یاسمین صدری نوشته آموزش زبان 30 بهمن 1398 خواندن 141 دفعه
(0 رای‌ها)
 اگر می‌خواهید زبان انگلیسی‌تان را تقویت کنید و لیسنینگ و اسپیکینگ خود را به خوبی بهبود ببخشید، بهتر است فیلم و سریال‌های زیادی مشاهده کنید. با دیدن فیلم و سریال می‌توانید با لهجه نیتوها به خوبی آشنا شوید، تلفظ صحیح کلمات را یاد بگیرید و با اصطلاحات و کلماتی که انگلیسی زبانان در زندگی روزانه‌شان به کار می‌برند، آشنا شوید.

چه افرادی می‌توانند با دیدن فیلم و سریال زبان انگلیسی خود را تقویت کنند؟

شما در هر سطح از زبان انگلیسی که باشید، می‌توانید با مشاهده فیلم و سریال به تقویت زبان انگلیسی‌تان بپردازید، به شرط آن که به نکات زیر توجه داشته باشید.

1- اگر سطح زبان انگلیسی شما basic و یا elementary است، بهتر است فیلم‌های تخیلی، ادبی، اسطوره‌ای و... را نبینید چراکه زبان پیچیده‌ای دارند و از اصطلاحات رایج و روزمره استفاده نمی‌کنند. فیلم‌های کمدی و رمانتیک می‌توانند گزینه مناسبی برای شما باشند. در مطلب معرفی فیلم‌های مناسب برای تقویت زبان انگلیسی، به معرفی تعدادی از فیلم‌های مناسب برای سطوح basic و elementary پرداخته‌ایم. این مطلب را مطالعه کنید و فیلم مناسب خود را مشاهده کنید.در ادامه این مطلب نیز با سریال‌های مناسبی آشنا می‌شوید که به تقویت زبان انگلیسی‌تان کمک خواهند کرد.

2- اگر مهارت متوسطی در زبان انگلیسی دارید از زیر نویس انگلیسی استفاده کنید.

3- و اگر سطح زبان پیشرفته‌ای دارید، بدون زیر نویس فیلم و سریال را ببینید. چنانچه قسمت‌هایی از آن را متوجه نشدید، می‌توانید از زیرنویس انگلیسی کمک بگیرید.

در نهایت اگر می‌خواهید با مشاهده فیلم و سریال به تقویت زبان انگلیسی خود بپردازید بهتر است صبور باشید. بسیار پیش می‌آید که قسمتی از متن را متوجه نمی‌شوید، در این شرایط ناراحتی و ناامیدی هیچ کمکی به شما نمی‌کند. بهتر است با آرامش فیلم را ببینید و از آن لذت ببرید. در نهایت برای قسمت‌هایی که متوجه نشده‌اید، از زیر نویس انگلیسی کمک بگیرید.

پیشنهاد و معرفی سریال‌های مناسب برای تقویت زبان انگلیسی

در ادامه به معرفی تعدادی از سریال‌های مناسب برای تقویت زبان انگلیسی پرداخته‌ایم. آن‌ها را دانلود کنید، از مشاهده آن‌ها لذت ببرید و زبان انگلیسی خود را به خوبی تقویت کنید.

پیشنهاد سریال Lost برای تقویت زبان انگلیسی

نام سریال: Lost
کارگردان:جک بندر و استیون ویلیامز
سال انتشار: 2004
تعداد فصل‌ها: 6 فصل
لينک دانلود

این سریال آمریکایی بین سال‌های 2004 تا 2010 در 6 فصل و 121 قسمت منتشر شده‌است. سریال Lost به انتخاب مجله تایم به عنوان بهترین سریال تاریخ شناخته شده‌است. داستان این سریال این گونه است که هواپیمایی از سیدنی به مقصد لس‌آنجلس در حرکت است، ناگهان در جزیره‌ای ناشناس در اقیانوس آرام سقوط می‌کند و 47 نفر از مسافران آن زنده می‌مانند. ادامه داستان با اتفاقاتی که برای آن‌ها رخ می‌دهد، پیش می‌رود. با تماشای این سریال به خوبی می‌توانید زبان انگلیسی خود را تقویت کنید و با انواع لهجه‌های انگلیسی آشنا شوید. علاوه بر این کلمات و اصطلاحات عامیانه و محاوره‌ای زیادی نیز در این سریال وجود دارد که به شما کمک می‌کند با نوع صحبت کردن عامیانه انگلیسی زبانان آشنا شوید.

