معرفی کتاب انگلیسی برای ترجمه

(7 رای‌ها)
3770
100

کتاب‌های انگلیسی زیادی برای ترجمه وجود دارند، اما آیا همه کتاب‌ها ارزش ترجمه دارند؟ برای ترجمه یک کتاب چه ملاک‌هایی را باید در نظر گرفت؟ اگر بخواهید از ترجمه درآمد کسب کنید، باید پیش از انتخاب کتاب به فکر بازار فروش آن هم باشید. در این مطلب چند کتاب مفید برای ترجمه به شما معرفی می‌کنیم که مخاطبان فراوانی در زبان فارسی دارند؛

کتاب برای ترجمه در زمینه استارتاپ و کارآفرینی

استارتاپ و کارآفرینی حوزه جذابی است و این روزها افراد زیادی را به خود جذب کرده‌است. اما منابع محدود زبان فارسی پاسخ‌گوی سوالات و نیازهای افراد این حوزه نیست. دنیای استارتاپ‌ها هر روز درحال آپدیت شدن است، نیازهای جدید به وجود می‌آید، روش‌های جدیدی ابداع می‌شود و برای موفقیت در این حوزه باید با دنیای استارتاپ‌های جهانی در ارتباط بود. کتاب‌های استارتاپی زیر برای ترجمه مفید هستند؛

ترجمه کتاب کارآفرینی Creator’s code

امی ویلکینسون در این کتاب به شش مهارت کارآفرینان شگفت‌انگیز می‌پردازد. ویلکینسون این مهارت‌ها را بر پایه پنج سال مصاحبه با دویست کارآفرین برجسته و یک استاد دانشکده تجارت دانشگاه استنفورد ارائه می‌دهد. وی در این سال‌ها دریافته همه کارآفرینان برجسته ویژگی‌های مشابهی دارند. این ویژگی‌ها استعداد و نبوغ ذاتی نیستند، بلکه رفتارهایی قابل یادگیری و تمرین هستند. پس با یادگرفتن آن‌ها همه ما می‌توانیم در کسب‌وکارمان موفق و پیشرو باشیم. از دیگر ویژگی‌های این کتاب مصاحبه با کارآفرینان استارتاپ‌های مطرح کنونی است و نه شرکت‌های بزرگ قدیمی که همه ما چیزهایی درموردشان مطالعه کرده‌ایم. 

Creator’s code در آمازون

ترجمه کتاب کارآفرینی Startup Opportunities

دکتر سین وایز در معرفی کتاب خود می‌نویسد: «امسال بیش از پنج میلیون کارآفرین یک سرمایه‌گذاری جدید را آغاز می‌کنند. بسیاری از آن‌ها معتقدند ایده‌ آن‌ها یکی از بزرگترین ایده‌های جذاب جهانی خواهدشد. اما تعداد کمی از این استارتاپ‌ها به پنج سالگی می‌رسند، تعداد بسیار کمتری به ده سالگی می‌رسند و از این میان استارتاپ‌هایی که جهانی می‌شوند بسیار کمتر هستند. این کتاب راهنمایی عملی برای ارزیابی ایده کسب‌وکار است.» وایز و همکارش برای نوشتن این کتاب بیست سال مطالعه میدانی داشته‌اند، بیش از سی هزار زمینه کاری را بررسی کرده‌اند و در راه‌اندازی بیش از پانصد استارتاپ شرکت کرده‌اند. اکنون دو نفر از پیشروترین سرمایه‌گذاران آمریکا تجربه خود را به اشتراک گذاشته‌اند. افرادی که این کتاب را به زبان انگلیسی مطالعه کرده‌اند، معتقدند دسته‌بندی مطالب جذاب بوده و برای شروع کارشان انگیزه گرفته‌اند.

