطمینان از موفقیت می‌توانید انجام دهید را مشخص می‌کنید. در این کتاب جایگاه واقعی خود در مسیر رشد و پیشرفت را تشخیص می‌دهید، می‌آموزید با تمرکز بر موارد مهم‌تر، در زمان و هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید، می‌آموزید چگونه ایده اولیه‌تان را به محصولی موفق تبدیل کنید، درمورد چالش‌های شخصی کارآفرینان و چگونگی روبه‌رویی با آن‌ها آموزش می‌بینید و می‌آموزید چگونه شانس موفقیتتان را افزایش دهید. لاو روش فوق‌العاده‌ای برای ترکیب نمونه‌های دنیای واقعی با توصیه‌های عملی کارشناسانه دارد که موجب می‌شود دنبال کردن توصیه‌هایش ساده‌تر شود.

 

ترجمه کتاب کارآفرینی The startup evolution curve

startup evolution

نویسنده: Donatas Jonikas

سال انتشار: April 2017

تعداد صفحات انگلیسی: 338 

 

دکتر دوناتاس جونیکاس منحنی تکامل ایده استارتاپ به کسب‌وکاری سودآور را به عنوان دستورالعملی برای بازاریابی استارتاپ‌ها نوشته‌است. وی معتقد است این کتاب برای مطالعه در یک روز نوشته نشده بلکه مانند دستورالعملی است که هر کارآفرین باید آن را روی میزش داشته‌باشد و در مواقع مختلف به آن مراجعه کند. این کتاب 35 درس جامع درمورد بازاریابی استارتاپ‌ها را آموزش می‌دهد. جونیکاس راه‌کارهای عملی و روشنی برای مراحل مختلف استارتاپ ارائه می‌دهد؛ 

  • چه باید بکنید و چرا
  • مراحل عملیاتی و نحوه انجام
  • نمونه‌هایی از دنیای واقعی که از این شیوه استفاده کرده‌اند
  • منابع مطالعاتی فراوان
  • قالب‌های آماده برای صرفه‌جویی در زمان

 

کتاب برای ترجمه در زمینه بازاریابی و برندسازی  

از دیگر حوزه‌های پرمخاطب می‌توان به بازاریابی و برندسازی توجه کرد. در کشور ما بازاریابی هنوز از شیوه‌های قدیمی استفاده می‌کند. راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید، به شیوه‌های جدید بازاریابی نیاز دارد. اما منابعی که در این حوزه به زبان فارسی داریم محدود و قدیمی هستند. حضور مترجمان برای به‌روز کردن منابع موجود در این حوزه بسیار مهم است.

ترجمه کتاب بازاریابی The Road to Recognition

the road

نویسنده: Seth Price

انتشارات: Ideapress Publishing

سال انتشار: May 2017

تعداد صفحات انگلیسی: 275

 

این کتاب راهنمای کاملی برای ساخت برند شخصی و به دنبال آن سرعت بخشیدن به موفقیت حرفه‌ای در دنیای دیجیتال است. سث پرایس و بری فلدمن معتقدند برند، نام شماست. باید صاحب آن شوید و به‌عنوان یک متخصص در حوزه کاریتان درمورد برند نیز شناخت به‌دست آورید. هیچ راه میانبر ساده‌ای وجود ندارد. اما نویسندگان این کتاب نقشه‌ای مفید طراحی کرده‌اند؛ یک راهنمای کامل در 26 درس با توصیه‌های عملی برای توسعه برند شخصی.

ترجمه کتاب بازاریابی Known

known

 

نویسنده: Mark Schaefer 

انتشارات: Mark W. Schaefer

سال انتشار: January 2017

تعداد صفحات انگلیسی: 255

 

این کتاب نیز به ساخت و توسعه برند در عصر دیجیتال می‌پردازد. مارک شفر معتقد است در دنیای امروز شناخته‌شدن در زمینه تخصصی‌تان مزایای فراوانی به همراه دارد. کسانی که شناخته می‌شوند، مشتریان بیشتری جذب می‌کنند، موقعیت‌های کاری بهتری پیدا می‌کنند و فرصت‌های منحصر به‌فردی در انتظارشان است. اما آیا همه می‌توانند شناخته شوند؟ در این کتاب شفر گام به گام برنامه‌ای را ارائه می‌دهد که افراد موفق در حرفه‌های گوناگون دنبال کرده‌اند تا شناخته شوند. این آموزش‌ها با بررسی نمونه‌های عملی، تجربه‌های گوناگون و داستان‌های انگیزشی همراه است.

