مریم کریمی نوشته دانشگاهی 15 تیر 1397 خواندن 542 دفعه
(2 رای‌ها)
آیا قصد سفر تحصیلی به آلمان دارید؟ می خواهید تحصیلات خود را در آلمان ادامه دهید اما نمی دانید چگونه دانشگاه مناسب در رشته خود را بیابید؟ آقای مترجم در این مطلب بهترین دانشگاه های آلمان را به شما معرفی می کند.

در مجموعه مطلب های جدید آقای مترجم با گام های اولیه برای ادامه تحصیل در خارج از کشور، بهترین دانشگاه های کانادا و شرایط تحصیل در آلمان آشنا شدیم. امروز با بهترین دانشگاه های آلمان آشنا می شویم.

1. دانشگاه مونیخ

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ (LMU) یکی از مقصدهای اصلی دانشجویان خارجی در آلمان است. 13 درصد دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند. دانشگاه مونیخ که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان است، 43 جایزه نوبل به دست آورده است. تمرکز اصلی دانشگاه مونیخ از پایان قرن هجدهم به بعد بر روی علوم طبیعی بوده است. دانشگاه مونیخ یکی از دانشگاه هایی است که در بعضی از رشته های دروس را به زبان انگلیسی نیز ارایه می کند.

2. دانشگاه فنی مونیخ

هنگامی که در قرن نوزدهم دانشگاه فنی مونیخ تاسیس شد، هدف اصلی خود را گسترش علوم مهندسی قرار داده بود. اما امروزه علوم طبیعی، علوم اجتماعی و پزشکی هم در این دانشگاه تدریس می شوند. دانشگاه فنی مونیخ در آلمان به دانشگاه کارآفرینی مشهور است. دانشگاهیانِ دانشگاه فنی مونیخ 13 جایزه نوبل کسب کرده اند.

3. دانشگاه هایدلبرگ

قدیمی ترین دانشگاه آلمان، دانشگاه هایدلبرگ است. 20 درصد دانشجویان این دانشگاه، دانشجویان خارجی از 30 کشور مختلف جهان هستند. دانشگاه هایدلبرگ کسب 56 جایزه نوبل را در کارنامه خود دارد. از دیگر ویژگی های دانشگاه هایدلبرگ می توان به نوآوری در تحقیقات و تعدد و تنوع رشته های تحصیلی اشاره کرد. برای تحصیل در دانشگاه هایدلبرگ باید بر زبان آلمانی تسلط داشته باشید.

4. دانشگاه هومبولت برلین

دانشگاه هومبولت برلین معتبرترین دانشگاه آلمان در حوزه علوم انسانی و هنر است. دانشگاه هومبولت یک دانشگاه پژوهش محور است. این دانشگاه در رشته های تاریخ علم، اقتصاد و هواشناسی بهترین استادان جهان را دارد.

5. دانشگاه بین المللی شیلر

دانشگاه شیلر که در ابتدا برای تحصیل دانشجویان آمریکایی در آلمان تاسیس شد، امروزه پردیس های متعددی در اروپا و آمریکا دارد. پردیس اصلی دانشگاه در ایالت فلوریدای آمریکا و قدیمی ترین پردیس آن در هایدلبرگ قرار دارند. سیستم آموزشی دانشگاه کاملا مطابق با سیستم آموزشی ایالات متحده است و همه کلاس های آن به زبان انگلیسی برگزار می شود.

6. دانشگاه هوشخوله فورت وانگن

این دانشگاه کوچک در ایالت بادن وورتمبرگ قرار دارد و بر علوم کاربردی تمرکز کرده است. با این که هوشخوله فورت وانگن دانشگاه کوچکی است، در زمینه مدیریت بازرگانی بین المللی در رتبه دوم آلمان قرار دارد. این دانشگاه با بیش از 100 دانشگاه معتبر بین المللی همکاری دارد. از نظر رضایت دانشجویان بین المللی نیز، هوشخوله فورت وانگن در رده اول دانشگاه های آلمان قرار گرفته است.

7. دانشگاه فرایبورگ

دانشگاه فرایبورگ دو برنامه ویژه دارد که منجر به تمایز آن در میان دیگر دانشگاه های آلمان است. اول این که در مرکز زبان این دانشگاه دوره های فشرده زبان آلمانی برای دانشجویان خارجی برگزار می شود. ویژگی دوم ارایه برنامه آموزشی جهانی است که دانشگاه فرایبورگ را به یکی از معتبرترین دانشگاه های جهان برای ارایه دروس کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تبدیل کرده است.

امروز با بهترین دانشگاه های آلمان آشنا شدیم. این مطلب به طور مرتب به روز خواهد شد تا اطلاعات شما درمورد بهترین دانشگاه های آلمان آپدیت باشد. اگر شما هم اطلاعاتی درمورد ادامه تحصیل در آلمان دارید، با دوستان خود در مجموعه آقای مترجم در میان بگذارید.

مریم کریمی

کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی هستم. دوره کارشناسی را در دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد را در دانشگاه الزهرا گذراندم. زبان، ادبیات، فرهنگ و هنر کشورهای مختلف برایم جذابند.

 زبان انگلیسی را در موسسه گویش آموختم و هم اکنون درحال یادگیری زبان عربی در کانون زبان ایران هستم.

1 نظر

  • پیوند نظر مهران
    مهران
    24 تیر 1397

    دانشگاه مونیخ فقط علوم طبیعی ارایه میده؟ یا رشته های دیگه رو هم داره؟ هزینه تحصیل توی دانشگاه مونیخ چقدره؟ و اینکه اگه بخوام برای دانشگاه مونیخ درخواست بدم، آیا فقط مدرک انگلیسی کافیه یا باید مدرک آلمانی هم ارایه بدم؟

ارسال یک نظر