Startup Opportunities در آمازون

ترجمه کتاب کارآفرینی The Start-Up J Curve

هاوارد لاو بیش از 35 سال در زمینه استارتاپ‌ها کار کرده‌است. او هم‌بنیان‌گذار بیش از پانزده استارتاپ و سرمایه‌گذار رشد اولیه بیش از پنجاه استارتاپ بوده‌است. لاو در این کتاب نشان می‌دهد که اگر شما به عنوان یک کارآفرین الگوهای موفقیت تصادفی و غیرقابل پیش‌بینی دارید، اگر مدام باید با چالش‌ها، تغییرات و تصمیم‌های ناگهانی روبه‌رو شوید، راه را اشتباه رفته‌اید. او معتقد است الگوی رشد و توسعه همه شرکت‌های بزرگ یکسان است. لاو این الگو را در یک منحنی J شکل و در شش مرحله توضیح می‌دهد. وی همچنین چگونگی اجتناب از ممشکلات و مراحل خاصی که برای اطمینان از موفقیت می‌توانید انجام دهید را مشخص می‌کنید. در این کتاب جایگاه واقعی خود در مسیر رشد و پیشرفت را تشخیص می‌دهید، می‌آموزید با تمرکز بر موارد مهم‌تر، در زمان و هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید، می‌آموزید چگونه ایده اولیه‌تان را به محصولی موفق تبدیل کنید، درمورد چالش‌های شخصی کارآفرینان و چگونگی روبه‌رویی با آن‌ها آموزش می‌بینید و می‌آموزید چگونه شانس موفقیتتان را افزایش دهید. لاو روش فوق‌العاده‌ای برای ترکیب نمونه‌های دنیای واقعی با توصیه‌های عملی کارشناسانه دارد که موجب می‌شود دنبال کردن توصیه‌هایش ساده‌تر شود.

The Start-Up J Curve در آمازون

ترجمه کتاب کارآفرینی The startup evolution curve

 

دکتر دوناتاس جونیکاس منحنی تکامل ایده استارتاپ به کسب‌وکاری سودآور را به عنوان دستورالعملی برای بازاریابی استارتاپ‌ها نوشته‌است. وی معتقد است این کتاب برای مطالعه در یک روز نوشته نشده بلکه مانند دستورالعملی است که هر کارآفرین باید آن را روی میزش داشته‌باشد و در مواقع مختلف به آن مراجعه کند. این کتاب 35 درس جامع درمورد بازاریابی استارتاپ‌ها را آموزش می‌دهد. جونیکاس راه‌کارهای عملی و روشنی برای مراحل مختلف استارتاپ ارائه می‌دهد؛ 

 • چه باید بکنید و چرا
 • مراحل عملیاتی و نحوه انجام
 • نمونه‌هایی از دنیای واقعی که از این شیوه استفاده کرده‌اند
 • منابع مطالعاتی فراوان
 • قالب‌های آماده برای صرفه‌جویی در زمان
 • The startup evolution curve در آمازون

کتاب برای ترجمه در زمینه بازاریابی و برندسازی  

از دیگر حوزه‌های پرمخاطب می‌توان به بازاریابی و برندسازی توجه کرد. در کشور ما بازاریابی هنوز از شیوه‌های قدیمی استفاده می‌کند. راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید، به شیوه‌های جدید بازاریابی نیاز دارد. اما منابعی که در این حوزه به زبان فارسی داریم محدود و قدیمی هستند. حضور مترجمان برای به‌روز کردن منابع موجود در این حوزه بسیار مهم است.

ترجمه کتاب بازاریابی The Road to Recognition

این کتاب راهنمای کاملی برای ساخت برند شخصی و به دنبال آن سرعت بخشیدن به موفقیت حرفه‌ای در دنیای دیجیتال است. سث پرایس و بری فلدمن معتقدند برند، نام شماست. باید صاحب آن شوید و به‌عنوان یک متخصص در حوزه کاریتان درمورد برند نیز شناخت به‌دست آورید. هیچ راه میانبر ساده‌ای وجود ندارد. اما نویسندگان این کتاب نقشه‌ای مفید طراحی کرده‌اند؛ یک راهنمای کامل در 26 درس با توصیه‌های عملی برای توسعه برند شخصی.

