کتاب 1100 واژه ضروری زبان انگلیسی منبعی بسیار مهم برای تقویت دایره واژگان محسوب می‌شود و همین‌طور افراد برای شرکت در آزمون‌های بین‌المللی از آن استفاده می‌کنند. لغات این کتاب سطح نسبتا دشواری دارند پس برای استفاده از آن باید از سطح زبان نسبتا خوبی برخوردار باشید.  کتاب 1100 توسط انتشاراتBarrons Educational Series برای اولین بار در سال   2013 در 408 صفحه منتشر شده‌است.
1100 words you need to know

بهتر است قبل از خواندن کتاب1100 واژه، کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی را مطالعه کرده باشید. با مطالعه این کتاب زبان‌آموزان به تسلط کافی در زمینه واژگان کاربردی زبان انگلیسی می‌رسند.

کل واژگان کتاب1100 در 46 هفته ارائه می‌شود. در هر هفته شما با 20 لغت جدید مواجه می‌شوید. ویژگی مثبت این کتاب این است که دقیقا برای شما مشخص کرده که در هر روز کدام کلمات را بخوانید. کتاب در هرروز برای شما 5 لغت جدید را ارائه می‌کند. پس برای یادگیری لغات هرهفته به 4 روز نیاز دارید. می‌توانید 3 روز باقی مانده را به تمرین و تکرار اختصاص دهید که باعث تثبیت مطالب در ذهنتان می‌شود.

روند کلی مطالب کتاب 1100 واژه ضروری زبان انگلیسی

کتاب 1100 واژه ضروری از پنج بخش تشکیل شده با هدف بهتر به خاطر سپردن لغات ضروری انگلیسی.

    • قسمت اول هرروز معرفی کلمات است. زیر هریک از واژگان فونتیک آن‌ها نوشته شده است پس شما به راحتی می‌توانید از تلفظ آن‌ها آگاه شوید.
    • سپس با متنی کوتاه مواجه می‌شوید. متنی که شامل 5 کلمه جدید آن روز است.
    •  قسمت سوم هرروز،‌ Sample test است. جملاتی با جای‌خالی به شما نشان داده می‌شوند و شما باید با کلمات جدیدی که در آن روز آموخته‌اید،‌ آن‌ها را تکمیل کنید.
    • قسمت چهارمDefinitions نام دارد. معنی و توضیحی از کلماتی که آموخته‌اید به انگلیسی آورده شده. شما باید تشخیص دهید که هرتوضیح مربوط به کدام کلمه است. 
    • در انتهای هرروز با قسمتی مواجه می‌شوید به نام Today’s idiom و با اصطلاحات و ضرب‌المثل‌هایی که کاربرد زیادی در گفت‌وگوهای انگلیسی زبانان دارند آشنا می‌شوید

حتما بخوانید

با کتاب 504 آشنا شوید و زبان انگلیسی‌تان را تقویت کنید.

تمرین‌های مرور هفتگی

شما دروس هرهفته را در 4 روز به پایان می‌رسانید. همان‌طور که گفتم سه روز باقی ‌مانده را به مرور و تثبیت مطالب می‌پردازید. برای مرور پایانی در انتهای هرهفته قسمتی در نظر گرفته شده تحت عنوانReview .

در تمرین اول این قسمت کلمات در ستون Aنوشته شده‌اند و مترادف‌های آن‌ها در ستونB . شما باید هرکلمه را به مترادف آن وصل کنید. در این قسمت ممکن است با کلمات جدیدی مواجه شوید پس با یادگیری آن‌ها می‌توانید دایره واژگان خود را تقویت کنید.

قسمت دوم مرور مربوط به Word searchمی‌شود. در این تمرین متنی آورده شده که تعدادی جای‌خالی در آن وجود دارد . شما باید با کلماتی که در آن هفته یاد گرفته‌اید، آن‌ها را تکمیل کنید. برای اینکه بتوانید راحت‌تر آن را انجام دهید بالای جای خالی اشاره شده که کلمه موردنظر این قسمت در کدام روز از آن هفته ذکر شده. 

 

این روال کلی یادگیری لغات کتاب 1100 بود. تمرین‌های زیادی که در این کتاب وجود دارد به شما کمک می‌کند هرچه بهتر کلمات را به خاطر بسپارید و آن‌ها را در ذهن خود تثبیت کنید.

بیشتر بخوانید

به سرعت زبان انگلیسی‌تان را تقویت کنید.

دانلود رایگان کتاب 1100 لغت ضروری

فایل pdf کتاب 1100 واژه انگلیسی را از طریق لینک زیر رایگان دانلود کنید و روی موبایل، تبلت یاکامپیوتر خود، در هر زمان مطالعه کنید 

دانلود رایگان کتاب 1100 واژه

شاید مطالب زیر نیز برای شما مفید باشند.

اگر سوالی درباره یادگیری لغت دارید، می‌توانید از کارشناسان آقای مترجم کمک بگیرید.

ارتباط با کارشناسان آقای مترجم