بهترین کتاب ها برای یادگیری زبان انگلیسی

(18 رای‌ها)
47865
88.8

 ارتباط برقرار کردن در کشورهای خارجی، مطالعه مقالات مرتبط با رشته تحصیلی، موفقیت در امتحانات داخلی یا بین‌المللی زبان و دلایل متعددی که بهتر می‌دانید، احتمالا باعث شده تا به فکر فراگیری زبان انگلیسی باشید. اولین

با آغاز یادگیری زبان سوال هایی ذهن شما را درگیر می کند. مثلا این که «کدام کتاب آموزش زبان را بخوانم؟»، «کدام منبع برای آموزش گرامر زبان مناسب است؟» یا «کتاب آموزش مکالمه انگلیسی خوب کدام است؟» هستند. اندکی پس از شروع آموزش مهمترین سوالی که پیش می آید این است که «چگونه زبان انگلیسی خود را تقویت کنیم؟». پیش از این راه‌های تقویت زبان انگلیسی از طریق دیدن فیلم‌های انگلیسی و مطالعه رمان انگلیسی را بررسی کرده ایم. در این مطلب در سایت آقای مترجم به بررسی  کتاب های مناسب برای تقویت زبان انگلیسی می پردازیم. 

 انتخاب کتاب مناسب

انتخاب کتاب مناسب در فرآیند آموزش انگلیسی برای بزرگسالان مسئله مهمی است و می‌تواند در ادامه راه یادگیری زبان، تاثیر ویژه‌ای داشته باشد. اگر به دنبال فراگیری زبان انگلیسی هستید یا همین حالا هم در حال یادگیری زبان هستید، تا انتهای این مطلب با ما باشید.

موضوع مهمی که مطرح می‌شود کاربردی بودن آموزش در دنیای واقعی است. جوئن ساسلو، یکی از دو نویسنده کتاب آموزش زبان تاپ ناچ می‌گوید: «ما در متن کتاب، از تحلیل‌ها و راهبردهای مکالمه ای استفاده کرده‌ایم. راهبردهای مکالمه ای بخشی از گفت‌وگو هستند که سبب کاهش تعارض‌ها و ادامه یافتن مکالمه می‌شوند. تاپ ناچ همچنین محتوای نوشتاری و گفتاری بسیار وسیعی دارد که شامل مصاحبه‌های معتبر، گفت‌وگوهای واقعی و متن های معتبر می‌شود. دلیل به کار گیری این‌گونه محتواها اطمینان از درک و همچنین کاربرد آن‌هاست. ما معتقدیم به کارگیری راهبردهای مکالمه ای در مدل‌های عملی گفت‌وگو، در زبان آموز اعتماد به نفسی ایجاد می‌کند که بتواند در یک زبان دیگر، با دیگران ارتباط برقرار کند.»

نکته قابل توجه دیگر به روز بودن کتاب‌ها است. رویکرد کتاب و روش‌های آموزشی به کار گرفته شده باید در حال حاضر برای افراد کاربرد داشته باشد. منابع آموزش زبان انگلیسی که در ادامه معرفی کرده‌ایم، به طور مرتب ویرایش جدیدی را ارائه کرده‌اند.

انتخاب کتاب مناسب به نیاز فرد نیز بستگی دارد و برای هرکس متفاوت است. برای مثال یک نفر با توجه به نیاز خود ممکن است به سراغ کتابی برود که آموزش مکالمه انگلیسی آن با لهجه بریتیش باشد اما فرد دیگر لهجه امریکن را مد نظر قرار داده باشد. ما این نیازها را در سه دسته کلی قرار داده‌ایم. فرد یا به دنبال فراگیری زبان انگلیسی از ابتدا و در همه زمینه ها (مانند دستور زبان انگلیسی، مکالمه زبان انگلیسی و...) است، یا می‌خواهد فقط در یکی از این موارد زبان انگلیسی خود را تقویت کند، یا قصد شرکت در آزمون‌های زبان را دارد. ما نیز کتاب‌ها را بر اساس این سه دسته به شما معرفی می‌کنیم.