The Road to Recognition در آمازون

ترجمه کتاب بازاریابی Known

این کتاب نیز به ساخت و توسعه برند در عصر دیجیتال می‌پردازد. مارک شفر معتقد است در دنیای امروز شناخته‌شدن در زمینه تخصصی‌تان مزایای فراوانی به همراه دارد. کسانی که شناخته می‌شوند، مشتریان بیشتری جذب می‌کنند، موقعیت‌های کاری بهتری پیدا می‌کنند و فرصت‌های منحصر به‌فردی در انتظارشان است. اما آیا همه می‌توانند شناخته شوند؟ در این کتاب شفر گام به گام برنامه‌ای را ارائه می‌دهد که افراد موفق در حرفه‌های گوناگون دنبال کرده‌اند تا شناخته شوند. این آموزش‌ها با بررسی نمونه‌های عملی، تجربه‌های گوناگون و داستان‌های انگیزشی همراه است.

Known در آمازون

ترجمه کتاب Difference 

برنادت جیوا در این کتاب ما را با نقشه‌ای برای تجدید نظر در کسب‌وکار و بازتعریف بازاریابی مورد استفاده آشنا می‌کند. این نقشه برای هرکس که در کارش جدی است و به کاری مشغول است که برایش اهمیت دارد ضروری است. در سال 2013 در تمام جهان 500 میلیارد دلار برای تبلیغات هزینه شده‌است. این رقم هر ساله افزایش می‌یابد تا بتوانیم افراد بیشتری را تحت تاثیر قرار دهیم. بیشتر اوقات با پیام‌هایی به تبلیغات می‌پردازیم که مردم هیچ اهمیتی برایشان قائل نیستند. کاری که باید انجام دهیم ایجاد تغییر است. باید با رقبایمان تفاوت داشته باشیم تا صدای ما رساتر به گوش مشتری برسد. این کتاب ابزار انگیزشی قوی و مفیدی است که به ایجاد روابط سازنده واقعی در دنیای امروز کمک می‌کند.

Difference در آمازون

کتاب برای ترجمه در زمینه فناوری و کامپیوتر

دنیای فناوری هر لحظه در حال تغییر و پیشرفت است. در این میان مترجمان قوی و حرفه‌ای هستند که می‌توانند با ترجمه دقیق و سریع مطالب فاصله ما با دنیا را کاهش دهند. 

ترجمه کتاب کامپیوتر Learning the Internet of Things

در این کتاب پیتر واهر درمورد یادگیری قابلیت‌ها و تفاوت‌های بین پروتکل‌های محبوب و الگوهای ارتباطی و نحوه استفاده از آن‌ها برای ایجاد سرویس‌ها سخن می‌گوید. کتاب برای مهندس‌های توسعه‌دهنده یا مهندس‌های الکترونیک و هر شخص دیگری که درباره اینترنت اشیا کنجکاو است، مفید است. با درک اولیه از الکترونیک، Raspberry Pi یا رایانه های مشابه با کارت اعتباری و اندکی تجربه برنامه‌نویسی C # یا Java، می‌توانید از این کتاب استفاده کنید. و اما در این کتاب چه می‌آموزید؟ آشنایی با قابلیت‌ها و محدودیت‌های پروتکل‌های HTTP، UPnP، CoAP، MQTT و XMPP، استفاده از الگوهای ارتباطی مانند درخواست/ پاسخ، انتشار/ اشتراک، اشتراک پیام‌های غیر همزمان و چندرسانه‌ای، چرخه حیات اشیا در اینترنت با استفاده از ثبت، کاهش پیچیدگی و زمان توسعه با استفاده از سیستم عامل‌های خدمات اینترنتی، درک تهدیدهای اساسی در اینترنت و اجرای اقدامات مقابله موثر، ترکیب قابلیت همکاری و امنیت برای ایجاد راه حل‌های باز اما امن، معماری‌های امن، مقیاس‌پذیر، غیرمتمرکز و هماهنگ با همکاری معماری‌ها و راه حل‌های اینترنت اشیا.