حتما بخوانید

مطلب مفید و آموزنده آقای مترجم درباره اشتباهات در ترجمه برند را حتما بخوانید.

ترجمه کتاب‌های حوزه روانشناسی

چرا ترجمه کتاب‌های روانشناسی را انتخاب کنیم؟ امروزه در تک‌تک لحظات زندگی خود به اطلاعات و توصیه‌های یک روانشناس نیاز داریم. از کودکان 3 ساله تا افراد 93 ساله همگی برای سپری کردن هر مقطع مهم و حساس باید از یک روانشناس کمک بگیرند. حتی این روزها کارشناسان عامل موفقیت در زندگی شخصی را خودشناسی می‌دانند که رسیدن به این شناخت از طریق علم روانشناسی میسر می‌شود. پس بهتر است افراد با مطالعه کتاب‌های روانشناسی به تکنیک‌های اولیه و اصلی آن پی ببرند و از این طریق کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشند.

ترجمه کتاب Hack Your Mind

hack your mind

نویسنده: Nicholas Hill

انتشارات: Independently Published

 سال انتشار: April 2019

تعداد صفحات انگلیسی: 96 


شروع کتاب با این جمله است: نیروی پنهان ذهن خود را آزاد کنید و مسیر رسیدن به اهدافتان را سریع‌تر و راحت‌تر بپیمایید. سپس این سوال را مطرح می‌کند: آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چگونه یک سری از افراد با بهره‌گیری از نیروی ذهن خود سریع‌تر از بقیه رشد می‌کنند؟ خواننده با مطالعه این کتاب می‌‌تواند به راز موفقیت چنین افرادی پی ببرد و توانایی این را پیدا کند که نیروی ذهن خود را کشف کند و همچنین با روش‌هایی آشنا می‌شود که به او چگونگی هک کردن ذهن و یافتن ویژگی‌های پنهان آن را آموزش می‌دهد.

ترجمه کتاب Coping Skills For Kids Workbook

coping skills for kids

نویسنده: Janine Halloran

انتشارات: PESI Publishing and Media 

سال انتشار: March 2018

تعداد صفحات انگلیسی:40 1

 
 این کتاب به بررسی توانایی کودکان در کنترل اضطراب و نگرانی‌هایشان می‌پردازد. نویسنده معتقد است اینکه کودکان بتوانند اضطراب و نگرانی‌های خود را کنترل کنند مهارتی بسیار مهم و ارزشمند است اما آن‌ها خودبه‌خود نمی‌توانند چنین مهارتی را کسب کنند. به دست آوردن چنین مهارت‌هایی نیازمند آموزش است. در این کتاب راه حل‌هایی مطرح شده که بر مبنای آن والدین می‌توانند چگونگی کسب این مهارت‌ها را به کودکان آموزش دهند و همین طور راه حل‌هایی برای کودکان ارائه شده که با استفاده از آن‌ها می‌توانند بین انرژی و احساساتشان تعادل برقرار کنند. نویسنده در مجموع 75 راه حل برای این موضوع ارائه می‌دهد که همگی حاصل تجربیات سال‌ها کار کردن وی در مدارس و کلینیک‌های سلامت روان کودکان است.

