مریم کریمی نوشته
مدتی است آقای مترجم کتاب های مهم حوزه های کارآفرینی را به شما معرفی می کند. اگر مطلب های گذشته را پیگیری کرده باشید، می دانید که کتاب ها دسته بندی شده اند و در هر دسته مهم ترین، بهترین، پرفروش ترین و پر مخاطب ترین کتاب ها معرفی شده اند. 

از آن جا که در هر کسب و کاری با انسان ها سر و کار داریم، باید انسان ها را به خوبی بشناسیم. انسان ها در دو سوی کسب و کار ما قرار دارند، از سویی نیروی انسانی شرکت ما هستند که باید دغدغه ها و نیازهایشان را بشناسیم و از سوی دیگر مشتری های محصول ما که باید بدانیم چه می خواهند. کتاب هایی که امروز آقای مترجم معرفی می کند درمورد روان شناسی و موفقیت هستند و به کارآفرین ها برای تعامل بهتر با افراد کمک می کنند. می توانید از این کتاب ها برای ارتقای شخصی خود نیز بهره ببرید.

روانشناسی و موفقیت 

1- روی خوش استرس

استرس به موقعیت ها و شرایط مختلفی اطلاق می شود. بعضی از افراد به جای احساس اضطراب از واژه استرس استفاده می کنند و بعضی دیگر واژه استرس را به برای بیان احساس غمگینی و افسردگی به کار می برند. کارشناسان بهداشت روان تعریف واضح تری از استرس دارند اما آن ها هم درمورد انواع استرس و تاثیرات آن بر زندگی افراد اختلافات زیادی با هم دارند. 

به طور کلی استرس به دو نوع مثبت و منفی تقسیم می شود. استرس مثبت مثل استرس تولد فرزند و استرس منفی مثل استرس اخراج از کار است. کارشناسان اعتقاد دارند هر دو نوع استرس تاثیرات منفی بر سلامت افراد دارند. کلی مک گنیگال در کتاب روی خوش استرس تعریفی جامع از استرس ارایه می دهد و با نگاه جدیدی به تاثیرات استرس بر جسم و روان انسان می پردازد. وی به جای استفاده از فرضیه های نظری، از پژوهش های تجربی کمک گرفته است و به نتیجه جدیدی رسیده است. مک گنیگال معتقد است بیش از فرایند استرس، برداشت افراد از استرس می تواند تعیین کننده تاثیر پذیری آن ها باشد.

اطلاعات بیشتر درباره کتاب روی خوش استرس دانلود رایگان فصل اول کتاب روی خوش استرس

خرید اینترنتی کتاب روی خوش استرس

2- قدرت عادت

کتاب قدرت عادت به ما نشان میدهد که تغییر عادت ها می توانیم زندگی خود را تغییر دهیم. تغییر عادت ها ساده نیست، اما ممکن است. نویسنده ابتدا از نگاه عصب شناسی به عادت نگاه می کند و توضیح می دهد که چگونه یک عادت در زندگی فرد شکل می گیرد. وی توضیح می دهد که فقط 2 درصد از مردم دنیا حاضر به تغییر عادت هایشان هستند. 98 درصد دیگر از ترس شکست یا تنبلی و راحت طلبی حاضر به تغییر عادت هایشان نیستند. هرچه یک عادت زمان طولانی تری در زندگی ما بوده باشد تغییر آن دشوارتر است. نکته مهم دیگر این که عادت ها حذف نمی شوند، بلکه با عادت های دیگر جایگزین می شوند. کتاب قدرت عادت به شما کمک می کند عادت های خود را تغییر دهید و از عادت ها برای تغییر زندگی خود بهره ببرید.

خرید کتاب قدرت عادت

3- سرسختی

آنجلا داکورث، نویسنده کتاب سرسختی، معتقد است آن قدر که اشتیاق و استقامت در راه رسیدن به موفقیت اهمیت دارند، استعداد مهم نیست. داکورث با بررسی افراد زیادی در شرایط دشوار آموزشی و شغلی به این نکته مهم پی برده که آن چه سبب تمایز افراد می شود، استعداد، نبوغ یا شانس آن ها نیست. بلکه پشتکار و «سرسختی» آن ها است. داکورث در تعریف سرسختی مورد نظر خود می نویسد:« منظور از سرسختی، سختکوشی و جا نزدن موقع دشوار شدن شرایط است. اما سرسختی در دل خود، اشتیاق را هم دارد.» داکورث در این کتاب به ما می آموزد چگونه سرسختی خود را افزایش دهیم.