 کتاب‌های آموزش کامل زبان انگلیسی

1- کتاب‌های  top notch (تاپ ناچ)

 این سری کتاب‌ها از سطوح مبتدی تا پیشرفته، به آموزش زبان انگلیسی به بزرگسالان می‌پردازد. این کتاب‌ها آثار انتشارات شناخته شده لانگمن (longman) هستند. هر کتاب فیلم‌های آموزشی مخصوص به خود را دارد که در آموزش مکالمه زبان انگلیسی نیز بسیار مفید هستند. 

لینک دانلود کتاب های تاپ ناچ

2- کتاب‌های interchange (اینترچنج)

همانند تاپ ناچ، از دوره مقدماتی تا پیشرفته را آموزش می‌دهد. چهار سطح مختلف دارد و مناسب آموزش زبان برای بزرگسالان و جوانان است. در عین به کار گیری جدیدترین رویکردهای آموزشی، اینترچنج نظرات معلمان و زبان آموزان را از نقاط مختلف دنیا گردآوری کرده است. این سری کتاب‌ها محصول کمبریج هستند.

لینک دانلود کتاب های اینترچنج

3- کتاب های four corners (فور کورنرز)

این کتاب آموزش زبان انگلیسی نیز محصول کمبریج است. در چهار سطح مختلف ارائه می‌شود و همان‌طور که از اسم آن نیز مشخص است، روی چهار مهارت زبان انگلیسی (reading, writing, listening, speaking) تمرکز دارد. فور کورنرز رویکرد مشخصی در آموزش لغات انگلیسی دارد و در فرآیند یادگیری زبان به مکالمه زبان انگلیسی نیز توجه ویژه‌ای دارد. 

لینک دانلود کتاب های فور کورنرز

کتاب‌های تک مهارتی برای تقویت زبان انگلیسی 

1- کتاب‌هایAmerican English File  (امریکن اینگلیش فایل)

از کتاب‌های انتشارات آکسفورد که تاکید آن روی تقویت مهارت مکالمه زبان انگلیسی است. هر درس این کتاب، با آموزش گرامر انگلیسی، نحوه صحیح تلفظ و آموزش لغات، تلاش می‌کند تا مهارت speaking زبان آموزان را بهبود دهد. 

لینک دانلود کتاب های امریکن انگلیش فایل

2- کتاب‌های English Result (اینگلیش ریزالت)

اینگلیش ریزالت نیز مانند امریکن اینگلیش فایل محصول آکسفورد و یک کتاب آموزش مکالمه انگلیسی است اما تلفظ مورد استفاده در این سری کتاب‌ها، تلفظ بریتیش است. درس‌های دو صفحه‌ای این کتاب، زبان انگلیسی مورد  استفاده در دنیای واقعی را به شما آموزش می‌دهد و برای تقویت زبان انگلیسی به شما کمک می کند. 

لینک دانلود کتاب های انگلیش ریزالت

3- کتاب‌های Grammar in use (گرامر این یوز)

یک کتاب گرامر انگلیسی که برای فراگیری زبان از سطح متوسط تا پیشرفته مناسب است. گرامر این یوز که بیشتر به عنوان یک کتاب خودخوان و مرجع شناخته می‌شود، طبق ادعای انتشارات کمبریج، می‌تواند یک منبع تدریس در کلاس درس هم باشد. این کتاب، کتاب تمرین نیز هست و سادگی و دقت بالای آن، طیف گسترده‌ای از افرادی که به دنبال یادگیری و تقویت زبان انگلیسی هستند را به خود جذب کرده است. 

لینک دانلود کتاب های گرامر این یوز

 کتاب های آموزش وتقویت تک مهارت زبان انگلیسی 

1- کتاب‌های touchstone (تاچ استون)

سری کتاب‌های نوآورانه کمبریج که در چهار سطح، از مقدماتی تا متوسط زبان آموز را همراهی می‌کند. این کتاب آموزش زبان برای بزرگسالان، طبق ادعای کمبریج زبان را همان‌طور که در دنیای واقعی استفاده می‌شود، آموزش می‌دهد. تاچ استون با استفاده از متن های معتبر و راهبردهای مکالمه ای، به زبان آموز کمک می‌کند تا با اعتماد به نفس و به صورت روان انگلیسی صحبت کند و زبان انگلیسی خود را تقویت کند.