ترجمه کتاب Emotional Intelligence

emotional inteligence

 

نویسنده: J.P. Edwin

انتشارات: Independently Published

سال انتشار: April 2019

تعداد صفحات انگلیسی125


تعداد صفحات انگلیسی: 125 هوش عاطفی، اصلی ترین عامل موفقیت انسان‌ها در دنیای امروز است. بسیاری تاثیرات آن را مهم‌تر از IQ می‌دانند و معتقدند حتی بدون داشتن IQ عالی می‌توان به اهداف زندگی رسید ولی بدون داشتن هوش عاطفی هرگز. در این کتاب به شش ویژگی اصلی انسان‌ها اشاره شده است و سپس دلایلی ذکر شده که چرا هوش عاطفی از همه مهم‌تر است. قسمتی از کتاب نیز به بررسی راه‌های به دست‌آوردن و تقویت این هوش اختصاص داده شده‌است.

ترجمه کتاب How To Analyze People

how to analyze people

نویسنده: Karl Benson 

انتشارات: Independently Published

سال انتشار: March 2019

تعداد صفحات انگلیسی: 65 


این کتاب به افراد کمک می‌کند تا پیام پنهان شده پشت هریک از رفتارهای اطرافیان خود را به خوبی درک کنند. افراد برای کسب این مهارت به هیچ پیش زمینه و تجربه در زمینه روانشناسی نیاز ندارند، با مطالعه این کتاب کوتاه می‌توانند به این مهارت دست‌یابند. به طور خلاصه در این کتاب موارد زیر ذکر شده است: • حالت های خاص دست دادن و یا ایستادن افراد چه مفهومی داد • چگونه متوجه شویم افراد دروغ می‌گویند • چگونه تعاملات اجتماعی خود را کنترل کنیم و به بهترین نتایج دست یابیم

ترجمه کتاب The Good News About Bad Behavior

the good news about bad behavior

نویسنده:Lewis Katherine Reynolds

انتشارات: Public Affairs

سال انتشار: April 2019 

تعداد صفحات انگلیسی: 288

[/jv_column]

 

 

 این کتاب به بررسی اصلی‌ترین دغدغه‌‌ پدر و مادرهای امروزی می‌پردازد و به این سوال والدین پاسخ ‌می‌دهد که چرا بچه‌ها کارهایی را که از آن‌ها می‌خواهیم، انجام نمی‌دهند؟ والدین بیشتر اوقات بچه‌ها را به خاطر رفتارهای ناشایست سرزنش می‌کنند ولی با این حال به هیچ نتیجه ‌ای نمی‌رسند. در دنیای مدرن امروز بچه‌ها توانایی کنترل خود را ندارند و بیش از نیمی از آن‌ها به اختلالات رفتاری دچار هستند. کودکان امروزه باید مستقل بودن و مسئولیت‌پذیری را یاد بگیرند تا مشکلاتشان حل شود اما سیستم تنبیه و پاداش پدر و مادرها مانع این اتفاق می‌شود. در این کتاب راه‌ حل هایی برای پدر و مادرها ارائه می‌شود که بتوانند با تغییر سیستم تربیتی فرزندان خود به نتایج مورد انتظارشان برسند.

وبینار آنلاین ترجمه کتاب

گام به گام انتخاب، ترجمه و نشر کتاب مناسب

ترجمه کتاب Acceptance And Commitment Therapy

acceptance and commitment therapy

نویسنده: Richard Bennett

انتشارات: Routledge

سال انتشار: March 2019

تعداد صفحات انگلیسی: 266 

 


در این کتاب به استراتژی‌ و روش ‌هایی اشاره شده است که به افراد کمک می‌کند انعطاف پذیری روحی و روانی بیشتری داشته باشند و همین امر سبب بهبود حالات روحی آن‌ها در طول روز می‌شود. نویسنده از اصول اولیه روانشناسی رفتاری شروع می‌کند و به سمت اصول و قواعد کلیدی و مدل‌های رفتاری پیش می‌رود و همچنین تجربه‌های ارزشمندی درباره استفاده از ACT در درمان بیماران بیان کرده است. این کتاب جذابیت زیادی برای پزشکان و روانشناسانی دارد که قصد دارند اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهند و همچنین اطلاعاتی مفید و ارزشمندی را فراهم می‌کند برای دانشجویانی که در جست‌وجوی منبعی برای بررسی جنبه‌های مختلف روش درمانی ACT هستند.