خرید کتاب سرسختی دانلود رایگان دو فصل اول کتاب سرسختی

4- مزیت شادمانی

 دستیابی به سعادت، خوشبختی و یک زندگی توأم با آرامش و شادی آرزوی هر انسانی است. اما دغدغه ‌ها و مشکلات زندگی پیچیده امروزی ما را ناامید، افسرده و دلسرد می‌ کند. شاد زیستن نیازمند غلبه بر منفی نگری و یادگیری مهارت لذت بردن از مواجهه با مشکلات زندگی است. کتاب مزیت شادمانی موانع و مشکلاتی که نمی گذارند شاد باشیم را به ما نشان می دهد و سپس آموزش می دهد که چگونه با نگرش مثبت و سازنده به شادی واقعی برسیم. نویسنده معتقد است مسیر موفقیت از شادی می گذرد. اگر بتوانیم شادی را بیاموزیم به موفقیت دست می یابیم.

خرید کتاب مزیت شادمانی

5- انگیزه 

اغلب گمان می‌کنیم بهترین راه انگیزه بخشیدن به خودمان و دیگران، پاداش‌های بیرونی مثل پول است. اما راز عملکرد بهتر و رضایت خاطر افراد در محیط کار، مدرسه و منزل چیز دیگری است. دنیل پینک در کتاب انگیزه سه عنصر انگیزه‌ را بررسی می کند و راهکارهای هوشمندانه و شگفت‌آوری برای به‌کارگیری این سه عنصر در عمل ارایه می دهد. این سه عنصر استقلال، مهارت و هدف هستند.

  • استقلال: تمایل برای کنترل زندگی خود.
  • مهارت: علاقه برای پیداکردن مهارت بیشتر و بیشتر
  • هدف: تمایل برای انجام کاری که به چیزی بزرگ‌تر از خودمان ختم می‌شود.

کتاب انگیزه برای کسانی است که مسئولیت گروهی از افراد را به‌عهده گرفته‌اند و می‌خواهند به‌ بهترین‌ نحو به گروه خود انگیزه بدهند و بهترین عملکرد را از آن ها بگیرند.  کتاب انگیزه به مدیران یاد می‌دهد که چطور باید با افرادی که در بخش‌های مختلف کسب‌وکار آن ها کار می‌کنند، رفتاری متفاوت داشته باشند.

خرید کتاب انگیزه از فیدیبو

 6- سکوت: قدرت افراد درونگرا در دنیایی که نمی تواند از صحبت کردن باز ایستد

سوزان کین معتقد است در دنیای امروز به خصوص در بخش های تحصیلی و تجاری همه چیز برای برون گراها ساخته شده است. افراد تصور می کنند برون گراها در کار موفق تر هستند و کارایی بالاتری دارند. اما نویسنده به عنوان یک وکیل درون گرا این تصورها را به چالش می کشد. او می گوید برون گراها و درون گراها هرکدام نقاط مثبتی در شخصیت خود دارند که باعث موفقیت آن ها در همه کارها می شود. سوزان کین در کتاب خود به چگونگی ارتباط صحیح میان درون گراها و برون گراها هم می پردازد، پس اگر درون گرا هستید یا دوست یا کارمند درون گرایی دارید این کتاب را از دست ندهید. 

خرید کتاب سکوت

 7- نقطه اوج 

مالکوم گلدول در کتاب نقطه اوج به بررسی این نکته می پردازد که چگونه یک ایده منتشر و محبوب می شود. چطور یک محصول مد می شود، چطور یک رفتار محبوب می شود و تا حدی در جامعه تاثیر می گذارد که باعث کاهش جرم و جنایت می شود؟ چرا برخی پیام ها منتشر می شوند و برخی دیگر فراموش می شوند؟ 

گلدول با نوشتن نقطه اوج تحولی در دنیای بازاریابی ایجاد کرده است. حال تولیدکنندگان می توانند رفتار مشتری ها را بهتر پیش بینی کنند و متناسب با نیاز آن ها محصول خود را روانه بازار کنند.

 مطلب امروز درمورد بهترین کتاب های حوزه روان شناسی و موفقیت بود. آقای مترجم در کنار کارآفرین های جوان است تا بتوانند بهتر با نیروی انسانی استارتاپ خود و ا مشتری های خود ارتباط برقرار کنند. کتاب ها را بخوانید و نظر خود را درمورد هر کتاب بنویسید.

کتاب هایی که هر کارآفرین باید بخواند- حوزه استارتاپ

کتاب هایی که هر کارآفرین باید بخواند- بازاریابی

کتاب هایی که هر کارآفرین باید بخواند- رهبری و استراتژی