اگر می‌خواهید زبان انگلیسی‌تان را تقویت کنید و لیسنینگ و اسپیکینگ خود را به خوبی بهبود ببخشید، بهتر است فیلم و سریال‌های زیادی مشاهده کنید. با دیدن فیلم و سریال می‌توانید با لهجه نیتوها به خوبی آشنا شوید، تلفظ صحیح کلمات را یاد بگیرید و با اصطلاحات و کلماتی که انگلیسی زبانان در زندگی روزانه‌شان به کار می‌برند، آشنا شوید.

چه افرادی می‌توانند با دیدن فیلم و سریال زبان انگلیسی خود را تقویت کنند؟

شما در هر سطح از زبان انگلیسی که باشید، می‌توانید با مشاهده فیلم و سریال به تقویت زبان انگلیسی‌تان بپردازید، به شرط آن که به نکات زیر توجه داشته باشید.

1- اگر سطح زبان انگلیسی شما basic و یا elementary است، بهتر است فیلم‌های تخیلی، ادبی، اسطوره‌ای و... را نبینید چراکه زبان پیچیده‌ای دارند و از اصطلاحات رایج و روزمره استفاده نمی‌کنند. فیلم‌های کمدی و رمانتیک می‌توانند گزینه مناسبی برای شما باشند. در مطلب معرفی کارتون‌های مناسب برای تقویت زبان انگلیسی، به معرفی تعدادی از کارتون‌های مناسب برای سطوح basic و elementary پرداخته‌ایم. این مطلب را مطالعه کنید و فیلم مناسب خود را مشاهده کنید.در ادامه این مطلب نیز با سریال‌های مناسبی آشنا می‌شوید که به تقویت زبان انگلیسی‌تان کمک خواهند کرد.

2- اگر مهارت متوسطی در زبان انگلیسی دارید از زیر نویس انگلیسی استفاده کنید.

3- و اگر سطح زبان پیشرفته‌ای دارید، بدون زیر نویس فیلم و سریال را ببینید. چنانچه قسمت‌هایی از آن را متوجه نشدید، می‌توانید از زیرنویس انگلیسی کمک بگیرید.

در نهایت اگر می‌خواهید با مشاهده فیلم و سریال به تقویت زبان انگلیسی خود بپردازید بهتر است صبور باشید. بسیار پیش می‌آید که قسمتی از متن را متوجه نمی‌شوید، در این شرایط ناراحتی و ناامیدی هیچ کمکی به شما نمی‌کند. بهتر است با آرامش فیلم را ببینید و از آن لذت ببرید. در نهایت برای قسمت‌هایی که متوجه نشده‌اید، از زیر نویس انگلیسی کمک بگیرید.

پیشنهاد و معرفی سریال‌های کوتاه برای تقویت زبان انگلیسی

در ادامه به معرفی تعدادی از سریال‌های کوتاه برای تقویت زبان انگلیسی پرداخته‌ایم. آن‌ها را دانلود کنید، از مشاهده آن‌ها لذت ببرید و زبان انگلیسی خود را به خوبی تقویت کنید.

 هری پاتر و ماجراهای جادویی‌اش برای تقویت زبان

نام فیلم: Harry Potter
کارگردان: Chris Columbus
سال انتشار: 2014
تعداد قسمت ها: 9
دانلود رایگان فیلم با زیرنویس مشاهده فیلم در سایت IMDB

مجموعه فیلم‌های هری پاتر در صدر این لیست قرار دارند. هر هشت فیلم این مجموعه با فروشی بالغ بر 7/7 میلیارد دلار در لیست پنجاه فیلم پرفروش تاریخ هستند. ماجراهای این نوجوان جادوگر چنان همه ما را طلسم کرده که اواخر تابستان منتظر دریافت نامه‌ای از مدرسه هاگوارتز هستیم. نامه‌ای که به ما اعلام کند یک انسان معمولی نیستیم، بلکه ذاتا جادوگریم و از ابتدای سال تحصیلی باید به مدرسه جادوگرها برویم. با هری به هاگوارتز می‌‌رویم، با دوستانش دوست می‌شویم و از کسانی که سعی در آزار او دارند متنفر می‌شویم. برای مرگ شخصیت‌های کتاب اشک می‌ریزیم. می‌خواهیم وارد یکی از گروه‌های چهارگانه مدرسه شویم. در تالار بزرگ مدرسه به سخنرانی‌ها گوش دهیم و در مسابقه‌های جادوگری شرکت کنیم.

این فیلم برای تقویت زبان انگلیسی بسیار مفید است. به‌ویژه برای کسانی که می‌خواهند لهجه بریتانیایی خود را تقویت کنند، پیشنهاد می‌شود. از لینک زیر می توانید فیلم زبان اصلی برای تقویت زبان انگلیسی را دانلود کنید.