 

ترجمه کتاب‌های حوزه کامپیوتر و فناوی 

چرا ترجمه کتاب‌های حوزه کامپیوتر و فناوری را انتخاب کنیم؟ امروزه علوم کامپیوتر با سرعت بسیار زیادی درحال پیشرفت است به طوری که متخصصان این حوزه باید ثانیه به ثانیه اطلاعات خود را به روز کنند و اطلاعات جدیدی کسب کنند. علاوه بر این برای بسیاری از افراد آگاه شدن از پیشرفت‌های جدید فناوری و نحوه این پیشرفت‌ها جذابیت خاصی دارد. افراد با مطالعه کتاب می‌توانند به اطلاعات خود در این زمینه‌ بیافزایند و به پاسخ پرسش‌های خود درباره چگونگی پیشرفت‌های فناوری دست یابند.

ترجمه کتاب Tim Cook

tim cook

نویسنده: Leander Kahney

انتشارات: Portfolio

سال انتشار: April 2019

تعداد صفحات انگلیسی: 320 

 


این کتاب درباره فردی نابغه به نام Tim Cook است. بعد از مرگ Steve Jobs شرکت اپل با چالشی بزرگ مواجه شد که چه کسی لیاقت و شایستگی لازم را دارد که بتواند جانشین Steve Jobs شود. در نهایت مدیران اپل Tim Cook را انتخاب کردند بدان امید که وی بتواند موفقیت‌های قبلی Steve Jobs را تکرار کند. در کمال تعجب Tim Cook نه تنها موفقیت‌ها را تکرار کرد بلکه گامی فراتر گذاشت و موفقیت‌هایی کسب کرد که هیچ‌کس انتظار آن‌ها را نداشت. Apple Watch یکی از دستاوردهای بزرگ این مدیر است. در این کتاب می‌توان با رموز موفقیت وی و همچنین دیدگاه‌های او نسبت به تکنولوژی آشنا شد.

ترجمه کتاب Digital Minimalism

digital minimalism

نویسنده: Cal Newport

انتشارات:Portfolio

سال انتشار: February 2019

تعداد صفحات انگلیسی: 304

 

 
 امروزه زندگی همه ما به شدت تحت تاثیر تکنولوژی قرار دارد. در این کتاب نویسنده راهکارهایی برای کاهش استفاده از تکنولوژی در زندگی ارائه می‌کند و به بررسی ویژگی‌ها و تغییرات افرادی می‌پردازد که موفق شده‌اند استفاده از تکنولوژی را به کمترین حد ممکن کاهش دهند. انسان‌هایی که کمتر از وسایل دیجیتالی استفاده می‌کنند از تمرکز بیشتری برخوردار هستند و همین امر سبب افزایش موفقیت آن‌ها می‌شود. چنین افرادی می‌توانند به راحتی ساعت‌ها غرق در مطالعه یک کتاب شوند، آن‌ها درجریان اخبار روزانه قرار می‌گیرند ولی به‌خاطر آن‌ عصبانی نمی‌شوند و توانایی زیادی در کنترل احساسات و خشم خود دارند. این افراد می‌توانند به سطح مطلوبی از زندگی اجتماعی دست پیدا کنند. همان سبک زندگی که انسان تحت تسلط تکنوولوژی در پی یافتن آن زمین و زمان را جست و جو می‌کند ولی نمی‌تواند آن را بیابد.

ترجمه کتاب Gray Day

gray day

نویسنده: Eric Neill

انتشارات: Crown

سال انتشار: March 2019

تعداد صفحات انگلیسی: 304


در این کتاب Eric Neill کارشناس امنیت سایبری FBI داستان هیجان‌انگیزی بیان می‌کند که چگونه اولین جاسوس سایبری در سازمان FBI را شناسایی کردند. Eric Neill وقتی وارد FBI شد وظیفه داشت که از سیستم‌های این سازمان در مقابل حملات هکرها و حملات جاسوسی مراقبت کند ولی به او وظیفه دیگری نیز محول شد و او می‌بایست اطلاعاتی درباره رییس خود یعنی Robert Hanssen جمع‌آوری می‌کرد چراکه افراد در سازمان به او و فعالیت‌هایش مشکوک شده بودند و این قضیه مقدمه تشخیص یکی از بزرگ‌ترین جاسوسی‌های سایبری شد.  

