شرایط ادامه تحصیل در آلمان

شرایط ادامه تحصیل در آلمان

اگر قصد دارید آلمان را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید، این مطلب برای شما آماده شده است. پیش از این تیم وبلاگ آقای مترجم شما را با شرایط ادامه تحصیل در خارج از کشور و بهترین دانشگاه های کانادا آشنا کردند. در این مطلب با مراحل مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه های آلمان آشنا می شویم. تحصیل در بسیاری از دانشگاه های آلمان رایگان است. بعضی دانشگاه ها هم کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان خود ارایه می کنند.‌ اما برای اخذ کمک هزینه چه کنیم؟ چه روزمه ای داشته باشیم تا پذیرش گرفتن فرایند ساده تری برای ما باشد؟ 

ادامه مطلب
نحوه نوشتن منابع در پایان نامه

نحوه نوشتن منابع در پایان نامه

یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر مقاله علمی، پایان نامه یا پژوهش علمی دیگر بخش منابع آن تحقیق است. اگر هنگام نقل قول کردن از یک مطلب به درستی به منبع آن ارجاع ندهیم یا منبع را کامل معرفی نکنیم، ممکن است متهم به سرقت علمی شویم. سرقت علمی و ادبی امروزه از مهم ترین نکته های مورد توجه همه ژورنال های تخصصی است. چه کنیم که از اتهام سرقت ادبی دور بمانیم؟ شیوه صحیح ارجاع دادن و توضیح دادن منابع کدام است؟

ادامه مطلب
بهترین دانشگاه های کانادا برای ادامه تحصیل

بهترین دانشگاه های کانادا برای ادامه تحصیل

اگر قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاه های خارجی را دارید، با سلسله مطالب تحصیلات آکادمیک آقای مترجم همراه شوید. پیش از این درباره گام های ابتدایی برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور سخن گفتیم. امروز شما را با دانشگاه های معتبر کانادا آشنا می کنیم.

ادامه مطلب
چگونه برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور اقدام کنیم؟

چگونه برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور اقدام کنیم؟

اگر قصد ادامه تحصیل در یکی از دانشگاههای برتر خارج از کشور را دارید، بی هوا به آب نزنید! ابتدا شرایط را بررسی کنید. با دانشگاه های مختلف آشنا شوید. شرایط زندگی، تحصیل و کار در کشورهای مختلف را ارزیابی کنید. آن گاه با توجه به بررسی ها بهترین مقصد دانشگاهی خود را انتخاب کنید.

ادامه مطلب
scopus رتبه بندی مجلات پایگاه اسکوپوس

scopus رتبه بندی مجلات پایگاه اسکوپوس

هنگامی که یک مقاله علمی نوشته اید و می خواهید آن را چاپ کنید، باید به مجله های معتبری مراجعه کنید که امتیاز علمی بالایی دارند. هرچه امتیاز مجله بالاتر باشد، مقاله شما نیز امتیاز بیشتری می گیرد. اما چگونه امتیاز یک مجله را بدانیم؟ چگونه از حیله مجله های نامعتبر در امان باشیم؟ پیش از این از ضریب تاثیر در سامانه ISI صحبت کردیم. آقای مترجم امروز شما را با نحوه امتیاز دهی مجله ها در نمایه اسکوپوس و شیوه تشخیص امتیاز هر مجله آشنا می کند.

ادامه مطلب
ضریب تاثیر (impact factor) چیست؟

ضریب تاثیر (impact factor) چیست؟

پس از نگارش یک مقاله علمی پژوهشی درگیری ذهنی نویسنده چاپ آن مقاله خواهد بود. مقاله خود را برای چه ژورنال هایی بفرستیم؟ چگونه در مصاحبه دکتری یا مصاحبه های کاری بالاترین امتیاز یک مقاله را کسب کنیم؟ چگونه بنویسیم که ژورنال های معتبر به مقاله ما پذیرش دهند؟ چه ژورنال هایی بهتر هستند؟ چگونه بفهمیم کدام ژورنال معتبر و کدام غیر معتبر است؟ آقای مترجم امروز به ملاک های یک ژورنال معتبر می پردازد.

ادامه مطلب
تحلیل داده های جمع آوری شده

تحلیل داده های جمع آوری شده

پس از جمع آوری داده های خام با آن ها چه کنیم؟ آیا انباشتن متن پایان نامه یا مقاله علمی پژوهشی از داده های خام کار صحیحی است؟ آیا کار ما در این مرحله به پایان می رسد؟ اگر نتوانیم داده های پژوهش خود را درست و خوب تجزیه و تحلیل کنیم، کل فرایند پژوهش بی نتیجه خواهد بود.

ادامه مطلب
طراحی پرسشنامه پایان نامه

طراحی پرسشنامه پایان نامه

در بسیاری از پروژه های پژوهشی و پایان نامه ها اطلاعات اولیه از طریق پرسشنامه جمع آوری می شوند. در مراحل بعدی همین داده های خام اولیه تحلیل و بررسی می شوند. اگر سنگ اول بنا درست گذاشته نشود، مراحل بعدی پژوهش و نگارش پایان نامه دچار مشکل می شود. ممکن است اطلاعات نهایی که به دست می آوریم اشتباه و بی فایده باشد و کل فرایند پژوهش پایان نامه را بی ارزش کند.

ادامه مطلب

آقای مترجم در شبکه های اجتماعی

آقای مترجم را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

 

عضویت در خبرنامه

برای دریافت جدیدترین مطالب آموزشی عضو خبرنامه آقای مترجم شوید.