ارباب حلقه ها و نجات جهان فیلمی برای تقویت زبان انگلیسی

نام فیلم: lord of the rings
کارگردان: Chris Columbus
سال انتشار: 2014
تعداد قسمت ها: 9
دانلود رایگان فیلم با زیرنویس مشاهده فیلم در سایت IMDB

ارباب حلقه‌ها هم با یک تم فانتزی به روایت ماجرای پسر نوجوانی می‌پردازد که می‌خواهد جهان را نجات دهد. در این راه افرادی با نیروی جادویی و همچنین افراد معمولی به او کمک می‌کنند. او باید خود را به کوه نابودی برساند و حلقه را در آتش آن ذوب کند. حلقه‌ای که وقتی وارد انگشت کسی شود او را قدرتمند و در عین حال ناپدید می‌کند. آتش قدرت افراد زیادی را در برای به‌دست آوردن حلقه تحریک می‌کند و آن‌ها را به ورطه نابودی می‌کشاند.

این مجموعه فیلم که نهمین تجربه کارگردانی پیتر جکسون هستند، جوایز اسکار فراوانی را کسب کرده‌اند. فیلم سوم مجموعه با نام ارباب حلقه‌ها: بازگشت پادشاه به همراه تایتانیک و بن‌هور با 11 جایزه اسکار صاحب عنوان موفق‌ترین فیلم اسکار ‌است.

اگر به دنبال فیلم برای تقویت زبان انگلیسی هستید این سه گانه را به شما پیشنهاد می کنیم. لهجه این فیلم بریتانیایی است و برای کسانی که به آموختن این لهجه علاقمندند بسیار مفید است.

سریال‌های بیشتر

سریال‌های بلند را از دست ندهید

فیلم جنگ ستارگان و رویای فضانوردی انسان‌ و تقویت زبان

نام فیلم: Star Wars
کارگردان: جرج لوکاس
سال انتشار: 1977
تعداد قسمت ها: 9
دانلود رایگان فیلم با زیرنویس مشاهده فیلم در سایت IMDB

جنگ ستارگان نیز مانند دو مورد قبل یک مجموعه فیلم است. از پرفروش‌ترین فیلم‌های سینما به حساب می‌آید و کتاب، بازی ویدویی، انیمیشن و محصولات تجاری فراوانی براساس آن ساخته شده‌است. داستان این فیلم نبرد میان شورشیان یک سیاره تخیلی با حاکم مستبدشان را به تصویر می‌کشد. در این فیلم شوالیه‌های عارف مسلک جِدای به‌عنوان نگهبانان عدالت به‌جای جادوگران یاری‌رسان فیلم‌های قبلی ایفای نقش می‌کنند. لوک اسکای‌واکر برای نجات پرنسس لیا ما را با خود همراه می‌کند. از سال 1999 تا 2017 هشت اپیزود از این مجموعه تولید شده که از نظر زمان روایت داستان فیلم مرتب نیستند. جنگ ستارگان فیلم مناسبی برای تقویت زبان انگلیسی است.

 فیلم مردان ایکس برای تقویت زبان انگلیسی 

نام فیلم: x men
کارگردان: لورن شولر دونر
سال انتشار: 2000
تعداد قسمت ها: 12
دانلود رایگان فیلم با زیرنویس مشاهده فیلم در سایت IMDB

مناسب برای برای سوپرمن‌ها! تا کنون 10 قسمت از این مجموعه فیلم بر اساس داستان‌ها و مجلات مصوری با همین نام ساخته شده‌است. کارگردانی این مجموعه‌ها را هشت کارگردان متفاوت برعهده داشته‌اند. همچنین در روند نوشتن فیلمنامه‌ هم افراد مختلفی حضور داشته‌اند. اولین فیلم این مجموعه در سال 2000 اکران شده‌است. فیلم، داستان‌ نبرد میان قهرمانان و ضدقهرمانان را روایت می‌کند. اگر عاشق فیلم‌هایی مانند مرد عنکبوتی، بتمن یا سوپرمن بوده‌اید، حتما از این مجموعه هم لذت خواهیدبرد. در ترکیب بازیگران این مجموعه فیلم از بازیگران آمریکایی و انگلیسی (بریتانیایی) استفاده شده است. مردان ایکس از فیلم های جذابی است که برای تقویت زبان انگلیسی بسیار مفید هستند.

 سریال کرم‌ شب‌تاب (FIREFLY)

نام سریال: FIREFLY
کارگردان: Joss Whedon
سال انتشار: 2002
تعداد فصل‌ها: 1فصل
دانلود رایگان فیلم با زیرنویسمشاهده فیلم در سایت IMDB

فایرفلای یک سریال علمی‌-تخیلی است. داستان این سریال از سال 2517، پس از ورود انسان‌ها به یک منظومه جدید آغاز می‌شود و در ادامه به ماجرای خدمه‌های سفینه‌فضایی می‌پردازد. این گروه 9 نفره به تاریکی فضا نگاه می‌کنند و هرکدام از دریچه نگاه خود چیزی متفاوت از دیگران می‌بینند. با این سریال انگلیسی برای تقویت زبان به فضا سفر کنید و آینده را ببینید!

یاسمین صدری

یاسمین صدری هستم

دانشجوی مدیریت بازرگانی دانشگاه اصفهان

از کودکی به زبان انگلیسی علاقه زیادی داشتم و در سن ۱۶ سالگی مدرک زبان انگلیسی خود را از کانون زبان ایران دریافت کردم

در حال حاضر در حال یادگیری زبان آلمانی در کانون زبان هستم

ارسال یک نظر