معرفی سریال The Handmaid’s Tale برای تقویت زبان انگلیسی

نام سریال: The Handmaid’s Tale
کارگردان:Reed Morano
سال انتشار: 2017
تعداد فصل‌ها: 3 فصل
لينک دانلود

این سریال در سه فصل ساخته شده‌است. فصل اول دارای 10 قسمت و فصل‌های 2 و 3 هر یک دارای 13 قسمت هستند. داستان این سریال این گونه است که در آمریکا میزان زاد ولد به شدت کاهش می‌یابد. در این میان گروهی به نام پسران یعقوب با از بین بردن کاخ سفید، حکومت را به دست می‌گیرند و منطقه‌ای به نام گیلیاد را به وجود می‌آورند. گیلیاد با قوانین بسیار سخت گیرانه‌ای اداره می‌شود. در گیلیاد زنان به چند دسته تقسیم می‌شوند: زنان فرماندهان که در طول فیلم آن‌ها را با لباس‌هایی سبز رنگ می‌بینید، زنان خدمتکار که لباس‌هایی خاکستری رنگ دارند و ندیمه‌ها با لباس‌هایی قرمز رنگ. ندیمه‌ها نیز تحت کنترل عمه/خاله‌هایی با لباس قهوه‌ای رنگ هستند. این سریال داستان زندگی یکی از ندیمه‌ها به نام "جون" را دنبال می‌کند که چگونه با سرسختی و مقاومت آرام آرام به اهداف خود نزدیک می‌شود. افرادی که قصد دارند برای سطوح پیشرفته زبان انگلیسی خود را تقویت کنند، می‌توانند از سریال The Handmaid’s Tale استفاده کنند. کلمات و عبارات استفاده شده در این سریال نسبتا دشوار هستند. پس اگر سطح زبان‌تان پیشرفته است به شما پیشنهاد می‌کنیم از این سریال برای تقویت زبان انگلیسی استفاده کنید و از این طریق لهجه خود را نیز بهبود ببخشید.

هنوز قسمت اول را نخوانده‌اید؟

اگر قسمت اول این مطلب را نخوانده‌اید، همین حالا اقدام کنید.

پیشنهاد سریال How I Met Your Mother برای تقویت زبان انگلیسی

نام سریال: How I Met Your Mother
کارگردان: Pamela Fryman
سال انتشار: 2005
تعداد فصل‌ها: 9 فصل
لينک دانلود

How I Met Your Mother یک سریال کمدی آمریکایی است و از سال 2005 تا 2014 در9 فصل تولید شده‌است. شخصیت اصلی این سریال تد نام دارد که در حین سریال، داستان آشنایی خود با همسرش را برای فرزندانش تعریف می‌کند. این سریال کمدی برنده 5 جایره امی شده‌است. مشاهده این سریال یکی از بهترین گزینه‌ها برای تقویت زبان انگلیسی است. به این دلیل که سریالی کمدی و خنده‌دار است و اشتیاق شما را به تماشای آن بیشتر می‌کند. عبارات و اصطلاحاتی که در این سریال استفاده شده جزو عبارات محاوره‌ای زبان انگلیسی هستند و همین امر می‌تواند کمک زیادی به افرادی بکند که قصد دارند در کشورهای آمریکایی زبان زندگی. مشاهده این سریال برای تقویت زبان انگلیسی افرادی که در سطح Elementary هستند، مفید واقع خواهدشد.

معرفی سریال Once Upon a Time برای تقویت زبان انگلیسی

نام سریال: Once Upon a Time
کارگردان:ادوارد کتیس
سال انتشار: 2011
تعداد فصل‌ها: 7 فصل
لينک دانلود

این سریال مجموعه تلویزیونی درام و خیالی دارای 7 فصل است که پخش آن در سال 2011 آغاز شد و در می 2018 به پایان رسید. شخصیت‌های این سریال، شخصیت داستان‌های افسانه‌ای مختلفی هستند که حالا به دنیای واقعی آمده‌اند و خاطراتشان نیز از بین رفته‌است. وجود شخصیت‌های داستانی مختلف یکی از عواملی است که باعث جذاب شدن این سریال شده‌است. اگر طرفدار داستان‌های خیالی هستید حتما از این سریال نیز لذت خواهید برد. اصطلاحات و عباراتی که در این سریال استفاده شده‌اند بسیار کاربردی هستند و می‌توانید از اکثر آن‌ها در زندگی روزمره‌تان استفاده کنید. پس اگر دوست دارید سریالی تخیلی تماشا کنید و زبان انگلیسی خود را نیز تقویت کنید، حتما سریال Once Upon a Time را مشاهده کنید.

پیشنهاد سریال The Big Bang Theory برای تقویت زبان انگلیسی

نام سریال: The Big Bang Theory
کارگردان:Mark Cendrowski
سال انتشار: 2007
تعداد فصل‌ها: 12 فصل
لينک دانلود

The Big Bang Theory سریالی کمدی است که از 12 فصل تشکیل شده و داستان 5 دوست را روایت می‌کند که 4 نفر از آن‌ها بسیار باهوش هستند ولی روابط اجتماعی پایینی دارند و یکی از آن‌ها در برقراری ارتباط بسیار ماهر است ولی هوش زیادی ندارد. تقابل این دوستان با هم داستان‌های جذابی را به وجود می‌آورند. پخش این سریال از سال 2007 آغاز شد و در سال 2019 به پایان رسید. مشاهده این سریال برای تقویت لهجه امریکن بسیار مناسب است.

اگر درباره یادگیری و تقویت زبان انگلیسی سوالی دارید، می‌توانید از کارشناسان آقای مترجم بپرسید.

ارتباط با کارشناسان آقای مترجم