لینک دانلود کتاب های تاچ استون

2- کتاب‌های living grammar (لیوینگ گرامر)

یک دوره چهار سطحی که به آموزش گرامر انگلیسی به صورت عملی می‌پردازد و نحوه کاربرد آن در موقعیت‌های زندگی واقعی را نشان می‌دهد. هر درس به خوبی دستور زبان را توضیح داده و تمرین‌های کتاب به شما کمک می‌کنند تا استفاده از آن را یاد بگیرید و در یادگیری زبان انگلیسی پیشرفت کنید.

لینک دانلود کتاب های لیوینگ گرامر

3- کتاب‌های oxford word skills (آکسفورد ورد اسکیلز)

سری کتاب‌های آموزش لغات انگلیسی آکسفورد که در سه سطح ارائه می‌شود و در آن کلمات، عبارات و دستور زبان‌های داخل متن مورد بررسی قرار می‌گیرند. این کتاب به مهارت فراگیری لغت زبان آموز کمک ویژه‌ای می‌کند. تمرین‌های فراوان این مجموعه اعتماد به نفس کافی برای استفاده از لغات جدید را ایجاد می‌کند. 

لینک دانلود کتاب های آکسفورد ورد اسکیلز

4- کتاب‌های inside reading (اینساید ریدینگ)

این مجموعه توانایی انگلیسی خواندن را بهبود می‌دهد. این کتاب علاوه بر مهارت مطالعه، به آموزش لغات کلیدی نیز می‌پردازد. این کتاب با آموزش «لیست کلمات آکادمیک»، به تقویت زبان انگلیسی کمک می کند و زبان آموز را برای مطالعه متون آکادمیک آماده می‌کند. هر درس شامل دو متن آکادمیک است و مهارت‌های مطالعه مرتبط با آن متون هدف اصلی هستند.

لینک دانلود کتاب های اینساید ریدینگ

 کتاب‌های آمادگی آزمون‌های زبان انگلیسی

1- کتاب‌های Collins for ielts (آیلتس کالینز)

این مجموعه شامل چهار کتاب اصلی است که هر کدام به تقویت یکی از مهارت‌های زبان انگلیسی برای آمادگی در آزمون آیلتس می‌پردازند. علاوه بر این چهار کتاب، مجموعه کالینز یک کتاب تمرین و همچنین کتاب‌هایی برای آموزش گرامر زبان انگلیسی، آموزش لغات انگلیسی و آشنایی با کلمات کلیدی مورد استفاده در آزمون آیلتس نیز دارد.

لینک دانلود کتاب های آیلتس کالینز

2- کتاب‌های Cambridge ielts  (آیلتس کمبریج)

این مجموعه دوازده سری کتاب از انتشارات کمبریج است که برای شرکت در آزمون آیلتس لازم دارید. این کتاب‌ها شامل سی دی‌های شنیداری و پاسخ تمرینات کتاب نیز هستند. همچنین در این سری‌ها در مورد نحوه نمره دهی امتحان آیلتس نیز توضیحاتی داده می‌شود. 

لینک دانلود کتاب های آیلتس کمبریج

همان‌طور که در آغاز متن گفتیم، انتخاب کتاب صحیح تا حدود زیادی به نیاز شما بستگی دارد. با در نظر گرفتن نکاتی که به آن‌ها اشاره شد، طیفی از کتاب‌های مختلف هستند که می‌توانند نیازهای شما در فراگیری زبان را برطرف کنند. حل تمرین‌های این کتاب‌ها و تداوم در مطالعه، کلید ادامه این مسیر و موفقیت در یادگیری و تقویت زبان انگلیسی است. ذکر این مسئله نیز مهم است که بسیاری از کتاب‌های نام برده شده در کلاس‌ها و موسسات مختلف تدریس می‌شوند که خود می‌تواند کمک بزرگی باشد. 

شما کدام کتاب‌های آموزشی را مطالعه کرده‌اید؟ آیا برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی به شما کمک کرده اند؟ تجربه‌ها و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

 