ترجمه کتاب Fundamentals Of Data Visualization

fundamental

نویسنده: Claus O.Wilke

انتشارات: O Reilly Media

سال انتشار: April 2019

تعداد صفحات انگلیسی: 390 

 


یکی از چالش‌های دنیای امروز تحلیل و تفسیر داده‌ها به بهترین صورت است. اگر افراد نتوانند داده‌ها را تجزیه و تحلیل کنند و آن‌ها را به زبانی ساده‌تر تبدیل کنند استفاده از آن‌ها تقریبا غیرممکن است. یکی از روش‌های آسان‌تر کردن درک داده‌ها تبدیل آن‌ها به زبان بصری یا همان تجسم داده است. استفاده از این روش برای تحلیل داده‌ها نسبت به سایر روش‌ها دقیق‌تر و کاربردی‌تر است. این روش مورد استفاده اکثر مهندسان و کارشناسان کامپیوتر و همین‌طور بازاریاب‌ها قرار گرفته است. در این کتاب افراد موارد زیر را یاد خواهند گرفت: • چگونه بهترین روش تجسم داده را مبتنی بر موضوع مورد نظرشان انتخاب کنند. • از کدام روش‌ها برای جذاب‌تر کردن و هرچه ساده‌تر کردن داده ‌ها استفاده کنند. • و در انتها با نمونه‌هایی از بهترین و همین طور بدترین انواع تجسم داده آشنا خواهند شد.

ترجمه کتاب Cyber Security For Beginners

cyber

نویسنده:Attila Kovacs

انتشارات: Independently Published 

سال انتشار: March 2019 

تعداد صفحات انگلیسی: 110


این کتاب برای افرادی مناسب است که به مباحث IT ، تکنولوژی و فضای سایبری علاقه دارند. افراد برای مطالعه این کتاب به دانش تخصصی نیاز ندارند،‌ در این کتاب اطلاعات به گونه‌ای سازمان یافته‌اند که ابتدایی‌ترین اصول به خوبی بیان می‌شود و سپس مرحله به مرحله پیش می‌رود تا مخاطب را با ویژگی‌های امنیت سایبری به خوبی آشنا کند و به سوالات ابتدایی افراد در مورد فضای سایبری و امنیت آن پاسخ ‌دهد.

اگر اکنون قصد دارید از قیمت و نحوه خرید این کتاب‌ها اطلاع پیدا کنید و یا هنوز نتوانسته‌اید حوزه کتاب مورد علاقه‌تان برای ترجمه را تعیین کنید می‌توانید همه سوالات خود را از کارشناسان آقای مترجم بپرسید. برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره مراحل ترجمه کتاب و مهارت‌های لازم برای تبدیل شدن به یک مترجم تخصصی نیز می‌توانید به مطالبی دیگر از آقای مترجم سری بزنید.