Learning the Internet of Things در آمازون

اگر تمایل دارید رزومه‌ای قوی برای خود رقم بزنید، ترجمه کتاب راهکاری مناسب. در این مطلب کتاب‌های انگلیسی برای ترجمه در حوزه‌های کارآفرینی، استارتاپ، بازاریابی، برند‌سازی، کامپیوتر و فناری به شما معرفی شد. در صورتی که درباره این کتاب‌های سوالی داشتید می‌توانید در پایین همین مطلب مطرح کنید. به علاوه، اگر کتاب انگلیسی خوبی برای ترجمه در حوزه های گوناگون می‌شناسید، در قسمت نظر‌های پایین مطلب با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید. تیم آقای مترجم مطالب دیگری نیز در حوزه ترجمه کتاب به مخاطبان خود ارایه کرده است. می توانید چگونگی ترجمه کتاب، مهارت های لازم برای یک مترجم تخصصی و چگونه مترجم تخصصی شدن را بیاموزید.

 

اشتراک پست

6 نظرها

 • مریم
  مریم آبان 21, 1396 پیوند نظر
  سلام. چطور می تونیم اصل این کتاب ها رو پیدا کنیم؟ از کجا بفهمیم ترجمه شده ن یا نه؟ یا مثلا کسی الان مشغول ترجمه س؟؟؟؟
 • نگار
  نگار آذر 08, 1396 پیوند نظر
  لطفا درمورد اینکه چجوری کتاب ها رو پیدا کنیم راهنمایی کنین
 • fateme rahimi
  fateme rahimi دی 10, 1396 پیوند نظر
  سلام من زبان آموز ترم Advance 1کانون زبان ایران و متولد1380 هستم تجربه ترجمه نداشتم میشه برای شروع چند تا کتاب کم حجم انگلیسی معرفی کنید با تشکر
 • مارال
  مارال بهمن 02, 1396 پیوند نظر
  سلام .خدمت خانم مریم کریمی...من لیسانسیه زبان انگلیسی و علاقمند ترجمه کتابهای روانشناسی و مدیریت هستم ...بسیار خرسند و ممنون میشم که شما دوست عزیز ، فرهیخته و با تجربه در این زمینه کتابی را جهت ترجمه به بنده معرفی کنید ..با تشکر از پاسخگویی شما????????
 • الهه صداقت
  الهه صداقت اسفند 05, 1396 پیوند نظر
  سلام
  این کتابهایی که فرمودید و معرفی کردید تا الان به فارسی ترجمه شدن یا خیر؟ و اینکه میخواستم اگه امکانش هست یک کتاب خیلی خوب بهم پیشنهاد کنید برای ترجمه که تابحال ترجمه نشده. ممنون و سپاس
 • sunshine
  sunshine اسفند 08, 1396 پیوند نظر
  سلام دوستان برای دانلود کتابهای زبان اصلی میتونین به این سایت مراجعه کنید . یا کتابی که میخواین درخواست بدین تا در صورت موجود بودن نسخه الکترونیکی در اولین فرصت براتون بفرستند.
  library.4kia.ir

ارسال یک نظر

مریم کریمی

درباره نویسنده

کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی هستم. دوره کارشناسی را در دانشگاه اصفهان و کارشناسی ارشد را در دانشگاه الزهرا گذراندم. زبان، ادبیات، فرهنگ و هنر کشورهای مختلف برایم جذابند.

 زبان انگلیسی را در موسسه گویش آموختم و هم اکنون درحال یادگیری زبان عربی در کانون زبان ایران هستم.

آقای مترجم در شبکه های اجتماعی

آقای مترجم را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.