اشتراک پست

16 نظرها

 • مریم
  مریم مهر 30, 1396 پیوند نظر
  من توی موسسه اینترچنج خوندم، در کنارش هم کتاب های گرامر این یوز رو. برای وکب (کلمه) هم Vocabulary in Practice (وکبیولاری این پرکتیس)
 • حسین
  حسین آبان 05, 1396 پیوند نظر
  به نظر من از بین این کتاب ها تاپ ناچ خیلی خوبه. چون خیلی گرامر و وکب رو قوی کار میکنه. یه آموزشگاهی توی شهرمون رفتم که four corners درس میداد، که خیلی ضعیف بودن ولی الان دارم تاپ ناچ میخونم و راضیم.
 • نگار
  نگار آبان 09, 1396 پیوند نظر
  لطفا برای تقویت لیسنینگ هم چند کتاب معرفی کنین
 • بهنام
  بهنام آبان 29, 1396 پیوند نظر
  با سلام
  فایل صوتی کتاب teach yourself english as a foreign language نوشته sandra stevens رو از کجا میتونم دانلود کنم . لطفا اگه میشه کمکم کنید.
 • کانال انگلیسی
  محصولات سایت فوق العاده ست ممنون..
 • تجهیزات آشپزخانه
  ممنونم خیلی وقت بود دنبال بهترین راهی برای یادگیری زبان انگلیسی بودم که به محبت شما متوجه شدم چی کار کنم.
 • تجهیزات آشپزخانه
  بسیار عالی ، ممنونم خیلی وقت بود دنبال بهترین راهی برای یادگیری زبان انگلیسی بودم که به محبت شما متوجه شدم چی کار کنم
 • Abbaspa4xpro
  Abbaspa4xpro فروردين 07, 1397 پیوند نظر
  سلام .
  ببخشید این کتاب ها برای کنکور های سراسری هم هستند؟؟؟
 • Farhang
  Farhang تیر 04, 1397 پیوند نظر
  با سلام اگر میخواهید بعد چند کتاب ایلتس بدید کتاب‌هایAmerican English File عالیه بسیار خوبه باتوجه به اینکه سریع هم تموم میشه و دورش کوتاهه از جدید ترین کتاب ها هم هست که در ایلتس بسیار به کار میاد با توجه به اینکه در ایلتس جدید ترین نکات استفاده میشه
 • سعید
  سعید تیر 05, 1397 پیوند نظر
  سلام سطح زبان من صفره از کدوم کتاب برای شروع اموزش استفاده کنم ممنون
 • محمد علی هاشمی
  کتاب headway بهترین کتاب هم امریکنش هم بریتیش. بعد از اون انگلیش فایل و ریزالت به معنای واقعی خوب نیست. ممنون از اطلاعاتت خوبتون
 • خشکشویی
  بسیار عالی ، ممنونم خیلی وقت بود دنبال راهی برای یادگیری زبان انگلیسی بودم
 • آریان
  آریان ارديبهشت 01, 1398 پیوند نظر
  بابت راهنمایی ها تون ممنونم
 • سید حامد حسینی
  سید حامد حسینی ارديبهشت 24, 1398 پیوند نظر
  با سلام
  لطفا کتاب های Select Reading هم به لیست کتاب ها برای تقویت مهارت خواندن اضافه کنید.

  دانلود دانلود Select Readings سطح Elementary (حجم: 70 مگابایت)

  دانلود دانلود Select Readings سطح Pre Intermediate (حجم: 38 مگابایت)

  دانلود دانلود Select Readings سطح Intermediate (حجم: 50 مگابایت)

  دانلود دانلود Select Readings سطح Upper Intermediate (حجم: 118 مگابایت)

  دانلود دانلود نرم افزار Select Readings تمامی سطوح (حجم: 5 مگابایت)
 • ژیار تارین
  ژیار تارین خرداد 16, 1398 پیوند نظر
  بهترین کتاب ها در یادگیری زبان از مبتدی تا پیشرفته first friends 1 2 3 بعد family and friends 1 2 3 4 5 6 بعد speack now 1 2 3 بعد سری top nuch بعد summit
 • مطهره
  مطهره تیر 17, 1398 پیوند نظر
  سطح کتاب گات ایت بالاتره یا کتاب تاچ استون؟

ارسال یک نظر

سعید ابدالی

درباره نویسنده

آقای مترجم در شبکه های اجتماعی

آقای مترجم را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

وبینار آنلاین تقویت اسپیکینگ بهترین روش‌های تقویت اسپیکینگ

چگونه بدون اینکه کلاس زبان برویم، مهارت اسپیکینگ خود را تقویت کنیم؟

با تدریس علیرضا کاظمی‌نیا

 • دارای 12 سال سابقه تدریس و ترجمه 
 • دارای مدرک آیلتس آکادمیک 8.5
 • هم‌بنیان‌گذار سایت آقای مترجم

    دانلود وبینار