اشتراک پست

25 نظرها

 • مریم
  مریم آبان 21, 1396 پیوند نظر
  سلام. چطور می تونیم اصل این کتاب ها رو پیدا کنیم؟ از کجا بفهمیم ترجمه شده ن یا نه؟ یا مثلا کسی الان مشغول ترجمه س؟؟؟؟
 • نگار
  نگار آذر 08, 1396 پیوند نظر
  لطفا درمورد اینکه چجوری کتاب ها رو پیدا کنیم راهنمایی کنین
 • fateme rahimi
  fateme rahimi دی 10, 1396 پیوند نظر
  سلام من زبان آموز ترم Advance 1کانون زبان ایران و متولد1380 هستم تجربه ترجمه نداشتم میشه برای شروع چند تا کتاب کم حجم انگلیسی معرفی کنید با تشکر
 • مارال
  مارال بهمن 02, 1396 پیوند نظر
  سلام .خدمت خانم مریم کریمی...من لیسانسیه زبان انگلیسی و علاقمند ترجمه کتابهای روانشناسی و مدیریت هستم ...بسیار خرسند و ممنون میشم که شما دوست عزیز ، فرهیخته و با تجربه در این زمینه کتابی را جهت ترجمه به بنده معرفی کنید ..با تشکر از پاسخگویی شما????????
 • الهه صداقت
  الهه صداقت اسفند 05, 1396 پیوند نظر
  سلام
  این کتابهایی که فرمودید و معرفی کردید تا الان به فارسی ترجمه شدن یا خیر؟ و اینکه میخواستم اگه امکانش هست یک کتاب خیلی خوب بهم پیشنهاد کنید برای ترجمه که تابحال ترجمه نشده. ممنون و سپاس
 • sunshine
  sunshine اسفند 08, 1396 پیوند نظر
  سلام دوستان برای دانلود کتابهای زبان اصلی میتونین به این سایت مراجعه کنید . یا کتابی که میخواین درخواست بدین تا در صورت موجود بودن نسخه الکترونیکی در اولین فرصت براتون بفرستند.
  library.4kia.ir
 • بیژن داودی
  بیژن داودی ارديبهشت 03, 1397 پیوند نظر
  سلام با تشکر از شما میخواستم کتابی در زمینه بازارکانی برای ترجمه کردن معرفی نمایید.
 • مهدی
  مهدی ارديبهشت 27, 1397 پیوند نظر
  سلام و عرض ادب
  بنده مهدی قاسمزاده، دکترای زبان و ادبیات فارسی هستم و مایل به ترجمه کتبی با موضوع ادبیات؛ ازجمله رمان، داستان، نقد و نظریه ادبی و ... هستم. ممنون میشم اگه معرفی بفرمایید.
  با تشکر
 • عبدالله کیوانی
  عبدالله کیوانی خرداد 21, 1397 پیوند نظر
  سلام من میخوام کتابی رو ترجمه کنم. و به صورت صوتی در بیارم در زمینه موفقیت ویا کسب و کار اینترنتی و استارت آپ. میشهمعرفی کنید
 • علی قاسمی
  علی قاسمی خرداد 27, 1397 پیوند نظر
  لطفا یه کتاب ترجمه نشده در زمینه روانشناسی کودک و نوجوان برای ترجمه به من معرفی کنید
 • مینا میمندی
  مینا میمندی خرداد 28, 1397 پیوند نظر
  سلام .
  من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی و ارشد مدیریت دارم . تا به حال تجربه ترجمه نداشته ام . آیا امکان دارد کتابی کم حجم ترجیحا داستان جهت ترجمه معرفی کنید .
 • حسین
  حسین تیر 13, 1397 پیوند نظر
  با سلام و سپاس از سایت خوبتان، من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم و علاقه ی زیادی هم به داستان کودک و نوجوان دارم؛ اگر لطف کنید و یک کتاب داستان ویژه ی کودکان برای ترجمه معرفی کنید متشکر می شوم.
 • صدیقه یزدانی
  صدیقه یزدانی تیر 30, 1397 پیوند نظر
  سلام دوست دارم یه رمان کوتاه وجذای برای شروع ترجمه کنم
 • آریناعزتی
  آریناعزتی مرداد 27, 1397 پیوند نظر
  باسلام.بنده تجربه ترجمه دارم
  اگه لطف کنین یه کتاب برای ترجمه بهم بدین.در هر زمینه ای که باشن مشکلی نیس
  خیلی ممنون از سایت خوبتون
 • مصطفی غلامی
  مصطفی غلامی شهریور 04, 1397 پیوند نظر
  سلام، وقتتون بخیر، آیا امکان ترجمه چند فصل از یک کتاب وجود دارد؟ یا باید برای ترجمه اقدام به ترجمه کل کتاب کرد؟؟؟
 • فریبا
  فریبا مهر 16, 1397 پیوند نظر
  کسی که میخاد ترجمه کنه باید اول بره سایت سازمان اسناد و کتابخانه ملی به نشانی http://www.nlai.ir . بعد اونجا سرچ کنه اسم کتابو ببیه چنتا ناشر میاره براش.
 • هدیه ناصری
  هدیه ناصری مهر 28, 1397 پیوند نظر
  سلام و وقت بخیر
  من لیسانس زیست شناسی سلولی ملکولی گرایش میکروبیولوژی هستم.و هدفم از ترجمه کتاب قوی کردن رزومه و همچنین درامدزایی هست.ممنون میشم به جز کتابهای معرفی شده در سایت چندتا کتاب دیگه هم معرفی کنین.ممنونم
 • انسیه میرزایی
  انسیه میرزایی بهمن 03, 1397 پیوند نظر
  سلام،من کارشناس مترجمی زبان انگلیسی هستم و میخواهم که کتابی ترجیحا داستانی برای ترجمه کردن به من معرفی کنید،ممنون
 • فائزه.س.ج
  فائزه.س.ج بهمن 16, 1397 پیوند نظر
  سلام.من لیسانسه مترجمی زبان انگلیسی هستم .میخواسم کتابی در زمینا ادبی(داستان کوتاه،رمان،..)برای ترجمه بهم پیشنهاد کنید.ممنون
 • فاطمه مرادی
  فاطمه مرادی ارديبهشت 02, 1398 پیوند نظر
  سلام
  من دانشجوی حسابداری هستم
  تمایل دارم چند کتاب تخصصی حسابداری ک تا الان کسی ترجمه نکرده و برای لیسانس حسابداری مشکل نباشه را معرفی کنید...
  اگر هم کتاب برای معرفی ندارید ممنون میشم معرفی کنید که از کجا میتونم کتاب های ترجمه نشده رو پیدا کنم...
  باتشکر
 • راضیه . د
  راضیه . د ارديبهشت 08, 1398 پیوند نظر
  با سلام ، لطفا چند کتاب جدید در زمینه کودک برای ترجمه معرفی کنید
 • مهدی جعفری
  مهدی جعفری ارديبهشت 12, 1398 پیوند نظر
  سلام یک کتاب در مورد یک فیزیک دان میخوام برای ترجمه که تا حالا ترجمه نشده ممنون میشم معرفی کنید
 • fatemeh.mav
  fatemeh.mav ارديبهشت 30, 1398 پیوند نظر
  سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم و می خواستم که کتاب نوجوان یا کودک که از قبل ترجمه نشده رو برای ترجمه به من معرفی کنید.
 • masoume
  masoume تیر 24, 1398 پیوند نظر
  سلام.وقتتون بخیر. ی کتاب کم حجم به زبان انگلیسی برای ترجمه میخام.موضوع کتابش در مورد انگیزه و روانشناسی و این موضوعات باشه.میشه لطفا معرفی کنید..
 • بهاره
  بهاره مرداد 06, 1398 پیوند نظر
  سلام چجوری اصل این کتابهارو میتونم پیدا کنم و بخرم

ارسال یک نظر

مریم کریمی

درباره نویسنده

کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی هستم. دوره کارشناسی را در دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد را در دانشگاه الزهرا گذراندم. زبان، ادبیات، فرهنگ و هنر کشورهای مختلف برایم جذابند.

 زبان انگلیسی را در موسسه گویش آموختم و هم اکنون درحال یادگیری زبان عربی در کانون زبان ایران هستم.

آقای مترجم در شبکه های اجتماعی

آقای مترجم را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

وبینار آنلاین ترجمه کتاب گام به گام ترجمه کتاب و نشر آن

 چگونه کتاب مناسبی را برای ترجمه انتخاب کنیم، مطمئن شویم که ترجمه نشده و در کمترین زمان آن را ترجمه کنیم؟

با تدریس علیرضا کاظمی‌نیا

 • مترجم مجموعه کتاب‌های کارآفرینی ناب 
 • دارای مدرک آیلتس آکادمیک 8.5
 • هم‌بنیان‌گذار سایت آقای مترجم

    ثبت نام